Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 30 napos kihívás -Ki tart velem? fórum

30 napos kihívás -Ki tart velem? (beszélgetős fórum)


1 2 3
73. cherry41 (válaszként erre: 70. - Kytty9)
2014. máj. 7. 18:09
Szia! A combokat erosíti, izmosítja. Én már a 105-nél tartok! A második meg a harmadik nap után volt izomlázam, de most már egyáltalán nincs.
72. kytty9
2014. máj. 7. 10:54
Nah, jó kipróbálom.. aztán majd kederül, h birom.. :) ahogy olvastam elég nehét. :)
71. simple (válaszként erre: 70. - Kytty9)
2014. máj. 7. 10:39

Én csináltam, szerintem eredménye=0


:D

70. kytty9
2014. máj. 7. 10:34
Szia! Jónak tűnik és van ennek vmi eredménye? Arról nem nagyon találtam infót.. :)
2014. máj. 1. 19:56
Sziasztok! Csinálja ezt idén is valaki? Én már a 3. nap után vagyok, ma pihenonap van, akinek van hozzá kedve, csatlakozzon!
68. simple (válaszként erre: 66. - Cullinan)
2013. jún. 26. 15:07
Hát ezt jól bírom, de több nem megy. :) Ez valójában csak kiegészítőnek jó, mást is kell mellette mozogni. Nem tudom kell-e még menned dokihoz, de azért kérdezz rá, hogy lehet-e ezt neked egyáltalán. Sétát szokták javasolni mint kímélő mozgást, aztán idővel átcsaphat gyors gyaloglásba is.
67. cullinan (válaszként erre: 55. - Krisz42)
2013. jún. 26. 14:42

Krisz, végig olvastam ezt a fórumot, mert három napja én is guggolok.

Felfigyeltem arra, hogy irtad, hogy fáj a talpad.

Nekem szinte ugyanezek voltak a panaszaim, bicajozásnál, futásnál, de a végén már séta közben is nagyon fájt a talpam

Tehát zavart a sportban.

Most 8.hete, hogy megmütötték, harántsüllyedés miatt, igy már nem fáj, de mivel még kimélnem kell, nem sportolhatok, ezért választottam ezt a guggolásos dolgot:)

Két hónapja nem mozogtam semmit, igy most majd meghaltam az első 50-nél, de erőltetem:)

66. cullinan (válaszként erre: 65. - Simple)
2013. jún. 26. 14:31

Te jó ég!! ezt hogy birod???

Háát nem tudom, azt gondolom, hogy edzettség hiányában csak ez a torna, háát...nem mondom hogy semmit nem ér, de lehet hogy többet árt, mint használ.

Na, nem tudom, még csinálom ameddig megy.

ma már nem volt olyan izomlázam.

ma 60 a cél.

65. simple (válaszként erre: 64. - Cullinan)
2013. jún. 25. 20:17
Én még most is csinálom, de csak 100-at, annál tovább nem bírok jutni. De ezt majdnem minden nap, és gyors tempóban, kb. másodpercenként egyet, szóval így kb. 2 perc alatt megvan az egész.
2013. jún. 25. 19:05

sziasztok, van itt még valaki?

3 napja, gondoltam megpróbálom ezt a guggolásos edzést, mivel 6 hete mütötték a lábfejem, és gondoltam, ehhez nem kell a lábfejemet használni.

háát mit mondjak? nagyon kemény.

7 hete nem mozpgtam semmit, és bizony ma alig birtam menni, olyan izomlázam volt.

Van valaki, aki végig csinálta?

Nem tudom elképzelni, hogy 150-et, 200-at le tudnák nyomni egyszerre:(

Tapasztalatok?

2013. máj. 20. 22:29
Huuuu en feladtam:((( Nehezebb mint gondoltam:(((( csinálom,de napi 60 megy...:(
2013. máj. 12. 18:24
Sziasztok! Én is pont a héten kezdtem ezt a 30 napos guggolást.Hát az első két nap után menni alig tudtam,de már csak azért is rádolgoztam :D Ma tartok a 7.napnál ami ugye 80,holnap pedig pihenés :)Ti hogy bírjátok? :)
61. simple
2013. máj. 7. 11:27

Nekiállok a nyolcvannak. :D

Jó, hogy elsején kezdődött, így könnyebb nyomon követni hol tartunk épp, csak meg kell néznem hanyadika van.

2013. máj. 6. 22:57
Nekem s megvolt a mai 75,de bevallom nem egyszerre:( 50 után pihentem állva 2 percet....tényleg m lesz 200 nal??:)
59. simple (válaszként erre: 58. - Gkreka)
2013. máj. 6. 14:01
Ma nekem is nehezebb volt. Hát nem tudom mi lesz 200-nál....
58. gkreka
2013. máj. 6. 13:51
Én még csinálom. Kicsit csalódott vagyok, mert nehezebben megy, mint hittem. Úgy látszik, futás közben más izmokat használok?!
57. simple
2013. máj. 6. 13:29

Na mindenki feladta?! Jellemző az itteni emberekre... (tisztelet a kivételnek)

Én megcsináltam ma a 75-öt is, hát ez már nem volt olyan könnyű, mondjuk tegnap este voltam futni is, és azelőtt csináltam meg a tegnapi adagot.

2013. máj. 3. 20:47
Megvolt a mai 60,de alig bírtam:((( Szerintem mar 90 is nehezen fog menni:))) Max pihenek kicsit közbe...:(
55. Krisz42 (válaszként erre: 54. - Emagdi)
2013. máj. 3. 16:41
De igen,csak pl.a kondis edzést saját és màsok tapasztalatai alapján nem igazán pártolom.A másik,tudom mire gondolsz,de ha jobban belemerülsz tudományosan a témába,akkor látni fogod,h az tênyleg jó.Persze lehetne kombinált edzéseket csinâlni,de nekem pl.most csak a combomon van felesleg.Orvos is mondta,h jól fejlett izomzatom van,de pl.a bicajtól csak a fenekem,lett kisebb,a combomròl nem jött le a zsír.Sajnos futni nem tudtam a talpam miatt,viszont ez így jól átmozgatta a lábamon az izmokat.Bár zsìrégetésre biztos nem annyira hasznos.Azt isírtam,h kisérleti jelkeggel kipróbálom:)Hogy tartható-e,használ-e,bàr valamennyit biztos,de szerintem aki bírja,annak nincs is szüksége ilyen alakformálàsra.
54. emagdi (válaszként erre: 53. - Krisz42)
2013. máj. 3. 15:16

látom nem nagyon akarod megérteni amit mondok:)

nem baj :)

53. Krisz42 (válaszként erre: 52. - Emagdi)
2013. máj. 3. 14:50
Irta más is,h fut is,ên bringázom,de ha csak ezt csinâlja,akkor is van értelme.Egyébként kizárt,h valaki meg tudjon csinálni 100-at,ha nincs minimális edzettsége.A mozit kár hasomlítgatni,semmi köze a kettőnek egymáshoz,ha valaki nem tud szabályos guggolást,akkor utânanéz.Nem egyoldaluan dolgozza meg.Fejlődik minden izom,izületek is erősödnek,egészséges.Egyébként mi a biztosíték rá,h a konditeremben nem sérülsz?Nekem járnak ismerősök,párom is néha a társaság miatt,de érdekes,h ő màsfajta,néha itthoni edzéssel simán lepipálja az edzőt is.És ha valaki otthon elkezdi azokat a gyakorlatokat csinálni,amit tornaórán kellett volna tanìtani régen-nekünk volt-,akkor attól kevésbé lehetnek sèrülések.Aki teljesen kezdő,az szabálytalan guggolàsból se tud olyan sokat megcsinálni,h az izület sérülne.A súlyzósnál a gerinc annyira terhelődik feleslegesen,h attòl lehet baja,mert téves azt hinni,h a lábakra megy az összes súly.Ha vâllra kerül,akkor főleg a gerincet terheli,ha kézben,akkor is a gerincen keresztül megy,de nem értem miért kel a súly,mikor 50guggolás is tökéletesen erösít.
52. emagdi (válaszként erre: 51. - Krisz42)
2013. máj. 3. 08:33

az lehet, hogy megdolgoztatja az összes izmod, csak nagyon egyoldalúan. azért nem véletlenül szoktak egy izomcsoportra több gyakorlatot végezni.

nem azt mondtam, hogy nem jó a guggolás, csak ha már az ember rászánja az időt és energiát, ennél a 200 guggolásos cuccnál sokkal hatékonyabban is megdolgoztathatná magát.

az ízületi problémákról meg annyit, hogy igazából az a legveszélyesebb, ha valaki otthon magától elkezdi ezt a guggolgatásos cuccot (mert olvasta itt a hoxán, és hát tavasz van ugye el kell kezdeni faragni a beach body-t), amúgy fogalma sincs hogy kellene helyesen végezni, de nyomja a napi több százat.


persze, sok mindent meg lehet otthon v a parkban is csinálni, bezárhatnának a konditermek, de ennyi erővel bezárhatnának a mozik is, mert lehet nézni az utcán a forgalmat helyette, vagy minek a könyv mikor egymásnak is tudnánk történeteket mesélni :D


de akkor kb negyedszer is leírom, hogy nem azt mondtam hogy nem jó a guggolás, mert nyilván jó, hanem hogy ennek a napi csak és kizárólag guggolgatásnak nem sok értelme van.

51. Krisz42 (válaszként erre: 50. - Emagdi)
2013. máj. 2. 22:23
Bocs,de a guggolás az egyedüli,ami az ösdzes izmot megdolgoztatja a lábon.Súllyal?Nem akarok izületi problémákat.A saját testsúly a legideálisabb,2-3perc alatt végzek.A guggolás a fegyencedzésben is benne van,mint a lábra legjobb edzés,ott le van írva,h melyik izomcsoport dolgozik és mindegyik.Ezért jò.A konditermek nyugodtan bezárhatnának,ha az emberek nem lennének annyira lusták és néha buták.
50. emagdi
2013. máj. 2. 21:44

gondolom ennek a guggolásos tervnek a margóján született is egy cikk, csak azért másolom ide, mert pont erről szól.

[link]


nem a guggolással van a baj, hanem hogy nagyon egyoldalú, lehet hogy a napi több száz guggolás helyett inkább még négy másik gyakorlatot (akár ugyanerre az izomcsoportra, vagy akár a test többi részére) is csinálnátok, hatásosabb lenne.

vagy kevesebb guggolást, de súllyal.


csak ha már 30 napig valaki ezzel foglalkozik, akkor csinálhata ugyanennyi idő alatt, kb hasonló energiabefektetéssel sokkal hatékonyabb edzést is.

csak ezt akartam mondani pár napja is amikor indult a fórum:)

49. dorka12345 (válaszként erre: 47. - Krisz42)
2013. máj. 2. 17:25
Arra a futás a legjobb,vagy az eliptikus tréner:) es a diéta:((( ami nehez:(((
2013. máj. 2. 17:24
Kész a mai 55:)) hat nem tudom,nekem a 25.utan annyira nehéz:))) ma különösen fajt...
47. Krisz42 (válaszként erre: 46. - Dorka12345)
2013. máj. 2. 13:33
Ma izomlázam lett,de megcsináltam az 55-öt is.Màr csak azért is,mert doki mondta, h elég jó a lábizomzatom,de a talpam miatt erősítsem a térdemnél a belső izmot.A guggolàsnál középtájon pont az az izom dolgozik-éreztem rendesen:)-,gondolom így azt is edzem.Nem tudom holnap menni fog-e,nálam ez kiséleti jelleg.Az a baj,h lehet,a zsìr így se fog lejönni.Mert ma a doki is megerősítette,h izmos a lábam,én meg gondoltam,h tudom,csak nem látszik annyira a rajta levő zsírtól.
46. dorka12345 (válaszként erre: 45. - Krisz42)
2013. máj. 1. 21:17
Nekem se volt soha baj a terdemmel...Én se értem miert lenne...Egxik baratnomnek a futastol is szét ment a térde...Sztem aki érzékeny,ne csinálja..
45. Krisz42 (válaszként erre: 44. - Dorka12345)
2013. máj. 1. 21:12
Bocs,elírtam,igen,vállszélességben kell-lányommal beszéltem közben-,de nem tudom miért menne szé a térd.Évekig táncoltam,klasszikus balettnél rengeteg lábhajlítás,jazznél edzésnek guggolás is van,nem lett gond a térdemmel.Csak akkor,amikor négykézláb kellett menni egy ideig az egyik darabban.
44. dorka12345 (válaszként erre: 42. - Krisz42)
2013. máj. 1. 20:58
Kis Terpesz állásból Guggolunk,nem zárt lábbal:) én szabályosan csinálom a guggolast,ezt edző erősítette meg:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook