Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ovis fiamnak van egy pici lyuk a hátsó tejfogán. Ha elviszem fogorvoshoz betömi? Vagy nem nyúl hozzá? fórum

Ovis fiamnak van egy pici lyuk a hátsó tejfogán. Ha elviszem fogorvoshoz betömi? Vagy nem nyúl hozzá? (tudásbázis kérdés)


2009. jan. 27. 11:28
Ha nem fáj a gyerkőcnek " csak " lyukas akkor nem csinálnak vele semmit- több orvost megjártunk mire elhittem...
2009. jan. 26. 21:56
Nekem is ovis volt a lányom, amikor közölte, hogy neki fáj a foga. Persze nem hittem el, mert hát mondván tejfog, nem fájhat. Elvittem azért a dokihoz és kicsit el is szégyelltem magam. Közölte az orvosom, hogy igenis fájhat a fejfog is, ugyan úgy vannak benne gyökerek, csak lazák és elhalnak hamar, ezért esik ki aztán a fog. Szóval tényleg fájhatott szegénynek. Csak hát az édesanyja kicsit tudatlan volt ilyen téren. Amúgy icike-picike kora óta hordom fogorvoshoz. Rendszeresen megyek én is fél évente. Őt is erre szoktatom rá. Szóval szerintem mindenképpen kezeljék a fogát, akár milyen kicsi is.
2009. jan. 26. 21:48

én úgy tudom hogy igenis be kell tömni a tejfogat is, bár ritka az h a maradandó fogat bántja, nagyon könnyen átterjedhet a szuvasodás már fogakra is, és úgy már veszélyesebb lehet, arról nem beszélve hogy a rossz fog szájszagot okoz, na mármost ki szeretne egy szájszagos 2-3 éves kisgyereket?!?!

nem szabad ezzel viccelni. ugyan olyan mint más betegség. meg kell gyógyítani.

2009. jan. 26. 20:05
az én fiamnak 7 évesen kifúrta a doktornő, de azt mondta nem tmi be, kihúzni nem szabad, hogy a maradandó fogak szépen nőjenek, nekünk azóta sincs panaszunk, ez 1 éve volt.
16. d879a0c5b4 (válaszként erre: 14. - Koppanya)
2008. dec. 18. 13:45

Nekem nem esett ki az összes fogam...


Húgom 8 éves, nemrég volt fogorvosnál, neki betömték a fogát...

Nem tudom, mi a jó... Lehet, hogy megijed a fúró hangjától (engem is ráz a hideg tőle)... Ha meg úgymarad, lehet, hogy fájni fog neki, akkor rosszabb lesz betömni... Szerintem...


Kicsi koromban semmi bajom nem volt a fogorvossal, érzéstelenítés nélkül fúrta a fogam, mindig bátran és mosolyogva mentem vissza hozzá...

Most remegő kezekkel, leizzadva... És nem tudom miért, nem tudom, mi történt...

2008. dec. 18. 13:41
természetesen mossuk és fél évente járunk dokihoz, az óviban is megnézik kétszer évente
14. koppanya (válaszként erre: 9. - 2577cdcc12)
2008. dec. 18. 13:40

a mi gyermekfogorvosunk nem csinál semmit a fiam lyukas fogaival, mert úgy is kipotyognak, nem fájnak neki és a maradandó fogaknak NEM LESZ a tejfogaktól semmi bajuk- csak ha nem ápolja őket rendesen- "szar kaja" se marad a lyukakban mert étkezés után kiöblíti az óvodában is, itthon is- már ő ígényli ezt 3 és fél éves korától, rohan mindig a mosdóba


sajnos mégis lyukasak...

13. Habaga
2008. dec. 18. 13:22
Sziasztok. Én védőnő vagyok, s nekem is van 2 pici kisfiam. Ikrek. A fogukat figyelem. Akkor forduljatok fogorvoshoz, amikor még nincs semmi baj. Akkor is olyanhoz mennyetek, aki gyerekszerető, ismeritek. Az első élmény a legmeghatározóbb. Ha viszont már megvan a baj, akkor szóljatok, hogy csak akkor tömje be, ha a gyerek akarja. Az első alkalommal jó, ha még csak megnézi.Aztán a szülőnek is csinálnak valamit a fogával, s akkor látja a picúr, hogy nem fáj anyáéknak sem, én is mehetek. Sok sikert!!!
12. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 11. - 2577cdcc12)
2008. dec. 18. 12:58

Végülis mindegy.Mindenki maga tudja.A lényeg hogy a gyerek jól érezze magát a fogorvosnál, és ne azt szokja meg hogy féljen.

Szerencsére nekem nem félnek, legalább is a nagy nem.Egyszer még mikor 4 éves volt el kellett kisérnie engem a fogászatra jobb híján, és végignézte ahogy betömik a fogam kifúrták és szépen ott ült végig. Nagyon tetszett neki pláne hogy látta hogy nem félek,utána megkért hogy ő is hadd üljön be a székbe, és a fogorvos neki is megnézte a fogát.Úgyhogy jó volt elvinni.

11. 2577cdcc12 (válaszként erre: 10. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 18. 12:31
A legkisebb lyukba is belemegy, vagy legalábbis megül az étel-ital maradék, de nem áll szándékomban erről vitázni "valakivel" :o)
10. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 9. - 2577cdcc12)
2008. dec. 18. 12:24

Hopp:))

De ha már minden kaja belemegy akkor az már nagy lyuk, és az már igen tömésre is szorulhat.De ennek is van fokozata.Van igen pici, szabad szemmel alig látható lyuktól egészen a kráterméretű lyukig minden:)

9. 2577cdcc12 (válaszként erre: 8. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 18. 12:19
Nekem a fogorvos mondta, de mondjuk különben is betömettem volna a gyerekemnek, mint hogy minden szar kaja ott rohadjon benne :o)
8. 2bd4f10c49 (válaszként erre: 7. - 2577cdcc12)
2008. dec. 18. 12:14

Én csak azt tudom, hogy mikor kicsi voltam nekem is volt lyukas fogam,egy,és nem csináltak semmit vele, mert azonkívül hogy volt rajta egy pici lyuk, nem feketedett, rohadt stb...

Azt mondták hagyjuk majd kiesik, így is történt, jött helyette másik, és semmi baj nem lett belőle.

7. 2577cdcc12 (válaszként erre: 6. - 2bd4f10c49)
2008. dec. 18. 12:00
Ezt gondolom nem egy fogorvos mondta. Nekünk betömték, mert ha szuvasodik, azzal rongálhatja a maradandót is. És lehet, hogy még 4-5 évig nem esik ki...
2008. dec. 18. 11:43
Ha nem okoz gondot és nem fáj, akkor felesleges, betömni, egy idő után kihullik és lesz helyette másik
2008. dec. 18. 11:38
Nekem még anno nem tömték be a tejfogamat.
4. 2577cdcc12 (válaszként erre: 3. - Orsóka23)
2008. dec. 18. 11:16
Hát, mi már akkor mentünk, mikor semmi baja nem volt a fogának, ezért eleve nem volt rossz érzése. Meg kell neki próbálni elmagyarázni, hogy ez egy olyan dolog, amit nem lehet halogatni, mert minél tovább húzzuk, annál rosszabb lesz. Azt viszont semmiképp ne mond, hogy nem fog fájni, mert ezzel becsapod, és még mindig jobb, ha rosszabbra készül, mint ha úgy érzi, hogy átverik. Tudom,az első ilyen élmény elég szar. Nálunk a fiamnak le volt nőve a nyelve, és fel kellett vágatni, az sem volt kis menet. A férjem vitte, és hazajöttek, mondván, hogy sírt, úgyhogy vihettem vissza én :o). Fontos a türelmes orvos, mert nálunk is vagy fél óra volt, mire egyáltalán a szájába tudott nézni...
2008. dec. 18. 11:11
Sosem voltunk még vele fogorvosnál. Mit mondjak neki hogy a későbbiekben sem féljen?
2008. dec. 18. 11:04
Betömi, hacsak nem mozog, mert akkor kihúzza. És kell, is, mert ha nem foglalkozol vele, akkor a maradandót is rongálja...
2008. dec. 18. 11:02
Ovis fiamnak van egy pici lyuk a hátsó tejfogán. Ha elviszem fogorvoshoz betömi? Vagy nem nyúl hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook