Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 24 évesen otthon aludni? fórum

24 évesen otthon aludni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. júl. 23. 15:46

megpróbálom lefaragni ennyire... de 2,5 évig minden hétvégén ez ment... :S


olyan volt eddig a mienk mint egy rossz koleszkapcsolat...

79. ittmost (válaszként erre: 78. - 581c677a42)
2013. júl. 23. 07:04
Hát ha csak néha akar otthon aludni,mondjuk havi egyszer,én nem aggódnék.
2013. júl. 23. 07:02
Megtaláltam a témát, és bár elég régen szültak hozzá, az én helyzetem sem egyszerű. A párom 31(!!!!) éves koráig az anyjával és öccsével élt, mikor velem összejött, átköltözött az én városomba, és munkát is vállalt. Azt hittem, komolyan gondolja, viszont ahogy telt az idő, kiderült (főleg abból hogy hétvégén szinte sosem voltunk/vagyunk együtt), hogy valamiért ő otthon is akar aludni az anyjáéknál. Ez normális 33 évesen?????? Azt mondja, neki igénye van néha, nagyon néha erre hogy otthon aludjon!!! De hát van neki normális párkapcsolata, munkája, lakása is, ahol tud aludni a barátnőjével, az anyja meg az öccse mindösszesen 25 km-re laknak tőlünk, de ő ezt borzalmas messzeségnek ítéli meg... vélemények?
77. Ailen Zia (válaszként erre: 1. - Minica)
2011. jan. 5. 23:06

17 évesen összejöttem az exemmel (most leszek 20) és hát 1 hónapon belül ott aludtam nála, mivel falunapra kihívott. Apám azt mondta menjek haza, de az egész buli akkor kezdődött, mikor az utolsó busz ment volna. Én meg direkt ott maradtam, lekéstem a buszt. Apám akkor már mit tudott kezdeni - semmit. Nem tetszett neki a dolog, de elviselte. Viszont mikor azt mondtam neki, hogy itt alszik a barátom, akkor ki volt akadva cseppet. De az első után már nem szólt nagyon semmit, bár nem is tetszett neki.

Hozzáteszem, hogy fél, vagy 1 évig vagy meddig azt hitték, hogy nekem külön vendég szobát nyitottak!!! De aztán felvilágosítottam anyámékat. Akkor jött nekik a nagy ledöbbenés... Bár nem értem, miért hitték ezt, hogy külön szoba.


Másik dolog, hogy barátnőm anyja 61 vagy mennyi, talán ennyit mondott. Barátnőm 17 lesz, de az anyja az őskorban él. Egyszer azt mondta nekünk, hogy minek annyit beszélgetni! Arról nem is beszélve, hogy este nem jöhet ki a faluba, mert sötét van! Vagy télen azért, mert hideg van! Meg ilyenek. Este az udvaron nem lehet kint, mert este van és aludni kell már 10kor minimum.

Hát én nem tudom, hogy ezt hogy lehet kibírni. Én fellázadtam mikor semmit nem akartak hagyni. Azóta megyek a magam feje után, persze mértékkel.


Nem tudom azóta mire jutottál a szüleiddel ez ügyben, de én azt mondom, hogy eléggé idős vagy már ahhoz, hogy azt mond nekik: már pedig én ott alszom (ha te ott akarsz aludni). Fordított eset más, azt jobban meg kell beszélni. Bár azt nem vettem ki tisztán, hogy mekkora volt ez a probléma a szüleidnek, ez a terv?

76. Cicus666 (válaszként erre: 1. - Minica)
2010. nov. 28. 12:03

Szia!

Én is 24 éves vagyok, és én is a szüleimmel lakom együtt.Bár jelenleg sajnos nincs párom(15 hónapja végleg itt hagyott. Ha érted mire gondolok)Én is megvívtam ezt a harcot a szüleimmel, hogy engedjenek el, ha ott szeretnék aludni.De hál'Istennek, csak jelzem, hogy az nap nem alszom otthon, hogy ne aggódjanak. Jó helyen vagyok,meg persze mindig eltudnak érni a mobilomon. Szerintem nyugtasd meg őket, hogy minden rendben, beszélj sokat a párodról, és mutasd be nekik. Ha megismerik,akkor könnyebben elfognak hozzá engedni.

2010. júl. 6. 14:57
Lehet-:)
74. 40163fd81d (válaszként erre: 72. - Homokóra)
2010. júl. 6. 14:36
...meg ennyi elvált 40-50 -es!:))))
73. yousei
2010. júl. 6. 12:42

Hát nem is tudom, 24 évesen engedélyt kérni a szülőktől, hogy máshol aludhasson. A lány részéről nem jó, hogy ennyire függ a szüleitől, de a szülők részéről pedig nem jó taktika, hogy ennyire megfogják a lányt.

Személy szerint 5 hónapja vagyok együtt a barátommal. Szinte kezdettől fogva ott aludtam nála. Ezt időhiány miatt tartottuk praktikusnak. Legalább este is tudtunk 1-2 órát beszélni, valamikor reggel is. Ezt csak azért írom le, mert Ő nekem az első minden téren. Anyuék bíztak bennem, tudták, hogy a választásomban megbízhatnak. Így is lett.

Szerintem mielőbb állj a sarkadra, nem lesz így jó vége a jövőre nézve.

72. homokóra (válaszként erre: 70. - 40163fd81d)
2010. júl. 6. 11:34
Ezért van a mai világban ennyi szingli:-)
71. homokóra (válaszként erre: 69. - 40163fd81d)
2010. júl. 6. 11:32
Nem Ő nem normális, hanem a helyzet, amiben van:-)
70. 40163fd81d (válaszként erre: 68. - Homokóra)
2010. júl. 6. 11:32
Persze,mert valljuk be akkoriban az első lehetséges menekülési útvonal nem a független szingli élet volt,önállósággal ,munkával,karrierépítéssel,hanem a férhezmenés ,gyerekszülés,sokszor elhamarkodottan.
69. 40163fd81d (válaszként erre: 67. - Cippora)
2010. júl. 6. 11:30
Nekem is fura,mert én sem így indultam,de ettől még nem süthetjük rá,hogy ez így nem normális?:))
2010. júl. 6. 11:22

Száz szónak is egy a vége..ez a történet "kor" függő is:-)

Mivel én még az őskorban voltam fiatal, így 24 éves koromra már volt két gyerekem!:-)

67. Cippora (válaszként erre: 61. - 40163fd81d)
2010. júl. 6. 11:16

Jó,igazad van :) mindegy is,csak nekem iszonyatosan furcsa az,hogy 24 évesen valaki még mindig a szülei felügyelete alatt akar élni,mert éppen,hogy az ellenkezője a gyakoribb,szóval,hogy már 15-16 évesen a saját fejünk után akarunk menni,és rossszul esik ha a szülők megálljt parancsolnak.

(amit nálam akkor meg is tettek,Hála Istennek:)

66. 40163fd81d (válaszként erre: 65. - Homokóra)
2010. júl. 6. 11:15

De azt is írta,hogy elfogadja ,ha nem fogják elengedni.


:))

Amúgy szerintem a szülei teljesen jól csinálják.

Én azt gondolom,hogy a szabadság és a függetlenség iránti vágy egyik mérföldköve,ha konfliktusba kerülünk,vagy lázadunk a szüleink szabályai ellen.


Amíg ez a lány nem érzi azt,hogy Ő nem így szeretne élni,addig valóban nem fog felnőni teljesen,akárhány éves.

65. homokóra (válaszként erre: 64. - 40163fd81d)
2010. júl. 6. 11:09

Boldognak tűnik? Nem ez jött le nekem..Nyilván azért kérte meg édesanyját, hogy beszéljen az édesapjával, változtasson az álláspontján.

Ezek szerint neki sem nagyon tetszik ez a helyzet.

64. 40163fd81d (válaszként erre: 63. - Homokóra)
2010. júl. 6. 11:07

Így van:)))


Épp ezért a "normális" fogalma nem is létezhet,csupán számunkra,mindenkinek önmaga számára meghatározható ez a fogalom,de ettől még más élete nem válik nem normálissá,még ha gyökeres ellentéte is az övének.

A lényeg ,hogy ő boldognak tűnik így és kiegyensúlyozottnak,a szülei pedig szintén:))

63. homokóra (válaszként erre: 62. - 40163fd81d)
2010. júl. 6. 11:01
Számomra ez is furcsa lenne..de nem vagyunk egyformák, ugye.
62. 40163fd81d (válaszként erre: 60. - Homokóra)
2010. júl. 6. 10:58
Vagy ,még nem volt szerelmes:)))))
61. 40163fd81d (válaszként erre: 59. - Cippora)
2010. júl. 6. 10:57

De,az:))

Van benne némi ellent mondás,de valószínűleg az az oka,hogy ez az a lány oda megy,és azt akar csinálni ,amit a szülei is helyesnek vélnének,így számára úgy tűnik ,mintha szabadon dönthetne egyrészről,másrészről pedig ha "nem engedik" ,akkor elfogadja a döntésüket.


De az Te voltál,Ő pedig Ő.:)))

Természetesen számodra az a normális,hogy vágytál a függetlenségre,és gondolom meg is valósítottad.

Számára meg még ez az élet a normális.

2010. júl. 6. 10:45

Nincs okom panaszra..az én gyerekeim is nagyon jól kijönnek velem (velünk),de valahogy ilyen korban már vágytak az önállóságra..ez nem függ össze a szülő-gyerek kapcsolattal..

Attól függ, mennyire "nőtt fel2 már az a gyerek.

A fórumindító esetében még nem beszélhetünk erről.

Bizonyára későn érő típus.

2010. júl. 6. 10:40

"Én tényleg mindig engedelmeskedtem a szüleimnek. Nem ők mondják meg, hogy mikor hova mehetek kivel, megyek s kész. De ha nem engedik meg, nem fogom megtenni. Itthon lakom, ők tartanak el, szerintem triviális, hogy az ő szabályaik szerint lakom itthon. "


De ez nem ellentmondó egy kicsit????


Fata Morgana:én is nagyon jól kijövök velük,de mégis vágytam.

58. 40163fd81d (válaszként erre: 57. - Homokóra)
2010. júl. 6. 10:36

Miért?:))))


Nekem az jött le,hogy egy szeretetteljes családi légkörben él,tiszteli és becsüli a szüleit,jól érzi magát velük,és ezért tiszteletbe tartja vagy elfogadja a szabályaikat,amiket mellesleg még helyesnek is vél.

Másrészt szerintem nincs is igazán igénye arra,hogy többször ott aludjon a fiúnál.


Az is kitűnik,hogy még egyáltalán nem vágyik független önálló életre,de ez abból adódik,hogy teljesen jól kijön a szüleivel.

2010. júl. 6. 10:27
A baj ott kezdődik, hogy a szüle ilyen szabályokat állítanak fel.
2010. júl. 6. 10:22

"Én tényleg mindig engedelmeskedtem a szüleimnek. Nem ők mondják meg, hogy mikor hova mehetek kivel, megyek s kész. De ha nem engedik meg, nem fogom megtenni. Itthon lakom, ők tartanak el, szerintem triviális, hogy az ő szabályaik szerint lakom itthon."



Ha így gondolkodsz,akkor teljesen rendben van a dolog.

Nem is értem miért vagy kíváncsi mások véleményére?


Szerintem is valahol az a normális,hogy amíg otthon laksz,addig a szüleid szabályai szerint kell,muszáj élni.

Ha ők így látják helyesnek,és te is,akkor nincs konfliktus,és teljesen normálisnak tartom.

55. homokóra (válaszként erre: 54. - Szilvamama)
2010. júl. 6. 10:15
Ne hibáztasd magad..a fogalmazás nem volt jó!:-)
54. Szilvamama (válaszként erre: 53. - Homokóra)
2010. júl. 6. 10:15
Húha, elolvastam még vagy 3x, de ez nem jött le :)
53. homokóra (válaszként erre: 52. - Szilvamama)
2010. júl. 6. 10:09

Az én értelmezésem szerint az ő véleménye az volt, hogy nem aludhat ott, mert akkor 13 évesen már követelné, hogy a barátjánál aludhasson-:)

Elejét veszi a bonyodalomnak:-)

52. Szilvamama (válaszként erre: 51. - Homokóra)
2010. júl. 6. 10:06
Várjál csak, ha 13 évesen már lehet, akkor 24 évesen ez miért kérdés???
2010. júl. 6. 09:59

"Tudásbázis: 8 évesen normális-e, ha a gyerek az osztálytársánál éjszakázik? 8. (Anyának lenni) 2008-10-05 13:43

semmiképpen sem. 13évesen majd ha barátja/barátnője lesz, megy oda, hogy ott akar majd aludni..."


Úgy tűnik a fórumindítónak ez az "ottalvás" a legnagyobb gondja:-)

De már itt látszik, hogy a szüleitől tanult valamit!:-)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook