Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 júliusi babák fórum

2021 júliusi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
416. Marcsika1989 (válaszként erre: 413. - Rebecca0511)
2021. márc. 29. 09:41
Teljesen megértelek, és jelenleg én is ezen a véleményen vagyok, hogy pár hetet kell még kihúznunk, bár én meg csak július végére vagyok kiírva, de reménykedem, hogy kicsit csillapodik a helyzet és megúszom éppségben.
415. Ccc
2021. márc. 29. 08:58
Reméljük mindannyian megússzuk... ez a legfontosabb :)
2021. márc. 28. 23:34
Én biztos, hogy nem adatom be. Nem tudjuk milyen hatással lenne a babára. Nem kockáztatom az ő életét , egészségét. A hírek nem szólnak arról, hogy milyen negatív hatásai lehetnek. Vajon miért nem ?
2021. márc. 28. 19:07

Sziasztok

Már régóta olvaslak benneteket, én a 2021 júniusi csoportba vagyok 😊

Az oltással kapcsolatban lenne véleményem... Leírom, ha nem gond...

Tavaly december 21.-én a férjem tesztje pozitív lett... Kezdődött a 10 nap karantén... Második nap nagyon lázas lett, gyenge, étvágytalan... 3 napig pokoli volt, már azt hittem kórházban kell vinni.. De aztán jobban lett. Utána jöttem Én, az ötödik napon rosszul kezdtem magam érezni.... Teszt, pozitív ekkor kb 16 hetes terhes voltam, minden tünetet produkáltam... Napi kapcsolatban voltam az orvosommal, aki mindig azt mondom, maximum orrcsepp, Benuron, semmi más, mert nem tudják, hogy hat.... Volt pár pokoli nap, de jobban lettem. December 31 este letettük aludni az akkor 7 hónapos kislányunk, éjjel majdnem 40 fokos lázzal kelt... Mivel karanténba voltunk, hívtam kórházat... Valószínűleg Ő is elkapta... Lázcsillapító, sok folyadék, ha rosszabbul lesz, kórház, 3 pokoli nap volt, de Ő is jól lett 🤗🙏

Nekem azért vannak fenntartásaim az oltással kapcsolatban... Pontosan nem tudhatjuk, mi lesz... Lesz mellékhatás? Ártunk vagy használunk vele??? Nem tudom.... De arra kristálytisztán emlékszem, hogy az orvosom, azt mondta, hogy ha lehet semmilyen gyógyszert ne vegyek be.... Nyilván ez nem véletlen...

Nekem még 10 hét van hátra... De igazából annyi már nincs, mert magas vérnyomás miatt császár lesz a 35-37 körül...

Eddig is próbáltam úgy élni, hogy vigyáztam, miattam, a pocaklakó miatt, kislányom miatt, családom miatt...

Ezt a pár hetet, meg már úgyis kibirom..

Kitartás Mindenkinek 😊

412. Veronika27 (válaszként erre: 410. - Marcsika1989)
2021. márc. 28. 19:05

Úgy értettem, hogy nem oltatom be magam. Minimális kontakt szerintem nem tartható, annyi felé kell menni. Ugye háziorvos, védőnő, nőgyógyász eleve. Aztán vásárolni is jár az ember. Mi most intézzük a babaváró hitelt, ahhoz is 3 helyre kell menni minimum. Házat is nézünk, oda is kimegyünk.

De mivel az oltás viszonylag új és még nincsenek ismert mellékhatások, amik netán évek múlva jelentkeznek, addig én biztos kimaradok belőle.

2021. márc. 28. 18:34
Az oké, hogy az oltás hosszú távú hatásaitól retteg mindenki, na de azt tudjuk, hogyha elkaptuk és volt akkora szerencsénk, hogy meggyógyulunk, annak lesz-e hosszú távú hatása? Illetve sztem azt gondolni, hogy én úgysem kapom el, az butaság.
410. Marcsika1989 (válaszként erre: 404. - Veronika27)
2021. márc. 28. 12:53

Azt, hogy érted, hogy nem kockáztatsz?

Mindenképpen beoltatod magad vagy épp az oltással nem kockáztatsz és próbálsz inkább minimális kontakttal élni?

409. Marcsika1989 (válaszként erre: 403. - Ccc)
2021. márc. 28. 12:50

Elvileg azt mondják, hogy már az első oltás is ad egy 60-70%-os védettséget.

Laikusként úgy gondolom, hogy egy oltást adnak csak be kismamáknak hogy minnél kevésbé terheljék a szervezetet és a babát, de mégis legyen egy védettségi szint. (Ha egyre többen megkapják az oltást a környezetünkben annál kevésbé leszünk mi is kitéve a virusnak, és gondolom már egy oltással is védve lennénk a kritikus állapottól)


Teljesen tanácstalan vagyok! Kissé felemészt, hogy mi lenne a jó.... féltem a babát, hogy nehogy esetlegesen évekkel később derüljön ki valami gubanc...

408. Marcsika1989 (válaszként erre: 403. - Ccc)
2021. márc. 28. 12:43

Sajnos Én is nagyon tanácstalan vagyok.

Jövőhéten megyek a nőgyógyászomhoz majd alaposan kikérem a véleményét.

Nekem a párom is eü-s, és full frontvonalon van (mentőknél). Neki már megvan egy oltása, és nemsokára kapja a másodikat.

Az elmúlt napokban szinte állandó téma, hogy oltassam e magam vagy sem.

Én az elmúlt hetekben (úgy január óta) a házból szinte csak az udvarra és a határba tettem ki a lábam előtte pedig a rosszullétek miatt nem is bírtam menni sehova és férjem szerint már ezt az elkövetkezendő 2-3 hónapot inkább bírjam így ki, de jelenleg most még szüleimnél lakunk, akik szintén a rizikó csoportba tartoznak. Apukám 60 éves, szívműtött, magas vérnyomásos etc.. anya 52 éves szinte magas vérnyomásos és mind a ketten a saját kereskedelemben (élelmiszerbolt) dolgoznak, de még egyiküknek sincs oltása, pedig már a háziorvost is hívtam, hogy mikor kaphatják meg... erre a válasz még az volt, hogy 70 év felettieket oltanak... amint rájuk kerül a sor.... Az öcsém egyetemista, bár az egyetem zárva, de Ő is hivatalos szervnél van, és gyakorlatot valamint szolgálatot kell teljesíteniük. Jelenleg még Ő sem kapott oltást. A nővérem, aki bár már nem itthon lakik, hanem a vőlegényével, de minden második -harmadik nap találkozunk, Ő pedig tanitónéni. Most, hogy zárva a suli így tudunk találkozni, de eddig alig jött haza hogy nehogy hazahozzon valamit, bár Ő már novemberben átesett rajta, de hordozó még lehet attól és ugyebár az oltással kapcsolatban még náluk sem sokminden történt.

Teljesen tanácstalan vagyok. Napok óta rágom magam rajta...

407. Marcsika1989 (válaszként erre: 379. - Ccc)
2021. márc. 28. 12:16

Az én védőnőmmel még lesznek bajaom úgy érzem.

Kb. úgy viselkedik velem, mint aki tesz magasról mindenre és nem foglalkoznék semmivel... 18 hetes uh-t megcsináltattam magánban, amint megvolt az eredmény hívtam őket vigyem e a leleteket, vagy majd ráérek a következő esedékes vizsgálat előtt elmenni. Kolléganője közli, hogy XY szabadságon van, de majd ráérek ekkor meg ekkor menni... ha minden rendben inkább vigyázzak magamra.... 2 nap múlva XY felhívott, hogy "Mariann neked megvannak már az aktuális vizsgálati eredményeid???? Nem hoztad, és több mint 6 hete nem volt megjelenésed...!!!! Jársz egyáltalán orvoshoz???"

Hát mit ne mondjak... felment bennem a pumpa, de hirtelen köpni-nyelni nem tudtam. Majd közöltem vele a tényeket amiket kolléganője mondott... (aztán közölte,hogy Ő nem beszélt a kollégával rólam)

Ettől függetlenül másnap már ott ültem a váróban...

Szerintem lesznek még bajaink...

406. Marcsika1989 (válaszként erre: 374. - Szmariann_)
2021. márc. 28. 12:02

Nálam ugyanez a helyzet. Első perctől nemtudok a jobb oldalamon afeküdni, bal oldalt talán elfogadhatóbb, de olykor rugdos. Marad a háton fekvés, de lassan felfekvéses tüneteim lesznek tőle :D


Nekem nincs párnám, de rendelni szeretnék :)

405. Marcsika1989 (válaszként erre: 365. - Philippagregory)
2021. márc. 28. 11:57

Itthon lefoglalom magam. Én szeretek kirakózni, meg elkezdtem a gyakorló mentőápolói sulit októberben mert kezdtem nagyon rápörögni a baba témára, hogy miért nem sikerül, így nagyon kellene rá tanulnom, de a puzzle-k sokkal érdekesebbek 😅 (bár sejtettem, hogyha agyban elterelem a figyelmem és nem görcsölök akkor hamarabb lesz pocaklakónk :) )

A lányoktól folyamatosan hallom, hogy mennyire le vannak terhelve. Csodálkozom, hogy Te eddig is mertél dolgozni. Tervezel még visszamenni?

404. Veronika27 (válaszként erre: 403. - Ccc)
2021. márc. 28. 09:40

Úgy tudom, az elsőt a 2. vagy 3. trimeszterben, a másodikat csak szülés után adják.


Én úgy vagyok vele, hogy megszenvedtem ezért a babáért az elmúlt 5 évben, nem kockáztatok. Másrészt szerintem jó eséllyel átestem rajta tavaly. Igaz, nem 100% és persze újra elkaphatom.

A férjem gyárban dolgozik, szerintem ő is túl van rajta.

403. Ccc
2021. márc. 28. 09:07

Arról tudtok esetleg valamit, hogy a várandosság alatt csak az első oltást lehet megkapni?

Veronika27 neked mi a véleményed róla?

Az az igazság mind a két oldalt megértem, és nagyon rossz, hogy erről kell most döntenünk...

Nem értem azt, ha csak egy oltást kaphatunk, akkor ugye pár hét után kellene hogy kapjuk a másodikat..

Drága E.Ü.-s Lányok erről tudtok valamit?? 😊

402. Veronika27 (válaszként erre: 398. - Ccc)
2021. márc. 27. 19:45
Én is megkérdem majd a nőgyógyászom, de független a véleményétől sem kérem majd az oltást.
401. philippagregory (válaszként erre: 399. - Kofarago82)
2021. márc. 27. 06:34
Láz és az egyéb tünetek miatt fokozhatja a koraszülés kockázatát is.
400. Ccc (válaszként erre: 399. - Kofarago82)
2021. márc. 26. 20:02
Igen.. =/
2021. márc. 26. 19:33
Ccc, a vírus nem a babára veszélyes, hanem rád. Ha nem kapsz levegőt, akkor neki sem jut túl sok oxigén.😞
398. Ccc
2021. márc. 26. 19:15

Én nem tudom igazságszerint..

Félek a vírustól is, de aggódok az oltástól is.. mert eddig nagyon nem ajánlották. Persze a vírus káros lehet a babára, de az oltásról sem tudhatom kifejezetten mit okozhat a babának. Mindenképen beszélek az orvosommal, de én jelenleg mind a két dologtól tartok. Még dűlőre kell jutnom. =/

397. philippagregory (válaszként erre: 396. - Kofarago82)
2021. márc. 26. 14:19
Felhívtam az üzemorvosomat, hétfőn mehetek oltásra
396. kofarago82 (válaszként erre: 395. - Bius86)
2021. márc. 26. 12:17

Orbán Viktor jelentette be ma.

Nem egyeztettem a dokimmal még. Azt gondolom, nem lehet rosszabb (Sőt!) megkapni az oltást, mint elkapni a vírust. Külföldön oltják a kismamákat, és a babók jó kis ellenanyaggal jönnek a világra. És ez a buznyák vírus főleg a 3. trimeszterben veszélyes. Szóval bevallom, ha azt mondaná nem ajánlja akkor is beadatnám.

395. Bius86 (válaszként erre: 392. - Kofarago82)
2021. márc. 26. 10:49
Hol van fent a friss infó erről? Én csak 3 napos cikket találtam. Meg te egyeztettél a dokiddal mielőtt jelentkeztél?
394. szmariann_ (válaszként erre: 392. - Kofarago82)
2021. márc. 26. 10:27
Akkor ez egy nagyon szuper hír neked!:) Mondjuk annak örülök, hogy ezt a két vakcinát engedélyezték, alap esetben ezek közül választottam volna.
393. szmariann_ (válaszként erre: 390. - Philippagregory)
2021. márc. 26. 10:22

Köszönöm hogy leírtad. :) Hű nagyon kemény lehetett az a 4 hét, persze a babáért mindent. Örülök, hogy nálad is minden rendben lett.

Igen a gyakori ellenőrzés során legalább láthatom:)


Jaj szegény anyuka, de sajnálom 🥺 Még olvasni is rossz, remélem minden rendben lesz vele.


Én még nagyon nem tudom mi tévő legyek, nyilván majd kikérem a dokim véleményét, bár én asztmás vagyok, így lehet fokozottan ajánlott lenne beoltatnom magam. Persze a babát féltem, ne hogy legyen valami erős mellékhatása.

2021. márc. 26. 09:51
Én mondtam az uramnak, hogy két hónap múlva a föld alól is szerezzünk egy Pfizert és saját felelősségre beoltatom magam. Én nagyon örültem a bejelentésnek, jelentkeztem is.
391. philippagregory (válaszként erre: 389. - Szmariann_)
2021. márc. 26. 09:28
Azt még elfelejtettem írni, hogy Pécsen csinálnak magzatvíz feltöltést ha indokolt. Nyilván ha kiderül az ok és kórosan alacsony lesz az érték.
390. philippagregory (válaszként erre: 388. - Szmariann_)
2021. márc. 26. 09:23

Kislányomnál is kevesebb volt a magzatvíz, igaz a 34.-ik héten vették észre. Nekünk végül IUGR lett a diagnózis. Emiatt a terhességem utolsó 4 hetét klinikán töltöttem. Szerencsére végül minden rendben lett, igaz 2200-al született a 38.-héten. Nálam valami miatt kisebb volt a placenta de ennek nem derült ki az oka.

Szerintem ha minden rendben van na aggódj túlzottan, maximum majd gyakrabban kell ellenőrzésre járnod 😉

Személy szerint nagyon örülök, hogy a várandósokat is oltják majd.

Sajnos hallottam olyan történetet ahol pozitív covid teszt, kismama jól van végül császármetszés indokolt egyéb okok miatt a 38.-héten. Hazamennek a saját felelősségükre, pár nap múlva bejött hogy mégsem érzi jól magát és most úgy tűnik hiába van lélegeztetőgépen sajnos nem túl jók az esélyei. A gyerek legalább teljesen jól van.

389. szmariann_ (válaszként erre: 387. - Kofarago82)
2021. márc. 26. 09:13
Olyan érdekes dolgok ezek, hogy mitől alakulnak ki. Örülök, hogy végül minden rendben volt, ez a legjobb mondat amit egy kismama hallhat.🙂
388. szmariann_ (válaszként erre: 386. - Ccc)
2021. márc. 26. 09:09

Meg lett a Torch vérvételem eredménye, a 4 vírusból egy negatív, és a másik 3 víruson pedig már korábban átestem, szóval ez negatív lett, kizárhatjuk. Ennek nagyon örültem, viszont most a saját dokim is kevesellte a magzatvizet. Nem tudom mi lesz a következő lépés, jövő héten pénteken megyek a klinikai kontrollra, remélem mondanak valami bíztatót. :)

A dokim mindig kérdezi, hogy a mozgást érzem-e, és szerencsére igen, nagyon aktív baba, tegnap például akkorát rúgott miközben olvastam az eredményemet, hogy a hasamon megpihentetett kezem odébb lökte :)

Nagyon pozitívan állok hozzá, hogy minden rendben lesz, az eredmények jók, úgy gondolom más hozzáállással nem lehetne.


Mit szóltok a ma reggel bejelentett kismama oltáshoz?

387. kofarago82 (válaszként erre: 385. - Szmariann_)
2021. márc. 26. 07:10
Én csak az ellenkezőjéről tudok tapasztalatot mondani, amikor túl sok a magzatvíz. Két fiamnál is szívultrahangon kötöttünk ki emiatt, meg a TORCH vizsgálaton. Mindkétszer minden a legnagyobb rendben volt.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook