Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 császár után hüvelyi szülést akarok!! fórum

3 császár után hüvelyi szülést akarok!! (beszélgetős fórum)


1 2 3
2011. júl. 23. 15:42

A helyedben a 3 császár után egyáltalán nem vállalnék gyereket, de hüvelyi szüléssel semmiképpen sem.

Mondom ezt, túl egy hüvelyin és 2 császár után.

15. pammy
2011. júl. 23. 15:42
de hol a kérdező? szül? :D
2011. júl. 23. 15:21
Az első gyermekemet császárral szültem meg. A másodikat is úgy szerettem volna, mert azt ismertem meg örültem, hogy alul nem változott semmi. Meg is volt az időpontom egy csütörtöki napra, de hétfőn spontán megszültem. Szeretnék még 1 babát és nagyon remélem, hogy spontán lesz. Először is a császár után napokig alig bírtam mozogni, a spontán után 2 órával már a cuccomat pakolgattam, zuhanyoztam rendezkedtem. A hátránya valóban az, hogy tovább tart amíg fájdalom mentesen együtt tudtok lenni, de ha minden rendben ment azt az időt ki lehet bírni, ha cserében azonnal minden mást gond nélkül tudsz csinálni. Én abszolút a spontán mellett döntenék ha lehetne. Mondjuk biztos oka van annak, hogy már 3-or császároztak, ha veszélyben vagytok akkor nincs kérdés...
2011. júl. 23. 15:21

Sziasztok.

Én három babát szültem hüvelyi úton.Imádok szülni,szerintem fantasztikus dolog(lehet van aki ezért hülyének néz,de én így éltem meg)

Mégis azt mondom,hogy kizárt dolog,hogy három császár után síma szülést engednének.Egy császár után még oké,de kettő vagy több után szinte 100%,hogy nem fogják megengedni.

2011. júl. 23. 15:17
Még annyi, hogy nem tudom tervezed-e vagy már várod a babát, de a fotók alapján a legkisebbed még kicsi, így nem lenne meg a császár után ajánlott 2 év a szülések között, így még nagyobb a hegszétválás kockázata.
2011. júl. 23. 15:16
Egyébként már ha csak a gyereket nézem, neki sokkal jobb a császáros szülés.
10. megryan (válaszként erre: 9. - Kevian)
2011. júl. 23. 15:13

Nem mindegy hogy 1 császár után szül valaki vagy 3 császár után.

Szerintem 3 császár után 1000-ből 1 doki ha bevállalja a hüvelyi szülést.

Szerintem nagyon rizikós, mivel a heget és a méh falát 3x vágták át ugyanott vagy majdnem ugyanott, így nagy a heg szétválásának esélye. Akár menet közben is történhet, akkor meg műtét, rohanás, életmentés. Arról nem is beszélve, hogy volt olyan aki császár után simán szült, de vizsgálatkor kiderült hogy szétvált a hege. Így gátsebe is volt, és vágták a hasát is hogy rendbetegyék a szakadást.

Attól nem kevesebb valaki hogy császárral szült. 3 császár után szerintem felelőtlenség normál szülést akarni, csak azért hogy "megtapasztalhasd" A baba számára is sokkal biztonságosabb, ezt kell elsőnek szem előtt tartani.

9. kevian (válaszként erre: 6. - 5819723512)
2011. júl. 23. 15:04
Az én sógornőm is ebben a sorrendben szült. Először császár, majd hüvelyi és semmi gond nem volt. Mondjuk ő meg is várta az ajánlott 3 évet a két szülés között. Minden zökkenőmentesen és simán zajlott nála.
2011. júl. 23. 15:04
Miért olyan fontos ez?Első hüvelyi volt nekem,a második császár és nem érzek különbséget.Egy nő nem attól lesz anya hogy hüvelyi úton szül.
2011. júl. 23. 15:02

Miért ragaszkodsz ennyire a hüvelyi szüléshez?

Nem igazán értem. Számít ez valamit? Szerintem nem.

2011. júl. 23. 15:00

Egy ismerősömet rábeszélték 1 császár utána a hüvelyire, nem kellet volna. Már mind a ketten jól vannak. Terveztek 3 babát, de már a terhességet sem merik bevállalni.


Nem attól nő/anya valaki hogy átéli a hüvelyi szülés érzését.

2011. júl. 23. 15:00

Sajnos nem azon fog múlni, hogy te mit akarsz, hanem, hogy mi az ami sem a te , sem a baba életét nem fenyegeti...

A hüvelyi szülés után sebek, varratok, ugyanúgy vannak, nekem 4 hónap kellett az első fájdalommentes együttléthez...a babák sérülékenyebbek, mire kijutnak a szülőcsatornán...így aztán ami legkevésbé árt nektek, azt kell választani...

2011. júl. 23. 14:59

nem elég 3 babba? vagy 3fiad van? akkor megértelek....


én nem kockáztatnék.. nekem 3 gyerkőc van 2 fiú 1kiscsaj. 3spontán szüléssel.

2011. júl. 23. 14:51
először is találni kell olyan orvost ,aki vállalja a dolgot... Megkérdezhetem,mi volt az ok,amiért császár(ok)lett(ek)?
2011. júl. 23. 14:49
Legyen szerencséd, sikerüljön, sajnos én nem merném vállalni, de ha valaki akarja, rajta!
2011. júl. 23. 14:48
Várom olyan Anyukák hozzászólásait,akik velem tartanak,vagy csak tanácsokkal-információkkal segíteni tudnak!Köszönöm.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook