Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 Napos verseny fórum

90 Napos verseny (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯
2007. szept. 17. 10:05
köszi
2007. szept. 17. 08:00
A végeredményhez írom, mert csak oda tudom a heti mérlegelést:)
384. pavelancsika (válaszként erre: 382. - 4912cc9864)
2007. szept. 17. 07:55

Én elküldtem vagy csak akartam?

Mindegy, itt van: 77kg és az álomsúlyom 60 kiló, ha beirnád légyszi. :) Hátha ösztönöz, ha látom.

383. pavelancsika (válaszként erre: 381. - Doboska.p)
2007. szept. 17. 07:53

doboska.p,

Nem buta kérdés. Én sem ismerem még :)

A tescóba vettem 7990-ért. Olyan, mintha lépcsőznék.

Van két talplenyomat amire állok és lépkedek egyhelyben.

2007. szept. 17. 07:28

Jó reggelt csajok:D

hogy s mint? ma éjjeles vagyok, így itt vagyok köztetek. Adatokat majd kapk?

2007. szept. 17. 07:07

Szép reggelt mindeninek. Hát tényleg kapunk különböző magyarázatokat! De én most elsősorban a gyümölcs naposakat bíztatom. Kitartás! ma nem bírtam és ráálltam a mérlegre ébredés után. Egyenlőre annyit hogy jó volt látni az eredményt pedig "nehéz" napjaim is vannak.

pavelancsika: Mi az a steppel? Ne haragudj nem hallottam még róla!! Hol vetted és mennyibe kerül? Bocs a buta kérdésért de felkeltette az érdeklődésemet.

380. pavelancsika (válaszként erre: 379. - Szazala)
2007. szept. 17. 07:04

Jó reggelt!

szazala még én is nagyon messze vagyok! :)

379. szazala
2007. szept. 17. 07:01

Azt hittem eltévedtem,és más fórumon járok!Olyan tudományosak lettetek,hogy gondolkodtam meg merjek-e szólalni?

No,mindenesetre jó reggelt!

(azért megjegyzem,szeretném,ha már ilyen kérdések foglalkoztathatnának engem is)Ugye nem bántottam meg senkit??!Csak én olyan messze vagyok a napi több órás edzéstől,mint Makó..........

378. c469e38f6f (válaszként erre: 361. - C299b9bcdc)
2007. szept. 17. 00:02

Akkor leírom, legfeljebb kitiltanak.

Multivitamin: Ultimate Nutrition daily complete formula 180db-os. 6 db a napi ajánlott, de szerintem az túl sok, edzésnapon 4-et, egyébként 2-t szedek, feleségem napi 1-et szed, heti 3 aerobik és 1 spinning edzésre jár.

Ásványi anyag: van itthon lenkei féle Ásványi anyag komplex, Magne B-6, gyógyszertári Magnézium citrát,ezekből csak szükség szerint (görcs)amelyik kéznél van.

Én ezeket szedem (és még élek, dehát vannak még csodák:), de hangsúlyozom, hogy ezeken kívül más gyártóknak is vannak hasonló termékei, a dózis és az ár más és más.

Ja, és egy megjegyzés: nincs vitaminboltom és semmilyen anyagi érdekem nem fűződik a fentiekhez, sima mezei júzer vagyok :)

377. c469e38f6f (válaszként erre: 375. - Amena)
2007. szept. 16. 23:47

Egyetértek veled abban, hogy a vitaminokat túl lehet adagolni, aminek káros következményei vannak, azok, amiket leírtál.Amiben különbözik a véleményünk az az, hogy mi az a bevitt mennyiség, ami károsítja a szervezetet (erről valahogy midig elfelejtesz szót ejteni)

Nos, mivel én nem vagyok sem gyógyszerész, sem biokémikus, de szeretnék - a korlátozott lehetőségeimhez képest - tisztán látni, megnéztem a Béres gyógyszergyár honlapján ezeket.(gondolom az ottani szakemberek kézettebbek, mint mi)

Bocs, kicsit hosszú lesz:


Mi lehet a túlzott D3-vitamin-bevitel következménye?

Gyermekeknél 40000 NE/nap, felnőtteknél 100000 NE/nap (a napi ajánlott mennyiség 100-250-szerese) hónapokon át történő szedése vezet túladagoláshoz, ami emelkedett vérkalcium-szintben, kóros kalcium-lerakódásban, vesekárosodásban nyilvánul meg. Mint látható, D-vitamin-túladagolás is - egyes speciális esetektől eltekintve - csak a javasoltnál lényegesen nagyobb dózis bevitelével jöhet létre.


Mi lehet a túlzott A-vitamin-bevitel következménye?

A-vitamin-túladagolást (mérgezést) hosszú ideig szedett napi 100000 NE-gel lehet okozni (ez a napi ajánlott mennyiség 100-125-szöröse). Erre csekély az esély, hiszen ilyen mennyiségben szinte lehetetlen tartósan bevinni az A-vitamint. Két dolgot viszont fontos kiemelni. Az egyik az, hogy a terhesség alatti magas A-vitamin-bevitel károsíthatja a magzatot, ezért ilyenkor napi 5000 NE-nél nagyobb mennyiséget nem szabad fogyasztani. Újabb kutatások szerint pedig az ajánlott értékeket meghaladó magasabb A-vitamin-bevitel növeli a csontritkulás veszélyét. Ezért a javasolt napi mennyiségeket célszerű betartani.


Mi lehet a túlzott E-vitamin-bevitel következménye?

Éveken át szedett 800 mg/nap (a napi ajánlott mennyiség 80-szorosa!) okoz túladagolási tüneteket, elsősorban izomgyengeséget, fáradtságot, hányingert, súlyosabb esetben véralvadási zavart.


Mi lehet a túlzott K1-vitamin-bevitel következménye?

A K-vitamin csak igen nagy adagokban okoz túladagolásos tüneteket. Napi 1-2 mg-ot (a napi szükséglet 12-25-szöröse) meg nem haladó bevitel mellett túladagolásra nem kell számítani.


Mi lehet a túlzott folsavbevitel következménye?

Bár a folsav nagy dózisban sem toxikus, kiegészítésképpen legfeljebb napi 1000 mikrogramm (1 mg) fogyasztása ajánlható, mert e fölött dózis zavarhatja egyes gyógyszerek hatását és elfedheti pl. a B12-vitamin-hiány tüneteit.


Mi lehet a túlzott B6-vitamin-bevitel következménye?

Heveny mérgezést nagy dózisban sem okoz. Felnőtteknél 200 mg hosszantartó szedése kapcsán idegrendszeri mellékhatásokat észleltek. Gyermekeknél ilyen adat nem ismert, mivel azonban a B6-vitamint hányingercsillapítóként is alkalmazzuk és sok háztartásban megtalálható gyógyszer, gondoskodni kell róla, hogy gyermek ne férhessen hozzá.


Mi lehet a túlzott C-vitamin-bevitel következménye?

1000 mg-ot tartósan meghaladó napi bevitel hajlamosít a vesekőképződésre és vastúlterhelést okozhat.


A többi vitamint nem lehet túladagolni.


Most itt van előttem egy viszonylag nagy dózisú multivitamin,(nem Centrum, Béres és társai) amiben csak c vitaminból van a fenti mennyiség, a többi meg semközelíti a veszélyes értékeket.(Pl a gyilkos A vitaminból 400IU van benne, ami a veszélyes 100000IU-tól igen messze van, D vitaminból 10000IU van benne ami szintén távol van a veszélyes 100000-től.)

Hozzáteszem, hogy a gyógyszertárakban kapható multivitaminok ezeknek a jelentéktelen töredékét tartalmazzák.


Ezt csak azért írtam le, mert nem biztos, hogy elég vitamin és ásványi anyag jut az emberek szervezetébe az agyon vegyszerezett és műtrágyázott növényekből.(meg csak a teljesség kedvéért, de attól még így is mesze vagyunk...:)

(tudom, hogy most a következő 12 beírásban az jön, hogy én mindent otthon termelek, ami persze über bio...)

2007. szept. 16. 21:06

Megtettem két lépést előre!

1. Elmentem venni édesitőszert. A Norbifélét vettem, mert rá vcan irva, hogy nincs benne az az A betűs valami amit irtatok és mindig elfelejtem a nevét. (bocsi)

2. Vettem egy steppert. Ki is próbáltam. nem mertem elsőre sokat csinálni. 10 perc volt. De éreztem, hogy menne simán tovább is. Azt irta elégettem 60 kalóriát. :)

Kellene egy kis segitség attól akinek van ilyen.

Nem tudom mennyit lehet/kell egyszerre csinálni. Azt gondolom, hogy fokozatosan kell hozzászoktatni magam. Minden nap csináljam vagy ne?

Hatásos????

375. Amena (válaszként erre: 357. - C469e38f6f)
2007. szept. 16. 19:54

Például az A vitamin túladagolás hajhullást, bőrszárazságot, a száj kisebesedését,étvágytalanságot, hányást okoz, sőt súlyosabb esetben pszichés zavarokat, májkárosodást okozhat.Az A vitamin hosszú ideig és nagy dózisban szedve rendkívül mérgező hatású lehet. A szervezet szinte minden részét érinti, beleértve a szemeket, a csontokat, a vért, a bőrt, a központi idegrendszert, a májat, a nemi szerveket és a vizeletrendszert. Tünetei a szédülés, hányinger, hányás, fejfájás, bőrkárosodás, tudatzavarok és nőknél a rendszertelen menstruáció. A súlyos mérgezés vakságot okozhat és életveszélyes lehet.mellett az A vitamin túladagolás növeli a gyomorrák előfordulását, valamint nőknél a csontritkulás és törés esélyét.

Az E vitamin túladagolása hasmenést, hányást, puffadást okoz. C-vitamin-túladagolás a megnőtt oxalát-ürítés miatt vesekőképződést okozhat, továbbá gyomor- bél irritációt, hasmenést idézhet elő.

A vasmérgezés tünetei: fertőzések, májkárosodás és valószínűleg fokozott hajlam a szív- és rákos betegségekre. (Infor-med)

Wikipéda: Vitaminok ...ugyanakkor túlzott bevitelük is káros lehet, ilyenkor hipervitaminózisról beszélünk (ez pl. vitamintabletták mértéktelen szedése esetén alakulhat ki), s ez szintén súlyos betegségtünetekkel járhat.


A vegyes táplálkozás általában fedezi a vitaminszükségletet, de az étrend összeállításánál nem csak arra kell törekedni, hogy a táplálék nyersanyaga vitaminban gazdag legyen, hanem figyelemmel kell lenni arra is, hogy az ételek elkészítése során – főleg a hevítés hatására – a vitaminok 10-50%-a is elbomolhat, elveszhet.


De tudod mit, szíved rajta! Én inkább több gyümölcsöt, zöldséget eszek, hogy pótoljam a csökkent vitamintartalmat, mint mindenféle mű izét. Persze nem akarok erről vitát nyitni, csak a teljesség kedvéért másoltam ide a dolgokat. Ahány fórum, honlap annyi vélemény, attól függően, (szerintem) hogy a vélemény-nyilvánító hol érdekelt.

Jó éjt Mindenkinek!

374. szazala (válaszként erre: 371. - C299b9bcdc)
2007. szept. 16. 19:46

Mutatós ebéded volt,gondolom finom is!Én most lépek,mert rántott husit kell sütnöm a nagyfiamnak,reggel megy vissza Pécsre,és az albérletben senki nem főz rá:(1-2 napi adagot készítek ,nehogy éhen maradjon!:)

Jó éjt mindenkinek!

(nem fogok torkoskodni!)



(remélem)

2007. szept. 16. 19:28

Sziasztok. Holnap friss adatokat rakok fel. Kérem a friss adatokat privibe:) Lássuk ki mennyit adott le egy hét alat...:)

Holnaptól leszek rendszeresen mert a négy nappalom letelt:)

2007. szept. 16. 15:02
Sziasztok! Nem tudtam jönni eddig de scinálom adiétát. Ma ismét spagettit ettem. Nagyon szeretem nem unom még. Vacsira egyenlőre nem tudom mi lesz. Gratulálok én is mindenkinek a fogyáshoz. Kíváncsi leszek én is a következő mérlegelésnél,mert nekem is "nehéz" napjaim vannak mától. További szép napot.
371. c299b9bcdc (válaszként erre: 370. - Szazala)
2007. szept. 16. 12:37

Én is túlvagyok az ebéden, kapros túrógombóc, édes kefires öntettel, pörkölt dióval, kínomba magam találtam ki, csakhogy megint valami édeset csempesszek a sok fehérjenapba :P (naplómban van a kép).


De megenném azt a paradicsomos káposztát én is!

370. szazala
2007. szept. 16. 12:26
Sziasztok!Jó étvágyat szerény kis ebédetekhez!:)Én már túl vagyok rajt:kis paradicsomos káposzta volt+barna rizs,Evőkanálnyi tönkölyliszttel és olvával piritottam meg a rántást.Holnap szabad a pálya,a fiuk mennek a dolgukra,én meg találtam egy több féle tornát bemutató lapot(ha valakit érdekel:baucsek tv)azt hiszem a pilatest elkezdem.Az elejébe néztem bele,viszonylag nyugísnak tűnik,olyan "nekemvalónak",de majd kiderül,hogy bírom-e?
369. c299b9bcdc (válaszként erre: 365. - Pavelancsika)
2007. szept. 16. 09:28

A mensi az mindig bekavar, szerintem csak azért vagy több, majd meglátod ezután zuhan a súly lefele. :)


A többieknek mind gratula a fogyáshoz! :)

2007. szept. 16. 09:27
Pl. futás közben a vége felé már gyors rövid szakaszokat megyek a kifulladásig, elég sűrűn 170 fölé megy a pulzusom (korom szerinte a max.pulzusszámom 180), és ennek megfelelően a lábam is alig érzem :)) De a steppertől érdekes módon jobban beleáll a görcs.
367. c299b9bcdc (válaszként erre: 362. - Eed85eff72)
2007. szept. 16. 09:20
Szoktam szedni ilyen Béres Csonterőt kálcium gyanánt, meg szoktam magnéziumot is. De feltételezem attól áll belé a görcs, hogy cirka 2 és fél óra alatt nem kímélem. :)
366. c299b9bcdc (válaszként erre: 363. - Dindin19)
2007. szept. 16. 09:17
Ja ma is 3:35-kor keltem. Futás+stepper együtt volt kb 2 és fél óra. A 2xfél óra gyaloglás majd délután lesz.
365. pavelancsika (válaszként erre: 364. - Dindin19)
2007. szept. 16. 08:56

Sziasztok!

Nekem meg visszajött egy és ma vagyok gyümölcsnap után. :(

Tegnap itt volt anyósom és a kedvenc sütimet hozta, mert, ha valakinek veseköve van arra szerinte is az a megoldás, hogy eszik sokat.

Estig bírtam ellenálni és utána benyomtam egyet. Ez van!

De ez a plusz 1 kiló passzol a napomhoz, mert éjjel 9-szer kellett a gyerekhez menni reggelre megjött a mensim és Apát is behívták dolgozni. Ez nem az én napom! Lenne már hétfő!!!!

2007. szept. 16. 08:18

Jelentem, nekem is lement megint 1 kilócska!

(12 nap=7)

2007. szept. 16. 08:17

Jó reggelt mindenkinek!

Laconcigirl! Te ma már teljesítetted a naplódba írt 2 óra futást, ill. steppert? Jézusom, mikor keltél te fel? Igaz, a múltkor valahol olvastam, hogy azt írtad, hogy munka előtt 3.30-kor kelsz, hogy tudj mozogni.

Csajok, lehet, hogy ez a sikeres fogyókúra, ill. életmódváltás titka?

362. eed85eff72 (válaszként erre: 361. - C299b9bcdc)
2007. szept. 16. 07:38
Sziasztok!Edzés előtt vegyétek be a Calciumot,mert minden izom tevékenységhez szükség van rá.Ha sportolás előtt veszitek be,nem lesz görcs.
361. c299b9bcdc (válaszként erre: 358. - C469e38f6f)
2007. szept. 16. 07:13

Ez tényleg sokféle, és ütősebb mennyiség, dehát neked ez kell is.


Nekem is néha begörcsöl a lábam futás+stepper után, nem kell ahhoz súlyt emelnem :P Biztos edzettlen vagyok :)


Nekem muszály még zsírt égetnem, mert különösen a hasamon elég sok még a háj :)


Egyébként köszi a sok infot.


Mi a multivitaminod és a komplex ásványianyag tablettád neve, amit szedsz ? :)))

360. c299b9bcdc (válaszként erre: 359. - Szazala)
2007. szept. 16. 06:54
Nem kell aggódni két hét alatt visszamegy :)) Az egyébként se mind hízás. A 8 kg-ban benne van a heti folyamatos zabálás miatti gyomortartalom, vizzel feltöltött állapot, edzés nélküli állapot. A 70 kg az meg előző viznap utáni kiürült állapot , plusz egy edzés utáni állapot, (ha reggel edzés előtt és után mérem a súlyom, 0.5-1.5 kg súly különbség is lehet, nem térnék ki a részletekre, hogy ez miért van :)) A valódi különbség talán 3-4 kiló lehet. Az meg lemegy két hét alatt újra. Sajnos magánéleti gondok miatt volt ez a tudatos zabálás, különben nem bírtam volna ki, de most már rendeződnek a dolgok. Mellesleg ma már csak 75-öt mutatott a mérleg. :)
359. szazala
2007. szept. 15. 22:34
Laconicgirl!Olvasom a diétásnaplódat,hát azért baromira igazságtalan az élet!!!!8 kilót egy hónapi kemény fogyókúrával is elég ledolgozni,és lazán visszaszalad egy hét alatt!NEM JÓL VAN EZ KITALÁLVA!!!!!:(:(:(
358. c469e38f6f (válaszként erre: 351. - C299b9bcdc)
2007. szept. 15. 22:22

Hát én ennél brutálisabb mennyiségeket szedek, dehát most az a cél, hogy visszakerüljek a versenysportba.

Ajánlani nem ajánlanék semmit, mivel nem vagyok ehhez tudományosan felkészülve, azt viszont leírom, mit használok (egyébként évek óta, és még nincs gond a laboreredményeimmel).

Szedek multivitamint, emellett szükség szerint komplex ásványi anyag tablettát és C-vitamint.

A multivitamint nem gyógyszertárban veszem, azok nekem alacsony mennyiséget tartalmaznak, hanem táplálékkiegészítőt árusító üzletben.Konkrét terméknevet nem tudom, írhatok-e, a lényeg, hogy - mint írtam- az ásványi anyagokat kelát kötésben tartalmazza(pl.zinc from amino acid chelate, stb, és arra szoktam még figyelni - nem tudom mennyire fontos - hogy az E-vitamin ne dl - alpha tocopherol acetate legyen, mert az kicsit leegyszerűsítve petróleum származék, hanem d-alpha tocopherol ).

Plusz ásványi anyagot (ált. kalcium. magnézium) akkor veszek be, ha edzés után görcsöl valamelyik izom(Mg hiány,) de ezt nyugodtan hanyagolhatod, mivel ez ált. csak akkor van, ha nagy súllyal guggolok).A C-vitamint megszokásból tolom hozzá, mert mióta szedem nem vagyok megfázva.A gyógyszertárban veszem, általában 10 dkg-ot egyszerre(kimérős c-vitamin, és igen, ez szintetikus aszkorbinsav, dehát valamitől meg kell halni:). Reggel munkába indulás előtt bekeverek kb 1 grammot 2 liter vízbe és azt iszom nap közben,(figyelek, hogy délután 3-4 órára elfoggyon) így biztosan megvan a napi folyadékbevitel is. Zsírégetőket én értelemszerűen nem szedek - de ahogy az adatlapodat elnézem, Neked sem sokáig kell!

Egyébként én is szeretnék Neked gratulálni az eredményeidhez, olvasgatva a fórumot szerintem ez messzemenően példamutató hozzáállás és teljesítmény.

357. c469e38f6f (válaszként erre: 356. - Amena)
2007. szept. 15. 21:31

Szia,

A zsírban oldódó vitaminok túladaolásának következményei(Házipatika.com):

K-vitamin:Túladagolása jelenleg nem ismert.

E-vitamin:Az E-vitamin igen nagy dózisban is csak kevéssé toxikus.

A-vitamin:Az A-vitamin túladagolása ritka, főleg vitaminkészítmények nem előírásszerű szedésénél lép fel.

D-vitamin:D-vitamin túladagolásnál általános mérgezési tünetek jelentkezhetnek.(utánanéztem, ezek a mellékhatások napi 2000IU, azaz 50 mcg éveken keresztül történő szedése esetén léphetnek fel.)

Vízoldékony vitamint szinte lehetetlen túladagolni.

Úgyhogy szerintem nem kellene rémísztgetni senkit súlyos következményekkel, meg laborvizsgálattal.(azt egyébként is érdemes évente min. 1x megcsináltatni, én legalábbis szoktam).


A zöldség, gyümölcs vitamin kérdésről már írtam valamelyik topicba, de ide is beteszem, azután mindenki azt csinál, ami szerinte helyes.


"Dr. Márai Géza, a Szent István Egyetem Környezetgazdálkodási Intézet ökológiai tanszékének tanára évtizedek óta vizsgálja, hogy a környezetszennyezés hatására hogyan romlott talajaink minősége, és ennek következtében milyen káros hatások érték a növényeket, állatokat és rajtuk keresztül egészségünket.

Az 1960-as évektől napjainkig az élelmiszerekben drasztikusan megváltozott a mikroelemek és a vitaminok mennyisége. A karotin 50 százalékkal, az E-vitamin 60 százalékkal, a B12 vitamin pedig 90 százalékkal csökkent! Egy 1985-ben végzett felmérés adataival összehasonlítva a zöldségek és a gyümölcsök vitamin- és ásványianyag-tartalma mintegy hetven–nyolcvan százalékkal zuhant le. A régebbi mérés szerint például egy átlagos súlyú alma C-vitamin tartalma 5 milligramm volt, most ugyanez az érték mindössze 1 milligramm. A brokkoli kalciumtartalma 100 milligrammról 35-re esett vissza.

Mivel a talajból kimosódtak a kalcium-, magnézium-, vas-, mangán- és réztartalékok (1966–1990-ig a búza, a répafélék és a burgonya vastartalma 50 százalékra csökkent) a növényekben, ennek következtében az állatokban sincsen elegendő ásványianyag. "

Nem vagyok egy Lenkei fun, de szerinted engedélyeznék neki a vitaminjai árusítását, ha az halálos méreg lenne?

❮❮ ... 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook