Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 császár után hüvelyi szülést akarok!! fórum

3 császár után hüvelyi szülést akarok!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
46. 5819723512 (válaszként erre: 40. - Garkata82)
2011. júl. 25. 22:55
1 császár után. A második babával, akartak 3-at, de így...sírva mesélte a dolgot még hónapok múltán is.
2011. júl. 25. 21:47
Rizsa!Köszönöm szépen még 1x!Utána járok.talán fel is hívom Őket és a Noll Andreát is:)
2011. júl. 25. 21:45

Bonti!Folyt...

Szóval én nem szeretnék mindenáron szülni,de ha valaki(Dr)azt mondja,h lehet,akkor gondolkodás nélkül-örömmel:)

43. garkata82 (válaszként erre: 41. - Bonti74)
2011. júl. 25. 21:44

Bonti!Ez 1 szörnyű tragédia,amelyen senki nem szeretne átesni!:(Sajnálom Őket,és persze a piciket is!Gondolom még várnak az igazságügyi szakértő adataira,h mi is volt a halál pontos oka!Annyi szörnyűséget hallani....:(

És ,én nem szeret

42. rizsa31 (válaszként erre: 37. - Garkata82)
2011. júl. 25. 21:20

Itt vagyok!:)Köszönöm szépen,és én is gratulálok a szép családodhoz.

Szerintem az jó,hogy körbejárod a témát,ha már így kipattant az ötlet!Az,ha utána érdeklődsz,még nem jár elköteleződéssel,közben még mindig mondhatod,hogy inkább nem.

A Napvilág Születésházba ha telefonálsz,akkor szerintem van lehetőség arra,hogy egy bábával találkozz,és majd úgyis megmondja hogy ő mit javasolna.

Meg egy olyan bába is van Pesten-elég fura a neve:Noll Andrea Nandu-aki Amerikában tanulta ki a szakmát,és van egy nagyon jó könyve is.Holdudvar Bábaház a nevük,a neten is fönnvannak.

2011. júl. 25. 15:44

Azt is megértem, hogy vágysz a sima szülésre, mert azért az az igazi, megértem ha át szeretted volna élni.

Viszont nem tudom megállni és nem leírni, az egyik ismerősöm két hete halt meg a negyedik babáját hordta és rosszul lett. Szeptemberre várta volna. Valaki azt mondja trombózisa volt, valaki azt a baba halt meg és nem vette észre. Nem tudom pontosan, de én is három gyerekes vagyok, annyira sajnálom szegényeket. A legkisebb 3 éves lesz.

40. garkata82 (válaszként erre: 39. - 5819723512)
2011. júl. 25. 15:44
Szegénykéim!És mi lett a vége?Ez hányadik császár után volt?Nekem 2 császár után mondhatni minden panaszomra azt mondta a dokim legyintés közben,h "hiszti"!Jó,mi?Az utolsó hónapban meg sem vizsgált!A szülőszobán éjjel nem tudtam megmondani viszonyítás képpen az ügyeletesnek,h legutóbb hány újjnyira voltam nyitva!!:(
39. 5819723512 (válaszként erre: 9. - Kevian)
2011. júl. 25. 15:06
Barátnőmet a doki rábeszélte, eltelt a 3 év is. Rosszul érezte magát még szerencse, hogy bementek mert a császáros seb belül felszakadt és vérezni kezdett. Majdnem elvérzett észrevétlenül a hasűr felé, a babát meg iszonyat rossz állapotban vették ki :(
2011. júl. 24. 22:19
Egyrészt nem értem magam,hogy miért pattant ki megint ez a hüvelyi szülés dolog az agyamból,mikor már évek óta nem foglalkoztam vele,beletörődtem és megbékéltem!A 3.császárnál végig imádkoztam a műtőben olyan rosszúl voltam,nehezen viseltem mindent...:(Akkor ott úgy éreztem,h valamilyen formában én is "megszenvedtem"ezért a babáért!Tényleg szörnyű volt!!"Csak ezt éljük túl" érzésem volt végig!DE mostanában egyre többet olvastam-hallottam orvosi lapoktól..etc-etc-etc,hogy nem lehetetlen az én vágyam,sőőőt...talán veszélyesebb a műtét,mint a szülés!Így indult ez a dolog most nálam,elkezdtem gondolkodni,reménykedni.....mivel a remény hal meg utoljára állítólag!Mindenkinek köszönöm aki hozzászólt,és ha bárki még kommentelne az bátran megteheti,ígérem minimum hetente azért felnézek a fórumtémámhoz!:)
2011. júl. 24. 19:01
Imádlak,Rizsa!!!!!:D
36. rizsa31 (válaszként erre: 35. - Rizsa31)
2011. júl. 24. 14:12

[link]


Itt látható a videó is,csak kattints rá a cikkben aláhúzott címre!

35. rizsa31 (válaszként erre: 23. - Garkata82)
2011. júl. 24. 14:10

Nagyon szívesen,bár én csak csepp vagyok a tengerben e témában.:)

Dodica linkelt egy érdekes videót a témában:

"A Napvilág Születésház bábáinak megjegyzése

Gyakorlatunkban több mint kétszáz, császármetszés utáni hüvelyi szülés zajlott le (használatos rövidítése angolból: VBAC, vaginal birth after caesarean). Az előző műtét hegének megőrzése érdekében különösen vigyáztunk arra, hogy adottak legyenek a föltételek a császármetszés utáni hüvelyi szülésre. A szülés kísérése közben semmiféle beavatkozást nem végeztünk, a szülést nem siettettük, fájdalomcsillapítót nem adtunk. Ha a szülés bármelyik szakaszában vérzést észleltünk, vagy ha a szülés dinamikája a kitolási szakban nem volt megfelelő, kórházba szállítottuk az illetőt. A szülés után a heg kézzel való ellenőrzésétől eltekintettünk, az esetleg észrevétlenül maradó hegszétválást és annak veszélyes következményét, a belső vérzést a szülést követő, két óra hosszáig tartó intenzív észleléssel zártuk ki. Tudományos bizonyítékok állnak rendelkezésre azzal kapcsolatban, hogy a körültekintően észlelt VBAC kevésbé veszélyes, mint a helyette elvégzett császármetszés maga, valamint arról, hogy amennyiben a császármetszést követte már egy hüvelyi szülés, akkor a többi VBAC kockázata még sokkal kisebb. Többen szültek velünk sikeresen három császármetszés után, még többen két császármetszés után és annál is többen egy császármetszés után. Pl. így:"

2011. júl. 23. 20:19

Adrienn!Nálam is hasonló volt a szitu!Nekem is előbb jött a 3.baba..etc..etc....!Ésss minden császár egyre rosszabb és fájdalmasabb!Mi 4 gyerekkel indultunk a világnak,remélem sikerül is,de még egyenlőre nem várunk babát.

Én is csodálkoztam azokon akik az orvosok tanácsai és intelmei ellenére bevállalták a szülést,ráadásul volt aki otthon:(Pusztán szerencse kérdése volt az egész,h nem torkollott tragédiába!!Ez szent meggyőződésem,azt pedig bizton kijelenthetem,h nem szeretem az orosz rulettet!Örülök,h Nálatok is minden rendben lezajlott és minden jót kívánok!:)

2011. júl. 23. 20:00

Sziasztok!


Garkata82 :Én szorítok,hogy minden rendben legyen,de szerintem szinte esélytelen olyan orvost találni,aki reálisnak tartaná a hüvelyi szülést,szerintem még vajúdni sem lehet.


Nekem 3 császárom volt,az utolsó programozott.


Én is megkérdeztem a 3. gyerekemnél ,hogy nem próbálhatnám-e meg,de nem.


39. hétre voltam kiírva császárra,és 1 héttel előbb megindult a szülés.


A lányom 38. hétre született 4090 grammal.


A hasamba annyi összenövés volt,hogy egy doki teljes erejével nyomta a hasam ,ami eléggé fájt is,de így is sokáig nem tudták kiszedni :(


Én mondjuk ettől függetlenül előtte megbeszéltem a dokimmal,hogy a 3. császár közbe csinálja meg a sterilizálást ,mert sem még egy gyereket,se még egy császárt nem akarok

2011. júl. 23. 19:05

Veroch!Valóban nem vagyok megszállott,csak amíg 1%esélyem van,addig reménykedem,persze az még nem bűn!Én is az orvos szavaira adok,nem az álmaim után megyek!Sajnálatos ami az ismerősöddel történt!Szörnyű lehetett!Én sem látok rá rációt,csak mostanában nem 1,nem2né szült így...persze lehet,h pusztán csak szerencséjük volt!

Judith:köszi neked is,igyekszem!Nem vallom azt a nézetet,h ha már van gyerekem akkor nyugodtan elhagyhatom magam...:)A Nő az Nő marad,és örökkéé bennünk marad és lakozik,csak olykor fáradtak vagyunk előhozni!:)Neked is minden jót!

Titti:ÉN szeretem a gyerekeket,rengeteg örömöt adnak..etc..etc...etc..:)Neked esetleg van gyereked vagy csak úgy kedved szottyant hozzászólni valamihez????

Andruska:Én sem kockáztatok...dr-om(aki nem 1 átlagos dr)nem ellenezné dolgot!

Murila:Én is kizártnak tartom!:)

2011. júl. 23. 18:32
minek annyi gyerek...
2011. júl. 23. 18:24
Én nem kockáztatnék, főleg hogy van már 3. Fel is kell azokat a gyerekeket nevelni.
2011. júl. 23. 18:21
Szép a családod! Ezekkel a génekkel érdemes több babát is bevállalni, annyira helyesek vagytok együtt...azt hogy hogyan csinálod, hogy a körmöd is rendben, nem tudom, de gratulálok hozzá, mint akinek életerőből és energiából többet mértek az égiek, de lehet, hogy ezek a gyönyörű gyerekek tettek ilyen boldoggá, fáradhatatlanná, mindegy, gratulálok....legyél büszke erre a szép családra, és hajrá....ha teheted, vállalj még gyereket...
28. dff946eb50 (válaszként erre: 20. - Garkata82)
2011. júl. 23. 18:03
most, hogy ebből a hsz-ből kiderült számomra, nem vagy megszállott, elmondom, amit először nem mertem: sajnos egy tanítványom anyukája két császár után várta a harmadik babát, hetedik hónapban otthon szétvált a heg, a mentőben meghalt ő és a baba is. Ne kockáztasson senki, nem éri meg. Hidd el, egyik gyerkőcöd sem fogja a fejedhez vágni, hogy császárral született. Mennyi spontán szülő nő van, aki nő, de nem anya... szülj császárral, és ne érezd magad bűnösnek, mert nem vagy az ! Jó egészséget a családodnak!
2011. júl. 23. 17:23
Ahogy tudom, már 2 császár után is a 3. programozott, automatikus császár. Három után meg pláne. Sztem nincs olyan doki, aki bevállalná a sima szülést 3 császár után. Sokan még a 4. terhességet sem támogatják, bár van rá példa, hogy sima ügy, viszont ez egyénfüggő. De kizártnak tartom, hogy 4.-re sima szülés lehet, ha előtte 3 csaszi volt.
26. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 25. - Garkata82)
2011. júl. 23. 17:20
az már félig bevállalás..:)
2011. júl. 23. 17:16
Köszi Noranna!Még nem vállaltuk be,csak tervezzük...majd!:)
24. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 21. - Garkata82)
2011. júl. 23. 17:12

Szia!

Nagyon szép gyerkőcök!Gratulálok!Ahhoz meg főleg,hogy bevállaltok még egy csemetét!:)

Én egynél megálltam..:)

2011. júl. 23. 17:11

Nem Pammy,a kérdező nem szül,mivel nem terhes!!:)

Én elég sok Anyáról hallottam(még 5.császárt is),ez most már nem olyan ritka....szóval a terhességgel nem lenne baj...meg állítólag a műtét sem különbözik technikailag!

Rizsa!Neked külön köszönöm a közreműködésedet és a kedvességedet!:D

egyébként a 2.babánál akartam a legjobban szülni,nem is volt semmi gond a 9hónap alatt,mégis amikor eljött a nagy nap,kórház,stb...és azt mondták,h császár lesz...gondolkodás nélkül tettem amit kellett!A nagylányomra gondoltam akkor már,h az én egóm miatt Ő nem nőhet fel árván..vagy bármi...a pocaklakóról meg nem is beszélve!Tisztában vagyok vele,h ez nem 1 játék,nem is Dévényi Tibi bácsi műsora!Itt ember életekről van szó!Mégis én lennék a legboldogabb ha azt mondanák a hírekben,h ott tart az orvostudomány,h a hüvelyi szülés kockázatmentesebb a csaszinál....megjegyzem,olvastam már effélét mostanság:)

2011. júl. 23. 17:04
... szeretnél...
2011. júl. 23. 16:50
jövök még.....nem eltűnni!!:))
2011. júl. 23. 16:41
Szasztok!Köszönöm a gyors hsz-eket,csak közben babázok!nem annyira fontos és nem is mindenáron!Első a baba egészsége és élete,természetsen!Csak valahogy nem teljesedtem ki!Laírom majd 1x apránként a történetem,h megértsétek!Úgy gondolom,h az orvosom "kényelmessége"miatt lettem mindig betolva a műtőbe!!!Ez 99%!Az 1.babánál túlnyomták az oxytocint,persze,h minimálisan bevéreztem de tágultam,stb...időt sem hagytak!2.babánál(tudta a dr,h fontos a hüvelyi szülés),38.hétre megindult...Ő be sem jött éjjel,csak betelefonált,h műtsenek meg!Gyors indukció:fenyegető hegszétválás!3.babánál(17hónappal ezelött),meg már tervezett csaszi,úgy h előző nap befektetett az uzsokiba,egésznap vajúdtam,4-5p fájások,tágultam...stb...veszélyeztetett terhesen és le sem tijtak!Éjjel elszántam magam(másnap reggel lett volna program csaszi)mert éreztem,h baromira szúrkál a hüvelyem,görcsölök órák óta,becsöngettem a szülőszübára,h márpedig vizsgáljon meg valai,elvégre vesz.terhes vok..és az ügyeletes azt mondta,h azonnal műtő!Amit meg is értek....dióhéjban ennyi....egyébként a dr-om az a nagybáttyám is egyben,és nem rajta múlott,h itt vagyunk és jól vagyunk!Sok minden mellett elsiklott...stb...stb....ígérem írok még,csak Nimródkám ébredezik!:)
19. rizsa31 (válaszként erre: 1. - Garkata82)
2011. júl. 23. 16:05
Szia!Most jut eszembe,hogy a VBAC szót írd be a keresőbe,és akkor kiadja az e témakörben futó klubot,meg fórumokat.Én nagyon megértelek,mert a nővérem is 3 császárral szült,és eredetileg négy babát akart volna.
18. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Garkata82)
2011. júl. 23. 15:59

szia!


sztem erre már orvosilag sincs lehetőség..:((

17. pammy
2011. júl. 23. 15:43
utánaolvastam és 3 császár után a terhességet sem javasolják! :(((
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook