Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 Napos verseny fórum

90 Napos verseny (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯
356. Amena
2007. szept. 15. 20:14

Nagyon ügyik vagytok Lányok!A legtermészetesebb vitaminforrások a gyümölcsök, abból pedig most eszünk eleget. keményítő napon is pótolhatjuk a vasat, a spenót tudomásom szerint igencsak sokat tartalmaz. persze aki akar, az szedjen vitamint, de ha egy kicsit keresgélünk a neten, akkor meg lehet találni a természetes vitamin, vas és kalcium forrásokat, a mű izék nélkül is. Nem beszélve arról, hogy azt persze elfelejtik a dobozokra írni, hogy hosszú távú szedésük esetén javasolt a rendszeres laborvizsgálat, mert bizony komoly következményei lehetnek a túladagolásna, főleg a zsírban oldódó vitaminoknál. Na már megint sok voltam, bocsika.

Nekem egyébként ma keményítő napom volt és egyetemen volta. Köszi mégegyszer a jó tippeket, de végül egyszerűen megoldotta. Van Szegeden egy jó kis kínai kajálda és ott vettem hagymás pirított burgonyát és csípős káposzta-salátát.Fini volt és teljesen beleillett a képbe, csak az eladó nézett furcsán, de az meg kit érdekel.

2007. szept. 15. 14:09
én ma a gyüminapomat taposom, s ez a 3. , ezt bírom a legjobban. a végén még megbarátkozunk... :-)))
354. dindin19 (válaszként erre: 351. - C299b9bcdc)
2007. szept. 15. 14:07
amire (feltételezem) hogy gondolhat, azok a vitaminok többnyire MLM-hálózaton belül vannak forgalomba,nagyon ritka, hogy a gyógyszertári termékek természetesek legyenek. Ezeket az érett gyümölcsökből vonják ki, s mivel természetesek, sokkal jobban felszívódnak, míg a laborban előállított művitaminok igaz, hogy a művitaminok óriási adagok, de csak kevés tud felszívódni belőlük, s ráadásul a vesét is károsíthatják, ezért van ráírva a c-vitaminra, hogy mellékhatás vesekő.
353. szazala
2007. szept. 15. 12:52

Köszi mindenkinek:)Tudom,hogy csak az elején van ennyi fogyás(tapasztalatból),de olyan ritkán mutat ilyent a mérleg:)-tehát jó napom van:)

Nekem ma protein:-1 tonhal konzerv,1 füstölt sprotni,1 füstölt fetasajt,4 fött tojás fehérje,1 kis doboz kefir:összekeverve,rá metélőhagyma,1 kocka bazsalikomos ízbomba és egy fél citrom leve(ami sok,mert egyfolytában kacsigatok tőle)a menü.Azt hiszem teszek délután egy natur joghurtot rá,hogy ne legyen ennyire pikáns:)

Akkor ma izmot építek,ebből kifolyólag délután kert gazolás lesz a program:((hát....van mit)

352. c299b9bcdc (válaszként erre: 349. - Szazala)
2007. szept. 15. 11:28

Ügyes vagy szazala! :))


Kinek milyen napja van ma? :)

351. c299b9bcdc (válaszként erre: 348. - C469e38f6f)
2007. szept. 15. 11:26

Nem ismerek ilyen termékeket, ezt még most hallom először :)


Én eddig a Béres Actival Energiá-t szedtem (33 aktiv hatóanyag van benne, multivitaminok, ásványi anyagok, nyomelemek, ginseng és L-karnitin), azért ezt, mert kényelmes megoldásnak tünt. A legtöbb fontos anyagnak 50% vagy 100%-a benne van a napi szükségletnek, egyes vitaminokból (B-vitamincsalád) 300%.


Nem tudom mennyire szívódik fel, de mivel elég ütősnek néz ki az összetétele alapján, normál esetben csak 2-4 naponta merem szedem, de szedem minden víznapon, vagy erős edzésnap esetén. Ha épp ilyet nem szedek, de edzek, akkor előtte meg egy Béres Fittforma (L-karnitin, króm, B3-vitamin, zöldtea kivonat és garnicia cambodia kivonat tartalmú) zsírégetést segitő tablettát nyomok be az edzés előtt félórával.


Te mit ajánlasz, miket használsz ?

350. dindin19 (válaszként erre: 349. - Szazala)
2007. szept. 15. 10:26
szuper! Gratulálok! Azért hetente ne akarj -3 kilót fogyni, az hosszú távon nem jó, az elején még bejöhet.
349. szazala
2007. szept. 15. 07:51
Jó reggelt!Mínusz 3!!!!Olyan jó,hogy vagytok nekem!
348. c469e38f6f (válaszként erre: 344. - C299b9bcdc)
2007. szept. 14. 23:04

Szia,

Kérlek ne vedd okoskodásnak,teljesen egyetértek az edzéssel és a vitaminokkal kapcsolatban is. Annyival egészíteném csak ki, hogy amennyiben multivitamin és ásványi anyag kiegészítőt veszel, lehetőleg olyat válassz, ami a vitaminokat természetes formában, az ásványi anyagokat pedig kelát, vagy citrát kötésben tartalmazza, ezek felszívódása lényegesen jobb.

347. c469e38f6f (válaszként erre: 335. - Eed85eff72)
2007. szept. 14. 22:41

Azért Dr.Norbinak nem kell mindent elhinni, beszél néha hülyeségeket. Elég érdekes lenne, ha a hasnyálmirigy délben lehúzná a rolót, és elmenne pihenni...

"A nem diabéteszes emberek inzulinelválasztása két elkülöníthető részből áll, egyrészt az alap(bázis)-inzulinból, amely az étkezési szünetekben, illetve éjjel termelődik és a napi össz-inzulinelválasztás 40-50 százalékát teszi ki, másrészt az étkezést követő 2-3 órán át kiválasztódó étkezési inzulinból választódik ki, s amely az előbbi szintjének 5-10-szerese is lehet.

Dr Fövényi József"

Tehát, ha du.2-kor megeszel fél kg cukrot, azért a hasnyálmirigy nagy duzzogva csak elkezd inzulint termelni.

Persze ha a hasnyálmirigyre vonatkozó állításodat alá tudod tudományosan támasztani (nem Dr. Schobertre gondolok), meghajlok a tudás előtt.

346. szazala (válaszként erre: 345. - 4912cc9864)
2007. szept. 14. 20:17
Telepátia:)Már éppen írni akartam,hogy merre csavarogsz?Részvét a sok meló miatt
2007. szept. 14. 20:12
Jó estét csajok. Hogy vagytok? Sorry, hog yalig vagyok itt, de hlla vagyok. Két nappalon vagyok túl, még van kettő, s két éjjelem:(((
344. c299b9bcdc (válaszként erre: 341. - Eed85eff72)
2007. szept. 14. 19:21

Minden izmot használó mozgás során roncsolódnak az izmok. A szervezet az aznapi fehérjebevitelből építi újra a sérült izomszöveteket.


Tehát, kicsit keményebb "izmot próbáló" súlyzóst edzést inkább fehérjenapon, zsírégető mozgásokat (séták, kocogás, szobabicikli stb..) meg inkább a többi napon ajánlatos :)


Ja és a vitaminok... Nekem főleg a 90 napos vége felé kezdett hullani a hajam, mások tapasztalai alapján is mondom, kicsit hiányok alakulhatnak ki, ezért célszerű mondjuk komplex vitamin-ásványi anyag tablettákat szedni időnként. Azonkívül vashiány is kialakulhat, mert a fő vasforrások a fehérjék, és ugye ezekhez csak 4 naponta jutunk. Szóval szedjetek némi kiegészítőt is a diéta mellé.

343. c469e38f6f (válaszként erre: 329. - Bigyo5)
2007. szept. 14. 18:50

Szia,


nekem néhány hete ugyanez a problémám. Evés után kb 1,5 órán keresztül éreztem erősebb szívdobogást. Nem tudom, mennyi köze lehet a GI-hez, mert a csirkemell- zöldségköret kombó után is ez van.Az előzményekhez hozzátartozik,hogy nemrég volt egy kisebb szívritmuszavarom, amit helyretettek és utána kezdődött ez.Amitől nekem valamelyest javult, az az, hogy nem naponta 4x étkezek, hanem ezt a mennyiséget elosztottam 6 részre, így egyszerre kevesebbet kell enni.(egyébként a kórházban kérdezte a doktornő, hogy a ritmuszavar napján ettem-e egyszerre nagyobb mennyiségű ételt, és igen, aznap szülinapban voltunk). A másik, hogy most naponta megeszek 3x2 tabletta magnéziumot, mivel a stressz, a kemény sport és az egyoldalú táplálkozás (én sok csirkehúst eszek rizzsel) miatt csökkenhet a vér magnézium szintje, ami okozhat szívproblémákat.Most ott tartok, hogy a másfél óra fokozatosan lecsökkent kb félre.

Ami szerintem a legfontosabb, hogy menj el orvoshoz, nehogy baj legyen belőle!

342. merrell
2007. szept. 14. 18:43
Köszi, megfogadom.
341. eed85eff72 (válaszként erre: 337. - Merrell)
2007. szept. 14. 18:39
És még valami merrel.Ha lehet akkor protein,keményítő vagy szénhidrát napon tornázz vagy kondizz.A gyüminap méregtelenítés is egyben és akkor van elég dolga a szervezetednek.Van aki régebb óta csinálja ezt a diétát és minden gond nélkül bármit sportol.De az elején 6-8 hétig szerintem a többi napon sportplj.Csak egy jó tanács.
340. merrell
2007. szept. 14. 18:37

Én is imádom a gyümölcsöket, de valószínű, hogy többet kellett volna ennem. Eh majd a következő gyüminapon. Laconicgirl, ezen a napon a natúr magvak fogyasztásához mi a véleményed?


Szabina, kérlek a fogyiverseny táblázatába hozzám is írd meg a kezdő dátumot. Köszi

339. eed85eff72 (válaszként erre: 337. - Merrell)
2007. szept. 14. 18:32
Én is hozzászoktam.Tegnap volt a 4. gyümi napom de már semmilyen nehézséget nem okoz.Tegnap vettem mindenféle fagyasztott gyümit és így egész nap változatosan ettem ha megéheztem.Megéri csinálni-én az első 3 gyüminap után mindíg 1 kg-t fogytam.Most a 4. után "csak"60 dkg-t de lehet ez a piros napoknak is köszönhető,ugyanis most "ünnepelek".Kitartás!!!
338. c299b9bcdc (válaszként erre: 337. - Merrell)
2007. szept. 14. 18:30

Lefényképeztem egy gyümi ebédemet, a naplómba raktam. Gyüminap nehéz ? :)


Én imádom a gyümiket, szerintem nem nehéz, egyél többet, akkor jobban jóllaksz :)

337. merrell
2007. szept. 14. 18:26

Na tessék, elírtam. Nem zöld tea, hanem szűztea kapszulát szedek. :)

Aki már tapasztalta árulja el nekem legyen kedves, hogy minden gyümölcsnap ennyire nehéz, vagy hozzá lehet szokni egy idő után és nem érzi az ember annyira az éhséget?!

336. merrell
2007. szept. 14. 18:22

Sziasztok!


Nekem is lement 1 kilócska. Nagyon örültem neki.

Én is szedem reggel-este a zöld tea kapszulát, és Lindihez hasonlóan az anyagcserémet rendben tartja. Eddig igen csak gondjaim voltak vele, még a diéta előtt is. Hasmenésem nincs tőle, de már hallottam ismerősöktől, hogy volt, akinek napi 4-5 hasmenést okozott és abbahagyta.


Ma görög fűszerezésű pulykahusit ettem (tegnap este készítettem, gyümi napon! a családnak... gondolhatjátok, hogy minden bajom volt, hogy ne egyek belőle :) ) és ettem hozzá uborkát, retket, hagymát tejfölösen. A vacsi ugyanez lesz.

335. eed85eff72 (válaszként erre: 329. - Bigyo5)
2007. szept. 14. 17:36
Szia!Ez azért van,mert magas glikémiás indexű kaját ettél.Azaz olyan ételt aminek az elfogyasztásához inzulint kell termelni a szervezetnek.Ezért mondja a norbi is,hogy szénhidrát tartalmú ételt csak déli 12 óráig együnk,mert addig dolgozik a hasnyálmirígy.Ez után már nem termel inzulint a szervezet és a bekerült szénhidrátos étel el kezd erjedni a szervezetedben és ezt méreganyagként kezeli.De ha nem szénhidrát napod van akkor is oda kell figyelni a glikémiás indexre.Lehet kapni ilyen táblázatot de szerintem ha rákeresel a googleban biztos találsz ilyet.
334. szazala (válaszként erre: 320. - RLindi)
2007. szept. 14. 16:04
Én a Rossmannban vettem,nem rossz az íze,(legalább is nekem)és rengeteget iszok,valószinű-miatta.Kb megettem ma 1 dekát belőle,de 3 l ásványvíz és 1 l tea már bennem van,és még csak 4 óra!Folyamatosan szomjas vagyok.Ha érdekel,szerintem egy próbát megér!:)
333. dindin19 (válaszként erre: 332. - Bigyo5)
2007. szept. 14. 15:39
A 129 az rengeteg. Jelentkezz be a dokidhoz, kitudja mi van a háttérben. Nem normális, ez duplája majdnem mint kellene.
332. bigyo5 (válaszként erre: 331. - Dindin19)
2007. szept. 14. 15:36
Megmértem a vérnyomásom és a várnyomás oké volt,de a pulzus 129, és nem csináltam semmit, nem mozogtam, ugráltam. Valszeg a súlyom lehet az oka 92kg már megterhelő. :-( Remélem ez 90 napos segíteni fog nekem. Muszály hogy segítsen.
331. dindin19 (válaszként erre: 329. - Bigyo5)
2007. szept. 14. 15:27

???

gondolom, ezt nem csak most vetted észre, a diéta alatt, hanem már korábban is. Talán fel kéne keresni a házidokid. Egy 24 órás EKG-val kiderülhet, hogy tényleg kalimpál-e, vagy csak úgy érzed.

330. dindin19 (válaszként erre: 302. - Ildiko84)
2007. szept. 14. 15:21
Nem rontottad el! több oldalon írják, hogy ezek gyüminek tekinthetők. Én eddig mindkét gyüminapon megettem 10 dkg földimogyit, s holnap is megfogok.
329. bigyo5
2007. szept. 14. 14:01

Sziasztok!

A héten kezdtem el a 90-napost. Ma CH napom van. Miért lehet az, hogy ha eszem, akkor utána kis ideigszívdobogásom van?

2007. szept. 14. 14:01
Én vasárnap vagy hétfőn újrakezdem a diétát, mert szüneteltetnem kellett. Holnap esküvő, úgyhogy nem akarom addig elkezdeni. De azt már tudom, hogy a gyümölcstől nem lehet savam, hoszen az alma (amiből a legtöbbet ettem) lúgosít! Furcsa, mert azt hittem, savasít ÉÉÉS a zabpehely, amiről azt hittem, hogy majd felszívja a savamat...hát igen kérem...az savasít. Szóval amiről úgy gondoltam segít, azzal rontottam a helyzetemen! És csodálkoztam, hogy savat hánytam!?
2007. szept. 14. 13:46
Sziasztok? Hát hol vagytok? Gratulálok mindenkinek a "veszteséghez"! Fehérje aposok mit ebéltetek ma? Én virslit ettem sajttal és egy kicsi kenyérrel. A levest nem ittam meg. Elfelejtettem de nem is hiányzott. Az előbb jutott eszembe. Írjatok
❮❮ ... 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook