Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 császár után hüvelyi szülést akarok!! fórum

3 császár után hüvelyi szülést akarok!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
76. garkata82 (válaszként erre: 74. - Rizsa31)
2012. dec. 12. 21:45
Akit érdekel az keressen meg priviben es megadom;)
75. rizsa31 (válaszként erre: 70. - Reformeletmod)
2012. dec. 12. 18:48
"Születés és anyaság pszichológiája" óra biztos érdekes volt.
74. rizsa31 (válaszként erre: 73. - Garkata82)
2012. dec. 12. 18:43

Nagyon szívesen, :) mégha nem is sejtettem, hogy ilyet is tudok. :)

Dokinak a neve esetleg publikus, vagy nem szeretne reklámot? :)

2012. aug. 30. 09:18

csak jelzem minden szkeptikusnak,h a forum cimehez melto voltam es sikerult a vba3c!!!!!

Akik hittek itt bennem azoknak meg koszonom,kulonosen rizsanak!!:)))

72. rizsa31 (válaszként erre: 69. - Garkata82)
2011. aug. 8. 14:43

Szia Garkata:),köszönöm,és drukkolok neked!

Az általad idézett Ujvári doktor azonos lehet azzal,aki a Nők Lapja június 22-ei számában beszél a Doktor úr,mentse meg a méhemet! c. cikkben.Modern műtéti eljárást alkalmaz,ami során mióma miatt nem távolítják el a méhet.(laporaszkópos technika)

Szimpatikus a fényképen.

71. garkata82 (válaszként erre: 70. - Reformeletmod)
2011. aug. 2. 22:23

Először is hadd gratuláljak a pocakodhoz!!

Nagyon-nagy szerencséd van,h a doki-tanárod engedi,h megpróbáld!Nekem és még sok más Anyatársamnak,azt mondja a dokija,h ezt a tervét felejtse el és,hogy nincs olyan orvos a világon aki ezt vállalná!

Milyen érdekes,h Te is találtál dokit,ráadásul kis hazánkban,és én is!Bár én hüe voltam,h a régi dokimhoz mentem,de ha lesz időd vissza olvasni,akkor megértesz jobban.

Remélem,h sikerül a hüvelyi szülésed,már-már nem is olyan lehetetlen mint azt az ember gondolná,csak következetesnek-kitartónak kell lenni,találni kell 1 jó szakembert aki melletted áll...és meg kell csinálni!!:))

Bár mi még úttörők vagyunk sajnos ez ügyben,de hiszem,h sikerül a lusta-nemtörődöm orvosokról lerántanunk a leplet,és sikerül bebizonyítanunk,h igenis LEHET szülni és tudunk is szülni!!


Mindenképpen várom-várjuk a beszámolódat,h sikerült-e megcsinálnod!!:)

Minden jót kívánok Nektek!!!

2011. aug. 2. 10:30

Sziasztok!

Nem olvastam végig, csak az első két oldalt, mert közben ebédet főzök....


Kedves fórumindító, én teljesen megértelek! Én 2 császáron vagyok túl, most várom a 3. babámat, 2 nap múlva töltöm a 37. hetet.


Röviden magamról. 7 éve szültem a nagyobbik fiam egy vidéki kisvárosban, elfolyt a vizem, úgy kezdődött, 1 ujjnyi méhszájjal mentem szülőszobára....oxit kaptam, majd téraránytalanság (a feje mondjuk tényleg nagy volt, 100 feletti BPD) és fájásgyengeség miatt 1 nap után kivették belőlem. Spinális érzéstelenítést kaptam, szörnyű élmény volt, pláne utána a 2 hetes migrén. Nagyon mély depresszióba estem.


Aztán 3 év múlva újra babás lettem. Budapest mellett laktunk akkor, a Jánosban választottam orvost. Már az elején tisztáztam a dokival, én hüvelyi szülést szeretnék. Azt mondta, OK. 5 perces fájásokkal, szűk egy ujjnyi méhszájjal mentem 9 nappal a kiírt időpont előtt. 3 ujjig el is mentünk, amikor hirtelen nagyon rosszul lettem, hánytam, rázott a hideg, azt sem tudtam mi van....mindenki kapkodott össze-vissza és a műtőbe toltak. NEm is értettem, miért altatnak el, de azért örültem neki, nem spinál. Amikor felébresztettek, mondták el, hogy a baba nyakán volt a zsinór és hirtelen leesett a szívhangja, ezért kellett azonnal kikapni, nem volt idő semmire. A doki azt is mondta, elég vékony volt a heg, mint kiderült a műtőben. És ha még szülni akarok nála, programozott csaszi lesz, felejtsem el a hüvelyit.


Nekem a 2. császár után könnyebb volt a felépülés, de ez biztos alkati dolog is, meg azért elég fiatal vagyok még. (80-as évjárat)


Amit elfelejtettem, orvostanhallgató vagyok...na közben megint vidékre költöztünk, így ez már a 3. orvos, akinél szülni fogok. Egyben a tanárom is az egyetemen. Neki is mondtam az elején, mit szeretnék. Pláne amióta jártam "Születés és anyaság pszichológiája" órára....erről is mesélnék, de ez más téma. Szóval a dokim abszolút nem zárkózott el attól, hogy a 3. baba simán bújjon ki. Az előző császárom óta is eltelt 3 hónap híján 3 év, mikor várandós lettem.


Nálunk fel sem merült most, hogy hegszétválás, meg téraránytalanság...azt mondta, amikor bemegyek szülni mérlegelni fog. Most még zárt a méhszájam, a cervix hosszom is 4,3 cm...a baba koponyája be van illeszkedve, viszont mozog odalenn, ami nem jó jel, ha hüvelyi szülést szeretnék. De ennek ellenére sem döntött úgy, hogy menjek be programozott császárra. Bírom én a strapát, 2 rosszcsont fiú mellett járok nappalira és még június végén is vizsgáztam...ezt látja a Tanár Úr is, ezért is áll így hozzám. Annyit beszéltünk még meg, most ne várjam meg a rendszeres fájásokat, ha vannak, azonnal menjek és ha esélytelennek látja, akkor műtő. És én is így állok hozzá, fel sem merül bennem, hogy vmi gond lehet, hiszek benne, hogy sikerülhet. Titkon szeretnénk 4. babát (persze nagyszülők nem tudják....), ezért is tartom fontosnak a hüvelyi szülést. Az igaz most kislányunk lesz 2 fiú után, elégedettek lehetnénk.:) De a párom és én sem jöttünk nagycsaládból, és imádjuk a gyerekeket.


A jó gének meg csak szaporodjanak:)))


Bocs, ha hosszú lettem. Szép napot

2011. aug. 1. 15:53
Nagyon köszi Rizsa mindent!még mindig imádlak!Most Apussal belevágunk 1 új projektbe,ami kb 5évvel kitolja a babaprojektet,de ez a hegem szempontjából még jól is jöhet!Hívom az Újvári dr-t,kérek időpontot tőle.Egyébként szerintem az én hegeim biztos lábakon állnak,mivel 3-ból 2terhességet konkrétan végig görcsöltem:))Volt,h 14órát voltam 2-3perces fájásokkal a Baross utcai Klinikán a 30.héten és meg sem moccantak,szóval elég strapabíróak szerintem,ami jó hírnek is számíthat!A Dianatalt mindenképpen megemlítem az új dokinak,mert Nekem nagyon szimpi és ki akarom próbálni!!:))
68. rizsa31 (válaszként erre: 64. - Garkata82)
2011. júl. 29. 23:12

Garkata,nem semmi a régi orvosod,pláne ha rokon,nagyon kellemetlen.

Megnéztem ma azt a könyvet,és hasonlók vannak benne,amiket neked írtak ebben a levélben.

A szerző dr. Michel Odent sebész-szülész,úgyhogy profi,szóval egy átlagos orvos nem tudná utánozni,de azért leírom,elég hihetetlen.Azt írja,hogy a hegszétválás kérdése a sarkalatos pont.A császárok száma nem számít annyira mint a heg minősége,ezt UH-n szokták ellenőrizni.Meg az fontos,hogy ne indítsák a szülést oxyval.Ő engedi a VBAC-t,a vajúdással elindul,és az elején már látják,hogy menni fog-e.De ő mondjuk az alternatív szülési módszereket ajánlja a nőknek.Elég érdekes,hogy a császárt amúgy is legtöbbször vajúdás közben végzi,nem híve a programozott császárnak.Jó lenne,ha nálunk is több ilyen orvos lenne!

A Napvilágéknak úgy nem vagyok a rajongója,hogy otthon szülnék,de nagyon rendes és tapasztalt otthonszülőket ismertem meg itt a Hoxán.

67. garkata82 (válaszként erre: 66. - Lyana)
2011. júl. 29. 19:28
Hát akkot mondjuk érthető,Lyana!:(
66. Lyana (válaszként erre: 62. - Garkata82)
2011. júl. 29. 19:22
Azért kellett altatni, mert 3-4-5 csigolyámon sérv van és nem lehet gerincbe érzésteleníteni.
2011. júl. 29. 13:53

Kedves Katalin!

Köszönöm bizalmát.

El kell mondjam, hogy hasonló kéréssel nem találkoztam eddig, nem ismerem osztályunk ezzel kapcsolatos álláspontját, de utánajárok.

Az irodalom állásfoglalása szerint megfelelő felvilágosítás és a kockázatok elfogadása mellett előfordulnak ilyen szülések, nem is kis számban és számottevő sikerrel. A kockázatokban nem találtak szignifikáns különbséget a császármetszések számát illetően, bár az értékek kicsit magasabbak.

Véleményalkotásom így ezennel elkezdődött, de még nem tudok állást foglalni.

Üdvözlettel

Ujvári Attila dr.



És ezt csak azért,h erőt adjak a többi csaszis társamnak!És látjátok,igen is van remény és vannak még lelkiismeretes Doktorok!!!!:)))))

2011. júl. 29. 13:51
A vbac-re már bekopiztam,de itt is megteszem!Beszéltem,pontosabban e-maileztem az Újvári dr Úrral,aki nem utasítja el a vba2c vagy a 3c-sem.Nagyon szimpi.)Istvánban van)....és komoly,h vissza írt!Az én régi dokim azért is lebaszott ha hívtam,1 ideje meg fel sem veszi!:(((Korrekt...
63. garkata82 (válaszként erre: 60. - 5819723512)
2011. júl. 28. 21:38
Jucmuc!Menj el nyugodtam,mert ez nem 1 olyan könnyű falat,mint ahogy azt sokan gondolják!Nekm hosszú években tellett míg túltettem magam rajta,de 100%-osan soha nem fogom tudni!És ugyebár csak 1 életünk van:))
62. garkata82 (válaszként erre: 59. - Lyana)
2011. júl. 28. 21:36
Lyana!Ezek rohadékok!Hentes banda!Nem Te vagy az 1. aki ezt írja,h a babát a szülőcsatornából nyomják vissza,és csak azért is császár!És minek altattak?Nehogy beszélj?:(((jó ez túlzás volt,de tényleg minek altattak?Tudtommal nem szoktak,mármint 1.a spinál....
61. garkata82 (válaszként erre: 58. - 7230827147)
2011. júl. 28. 21:34
Köszönöm szépen Elvíra!Legközelebb biztosan élek vele!:)
60. 5819723512 (válaszként erre: 59. - Lyana)
2011. júl. 28. 08:57

Sajnálom :(((


Én is így jártam jöttek a tolófájások, de a vérnyomásom és a pici nem volt jól. Én nem ellenkeztem. Spinális érzéstelenítést kaptam, fenn voltam mindent halottam...azt is hogy nem sír és rohangál mindenki.

Remélem sikerül magad mögött hagyni a történtetek. Nálunk olyan sok dolog jött akkor és utána össze, hogy elmegyek egy doktor nénihez beszélgetni.

59. Lyana
2011. júl. 28. 07:16

Sziasztok!


Érdeklődve olvastam a hozzászólásokat. Én lombik program segítségével estem teherbe. Probléma mentes volt az egész terhességem. Azonban a 36. héten be kellett feküdnöm a kórházba mert kevés volt a magzatvizem és meszes volt a méhlepény. E hét kórház után szültem. Fájásaim voltak és tágultam is 4 újjnyira voltam nyitva amikor burkot repesztettek és oxitocint kaptam. 8,5 órát vajúdtam. 8 újjnyira nyíltam ki, a kislányom szívhangja meg esett a sok oxitocin miatt. A szívhang szépen helyreállt. Már jöttek a tolófájások amikor elvittek császározni. Pedig nem akartam. Mondtam hogy jönnek a tolófájások. Elaltattak és kivették belőlem. Másnap reggel hozták a kicsit. Fel sem tudtam kelni, nem tudtam megszoptatni sem. Borzalmas élmény volt. Hetekig traumaként élt bennem az egész. Megszakadt bennem akkor valami. A lányomat imádom! Ő a legnagyobb dolog az életemben. A császár borzalmasan fájt, annak ellenére hogy másnap este már egyedül mentem wc-re meg fürödni. Vasárnap éjjel volt a császár és pénteken már autót vezettem. Mégegyszer császárral nem szülnék.

58. 7230827147 (válaszként erre: 57. - Garkata82)
2011. júl. 28. 01:15

A Dianatal szülészeti gél

 rövidebb és kevesebb fájdalommal járó szülést biztosít,

 kíméli az anya és a gyermek energiáját,

 védi a medencefeneket, a hüvelyt és a gátat.


A gél egyenletes filmréteget képez a hüvely falán, ezáltal csökkenti a súrlódást. Az először szülő nők körében végzett vizsgálat alapján a Dianatal szülészeti gél átlagosan 30%-kal (26 perc) csökkenti a kitolási szakaszt és átlagosan 30%-kal (106 perc) csökkenti a szülés teljes időtartamát.


A kitolási szakaszban a hüvelyi szövetek, illetve a gát spontán megrepedhetnek, mely az összes hüvelyi szülés körülbelül 45%-ánál fordul elő. Bizonyos esetekben a szülésznő vagy a szülészorvos a kontrollálatlan repedést egy kicsi, célzott metszéssel próbálja megakadályozni.


A vizsgálatok azt is kimutatták, hogy a Dianatal szülészeti gél használata szignifikánsan csökkenti a gátrepedés előfordulását, a gátmetszés szükségességét és növeli az intakt gát megmaradásának esélyét.

A Dianatal szülészeti gélt a szülészorvos vagy szülésznő helyezi a hüvelybe az első hüvelyi vizsgálattól kezdve vagy a magzatvíz elfolyását követően. A speciális rugalmas eszköz használatával a gél felhelyezése sem az anya, sem a születendő gyermek számára nem jár kellemetlenséggel.


A steril Dianatal készlet két különböző összetételű gélt tartalmaz, melyet a szülészorvos vagy a szülésznő a tágulási és a kitolási szakaszban több alkalommal, 3-5 ml-enként juttat a hüvelybe.


Elvileg meglazítja a hüvely izomzatát, így könnyebben tágul a hüvely. Olvass utána neten! Nagyon sokan írtak már róla csak is jókat.

57. garkata82 (válaszként erre: 54. - 7230827147)
2011. júl. 27. 22:40
Elvíra!Mire jó a Dianatal??Én még csak nem is hallottam róla:S
56. garkata82 (válaszként erre: 53. - 5819723512)
2011. júl. 27. 22:40
Jucmuc!Azért ne csüggedj!Kistesó meg jár!Én is annak a híve vagyok,h ott dőljön el a dolog,úgy döntsön a dr,h mind2-őnknek jó legyen,egészséget-életet nem kockáztatva!:)
55. garkata82 (válaszként erre: 52. - Lurkó4)
2011. júl. 27. 22:38
lurkó!nagyon szépen köszönöm,h Te is hozzá szóltál...és ami a legjobb az egészben,h nem messze lakom a Kistarcsai kórháztól:)És ha még a Dr is jó!?:)A gyönyörű gyermekeimért élek-halok,imádom Őket és Ők is engem!!:)Ha gondolod kukkantsd meg az adatlapom,tettem fel 1 pár képet:)
2011. júl. 27. 22:12

Szia!


Igaz, én még nem szültem, de elég sokat olvastam utána a Dianatal gélnek. Sokan jót írnak róla, akik már használták. Remélem tényleg van pozitív hatása, mivel én félek a szüléstől :D

53. 5819723512 (válaszként erre: 47. - Garkata82)
2011. júl. 27. 20:54

Igen az volt az ok :S


A kisfiam császárral szültem, nem luxusból muszájból. Nagyon nagyon nagyon kevés hiányzott a természeteshez.

Tervezünk kis tesót most úgy néz ki a két szülés között el fog telni 3 év. Ha esetleg a hegem engedné mivel a természetesség híve vagyok örülnék egy természetes szülésnek, de ahogy a régi orvosomnak mondtam: "úgy legyen szülés ahogy abban a pillanatban mindkettőnk számára a legjobb" És ugyan ezt mondom az új dokimnak is majd :)

52. lurkó4 (válaszként erre: 51. - Garkata82)
2011. júl. 27. 19:28

Szia!

Bocsi, hogy én is beleszólok, de nekem 4 gyerek van, a második volt a császár, az első szülés is, meg a harmadik, negyedik is hüvelyi szülés volt. Óriási a különbség- ha olyan a doki-, de csak akkor!

Én nem luxus helyen szültem, normál állami kórházban, de a szülészorvos türelme, kedvessége, attitűdje felért egy magán klinikáéval. Csoda volt.

Egyébként ma is rendel, nagyon sok betege van, de még sem kezeli futószalagon a betegeit. Ha kell priviben írok róla. Valahol itt a Hoxán hasonló témában, egy másik topikon írtam róla, de ha érdekel írok még személyesen, de azért 3 csaszi után, én sem jósolok ennek nagy jövőt.

És még valami (ezt is leírtam a másik (topikban), ma már UH-val tudják mérni a császárheg vastagságát, van egy érték ami alatt nem engedik, de ha az értéked megfelelő (talán 7-11 mm?), akkor is egyedi elbírálás dönt arról, hogy a doki bevállalja-e? Döntési joga van, neki.Egyedi esetként kezelve bármelyik szülés lehetne akár császár is a végén, csak jól meg kell magyarázni, indokolni (ezt utólag kell).

Félnek a perektől és valljuk be, kényelmesebb is a császár (15 perc alatt kész), mint a normál szülés, ahol császár után végig ott kell veled lennie. Sajnos a rohanás, az idő hiánya és a személytelenség ezt a spirituális élményt is elvette tőlünk. Én is nagyon hálás vagyok az orvosomnak, hogy megengedte a rendes szülést, de megmondta, hogy kockáztatni nem fog, ha baj van ő dönt és nincs beleszólás, de ha megy a maga útján a szülés, akkor minden úgy lesz ahogy én akarom.

Maximálisan úgy volt minden ahogy nekünk volt jó a babával. A doki neve: Dr. Szentágotai Ferenc és Kistarcsán dolgozik a Flór Ferenc kórházban.

De egy dologról alig esett szó, a szép egészséges babákról!!!!!!!! Azért csak ez a legfontosabb, nem ? Ez mindennél fontosabb (gyógypedagógus vagyok).

Ha érdekel valakit priviben szívesen írok a tapasztalatokról.

2011. júl. 26. 19:12
gyopár!Köszönöm szépen:)És hol rendel-praktizál a dokid?úgyis orvost váltok,mivel a nagybáttyám már fel sem veszi a telefont:(Meg amúgy sem akartam ezek után Nála maradni!Nagyon örülök,h van még esélyem,és napról-napra,minden felelőtlenség nélkül azt érzem,h nem a lehetetlent próbálom meg!Ez 1 járható út,csak még nagyon kevesen mentek rajta és nincsen kitaposva az ösvény!Itthon semmiképpen nem szülnék,sehányadik gyereket!!!Azt valahogy tényleg nem Nekem találták ki,felelőtlenségnek tartom!Jó team-el-jókor-jó helyen!!!:)
2011. júl. 25. 23:28

Szia!


Én is veled tartok :)


Én egy császár után szültem a másodikat hüvelyi úton, a különbség bizony ég és föld volt, a hüvelyi szülés javára.


Megmondom őszintén, nem vagyok tájékozott abban, pontosan mi van 3 császár után. Azt tudom, hogy 2 császár után gyakorlatilag alig kisebb az esély hüvelyi úton szülni, mint egy után, alig nagyobb a kockázat. Nem tudom, 3 után mi a helyzet. A probléma inkább az, hogy Magyarországon nem tudom, találsz-e olyan orvost, kórházat, ahol ezt vállalják (vagy esetleg próbálkozol kórházon kívül, például a napvilágnál, ahogy korábban mások írták). Az én orvosom vállal két császár után is, azt tudom, és nem csak mellébeszélés, valóban vállal.


Ha bármi érdekel konkrétabban, írj privit és küldök infókat.

2011. júl. 25. 23:10
pussssz:))))
48. rizsa31 (válaszként erre: 45. - Garkata82)
2011. júl. 25. 23:06

Megnéztem gyorsan a honlapjukat,mert már rég láttam úgyis.Nandunak van emilcíme,telefonszáma,és a bevezetőben pont azt írják,hogy a tanácsadás is a profiljuk.Van többféle tornájuk meg masszázs,meg a várandósság végigkísérése is kérhető.Biztos sok ügyességet tudnak.

Holnap vagy holnapután a könyvtárban megnézem,hogy a dr. Michel Odent mit is írt a témával kapcsolatban,engem is érdekel a tesóm miatt.

2011. júl. 25. 23:02
Szörnyű!De gondolom már jól vannak:)Mi lehetett a hegszétválás oka?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook