Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Császár után hüvelyi szülés. Kinél, hol, mennyivel a császár után? stb. fórum

Császár után hüvelyi szülés. Kinél, hol, mennyivel a császár után? stb. (beszélgetős fórum)


2013. nov. 20. 21:17

Sziasztok!

Saját élmény: 1. gyerek spontán, hihetetlenül könnyű szülés 2. gyermek császár (relatív téraránytalanság, rossz fejtartás miatt)

3. gyerek

Tervezett császár HELYETT: SPONTÁN szülés, a doki nagyon rugalmasan kezelte a dolgot, de megkérdezte, hogy császárt ígért, a körülmények miatt azonban nyugodtan lehet spontán szülés, rendbe van -e így? Sugallta, hogy rendben lesz minden, így is lett. A 2 gyermek között 4 év telt el, hajszál pontosan ugyanakkora súllyal (grammra pontosan, nagyobb fejmérettel) megszületett a harmadik gyerek, császár után 4 évvel, 22 perc alatt. Csak a döbbenet maradt meg és a gyönyörű bánásmód, mert nagyon szépen kíméletesen bánt velem az orvos.

Akkor még azt hittem itt a vége a családtervezésnek, de nem : 8 évvel később: közel 40 évesen, jelentkezett a leánykám is.

Én jeleztem, hogy jó lenne megúszni a császárt, ő meg jelezte, hogy 40 évesen, 8 éve szültem utoljára, nem zár ki semmit, de hiú ábrándot sem akar kelteni, megígérte, hogy ha lehet, elkerüljük a császárt. És lőn.... A negyedik gyermek is spontán szüléssel, gyengéd, kíméletes szülés levezetéssel, mindenre nagyon figyelve (a babára is!), nagyon szép lelki élménnyel gazdagodva és egy gyönyörű babával távoztam a kórházból.

Nekem nagyon bejött ez az a doki: emberként, szakemberként, nagyon tisztelem őt.

Kistarcsán a Flór Ferenc kórházban dolgozik:

Dr. Szentágotai Ferencnek hívják.

Egyébként a császárseb vastagsága számít, ezt ma már UH-n látják, régen saccolták.

Én is átéltem a császár lelki ürességét is, tényleg nem mindegy.

Üdv mindenkinek!

13. Blaha Lujza (válaszként erre: 11. - Youlcsi)
2013. nov. 12. 22:46

Zelka, bocsánat, most láttam, hogy kérded, hogy tudsz jelentkezni, ami azóta meg is oldódott! :D



Az idézett mondat pedig engem is megdöbbentett, mármint az, hogy VALÓJÁBAN mennyire normálisan van összerakva ez az írás, és közben mennyire nem ez van a gyakorlatban, hanem a perektől való félelem és minden orvos inkább vág az első pici zökkenőnél, nehogy pont neki akasszanak pert a nyakába.

Ha minden orvos betartaná, ami le van írva, akkor a szülészetünk nem szovjet lenne, hanem kb holland...

2013. nov. 12. 15:16

Szia! Án 2009 augusztusában szültem császárral. Indított szülés volt, normál hüvelyinek indult, reggel 8-kor. Viszont fél 5-re teljesen kimerültem, tágulás órák óta nem volt, a fájások gyengültek; irány a műtő, császár. Mikor már a kicsit jobban lettem (baby-blues nem volt, de fel kellett dolgoznom, hogy nem sikerült megszülnöm természetes úton a fiamat), utánaérdeklődtem, hogy mit mondanak a VBAC-ról. Elvileg 2 év várakozást javasolnak, de főleg a hegesedést nézik, hogy hogyan jön helyre a test az előző műtét után. Aztán pont a nagyobbik fiam 2. születésnapján teszteltem pozitívat, és a császár után pontosan 2 évvel és 8 hónappal terméseztes úton smegszültem a fiamat.

Még annyi, hogy a két szülés között orvost váltottam (az elsőnél a fogadott orvos nem akart szabadnapján bejönni, de ez csak aznap reggel derült ki), és az új orvoshoz az volt az első kérdésem, hogy engedi-e a természetes szülést, mert én azt szeretném. Azt mondta, ha minden rendben van, mehet, ha komplikáció, akkor császár, mert első a baba és az anya egészsége. Nem volt komplikáció.

Ja, és Budapest, SOTE Női I. klinika, dr. Pataki Zoltán.

2013. nov. 11. 14:00
"Ha a terhes megelőző császármetszés után hüvelyi úton kíván szülni, támogatni kell elhatározásában."
10. youlcsi (válaszként erre: 9. - Zelka31)
2013. nov. 11. 14:00

[link]


7. pont szól erről

9. Zelka31 (válaszként erre: 8. - Youlcsi)
2013. nov. 11. 13:55
Igen, légyszíves. Köszönöm!
8. youlcsi (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. nov. 11. 09:24

egyébként a protokoll szerint nem a császár a javasolt! a protokoll szerint támogatni kell az anyukát, ha hüvelyi úton szeretne szülni.


keressem meg? linkeljem? érdekes ám elolvasni.

2013. nov. 11. 08:51

Ahogy látom van remény :)

Bár biztos nem mindegy az sem (heg szempontjából) hogy mennyi idő telik el a két szülés között.

2013. nov. 11. 08:47

Köszönöm az információkat! Valóban nagyon bánt, hogy így alakult :(

A VBAC klubba hogyan tudok jelentkezni?

5. youlcsi (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. nov. 10. 23:33

Csak belekotyogok kicsit... hogy később ne kelljen keresgélnem a fórumot :)


3 éve született a kisfiam császárral... és bár akkor (bő fél évvel később, mert addig a lehetőségéről sem akartam hallani sem) azt mondtam, hogy ha szülök még az életben, csakis kizárólag császárral... most egy nyári laparos epeműtét után úgy gondolom, hogy én, önként olyanba, ahol engem felvágnak, tuti nem futok bele még egyszer... szóval várjuk, jön-e tesó... és közben lélekben készülök a vbac-re, hátha támogató orvosra találok... hátha sikerül majd.

2013. nov. 10. 23:06

VBAC klub itt hoxán, zárt, ha komolyan érdekel, ide jelentkezz! :)

A legtöbb nyílt fórumos vélemény úgyis az, hogy minek akarsz szülni, nem az a lényeg, hogy egészséges a gyerek? (Jelzem nem, mert ép lelkű anyával lesz a gyerek is ép, ha valakit bánt a császár, akkor van mód utána szülni és ezt a vágyát tiszteletben kell tartani, sőt, támogatni.)


Amúgy István kórház, és esetleg Imre, de ott már kezd elkanyarodni a szemlélet, nő a császárarányuk az elmúlt 2 évben, szóval egyre kevesebb dokinál működik a vbac.(vaginal birth after cesarian)

Inkább István, azon belül is Ujvári Attila, Boros Judit, Horányi Dániel, Ambrus Zoltán az elsők közt, akik támogatják. Még esetleg Serfőző László.

3. babszibobó (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. nov. 10. 23:04
Keresztlányom anno császárral született 35. hétre méhlepény leválás miatt, tehát hirtelen fellépő komplikáció történt, rá 3 évre az öccse természetes/hüvelyi úton született valamivel a kiírt előtt. Miskolc-Megyei kórház.
2. Lili bárónő (válaszként erre: 1. - Zelka31)
2013. nov. 10. 23:04

Szia!


21 évvel ezelőtt, - tehát még az özönvíz előtt - szültem császár után spontán. 27 éve szültem császárral előre esett köldökzsinór miatt. Pécsett, az egyetem szülészeti klinikáján. Az orvosomon látszott utolsó percig, hogy fél, hogy császár lesz, de mindent megtett, hogy ne így legyen, és nagy - nagy örömömre spontán megszültem a második lányomat.

2013. nov. 10. 22:47

Sziasztok!


Az érdekelne, hogy kinek sikerült császármetszés után hüvelyi úton szülni.

Mennyi idő telt el a császár és a hüvelyi szülés között?

Melyik kórházban, (ha lehet az orvos neve is érdekelne, aki támogatja ezt az utat, és nem rögtön a "protokoll szerint" újabb császárt javasol)?

Mi indokolta a császárt anno?

Minden érdekelne ezzel a témával kapcsolatban.


Köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook