Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hány évesen és mennyi időre mertétek-tudtátok először egyedül otthon hagyni gyermeketeket vagy gyermekeiteket? fórum

Hány évesen és mennyi időre mertétek-tudtátok először egyedül otthon hagyni gyermeketeket vagy gyermekeiteket? (tudásbázis kérdés)


2018. márc. 27. 11:57
12 éves koruk után érik meg az agyuk erre általánosságban, előtte semmiképpen. Akkor sem, ha felnőttesen viselkednek, az agyuk ezen területe nem elég fejlett még.
2018. márc. 24. 20:52
Én 10 éves koránál előbb nem hagynám semmiképp sem otthon egyedül. Hogyha van idősebb testvére, talán akkor.
2018. márc. 24. 20:50

Nekem még nincs gyerekem, csak a tapasztalatomat tudom elmondani, hogy pl. engem anya 12 évesen engedett először úgy egyedül hazamenni az iskolából, hogy a két unokatesómmal. Utána egyedül voltam otthon pár órát minden délután.

Viszont pl. a legjobb barátnőm már elsős kora óta egyedül ment haza, igaz, ott lakott az iskola melletti lakótelepen.

Ez nagyon élethelyzettől függő, hogy mikor lehet egy gyereket elengedni egyedül utazni.

25. pzm3 (válaszként erre: 21. - Dudijudit)
2013. dec. 6. 13:13

Én 4 évesen 10 percre sem hagynám otthon.

Nekem a nagylány most lesz 10,őt már otthon merem hagyni 1-2 órára.

24. dafke
2013. dec. 6. 11:07
Én nyáron hagytam egyedül először egy nagyon kis időre, akkor töltötte az 5-öt. Kb 5-10 perc volt, amíg átvittem két vödörnyi szilvát a szomszédba. Megbeszéltem vele, tudta, hol vagyok, hogy tud átszólni nekem. Kb 5 perc után meg is jelent a kerítésnél, potyogott a könnye, hogy ő nagyon-nagyon-de-nagyon éhes. Kis szívem... Korai volt, hiába csak pár perc volt. Azóta még nem próbáltam.
23. guatit
2013. dec. 5. 13:42
Ha valaki el akar ütni, akkor gyerekkel is elcsap, meg anélkül is.
22. Banita76 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2013. jún. 4. 14:49
Az én lányom most 8 éves. Néhányszor itthon hagytam már egyedül max. fél órára, többre még nem merném.
2013. jún. 4. 11:13
Én a kisfiamat már 4-5 éves korától időnként egyedül hagyom itthon egy-egy rövidebb időre.Pl.mikor valami apróság miatt nem megy oviba,de beszaladok az ebédért.Ez olyan 10 perc.Vagy átszaladok a boltba,ez mondjuk 20-30 perc.Megbeszéltem vele,hogy ha véletlenül csengetnek ne menjen ki,még csak ki se nézzen.Ilyenkor általában mesét néz,vagy játszik,és nem akar velem jönni,nekem viszont muszáj menni.Most 6 éves és épp tegnapelőtt volt,hogy először elengedtem bicajjal a papájához.Aki kb. 5 percre van tőlünk egy nagyon csendes,kis forgalmú úton kellett mennie.Szerintem jó,ha kicsi önállóságra vannak tanítva.Mondjuk más egy kisváros csendes részén,és más egy forgalmas,belvárosban egyedül elengedni a gyereket.Ettől én is nagyon tartanék.
2013. máj. 30. 22:53
Én is egyedül közlekedtem már 7-8 évesen anno. De a mai világban a 7-8 éves lányomat tuti nem engedném még közeli iskolából sem haza jönni. Sajnos vannak nekem is rossz emlékeim, amikor nagyon megijedtem gyerekként. Meg egy gyerek mégsem olyan megbízható, mint egy felnőtt. Nekünk pl egyszer kigyulladt az autó a ház alatt a garázsban, Elektromos tűz volt. Anyukám egyből tudta, hogy azt nem szabad vízzel oltani, szaladt át a szembe szomszédhoz porral oltóért, aki nem mellesleg tűzoltó volt. Azért kíváncsi lennák egy otthon hagyott gyerek mit csiálna ilyen helyzetben. Persze a kényszer nagyúr, de én amíg egy mód lesz rá, tuti nem hagyom itthon a gyereket egyedül. Azt sem tartom túl jó őtletnek, hogy szülő nélkül órákig ül a gép előtt felügyelet nélkül.
19. norci10 (válaszként erre: 16. - Aville)
2013. máj. 30. 17:43
Most azért teljesen más világ van. Míg mi szó szerint az árok partján bandában nőttünk fel-ezt jó értelemben mondom-,addig most olyan forgalom és autó mennyiség van,hogy már árok part sincs,helyette mondjuk van parkoló. Oda mégsem engedhetem ki...
18. norci10 (válaszként erre: 16. - Aville)
2013. máj. 30. 17:40
'85-ben én is 7 éves voltam,én is egyedül jártam haza. A lányomat 10 évesen engedtem egyedül biciklivel az iskolába. Olyan forgalmas főúton kell átmenni,ahol nincsen lámpa. Addig elkísértem az útig,megvártam,míg átmegy. Igaz,megtehettem,itthon voltam a kicsivel. Ha nem lettem volna,akkor kénytelen lettem volna egyedül engedni. A kényszer sok mindent alakít. Amúgy ő 11 éves kora óta egyedül van itthon minden délután,de megbízható gyerek.
17. megi04
2013. máj. 30. 16:41
Viszont az is igaz,hogy régebben nem volt ennyi gyerek eltűnés..:( Nem keltett általános felháborodást("Jajj elveszed a gyerekségét!!!")ha egy 10 éves lány már tudott mosogatni,főzni.Sokkal önállóbbak voltak a gyerekek!Össze sem lehet hasonlítani a MOST-tal..Amikor az ovodás(!!!!)gyerek hisztizik a mobil telefonért,ha elsős,akkor már lehetőleg érintőképernyős legyen(!!!).Nem volt ennyire elterjedt a kábítószer sem....Megértem azokat,akik jobban féltik manapság a gyerekeiket....:(
16. Aville
2013. máj. 30. 16:33
Sosem értettem... Én 7 éves koromtól '85-ben egyedül jártunk haza, v indultunk - anyukám beosztásától függően. De-ös v du-os volt. Tesómért még mentem/vittem az oviba is, városi busz, kulcs a nyakban. Mobil??? Hülyéskedsz??? A háztömben nem volt senkinek vezetékes telefonja. Most meg azon gondolkodik a család, h jövőre a 4. osztályos 10 éves fiú unokaöcsém 1 buszmegállónyira lévő iskolába el tud e menni egyedül. Agyvérzést kapok. Ja, és egy órára se merik itthon hagyni. Pedig nem rossz gyerek. Leül a gép elé és órákig meg se mozdul. :))))
15. Solycsi bébi (válaszként erre: 13. - Norci10)
2013. máj. 30. 16:23
Csecsemő mellett igen, de én már az 1 évesemet annyi időre sem hagyom egyedül. Annyira bármi történhet.
2013. máj. 30. 16:21

A nagyobbik lányomat itthon merem hagyni, van is, hogy hamarabb hazaér suliból, mint én. 10 éves. Van telefonja kifejezetten ilyen esetekre és tudjuk egymást hívni, hogy ki hol tart. És rettentő ügyesen bánik a kis feltöltött egyenlegével!

A kisebbik lányom még csak 7 éves, de valszeg 3 év múlva sem hagynám itthon egyedül, bár lehet, hogy érik addigra.

A fiam (9) meg képes lenne naphosszat is a gép előtt ülni, ha hagynám, ennivalóval is föltalálná magát, olyan lusta, hogy egy kenyeret nem ken meg, inkáb üresen eszi, úgyhogy ha ez a 2 dolog lenne csak, akár órákig föl sem tűnne Neki, hogy nem vagyok otthon. :DDDDD

Az 1 évest viszon öt percre sem hagyom itt!!!

13. norci10 (válaszként erre: 11. - Kolibri)
2013. máj. 30. 16:16
Hát ezt csecsemő mellett is meg lehet oldani. :D
12. norci10 (válaszként erre: 1. - Kolibri)
2013. máj. 30. 16:16
A nagyobbikom úgy kb. 7 lehetett,amikor már elmentem nélküle boltba pl.,és olyan 8-9,amikor már a szomszédos városba is elmentem nélküle (6km),de telefon volt nála.
2013. máj. 30. 16:12
No,es egeszen rovid idore? Amig pl a kukaba leviszi vki a szemetet?
10. Bazsóné (válaszként erre: 3. - Megi04)
2013. máj. 30. 16:08
Ez igaz!Teljesen a gyermek mentális fejlettségi szintjétől függ!
9. Bazsóné (válaszként erre: 6. - Kacsa118)
2013. máj. 30. 16:06
Én is ismerek 14 éves lányt kiséegeti az anyja,mindenhová
8. Bazsóné (válaszként erre: 7. - Evamaria0803)
2013. máj. 30. 16:05
Sziasztok,az én kislányomat 4 évesen fél órára otthonhagytam,míg kistestvérét elvittem bölcsibe,addig ő felöltözött,és mehettünk az oviba.Most már 6 éves 2-3 órára simán magára hagyható.Kiszolgálja magát ha éhes stb
2013. máj. 30. 16:01
Bizony ez gyerekfüggő dolog. A 80-as évek közepén a nagylányunk 10, a kisebb 8 éves volt, pár órára - szomszédokkal megbeszélve - magukra hagytuk őket. A mai világban, lehet már nem tenném.
6. kacsa118 (válaszként erre: 5. - Megi04)
2013. máj. 30. 15:56

Gyanús, hogy most sem nagyon fog, sajnos. :)

Én is osztom, hogy ez gyerekfüggő. Ismerek olyan most 14 évest, aki évek óta egyedül jár suliba, délután egyedül van otthon stb. De ismerek olyat is, akit még mindig kísérgetni kell.

5. megi04 (válaszként erre: 4. - Kolibri)
2013. máj. 30. 15:45
Szép,pozitív gondolkodásra vall...:D:D Ez itt még soha nem sikerült!:D:D:D
4. Kolibri (válaszként erre: 3. - Megi04)
2013. máj. 30. 15:38
Igen,ez igaz,remelem mindenki csak leirja tapasztalatay,es nem a masikat biralja :)
2013. máj. 30. 15:37
Szerintem,itt nem lesz helyes válasz,max.veszekedés:D Az ember egyszerűen ismeri a gyerekét.Van olyan fiam,akit 6 évesen egyedül hagyhattam,és van,amelyiket 8...De van,aki a 12 évest még a buszon kísérgeti..Mindenkinél más...szerintem..:)
2013. máj. 30. 15:37

Szia!

Én még mindig megpróbálok felügyeletet intézni gyermekeim számára.De van saját mozgásterük is hiszen szükségük van rá.De a mai világban amikor fényes nappal is rabolnak muszály a szülönek előre gondolkodnia

2013. máj. 30. 15:33
Hany evesen es mennyi idore mertetek-tudtatok eloszor egyedul otthon hagyni gyermeketeket vagy gyermekeiteket?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook