Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 júliusi babák fórum

2021 júliusi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
296. Ccc (válaszként erre: 295. - Veronika27)
2021. márc. 15. 15:36
Fogalmam sincs, igazából a doki kinézte ezt a dátumot, azt mondta akkor menjek :D
295. Veronika27 (válaszként erre: 294. - Ccc)
2021. márc. 15. 13:08

23. hét nem korai? A várandós könyv szerint 24-28. hét között kellene menni. Mondjuk szerintem 1 hét az már nem változtat semmin 😊


Akkor neked a baba kinövesztette a fogad 😁 Szívás terhesen még azzal is bajlódni. De a lényeg, hogy már nem fáj.

294. Ccc (válaszként erre: 291. - Veronika27)
2021. márc. 15. 12:58

Pénteken töltöm a 23.hetet :)


Nekem is elkéne mennem, fogkő leszedés lesz tuti. Csak nehezen veszem rá magam...

Az első trimeszterbe kinött a bölcsesség fogam is :D 1 hétig fájt, aztán elmúlt.

293. Ccc (válaszként erre: 290. - Kofarago82)
2021. márc. 15. 12:55
Húú szegények, nagyon örülök neki, hogy jobban vagytok! Ez a legfontosabb.
292. Veronika27 (válaszként erre: 290. - Kofarago82)
2021. márc. 15. 09:53

Szia!

Még szerencse, hogy nem okozott nálatok nagyobb bajt a covid.

Tervezitek az oltást? Mármint a család többi tagja.

291. Veronika27 (válaszként erre: 289. - Ccc)
2021. márc. 15. 09:48

Jajj az a cukorterhelés 😕 Nekem addig még van idő...

Te hányadik hétben vagy?


Voltam fogorvosnál, de megvártam a 2. trimesztert, míg elmúlik a hányinger. Szerencsére a fogkőeltávolításon kívül semmi mást nem kellett csinálni. Megkönnyebbülés volt.

2021. márc. 15. 08:45

Sziasztok!


Sajna mi családilag elkaptuk a Covidot...szerencsére túl vagyunk rajta, de nem volt egy vicces két hét.


Én holnap megyek terheléses cukorra és magzati szívultrahangra is. A terheléses löttytől most nem tartok, mert két hete semmit nem érzek...


Alvás, én is jól alszom, még pisilni sem ébredek meg.:-) Igaz én is vettem terhespárnát és azzal tényleg jó aludni.


Mellszívó, első gyerkőcnél tényleg érdemes várni. Én elektromosat fogok venni, mert annyi tejem volt.

289. Ccc
2021. márc. 15. 07:35

Sziasztok! :)

Philippag köszönjük a jó tanácsokat! 😊 Hova mentek szívultrahang vizsgálatra?


Az alvással nekem még nincs gondom, nagyon jó a terhes párnám, becsapom a lábam közé, nagyon kényelmes. Bár pisilni felkelek természetesen 2szer, 3szor én is... 😄

Múlthéten egyszer arra keltem, hogy meggyulladok. Volt egy kis hőhullámom. De szerencsére ez még csak egyszer fordult elő.


Jövőhét kedden megyek a cukorterhelésre. Ezenkívül mostanában nem is lesz semmilyen vizsgálat. Fogorvosnál ti voltatok már?

A covid miatt nehezen veszem rá magam, de nagy hassal sem szeretnék már ott szenvedni.

288. Veronika27 (válaszként erre: 287. - Philippagregory)
2021. márc. 15. 06:59

Szia!

Köszönöm a tippeket, minden infó jól jön.


Az alvást ne is mondd... Sokat vagyok fent, csak háton jó. Ha oldalt fordulok, "leesik" a hasam, rossz érzés. Máshogy pedig feszül. Sehogy sem jó. Ráadásul sokat ég a nyelőcsövem is és melegem is van, na meg 1-2x kijárok pisilni... És ez csak rosszabb lesz.

2021. márc. 14. 17:17

Sziasztok!

A héten megyünk a szívultrahang vizsgálatra, ezen kívűl nincs újdonság. Elvileg ide sem kellene mennünk, de így vagyunk nyugodtabbak.

Szó szerint még semmit sem vásároltunk. El kellene pakolni a leendő szobából, de meg se időm sem energiám nem volt erre. Babakocsit én nem veszek, nézegettem isofixes adac hordozókat az autóba azon kivul meg hordozó kendőt szeretnék. A kislányomtól még megmaradt a régi babakocsi, ha nagyon kell akkor azt majd elővesszük.

Nekünk is a pampers vált be anno, abból sosem folyt ki semmi sem 😊

A mellszívónál főleg az első gyerekeseknél lehet hogy a kézi is elég. Nekem speciel nem volt sok tejem es hamar el is apadt ezért örültem hogy nem vettem gépit.

A férjem szerencsére mindenben segít, legfőképpen a 8 évesemet egyengeti.

Ti hogy álltok az alvással? Nekem már most nehez megtalálni a megfelelő pózt.

286. Marcsika1989 (válaszként erre: 285. - Orgona87)
2021. márc. 11. 09:19
Oh, sajnálom. Én combon nem találok helyet.... 😑😑😑
285. Orgona87 (válaszként erre: 276. - Marcsika1989)
2021. márc. 9. 19:57
Én is szúrom a clexanet. MTHFR mutációm van. Már az első terhessegemnél is végig kellett szúrnom. Én combba szúrom , karba nem tudom beadni magamnak meg állítólag karba rosszabb mint combba.
284. Veronika27 (válaszként erre: 283. - Marcsika1989)
2021. márc. 9. 19:14
Köszönöm szépen ☺️
283. Marcsika1989 (válaszként erre: 282. - Veronika27)
2021. márc. 9. 16:26

Dejoooo 😊😊😊😊

Szívből gratulálok 🤗🤗🤗🤗

282. Veronika27 (válaszként erre: 280. - Marcsika1989)
2021. márc. 9. 15:29

Spontán lett, miután már feladtuk 😊


Nekem is a férjem adta be az első inszem kivételével, akkor apukám jött és intézte.

281. Marcsika1989 (válaszként erre: 279. - Veronika27)
2021. márc. 9. 15:13

Jaaa IGEN.... A TŰŰŰK 🙄🙄🙄

Még az a szerencsém, hogy a férjem egészségügyis és még szúrni is jól tud, így nemsok kék-zöld foltom lett eddig, bár egyre gyakrabban meglátszik a helye... biztos azért mert negyedik hónapja minden este egy szuri.... valamelyik nap már azt mondta, hogy elege van a tűkből😅😅

280. Marcsika1989 (válaszként erre: 279. - Veronika27)
2021. márc. 9. 15:08

A gyógyszer macerásabb és sokkal vérzékenyebb a szervezet, ezért szoktak szurit. Ha valami közbe beüt és műtőbe kerülnék akkor szuri mellett tudnak műteni, míg mondjuk egy véralvadásgátló tabletta mellett nem olyan biztonságos.


Neked a baba spontán lett vagy lombikkal?

279. Veronika27 (válaszként erre: 278. - Marcsika1989)
2021. márc. 9. 15:01

Hm.. Ha nincs rá hajlamod, akkor elég lenne rá csak gyógyszer. Lombiknál én is kaptam, olyan híg lett a vérem tőle, hogy egy sima vérvétel után alig akart elállni.

Én már annyi mindent szúrtam 4 inszem és 2 lombik után, hogy elegem van a tűkből 🙄

278. Marcsika1989 (válaszként erre: 277. - Veronika27)
2021. márc. 9. 12:30

Annyira jó érzés, hogy az embernek van egy párja aki mindenben mellette áll :)


Trombózis hajlamom vizsgálatok alapján nekem sincs, de mégis jobbnak látta az orvos, ha szúrom. Vagyis én csak akkor ha nincs itthon a férjem. Olyankor magamnak szúrom a pocakba, de amúgy mióta nő a pocak már karba kapom. Valóban nem a legjobb érzés, de a babáért cserébe mindent :)

277. Veronika27 (válaszként erre: 276. - Marcsika1989)
2021. márc. 9. 07:13

Nagyon szerencsés vagy, hogy ilyen a párod 😊


Én arra írtam, hogy mindent én intézek, hogy a férjem külföldi, nem mozog otthonosan a magyar rendszerben. Bármi ha kell, én megyek, telefonálok, intézkedek.

De a baba téma más, mindenben segít és máris nagyon szereti a picit, szóval nem aggódok emiatt 😊


Szerencsére nekem nem kell vérhígító, 3 évvel ezelőtt megnézték, hogy van-e trombózis hajlamom, de nincs, minden rendben. De láttam olyat a kórházban, aki napi szinten szúrja a hasába, szegénynek kék-zöld a pocakja 😔

276. Marcsika1989 (válaszként erre: 269. - Veronika27)
2021. márc. 9. 01:25

Köszönöm 😊😊😊

Nekem szerencsére a férjem mindent IS rendez! November óta itthon vagyok táppénzen és nem dolgozok, max kimehetek az udvarra, de szinte ott sem csinálhatok semmit. Annyi van engedélyezve, hogy a kutyusommal kiülhetek napozni, vagy picit játszani, de anyáék hiperaktív vizslájától már félt, nehogy megüsse a pocakom. Ezelőtt a lovakat (2-en vannak) egyedül nem etette és rendezte, mert kicsit tartott tőlük, hogy nehogy gond legyen, de egy csapásra hirtelen megváltozott, hozzájuk is csak simogatásért mehetek, vagy max a sajátomhoz vakargatni (Szilaj nagyon nyugodt és kedves, akarattal sosem bántana). Apukám és öcsém rendezett eddig minden itthoni dolgot, de már a férjem is teljesen ráérzett és belejött.

November közepén covid gyanúval itthon kellett maradnom 10 napos járványügyi megfigyelésen, mert volt egy 37,7 C°-os hőm, meg gyenge voltam. 4-5 nap múlva kértem a párom, hogy reggel ha jön haza a munkából hozzon már egy tesztet, mert olyan gyanúsan fáj a pocakom, mint az első terhességemnél és még a rosszulléteim is egyre jobban megvannak, de betegnem nem érzem magam, csak nagyon gyengének és egész nap kifordul a gyomrom. Hát a gyanú beigazolódott... :) ez bizony nem covid hanem baba, így alig voltam 4 hetes de már első perctől jelezte, hogy úton van. Onnantól kezdve itthon vagyok. Se a férjem, se a háziorvosom és a nőgyógyászom sem engedett vissza dolgozni. Szednem kellett progeszteront és amint szívműködést lehetett látni (6hét) szúrnom kell a véralvadásgátló injectiot is.


Valakinek kell még ilyet kapnia?


Szóval Én nagyon szerencsésnek érzem magam, mert az apuka tényleg mindent rendez. Minden vitamint, gyógyszert beszerez amire szükségünk van és ugyanez a helyzet a baba dolgokkal is. Szerintem ha bekerülnék hirtelen a kórházba semmi nélkül, mire hazajönnénk komplett babaszoba, babafelszerelés várna minket itthon. Ő nagyon szívesen csinálja végig a terhességet velem/velünk.


Kinek, hogy van ezzel a párja?

275. Marcsika1989 (válaszként erre: 268. - Ccc)
2021. márc. 9. 00:49

Köszönöm a válaszokat és bíztatást :)

Nekem eddig alig volt pocakom, most viszont az elmúlt 2-3 hétben hatalmasat nőtt, még az orvosunk is megjegyezte a 18. héten mikor meglátott a rendelő ajtóban, hogy hű, de szép nagy pocak... hanyadik hétben is már?! :)

274. Marcsika1989 (válaszként erre: 272. - Orgona87)
2021. márc. 9. 00:43
Babaváró csomag???? Olyan is van? :O Segítenél kérlek, hogy hol lehet?
273. Veronika27 (válaszként erre: 272. - Orgona87)
2021. márc. 8. 22:58

Köszönöm szépen ☺️


Én eddig a Promoboxot váltottam ki, meg az otthonkell.hu-ról az ingyenes csomagot.

272. Orgona87 (válaszként erre: 254. - Veronika27)
2021. márc. 8. 21:33
Nekem Philips Avent elektromos mellszívóm van. Meg voltam vele elégedve, kézit sose használtam arról nem tudok véleményt mondani. Pelusból pamperst használtunk. De pelusból se érdemes sokat felhalmozni mert vannak olyan babák akiknek érzékeny a bőre és valamelyik márka nem jön be nekik. Nálunk szerencsére ilyen nem volt. Az első időkbe babafürdetőt és popsikremet a háziorvos ír fel amit a patikában csinálnak. Fésű és babaolaj is legyen otthon a koszmót azzal lehet leszedni a fejbőrről. Mi vettünk babakádba hőmérőt, hogy tudjuk milyen meleg vizet csináljunk neki fürdéshez. Huh meg még van rengeteg dolog de ezek jutottak most eszembe. 😊 Babaváró csomagra regisztráltatok már?
271. Veronika27 (válaszként erre: 268. - Ccc)
2021. márc. 8. 20:38
Az enyém is az utóbbi hetekben pendült meg. Egyre nehezebb az alvási pozíciót megtalálni 🙄 Sajnos sokat ég is a nyelőcsövem.
270. Veronika27 (válaszként erre: 269. - Veronika27)
2021. márc. 8. 20:37
Ja és a babamozgás az nekem teljesen olyan, mint az izomrángás. Én mindig elég intenzíven érzem, mivel vékony vagyok és a baba eléggé lent helyezkedik el, ahol még nincs hájacska 😊
269. Veronika27 (válaszként erre: 265. - Marcsika1989)
2021. márc. 8. 20:34

Teljesen megértelek, én is félve vágtam bele 5 év sikertelenség és lombikok után.

Most is megvártam a 20. heti genetikai uh-t, de szerencsére minden rendben.

A genetikai intézetben azt mondta az orvos, hogy ilyenkor már nagyon ritka, hogy történjen valami rendellenesség, de tudom, hogy aki aggódós, annak ez annyira nem megnyugtató.

Szerintem lassan már elkezdheted a nézelődés, főleg mivel egy babakocsi több hét, mire megjön, a baba meg jöhet korábban is, habár a fiúk lustábbak 😊

268. Ccc (válaszként erre: 267. - Marcsika1989)
2021. márc. 8. 19:59

Szia! :)

Sajnálom a negatív múltbéli tapasztalataidat, nagyon nehéz lehetett. Ha a 2.trimeszteri UH-n is mindent rendben találtak, nagyon kicsi az esélye, hogy gond legyen. És ne is gondolj erre! Vedd meg azt a pocak krémet, szerintem nyugodtan kezdd beleélni magad.😊

Biztos már Őt érzed, de a mellsőfali méhlepénynél ez teljesen oké, hogy nem érzed olyan intenzivnek. Bius tökéletesen leírta, tényleg olyan izomrándulás szerű. 😊


És köszönöm Lányok a lentebbi válaszokat, akkor 50/56os ruha alatti méretet nem is nézek.


Nem tudom Ti hogy vagytok vele, de nekem az elmúlt 2-3 hétbe nagyon sokat nőtt a hasam. Mostmár úgy tényleg szépen kerekedik :D

267. Marcsika1989 (válaszként erre: 266. - Bius86)
2021. márc. 8. 18:42
Én csak feszítést szoktam érezni, meg tegnap este néztem a hasam, nem simiztem és egyszercsak hírtelen olyan volt mintha megugrott volna a köldököm, de egész pici részen, belül pedig olyan érzésem volt mint amikor a pulzusverést érzem. Gondolom rúgott egyet, de én valahogy nem érzem olyan intenzíven. Nekem mellsőfali a lepény, és elvileg azt olvastam, hogy ilyenkor később lehet érezni a mozgást.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook