Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3, 5 éves kislányomnak lyukas a két hátsó foga alul. Ha elviszem fogorvoshoz csinál valamit a foggal? fórum

3, 5 éves kislányomnak lyukas a két hátsó foga alul. Ha elviszem fogorvoshoz csinál valamit a foggal? (tudásbázis kérdés)


2019. márc. 26. 08:11

Sziasztok


Az én kislányom 4,5 éves és ahogy kibújtak a fogai mosva vannak persze eszik édességet hiszen kisgyerek melyik nem eszik???!!! Múlt évben voltam vele 3 fogorvosnál mire a 3. hajlandó volt segíteni neki! Nagyon fájt a foga és az első doki tisztította volna, de annyira fájt neki, hogy nem hagyta. A 2. semmit nem csinált vele mert nem volt hajlandó kinyitni a száját. A 3. pedig kihúzta neki...ige KIHÚZTA. Miért? Azért mert egy gennygóc volt a még fel nem szívódott gyökér alatt ami nagyon nagy fájdalmat okozott neki. A tejfog kihúzható és tömhető is ezt a fogorvos pár mondta akik baromi jó fejek. A dokinő énekelt a lányomnak és a türelem is sokat számít. És kapott érzéstelenítő szúrit is. Mivel a tejfog is fáj amíg a gyökere meg, de az csak 5-6 éves kor mire felszívódik és utána ugye elkezd kipotyogni a fog magától jó esetben vagy kis segítséggel. Én néztem a küzdelmét a gyerekemnek, de nem lehet bírni megszakad az ember szíve neki is fáj annyira mint nekünk felnőtteknek. És addig kerestem még találtam egyet aki igen is segít.Ha bárkit érdekel szívesen leírom üzenetben és hozzá teszem egyáltalán nem drága, de mondjuk semmi nem drága ha már vége a gyermeked szenvedésének és azt hiszem.

28. Roza78 (válaszként erre: 27. - Laikus Apuka)
2012. ápr. 27. 09:36
Gyermekbarat fogorvost kell keresned. Mi is voltunk mar ugyeleten de oda tobbet biztos nem viszem vissza. Ahova jarunk eleg draga de legalabb nem felve megy a gyerek, mert nagyon kedvesek.
2012. ápr. 27. 09:22
Sziasztok!Jó lenne ha valaki(jószándékú) elmagyarázná mert tényleg nem értem....4 éves kislányomat elvittem "gyermekfogorvoshoz"a szuvasodó alsó-hátsó fogát 1 kaparóval kikapargatta(ökölbeszorult kézzel sírt a fájdalomtól)majd kis vattát tömött a nagyobb lukba és kész(???)Azóta a gyerek nem akar enni,sírva mosunk fogat.....a "kezelés" végén még én kuncsorogtam 1 nyamvadt matricát a gyereknek fájdalom díjként ennek 2 napja....mit tegyek,ahány orvossal beszéltem mind mást mondott...(sírógőrcsöt kap a gyerek ha a fogorvost emlitem neki,pedig vissza kellene vinnem...:(
2012. jan. 15. 07:54
Igen, van itt sok okos ember, akik nem segíteni jönnek ide, hanem mert nincs jobb dolguk. És mert szerencséjük volt, mert az ő gyereküknek épp nem volt ilyen jellegű problémája. De még lehet.:(
2011. máj. 30. 12:37

Kedves 77Timi, kedves correct!


Egy kicsit el vagyok hűlve azon, hogy milyen okosak vagytok! Valószínűleg szegény brigy nem figyel oda a gyermekére és azért kért tanácsot és viszi a gyermeket az orvoshoz.

Azért mert rossz a gyermek foga azért igenis nem csak a sok édesség a felelős, hanem nagyon sok minden más is. Ezeket nem részletezném, mert már páran leírták.

Csak az nem fér a fejembe, hogy egyes emberek miért ilyen rossz indulatúak.

Az én fiam is 3 és fél éves, sajnos van egy pár rossz foga és ma délután megyünk a fogorvoshoz kezelésre. De képzeljétek el, hogy már baba kora óta folyamatosan tisztítom a fogát, minden nap legalább kétszer. Akkor most hogy van ez?

És kedves bomee!

Mi az, hogy jó szórakozást a gyemekfogászaton?

Gondolkozzatok már?

2010. márc. 7. 14:05

Az én nagylányom 6 éves, kb.fél éve vittük el. Kitisztította neki, kifúrta és be is tömte. Nem fájt neki, sőt tetszett. : )

Szerintem minenképpen vidd el, mivel ők még nem kapnak érézéstelenítőt. Én megkérdeztem fogorvost, hogy mivel tejfog, tényleg nem fájna neki, ha nem csinálna vele semmit? (ezt hallottam)

Azt mondta egyáltalán nem így van, sőt nekik hamarabb eléri az idegi részt, mint a felnőtteknek. Inkább most vidd el, mert "jó" élmény marad így neki a fogorvos, ha későn viszed és fájni fog már neki, egy életre megútálja.

23. Mónika28 (válaszként erre: 12. - 3a0842d373)
2010. márc. 7. 10:20
..ezt megcáfolnám,hogy nem húzzák ki!!! DE! Dániában élünk és a fiamnak 10 fogát húztak ki egyszerre elaltatták és úgy, rosszak voltak neki, ottnon(Magyaro-n) nem csináltak semmit, azt mondták majd kiesik, itt kihúzták és nagyon félek milyenek lesznek a maradandó fogai...most 5 éves úgyhogy lassan jönnek kifelé..
2009. máj. 11. 13:06
Az én 8 éves fiamnak egyik éjszaka úgy fájt a foga,hogy hajnalig ordított,a pici darabokra tört orvosságot sem tudta bevenni,annyira kikészült...velem együtt.Reggel az orvos csak kifúrta,és annyit mondott,hogy többször öblögesse,miután eszik.Ez kb.1 1/2 hónapja volt,azóta nem fáj neki.
2009. febr. 14. 11:27
Lehet
20. 77timi
2009. jan. 27. 19:40
tessék jobban odafigyelni a pici lányra!
2009. jan. 27. 15:31

A fogromlás nem csak attól lehet,hogy sok édeset eszik,iszik vagy nem mossa senki a fogait,hanem sajnos a genetika is!:(

Az én lányom 2éves és neki is rossz elől 4 foga,pedig rendszeresen mosom neki.


Amúgy tudja valaki,hogy Szekszárdon hol van gyermek fogászat?Segítsen valaki!Köszi

18. bomee
2009. jan. 27. 11:06

Ilyen pici gyereknél ha még csak egy kis pontocska van a fogon az orvos nem csinál semmit, csak figyelmeztet, alapos fogmosással és odafigyeléssel az állapot fenntartható.

Ha azonban a lyuk nagyobbacska de még nem fáj a fog, akkor valószínűleg tesz bele egy pici tömést, ehhez nem kell szuri se, mert teljesen fájdalmatlan.

Ha már fájdogál a fogacska akkor ki kell nyitni és kezelésekre kell visszajárni, mert kifúrva nem maradhat sokáig, a gyulladás elmúltával tömést kap bele. Ez is mind fájdalmatlan.

Húzni tuti nem fogják, az ráér majd vagy 9 éves korában, azt is csak ha már nagy a baj.

Sok sikert és jó szórakozást a gyerekfogászaton!

17. 3a0842d373 (válaszként erre: 14. - Correct)
2009. jan. 27. 07:53

A nem anyatejes babák közül sokaknak lehet zománcfejlődési problémája.


Ha a baba refluxos, gyomorsavproblémás, a felspriccelő gyomorsav - ami tízszer erősebb, mint a sósav - elsősorban pl. a nagy rágókat, a hátsó fogak zománcát kezdi ki.


Az édességek közül nyilván egyik sem kifejezetten fogbarát, és a fogmosást sem szabad elbliccelni.

2009. jan. 26. 19:06
Egy ismerősöm kislányának 2 és fél évesen tömték be a fogát, mert lukas volt neki. Kb 5 percig tartott, nem fájt neki. Se a tömés, se a foga előtte.
15. correct (válaszként erre: 13. - Brigy)
2009. jan. 26. 18:49
3,5 éves "ellógni"? Na de a szülő neveli a gyereket nem fordítva nem?
14. correct (válaszként erre: 12. - 3a0842d373)
2009. jan. 26. 18:49
hát ezt direkt megkérdeztem, és tejfogaknál ha elejétől kezdik az ápolást és folyamatos akkor nem kezd el romlani a zománc, mert tény, hogy jó pár év után már a csúcsok csúcsa sem segít, ha nem lett megalapozva
13. brigy
2009. jan. 26. 18:37
tényleg sok csokit eszik és szereti ellogni a fogmosást amikor én dolgozom.köszönöm mindenkinek a segítséget,csütörtökön megyünk fogorvoshoz.
2009. jan. 26. 18:31

Sziasztok,

tejfogat nem húznak ki, mert helyfoglaló funkciójuk van a maradó fogak számára. Ha kihúznák, rettenetesen "összekócolódnának" a maradó fogak. Pici lyukat szépen meg lehet fúrni, betömni. Ózonkezeléssel pedig a romlást lehet lassítani. A szuvasodás pedig a fogzománc elégtelen minősége miatt is előjöhet, és akkor sajnos hiába a csúcs szuper minőségű fogkrém. :(

2009. jan. 26. 18:31
Ha elviszed akkor meglátod hogy mit fog vele csinálni...:)
2009. jan. 26. 18:20
:((((((
2009. jan. 26. 18:00
Nem is tömte be csak fúrt rá egy lyukat,hogyki ürüljön ,de sajnos kéthónap múlva ismét eldugult hiába mostuk és megint be gyulladt,ismét megfurta most már le is tört egy darab,de remélem lassan vált neki.
8. correct (válaszként erre: 7. - Imibolya)
2009. jan. 26. 17:55
Ebben van valami, tényleg. A maradandó fogak miatt lehet, hogy nem szabad kihúzni, de én úgy tudom tömni nem lehet.
2009. jan. 26. 17:53
Nem fog vele semmi mást csinálni,csak le ecseteli mivel tejfog nem szabad kihúzni sem.Ha fáj neki akkor is csak megfúrja,de nem húzza ki.Sajnos tapasztalatból tudom.
6. correct (válaszként erre: 2. - 89b99f816e)
2009. jan. 26. 17:48

Nekem sok édeset evett és ivott és nem volt ilyen.

Sajnálom a kislányt :(

2009. jan. 26. 17:47

Persze, hogy csinál, a tejfog is romlik, a tejfog is fáj a kislányodnak ha lyukas.

Nekem 4 és fél éves, és féléves korától mosom, egy éves korától Elmex-szel, gyönyörűek a fogai, de ehhez az kellett, hogy minden nap rendszeresen megmossam.

Valószínű kihúzza neki, ha túl nagy, mert tömni....háááát, nem tudom.

2009. jan. 26. 17:45
Szoktad/szokta mosni a fogát? Mert az nagyon fontos már kisgyermekeknél is.
2009. jan. 26. 17:44

Biztosan csinál. A "mit" attól függ, mekkora a lyuk.

betömheti,

ecseteléssel karbantarthatja,

vagy segíthet az ózonfogászat is,

de mindenképp mutasd meg orvosnak, hogy ne durvuljon el, mert a túl nagy lyuk miatt még a tejfogacskák is tudnak fájni.

2009. jan. 26. 17:40
Valószínű csinál. Ez ngyon durva, h már van lyukas foga. Sok édeset iszik??
2009. jan. 26. 17:39
3, 5 éves kislányomnak lyukas a két hátsó foga alul.ha elviszem fogorvoshoz csinál valamit a foggal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook