Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 90 napos diéta. Start 2010.08.09. fórum

90 napos diéta. Start 2010.08.09. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. aug. 10. 14:26
ó az nem probléma, a sok fogyókúra miatt már úgy megszoktam az édesítős vagy natúr italokat, hogy már cukorral diétán kívül sem iszom D főleg mióta tudom mennyi kalória van bennük. egyszerűen nem éri meg :D
2010. aug. 10. 14:15

Persze lehet,csak cukor nélkül:)

Lehet citrommal is inni!:)

2010. aug. 10. 14:07
na a víznap nekemis elég parásan hangzik, nemtudom milesz :D jól értettem amugy, hogy teát is lehet, vagy ezen az egy napon még azt se? :S
2010. aug. 10. 13:47

sziasztok!:)

Én is jól haladok,igaz a zöldségnapon bűnöztem....de most már minden oké:)

Szóval megy:)Huh.holnap víznap..hát attól parálok egy picit:)

2010. aug. 10. 13:42
amúúúgy... egész jól kibírható volt az első nap, ez tetszik, hogy minden nap mást kell enni, még jó, hogy ma nem hús lesz, nem is kívánnám. Ez a baj a többi diétával, hogy vannak amiket soha nem lehet enni, itt meg mindennek megvan a maga ideje. :) kivéve mondjuk a szalonnának, de azt amugyse szoktam enni xD
2010. aug. 10. 13:39

szia atandi! semmi baj azzal, ha már időben észbekap az ember, ha van rajtad felesleg és zavar, akkor lépni kell, nem kell megvárni míg nagyon elhízol. :) tejet ma ihatsz, a fehérjenapon azt lehet. én leszek bajban vele ma, nekem keményítőnap van, és akkor tényleg nem lehet, és énis csak tejjel szeretem a kávét. :S majd most megszeretem nélküle xD

A vízhajtót hagyd szerintem, feleslegesen nemkell gyógyszert szedni, a szervezeted majd úgyis tudja mennyi víz kell neki és mennyi nem. :)

13. atandi
2010. aug. 10. 12:09

Sziasztok, én is épp ma kezdtem el, ha lehet, csatlakoznék. Együtt talán tényleg könnyebb lesz, és bíztathatjuk egymást (meg lelkifurdalást kelthetünk, nehogy valaki elrontsa).

160 cm vagyok és 55,5-57 kiló(attól függ, saját vagy anyámmérlegén...) És mielőtt ti is kezdenétek, hogy jajj, menj már, az nem sok, én vékonycsontú vagyok, csípőre és hasra hízom gusztustalanul. És hát a genetika: anyum is, magyanyám is ugyanígy kezdhették, és hát...én nem szeretnék ekkorára "nőni". :-)

Ma még csak szilvát meg ringlót ettema kertből, kávét se mertem inni, mert csak tejjel szeretem, és nem tudtam, lehet-e. De elvagyok egyelőre, most meg keresek valami husifélét, azt megpirítom és majd eszek hozzá sok koktélparadicsomot meg paprikát (tele velük a kert). Saláta helyett ez így sztem jó lesz.

Ja-ja: és hogy teljesen őszinte legyek: berátnőm javaslatára (még sose csináltam ilyet), most az első 3 reggel beveszek 1-1 vízhajtót és igyekszem jó sokat inni, egy kis kezdő átmosás gyanánt. Remélem, nem bánom meg.

2010. aug. 10. 11:48
Hogy haladtok lányok???
11. CheshireCat (válaszként erre: 6. - A096e531bf)
2010. aug. 9. 21:28

na nekem is ilyen problémám van. szépen betartom a diétát, és akkor egy szép napon kikapcsol az agyam és megeszek mindent amit megkívánok. :D szerencsére csak a fele jött vissza annak amit lefogytam, de már ezis nagyonsok.

ráadásul 8 hónapja elköltöztünk az usába és itt tényleg minden az evésről szól, nagyon kalóriadús ételekkel és brutálisan nagy adagokkal. szóval már azis egy bizonyos fokú önfegyelem eredménye, hogy nem híztam tovább. :S de fogyni kell, nem így maradni :D

2010. aug. 9. 12:47

[link]


A fórum linkje

2010. aug. 9. 12:47

Utána néztem, miről is szól ez. Mert engem is érdekel.

♥♥♥

Dr. Pierre Dukan eredetileg neurológus volt. Harmincöt éve váltott szakterületet, amikor egy barátja diétás tanácsot kért tőle. A barátnak egyetlen kikötése volt: ne kelljen a húst kihagynia étrendjéből. Dr. Dukan azt javasolta, öt napon keresztül csak fehérjét fogyasszon, és igyon sok vizet. Maga is meglepődött, amikor barátja az öt nap alatt öt kilótól szabadult meg - vagyis naponta egy kilótól! Dukan doktor ezt követően kezdett táplálkozástudománnyal foglalkozni. Olyan diétát alkotott, amelyben nem kell sem a kalóriát számolgatni, sem éhezni. Viszont minden csütörtökön fehérjenapot tanácsos tartani.


A Dukan-diéta négy szakasza:


1. Támadás: megadja a kezdőrúgást

Mit szabad enni? Csak és kizárólag fehérjét, korlátlan mennyiségben és a nap folyamán bármikor. Vagyis ehet borjú- és marhahúst, baromfit (kivéve kacsát és libát), halat és tengeri herkentyűket, tojást (fehérjét korlátlanul, sárgájával együtt hetente legfeljebb 3-4-et), zsírszegény tejtermékeket.

Meddig tart?

Ha 5 kg-t szeretnénk leadni, 2 napig. Fogyás: 0, 5-1, 5 kg

Ha 10 kg-t szeretnénk leadni, 3 napig. Fogyás: 1, 5-2, 5 kg

Ha 20 kg-t szeretnénk fogyni, 5 napig. Fogyás: 2-3 kg


2. Súlyvesztés: leadja a fölös kilókat

Mit szabad enni? Fehérjét és zöldségeket, korlátlan mennyiségben, bármikor. A megengedett zöldségek: paradicsom, uborka, retek, spenót, brokkoli, spárga, póréhagyma, káposztafélék, gomba, zeller, cukkini, padlizsán, paprika, salátafélék, répa.

Meddig tart? Egészen addig, amíg el nem érjük a kívánt súlyt. Hetente 1-1, 5 kg mínusszal számolhattunk.


3. Stabilizáció: visszavezeti a tiltott élelmiszereket

Mit szabad enni? Az eddigieken kívül ehetünk naponta egyszer gyümölcsöt (kivéve banánt, szőlőt, cseresznyét és meggyet), két szelet teljes kiőrlésű kenyeret, néhány szelet sajtot, hetente kétszer tésztafélét, kuszkuszt, lencsét, rizst, krumplit - sőt, akár csokit is!

Meddig tart? Attól függ, mennyit fogytunk: fél kiló mínuszonként 4 napig kell ezt a szakaszt tartani. A képlet: (leadott súly:0, 5)x4. Ha 5 kilótól szabadultunk meg: (5 kg:0, 5)x4=40


4. Itt a vége: a súlyfenntartás szakasza

Mit szabad enni? Mindent, amit csak akarunk. Viszont hetente egyszer tartsunk fehérjenapot (1. szakasz) - dr. Dukan a csütörtököt ajánlja.

Meddig tart? Akár élete végéig, ha betartjuk ezt az egyszerű szabályt.


Jó tanácsok a sikeres fogyókúrához:

Igyunk a diéta ideje alatt sok folyadékot, legalább napi 2 litert.

Ha több mint öt napig tartjuk az egyes szakaszokat, szedjünk multivitamin-tablettát.

Salátaöntetként használjunk citromlevet, zsírszegény joghurtot, különböző ecetféléket, fűszereket az olajfélék helyett (olívaolajat vagy más hidegen sajtolt olajat se).

Az 1. szakaszban ne sportoljunk intenzíven.

Az első három szakaszban ne használjunk vajat, margarint vagy olajat. Az ételeket grillezzük, pároljuk vagy gőzöljük.

Ne ízesítsünk sóval, mert növeli az étvágyat.


Mintaétrend a fehérjenapra

8 óra: kávé vagy tea (édesítőszerrel, esetleg tejjel), 2 dl zsírszegény joghurt vagy 200 g zsírszegény túró 1 szelet pulyka- vagy csirkesonkával vagy 1 főtt tojás

10 óra: 2 dl zsírszegény joghurt vagy 100 g zsírszegény túró

12 óra: füstölt lazac vagy steak tejsodóval vagy túrós palacsinta zabkorpából

16 óra: 2 dl zsírszegény joghurt vagy 1 szelet pulykasonka

18 óra: fűszeres garnélarák hirtelen kisütve vagy tandúri csirke

2010. aug. 9. 12:44

Sziasztok! Jajj, de örülök, hogy itt vagytok. Ma rászántam magam és elkezdtem a diétát. Most végeztem az ebéddel, pár db fasírtgolyót ettem. Most egyenlőre nem is vagyok éhes. Mondjuk nálam inkább az esték jelentenek gondot amikor csinálom a fiúknak a vacsit és olyan jóízűen falatoznak....

Amúgy már én is megcsináltam egyszer a 90 naposat akkor 17 kilót fogytam töle. Nagyon remélem most is összejön.

CheshireCat, akkor mi együtt kezdünk hozzá. Remélem tudjuk egymást támogatni.

Diush, te már elöttünk jársz egy kicsit de akkor is velünk vagy, hozzánk tartozol...:-)

Énke, mi az a Dukan diéta? Még nem hallottam róla. Pedig nem vagyok kispályás a fogyikat illetően. Írnál róla vmit?

7. e12287dac0 (válaszként erre: 3. - Gemini84)
2010. aug. 9. 12:24
Szia Én végulis a dukan diéta mellett döntöttem,mert nem tudnék megállni a szénhidrát napon egy tányér ételnél.
2010. aug. 9. 11:23

szia!:)

Ez tényleg hatásos,én kb. másfél éve 20 kg-t fogytam,csak pszichés dolog miatt[falási zavaraim voltak|vannak] így visszajött!Most én is ismét neki kezdtem:)

2010. aug. 9. 10:33

sziasztok!


Este jutott eszembe, hogy mától kipróbálom a 90 napost, erre pont ittvan ez a topik, nagyon örülök neki. :) Kipróbáltam már vagy 100 féle fogyókúrát, de sajnos csak 1 volt hatásos 2 éve, viszont azt ha megölnek se tudom megcsinálni mégegyszer :D a 90 naposról meg sok jót hallottam. kb 10 kilót szeretnék fogyni ami egyrészt naaagyon nehezen megy le, másrészt a környezetem se igen támogat benne. Nagyon jó lenne végre nem teljesen egyedül diétázni. :)

2010. aug. 9. 09:17

sziasztok!:):)


Csatlakozhatok?:)Igaz én már 8 napon túl vagyok:)

De szeretnék ismerősökre szert tenni:)

2010. aug. 9. 09:06
Szia! Igen, kezdem ma!
2010. aug. 8. 18:00
Szia elkezded holnap a diétát?
2010. aug. 7. 22:21
Valaki velem tart? Együtt könnyebb...:-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook