Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 júniusi babák fórum

2021 júniusi babák (beszélgetős fórum)


58. Nikifejű (válaszként erre: 57. - Bogyoka89)
2020. nov. 3. 18:53

Én is Pest megye vagyok :)


Én Nifty tesztet fogok csináltatni a kombinált helyett,36 éves vagyok, abbol ki fog derülni a neme is.

Világ életemben fiús anyukának képzeltem magam,de most lányt érzek,kiváncsi vagyok nagyon,de amugy teljesen mindegy,tényleg csak az számít hogy egêszséges legyen.

Amúgy meg vannak már a nevek is mindkét opcióra :)

57. bogyoka89 (válaszként erre: 55. - Drbt)
2020. nov. 3. 18:37

Majdnem egyidősek vagyunk, én a védőnőhöz kell, hogy 20-án menjek, azt mondta akkor leszek kb 10 hetes. :)


Egyébként, ti a baba nemének megtudásáról mit gondoltok? Én már alig várom, hogy tudjam. Bár annyira nem számít, nagy igazság, hogy mindegy, csak egészséges legyen. De azért csak kíváncsi vagyok. Vannak akik szerint meg jobb nem tudni, és legyen meglepi.

56. bogyoka89 (válaszként erre: 53. - Eve16)
2020. nov. 3. 18:28

Részemről megszavazva. :D

Ezzel én is így voltam, mármint a vaklára témával, annyira nem mertem elhinni...A nőgyógyász elkezdte az ultrahangot, jó néhány másodpercig csak mozgatta, meg nézett nagy komolyan, én meg már rendesen vártam, hogy mikor mondja, hogy "hölgyem, maga nem is terhes" :D Pedig biztosan tudtam, mert jópár hete elfelejtett megjönni, valamint 4 db pozitív teszt is igazolta ezt.

A menstruáció szerű fájdalom nálam is fennállt, 2-3 hétig, mostanra már elmúlt. Szoktam néha görcsölni, de nem annyira vészes, és szerencsére nem sűrűn.


Niki, a lakóhelyemen lévő kórházba megyek, már időpontom is van. Pesttől 70 km-re lakom(épphogy Pest-megye még)

55. drbt
2020. nov. 3. 18:24

Sziasztok! Én ma is voltam uh-on 13 mm és ezerrel dobog a kis szive nagyon ügyes :)

Most vagyok 7+5 kornak megfelelő méretű. Legközelebb nov.20-án megyek akkor leszek 10 hetes és a kombinált teszt vérvételét csináltatom meg +nagylabor +uh.

Úgy sem bírom ki addig szóval tutira besurranok még ultrahangra. Ami viszont aggaszt hogy a kollégáim megtudták hogy kismama vagyok, lövésem nincs honnan. Nem akartam volna h tudják amíg nem vagyok 12 hetes egyrészt babona másrészt sajnos nem mindenki jó szándékú ember közülük. Jelenleg még táppénzen vagyok De szeretnék visszamenni dolgozni az anyagiak miatt de a nőgyógyász a covid miatt nem javasolja ( nem akartam mondani h lehet h át is estém rajta)

De szerintem visszamegyek jövőhéttől és igyekszem nagyon vigyázni magunkra.

Mondtam a dokinak h szoktam görcsölni azt mondta normális nő a méh nyúlnak a szallagok. Sok folyadék+magnézium

Néha émelygek inkább este és a gyomrom ég, minimális a mell fájdalom.

54. Nikifejű (válaszként erre: 53. - Eve16)
2020. nov. 3. 17:58

Majd írj mindenképp ,szurkolok hogy minden rendben legyen!

A menzesz szerű fájdalomra azt mondják hogy normális,mondanám hogy ne aggódj, de én is paráznék ha nekem lenne.De majd holnap megnyugtatnak az UH-n :)

Én azt szeretném hogy december közepe legyen,addigra meg lesz a genetikai UH meg a Nifty teszt.

53. eve16
2020. nov. 3. 17:23

Én holnap megyek uh-ra és ma vagyok 6+2. NAgyon izgulok, pedig tudom, hogy nem tesz jót. Annyira félek, hogy azt mondják csak vaklárma volt. Ez a derék és pici hasfájás zavar össze, mert olyan mintha meg akarna jönni. Alig érzem, de kb ilyen szokott lenni pár óráig előtte. Most mondjuk 2 hete érzem.

Végre találtam egy appot, ami 6 hetesre nem 8 mm-es magzatot mond, hanem azt hogy még csak pár mm. 9 hónap a neve és az Istenhegyi hirdetése van rajta, így megbízhatónak tűnik. A többitől kiborultam, mert azok szerinte már 5 hetesen 4-5 mm a baba és van szívhang.

Szavazzuk meg, hogy gyorsan átugorjuk a novembert :D

52. Nikifejű (válaszként erre: 50. - Hagamm)
2020. nov. 3. 16:56

Hagamm,mi szinte egyidősek vagyunk,tök jó :) Jövő héten már tuti lesz szívműködés ❤️

Bogyoka,hová tervezel menni a 12.hetesre?

51. bogyoka89 (válaszként erre: 50. - Hagamm)
2020. nov. 3. 16:22

Szurkolok, hogy minden rendben legyen! Én 2 hete voltam először, volt szívműködés, hihetetlen boldogság volt. :)

Tünetem nekem is annyi van az állandó pisilés mellett, hogy feszülnek, fájnak a melleim. Néha hányinger, de nem súlyos, és ritkán van csak.

50. Hagamm
2020. nov. 3. 16:12
Jajj, ne is mondjátok, nem telnek a napok. Tünetem nekem sincs, ezért is kattogok. Remélem minden rendben lesz és jövō héten lesz szívhang. 🙏🏻6+3
2020. nov. 3. 15:51
Igen, nagyon lassan telik most az idő, és én is nagyon-nagyon izgulok(talán már túlságosan is). Ráadásul nekem ugyanolyan gyakran kell pisilni, éjszakánként továbbra is felkelek szinte óránként. Legközelebb nekem csak december 1-jén kell mennem a 12 hetes ultrahangra. Most vagyok 8+3 hetes.
2020. nov. 3. 14:59

Jajj,Csajok!

Olyan lassan telnek a napok.Pont egy hét van a következő UH-ig.Minden nap imádkozom,hogy minden rendben legyen. Továbbra is csak a melleim fájnak,más tünetem nincs.Már pisilni sem kell olyan sokat. 6+4 vagyok.

Ti hogy vagytok?

47. Nikifejű (válaszként erre: 46. - Bogyoka89)
2020. nov. 2. 21:10
Igen,csoportos tornára gondolok.Szerintem tök jó lehet.A lakóhelyemen nekem sajna nincs,de biztos keresek a környékem,addig nem nyugszom :)
46. bogyoka89 (válaszként erre: 40. - Nikifejű)
2020. nov. 2. 19:21

Csoportos kismamatornára gondolsz? :) Én nem tudom, szokott-e ilyesmi lenni a környékünkön, eszembe se jutott. Pedig nem hangzik rosszul.

A Covidtól egyenlőre nem félek, mert állítólag rögtön nem lehet visszafertőződni.


Femibion-t szedek, plusz C-vitamin, Magnézium, és Kalcium.

45. Domi14
2020. nov. 2. 17:10
Én is Femibiont szedek, illetve az orvos tanácsára pluszban D és C vitamint.
44. Hagamm
2020. nov. 2. 16:11
Én babatervezéskor a Gal babavárót szedtem, mert azt hallottam most az a legjobb a piacon. De émelyegtem tōle és elég körülményes volt a szedése, mert több kapszulából és cseppekbōl áll; így aztán váltottam a Femibionra.
2020. nov. 2. 14:57

Én Jutavit kismama vitamint szedek,mert abban folát van, nem sima folsav. Plusz még D-vitamint szedek,meg ha eszembe jut bekapok

egy c_vitamint meg magnéziumot.

42. eve16
2020. nov. 2. 14:42
Nekem még van a fertivolit 35-ből, plusz folsav. Amúgy a gyerekek Marslakócskàit szoktam szedni, de az most nem biztos hogy ez most a legjobb 😃 miért nincs terhes gumivitamin? Komolyan véve Femibiont fogok venni.
41. drbt
2020. nov. 2. 14:24

Sziasztok! Ti milyen vitamint szedtek?

Én az elevit 1et+folsav+diasporal magneziumot.

40. Nikifejű (válaszként erre: 39. - Bogyoka89)
2020. nov. 2. 13:35
Én a második trimesztertől szeretnék eljárni valahova,legalább kimozdulok és emberek között leszek.Bár a Covidtol parázok kic sit,de nem lehet burokban élni hátra lévő életünkben :( Ti mit gondoltok erről?
39. bogyoka89 (válaszként erre: 32. - Nikifejű)
2020. nov. 2. 12:41

Én Rubint Réka-Légy bombajó kismama című videóját töltöttem le, de csak a második trimesztertől szeretnék neki kezdeni.

Eddig rengeteget sportoltam, nagyon furcsa most ez a semmittevés. Bár az állandó fáradtság miatt nem is esik annyira nehezemre. :)

38. bogyoka89 (válaszként erre: 31. - Eve16)
2020. nov. 2. 12:35

Szerencsére én egyáltalán nem voltam lázas. Ízlelés-szaglás 100%-os elvesztése volt, illetve némi fulladás pár napig.

Családdal mi azért már közöltük, reméljük minden rendben lesz. :)

37. eve16 (válaszként erre: 36. - Nikifejű)
2020. nov. 1. 17:14
Köszönöm :)
36. Nikifejű (válaszként erre: 34. - Eve16)
2020. nov. 1. 17:06

[link]


[link]


[link]


[link]


Én ezeket mentettem le,ezek nagyon kíméletesnek tűnnek.

35. Nikifejű (válaszként erre: 33. - Serenity)
2020. nov. 1. 17:00
Azt hiszem a Czeizelbe es az Istenhegyibe is mehet 1 fő kísérő.
34. eve16 (válaszként erre: 32. - Nikifejű)
2020. nov. 1. 16:30

Kismama jóga ötletek jöhetnek. Én be akarok fizetni pár online órára, hogy lássam, hogy milyen jellegű gyakorlatokat lehet ilyenkor csinálni.


Az Istenhegyi oldalán mintha azt olvastam volna, h bemehet, de csak 1 kisérő. De hogy mi lesz pár hét múlva azt szerintem nem lehet tudni.

2020. nov. 1. 16:09
12 hetes UH-n sehol sem lehet bent az apuka a Covid miatt vagy helye válogatja?
2020. nov. 1. 12:57

A Covidot most már én is más szemmel nézem.Eddig is betartottam a szabályokat,de azért nem paráztam túl a dolgot.Most viszont azt vettem észre,hogy 100x meggondolom,hová megyek és még fegyelmezettebb vagyok.Én a munkából is eljöttem,home officeba kértem magam,szerencsére belementek a vezetők,de ha nem,akkor meg táppénzre eljöttem volna.Nekem amúgy nagyon stresszes a melóm,középvezető voltam,ezt a posztot egyből visszadtam.

A stresszoldásra én kismama jógázni szeretnék,már kerestem és elmentettem párat a youtuberol,ami szinte csak relaxáció és nagyon könnyű mozgás.Ha túl vagyok a 12.héten,akkor szeretnék többet sportolni,mert sajnos nagy súlyfelesleggel lettem terhes.

31. eve16
2020. nov. 1. 07:29

Csatlakozom. Én is izgulok és sajnos túl sokat interneteztem az elmúlt héten. Jó lenne ha már december közepe lenne, meglenne a 12 hetes vizsgálat, el lehetne mondani a családnak és lehetne tervezgetni.

Én közben azért a Covid miatt is aggódom. Nejem van 2 nagyobb gyerekem, akik suliba járnak és bármikor hazahozhatjàk. Állítólag nem veszélyes a babára, de most nem kellene betegnek lenni, pláne lázasnak. Ti hogy vagytok ezzel?

30. bogyoka89 (válaszként erre: 29. - Nikifejű)
2020. nov. 1. 01:04
Én is borzasztóan izgulok, annyi rosszat olvastam már ezzel kapcsolatban. Nem tudom mit lehetne kezdeni ezzel, hogy kicsit nyugodtabb tudjak lenni, mert most aztán pont nem hiányzik az idegeskedés.
2020. okt. 31. 20:28

Sziasztok!

Szurkolok mindenkinek hogy minden rendben legyen!

Én legközelebb 10-én megyek UH-ra,akkor leszek 8 hetes kb.Számolom visszava napokat.Borzasztóan izgulok.

Továbbra sem vagyok rosszul kicsit sem,a melleim viszont fájnak nagyon és továbbra is folyton pisilek.Én is azt hittem hogy ez csak később lesz,ha már nagyobb lesz a baba.

Úgy szeretném ha telne az idő gyorsabban,annyira szeretnék már nyugodtan tervezgetni,elkezdeni vásárolgatni.De én szerintem csak a 12.hetes genetikai vizsgálatok után fogok kicsit megnyugodni,ha ott minden rendben lesz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook