Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 24 évesen otthon aludni? fórum

24 évesen otthon aludni? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. júl. 5. 09:51
Valahogy úgy tűnik nekem, hogy az egyke gyerekeket mindig nehezebben hagyják a szülők leválni. Én is egyke vagyok... :)
19. sunshine24 (válaszként erre: 7. - Pocy88)
2010. júl. 5. 09:48
Úgy látom 22 éves vagy. És mégis a te környezetedben ki alapít családot meg házasodik meg ennyi idősen? Mert szerintem nem sokan. Egyetemen tanulok, nálunk házasság is jó, ha 2-3 embernél szóba jött, nemhogy a gyerekek. Nincs semmiről lekésve, én is ennyi idős vagyok. Ugyan a barátommal együtt lakok, de hétvégét mindig a szüleimnél töltöm, nem cikis ez, nincs rajta mit szégyelli. Sajnos az anyagi lehetőségek is olyanok manapság, hogy sokan nem engedhetik meg a külön lakást.
18. mézgapaula (válaszként erre: 1. - Minica)
2010. júl. 5. 00:27

Szia!

Ajjaj, hat bizony eleg keson probalod elkezdeni a "levalast"! Milos Formannak volt errol egy jo kis filmje, sajna a cime nem ugrik be, a szuleidnek tudnam ajanlani:-)

Eszembe jutott az en 20 evvel ezelotti tortenetem: kb. 18 eves koromig vakon es zokszo nelkul kovettem, amit a szuleim mondtak, amikor is a kozepiskolat elvegezven munkat kerestem, mert elsore nem vettek fel az egyetemre. Talaltam egy nagyon fura hirdetest, amiben kutyatenyesztok kerestek nudista (!)kisegitot, nem volt tel.szam, csak cim es annyira kivancsi voltam, hogy mi lehet ez, hogy mindenkepp meg akartam nezni, (holott tudtam, hogy nem fogok ott dolgozni, plane hogy kb. 60-70 km-re volt tolunk.) Anyukam sehogy sem akart elengedni, pedig egy baratnom is jott velem, vegul nekivagtam, odafele komppal, visszafele Pesten keresztul jottunk, igaz, mar majdnem 1 eves jogsival, de ez mindenkeppen nagy kaland volt. Vegig bennem volt az az erzes, hogy valami tortenni fog, valami baj lesz, anyukamnak lesz igaza. Es nagy diadalkent eltem meg, hogy jol sikerult az ut (igaz ugyan, hogy a hutoviz felforrt, de ez mindennapos volt akkoriban...), sot anyukam is belatta, hogy "felnotte valtam". Ezen a napon jottem ra, hogy sajat akarattal rendelkezo, onallo leny vagyok.

Neked is ezt javaslom: jelentsd be egyik nap, hogy "ma xy-nal alszom", es hidd el, minden rendben lesz! Nyilvan a barataid ellen nem volt kifogasuk a szuleidnek, hiszen akkor nyaralni stb. sem engedtek volna veluk. Itt az ido, hogy bedobd magadat (es oket) a mely vizbe!:-)

17. Reno77 (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2010. júl. 5. 00:07
Ezeket manapság egy 15 évesnek kell elmondani, nem egy felnőtt 24 évesnek...
2010. júl. 4. 23:42

Kiemelném a felelősségteljes magatartást, mert a szüleid féltenek egyrészt valóban

- az együtt alvástól,

- meggondolatlan szexuális kapcsolattól,

és ennek következményeként az esetleges terhességtől, mert az ugye szinte bármikor bekövetkezhet még védekezés ellenére is.

És ha jönne egy "idegen", ezt tényleg illik megkérdezni, hogy ott maradhat-e éjszakára..., mert a lakás nem a tiéd;

És mindenkinek kényelmetlen helyzet... :-(

2010. júl. 4. 23:11

az előttem szólok elmondtak mindent!

24évesen estem teherbe ekkor már 4éve együtt éltünk a párommal, és eleinte nálunk majd egy közös lakásba és jelenleg is itt neveljük az egy csepp kislányunkat 25éves vagyok!

24évesen eszembe sem volt engedélyt kérni!

csupán szóltam hogy ez lesz igy lesz ne várjatok stb

akármilyen maradiak is a szüleid ez már nem normális

2010. júl. 4. 23:05

Én a szüleid korosztályához tartozom, a gyerekeim meg a tiédhez. Én is egyszem gyerek voltam, anyám hasonlóan gondolkodott, mint a te szüleid, apám sokszor mellém állt, ebből többnyire veszekedés lett... Számomra 18 évesen a más városban tanulás, a kollégium jelentette az elszakadási lehetőséget, szerencsére.

Véleményem és tapasztalatom szerint a bizalom hiányából fakad ez a fajta féltés, és ha nem bíznak az emberben, az nagyon rosszul esik...

Ezért lettem én más, mint ő, nálunk a legfontosabb a gyerekekkel a kölcsönös bizalom. Miért ne alhatnának a barátnál, barátnőnél, és viszont? Én sokkal nyugodtabb vagyok, ha tudok az életükről, mintha titkolózniuk kellene. El kell engednünk a gyerekeinket, szépen, lassan, és csak akkor ott lenni mellettük, ha szükségük van ránk.

13. Reno77
2010. júl. 4. 22:56

Én 16 évesen aludhattam elöször ott a barátomnál és ő nálunk.

A szüleim elég nyitottak voltak és modern gondolkodásuak.

Azt mondták, hogy jobb ha mindent megbeszélünk és tisztában vagyok a veszélyekkel, tényekkel, mintha titokban egy buli WC-jében bújnánk össze...

24 évesen már nem laktam otthon.

Ennek ellenére komoly kapcsolataim voltak és sosem csináltam hülyeséget, nem titkolóztam.

Ennyit jelent a bizalom és a normális felfogás....

12. cel
2010. júl. 4. 22:52

Olyan fiatalok még a szüleid. Egyetlen gyermek vagy? Ha igen, akkor ez lehet a gond, nehezen engednek el, nehezen megy a szülőktől való leválás, valószínűleg ők nem szorgalmazzák, benned pedig már kialakult egy gát. Úgy érzed, hogy amíg a szüleid teljes mértékkel nem támogatnak ebbéli ügyedben, nem mered "elengedni" magad, nem mersz szabadon, önfeledten eltölteni egy teljes éjszakát a barátoddal, úgy érzed "rosszat teszel". Ha nem nem lépsz most, félő, hogy soha nem is fogsz.

Szüleidet szeretheted attól, hogy ennyi idősen nem kéred ki a véleményüket a szexuális életedről.

Próbáld úgy vizsgálni az életedet, mintha filmen néznéd egy idegen ember sorsát. Te mit tanácsolnál annak az idegennek?

11. turbolya (válaszként erre: 1. - Minica)
2010. júl. 4. 22:47

Szia!

Őszintén szólva nagyon furcsa elképzelni, amit írsz. Én 22 éves vagyok, 5 éve vagyok a barátommal. Mikor először kérdeztem, hogy nálam alhat-e a barátom, akkor még aggodalmaskodtak egy sort, ami érthető, de azóta sosem. Sőt, még kérdezik is, hogy mikor jön már, miért nem jön stb. Egyébként előtte is aludtunk már együtt, mikor haverokkal kempingezést szerveztünk vagy házibuli után.

Én kitapostam az utat, a húgomnak már kicsit könnyebb dolga volt, igaz, neki is puhítania kelett a szüleinket, mert ő meg fiatalabb, mint én voltam, mikor először szóba került ilyesmi.

Na, de ez most mindegy is...


Az én véleményem az, hogy 24 évesen már nem kell szülői engedély az ottalváshoz. Ha menni akarsz, menj! :) Persze, az hogy a páros jöhet-e, kényeebb ügy, hiszen a lakás a végülis szüleidé. Ez valamilyen szinten jogot ad nekik arra, hogy megszabják, ki jöhet és ki nem.


Egyébként meg az írásod, és a több éves kapcsolatok alapján nem tűnsz egy csapongó lánynak, egyszerűen még nincs meg az igazi. Nem kell az elsőnél leragadni, ha nem működik. (mondjuk egyelőre ebben tapasztalatom nincsen, de így gondolom)

10. Pocy88
2010. júl. 4. 22:45

Ezek szerint neked nem volt kamaszkorod sem?

Ha most nem engednek, később sem fognak, főleg, ha nem lépsz te. Nehogy a végén a sok felgyülemlett feszültségbuborék kipukkanjon.

2010. júl. 4. 22:44

Hát ez nagyon maradi felfogás.

Én 18 voltam mikor elköltöztem, az egy dolog, hogy most mi a helyzet velem, de hát 24 évesen azért már ideje a saját családnak.Nem baj, hogy nem vagy ide-oda típus, sőt, de a szüleidnek ne akrj megfelelni minden áron és hozzájuk hasonlítani, már a felfogás, gondolkodásmód terén.

Szerintem aludj ott a párodnál, bajod nem lehet, megtudod milyen és eldöntöd akarod e többször, de hát szerintem úgy lenne a normális ha kb. péntek estétől vaárnapig ott lennél.Áltlábn így megy :)

2010. júl. 4. 22:43
Hát azért 24 évesen már elég felnőtt az ember, hogy dönteni tudjon. Ha most annyira féltenek, később nem tudsz majd megállni a lábadon
2010. júl. 4. 22:41

Egyet értek az előttem szólókkal.

Ez szerintem nem egészséges, mert ilyen korban a fiataloknak már a családalapítás, házasság, együtt élés az elsődleges.

Felnőtt vagy már, ha másnál szeretnél aludni, akkor hajrá. Nem szabad szerintem ilyen dolgokba hagyni, hogy beleszóljanak a szülők.

6. Barát1 (válaszként erre: 1. - Minica)
2010. júl. 4. 22:39
Valóban nagyon maradiak a szüleid, ha ez problémát okoz nekik. Örülhetnének annak, hogy őszinte vagy és nem beszélsz félre, hanem az igazat mondod. Féltenek ez természetes, de a te korodban már nem lenne szabad beleszólni a dolgaidba. Lehet, hogy a pletykától félnek? Vagy esetleg egy újabb csalódástól akarnak megóvni? Persze mindegy, hogy mi az ok, nem élhetik az életedet helyetted. Ülj le az anyukáddal és mond el neki, hogy mit miért szeretnél, az érzéseidet főleg, mert akkor gondolom megért.
2010. júl. 4. 22:38

Teljesen mindegy hogy választasz, mert az a te döntésed. Neked kell az életedet úgy irányítanod, hogy boldog legyél. Nem szabad hogy 24 évesen ilyen dologban a szüleidnek akarj megfelelni.

Ha valamit elszúrsz, tanulsz belőle. Nem férjhez mész azzal, hogy a barátodnál alszol. Szerintem add át magad az érzéseidnek és éld az életet. Elmennek ezek az éveid és azt veszed majd észre, hogy egy csomó minden kimaradt a szüleidnek való megfelelés miatt és ezeket az éveket ne feledd, sose kapod vissza. Rajtad múlik mvel telik, mivel töltöd meg.

És a barátod sem fogja tolerálni ezt a megfelelési kényszert. Ha úgy érzed szereted őt, akkor hallgass a szivedre!!!

2010. júl. 4. 22:37

"24éves vagyok, szüleimmel lakom egy társasházban",szóval még a szüleiddel élsz,vagy csak egy házban,külön lakásban? De gondolom az előbbi!


Mert szerintem ha te nem szeretnél másnál aludni,az rendben van 24 évesen, de szerintem ebbe a szüleidnek már semmi beleszólása nem kellene hogy legyen,és ha ezt te is hasonlóan gondolod,meg kell hogy beszéld velük...nekem már 19 éves korom óta nem szólnak bele,azóta már össze is költöztem a Párommal.

3. mamcili (válaszként erre: 1. - Minica)
2010. júl. 4. 22:37

Szerintem elég nagy vagy már,

az jó ha a szüleiddel beszélsz,

de azt se feledd ők csak jót akarnak neked, még ha nem is tudják mit tegyenek...

Ők csak az egyszem pici lányukat féltik...

Te egyenlőre még büszke is lehetsz hogy nem váltogatod a partnereidet... Sőt! meggondolod...

már ez becsülni való :)

Ugyhogy fel a fejjel...

A szülőknek előbb utóbb ugyis el kell engedniük a kezed :)

2. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 1. - Minica)
2010. júl. 4. 22:36

Sztem 24 évesen már lassan az otthon lakás a nem normális, nemhogy az, hogy nem alszol máshol. A szüleidnek, és neked is tudomásul kéne venniük, hogy felnőttél.

Ilyen idősen már lassan el kéne arra a szintre jutni, hogy elköltözik az ember otthonról. Persze, ha tanulsz, az nyilván más is, de az, hogy nem alszol a barátodnál, ez nekem fura. Szóval ne vedd bántásnak, de én úgy gondolom, hogy túlságosan is függsz a szüleidtől,ami ebben a korban már nem kéne.

Éld a saját életedet, kövesd el a saját hibáidat. Ne a szüleid mondják meg, hogy mi jó neked, hanem Te döntsd el!

2010. júl. 4. 22:28

Sziasztok!


Egy olyan témával fordulok hozzátok, melyben érdekel minden korosztály véleménye. 24éves vagyok, szüleimmel lakom egy társasházban, jelenleg még egyetemen tanulok. Valahogy eddig teljesen kimaradt az életemből ez a máshol alvás dolog. Kb. egy kezemen meg tudom számolni, hogy párral való nyaralást, kiruccanást leszámítva hányszor nem aludtam itthon. Szüleim elég maradiak. 52-56évesek, eléggé a régi rendszerben nőttek fel, ahol huszonévesen már házasodtak az emberek. Egyke lány vagyok.Túl vagyok már sajnos pár darab kapcsolaton, az utóbbi kettő 2-2,5éves volt. De akkor sem működött ez az ottalvás dolog. Az első komolynál még nem igazán akartam, másodiknál meg talán már lelkileg megértem rá, de egyszerűen valahogy mégsem akartam ott aludni, hiába nyaggatott vele az exem.

Most új kapcsolaton van, lassan 5hónapja, s érzem, hogy lelkileg felnőttem ehhez, valamint szeretnék is a páromnál aludni. Már pár hónapja anyámnál előmelegítettem a témát, s most újra felhoztam. Azt ígérte, hogy beszél apámmal, de valahogy ő sem lelkesedik. Azt mondja, hogy úgy látja, hogy naivan választok, s valahogy nem tudom eldönteni, hogy kivel tudok tartós kapcsolatot kialakítani. Mikor körbenézek persze azt látom, hogy más korombelinek nincs ilyen gondja, sőt 20évesen már itt-ott alvás normális.

Várom a tanácsokat, hozzászólásokat, gondolatokat.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook