Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 júliusi babák fórum

2021 júliusi babák (beszélgetős fórum)

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
386. Ccc (válaszként erre: 385. - Szmariann_)
2021. márc. 26. 06:42

Sajnos tapasztalatot nem tudok mondani, de nem lehet olyan nagy az eltérés, ha két orvos szerint is normális. Úgyhogy semmikép ne idegeskedj rajta, biztos vagyok benne, hogy kifog derülni, hogy minden a legnagyobb rendben van! Mindenkép írj, hogy mit mondott a dokid.

Nagyon szurkolunk! 🤞

2021. márc. 25. 11:25
Jártatok már úgy/van ismerősötök akinek azt mondták, hogy az átlagosnál kevesebb a magzatvize? Sajnos nálam a 20.heti genetikai vizsgálaton ezt állapította meg az orvos, és azt mondta, hogy abba kell hagynom a munkát, mert valószínű a stressz miatt van ez. Onnantól kezdve nem is dolgozom már, illetve ahogy tanácsolta sokat pihenek, viszont 2 hete voltam nála kontrollon, és ismét azt mondta, hogy kevésnek látja. 😞 Szerencsére a vesékkel és minden mással minden rendben van, ezért Torch vérvételre küldött, hogy kizárjuk a magzat fertőzését. Ezzel szemben egyébként a saját nőgyógyászom és a terhesdiagnosztikán vizsgáló orvos is úgy látta, hogy normál mennyiségű a magzatvizem... Ma délután megyek a saját dokimhoz, remélem lesz eredményem és minden rendben lesz.
384. szmariann_ (válaszként erre: 379. - Ccc)
2021. márc. 25. 11:12
Szerintem túlzottan ne foglalkozz a védőnővel, ha a dokid azt mondta, hogy minden rendben van. Esetleg terhesgondozáson kérdezz rá az ottani vizsgáló orvosnál, hátha tud/hajlandó mondani érdemleges dolgot. :) Az én vedőnőm szerencsére brutál cuki, nagyon segítőkész, csak mire megszületik a kislányom máshoz kerülök, mert addigra elköltözünk. Már kérdeztem Őt, hogy nem lehetne-e valahogy megoldani hogy nála maradjak, de sajnos nem lehet kijátszani a rendszert😅
383. Veronika27 (válaszként erre: 379. - Ccc)
2021. márc. 25. 09:51

Az enyém eddig okés.

Lelkiismeretes, de nem piszkál.

Igaz, hogy nincs is miért eddig 😁

Cukorterheléstől picit félek, mert IR-es vagyok, bár csak az inzulinnal volt problémám, a cukorral sosem. A gyógyszert meg a 10. héten abbahagytam a hányinger miatt.

Igaz, hogy 3kg mínusszal kezdtem ez miatt, szerintem a vércukrom akkor biztos normális volt.

Azóta eszek iszok mindent, amit megkívánok, de azért próbálok figyelni a kevés cukor bevitelre.

382. kofarago82 (válaszként erre: 381. - Ccc)
2021. márc. 25. 08:55
Uh...szegény tényleg egy kicsit túltolja a dolgot. De mondjuk inkább ez, mint aki belekakil a munkájába.
381. Ccc (válaszként erre: 380. - Kofarago82)
2021. márc. 25. 08:41

De jó!!

Én is úgy vagyok vele, hogyha a doki nyugodt, akkor én is..

Én eddig már 4szer voltam nála és 3szor távkonzultált... eléggé nyomulós úgy érzem:DD

Volt, hogy beírta a kiskönyvembe, hogy csökkentsem a rutascorbin adagomat, a dokim mondta, hogyha lecsökkenteném, akkor az egy kisgyerek adag lenne.. szóval nekem kicsit sok belőle... :DD

380. kofarago82 (válaszként erre: 379. - Ccc)
2021. márc. 25. 08:24
Az enyém laza jófej, eddig kétszer találkoztam vele, és még kétszer van jelenésem pocakosan. Azon sem hepajkodott, hogy a 16. héten mentem hozzá először.:-) Nem foglalkozik különösebben a vér lelettel, amit kell kiír belőle, de azt gondolom tudja, hogy ez nem teljesen az ő kompetenciája. Már pedig, ha a dokim azt mondja minden oké, akkor én tuti elhiszem neki.:-)
379. Ccc (válaszként erre: 376. - Szmariann_)
2021. márc. 25. 08:02

Vittem könyvet olvasni, videót néztem a telefonomon fülessel :) Nagyon hamar letelt szerencsére.

Megértem, én is örülök, hogy túl vagyok rajta :)


A labor eredményeim is jók lettek, minden határértéken belül. Nem tudom ti hogy vagytok vele, nektek milyen védőnőtök van, de az enyém úgyérzem mindenbe beleköt... 🙄 Biztos segítő szándékkal, de hiába jók az eredmények, ha valamelyik oldalra picit húz az eredmény máris szól, hogy ezt meg ezt kellene csinálni/enni/nem enni... stb.

Tudom, hogy ez a dolga, de nekem ez kicsit sok. Az orvosom szerint minden oké és ennyi..

A Ti védőnőtök milyen?

378. Veronika27 (válaszként erre: 377. - Szmariann_)
2021. márc. 24. 22:11

Abban biztos lehetsz 😊

De végülis vannak kisebbek is.

377. szmariann_ (válaszként erre: 375. - Veronika27)
2021. márc. 24. 22:09
Lehet idővel én is beszerzek egyet. Bár attól tartok, hogy a 140-es ágyban kevés lenne “hármunknak” a hely...😅
376. szmariann_ (válaszként erre: 373. - Ccc)
2021. márc. 24. 21:58

De szuper hogy jó eredményed lett!:)

Én jövő héten kedden megyek cukorterhelésre, már annyira túl szeretnék rajta lenni, hogy várom 😅 Nehezen telt el a 2 órás várakozási idő?

375. Veronika27 (válaszként erre: 374. - Szmariann_)
2021. márc. 24. 21:55
Nekem van egy baromi nagy. De még nem rendeltetésszerűen használom 😁 Azért szeretem, kényelmes, a lábaimat jó rápakolni.
374. szmariann_ (válaszként erre: 369. - Veronika27)
2021. márc. 24. 21:52
Úgy látszik nem csak én voltam fent hajnalok hajnalán 😃 Bal oldalra fordulva nyomott, a jobb oldalt fekvésnek már csak a gondolatától is rosszul vagyok 🤦🏻‍♀️ Így maradt a háton fekvés. Ti használtok kismama párnát?
373. Ccc (válaszként erre: 372. - Veronika27)
2021. márc. 24. 17:06

Igen.. Biztos lesz még sok furcsaság :D


Hálistennek a cukorterhelésem jó lett! :)

372. Veronika27 (válaszként erre: 370. - Ccc)
2021. márc. 24. 13:51
Nekem is szokta nyomni... De csak ideiglenes. Bár szerintem később ez rosszabb lesz.
371. Ccc (válaszként erre: 366. - Philippagregory)
2021. márc. 24. 11:48
Köszönöm!! :)
370. Ccc
2021. márc. 24. 11:47

Dettó... ráadásul nyomja a hólyagomat is, 2 napja. Folyamatosan pisilni járok, sokszor alig jön valami, de érzem, hogy kell...:D

Szerintetek ez csak helyezkedés miatt van, vagy ez már így marad? Bár van amikor nem olyan durva... :D

369. Veronika27 (válaszként erre: 367. - Philippagregory)
2021. márc. 23. 21:04

Nálam is gond az alvási póz.

Ma konkrétan 3-6-ig nem sikerült olyat találni, ami jó lenne.

És kezdem magam úgy érezni, mint a teknősbéka 🐢

368. kofarago82 (válaszként erre: 367. - Philippagregory)
2021. márc. 23. 19:34
Nálam ugyanez a helyzet. Mondtam is a jobb oldalamon felfekvés lesz.🤣🤣🤣🤣
367. philippagregory (válaszként erre: 364. - Kofarago82)
2021. márc. 23. 18:46

Nekem az alvással van gondom, habár tegnap este cseréltem a férjemmel mert neki keményebb a matraca. Így kicsit nyugisabb volt az éjszakám. Egyszerűen megörülök a háton alvástól és ha oldalra fordulok a gyerek elkezd rugdosni és erre felébredek 😂

Nem tudom mi lesz így később, ma töltöttem a 23. hetet...

366. philippagregory (válaszként erre: 360. - Ccc)
2021. márc. 23. 18:43

Ilyet még senkitől ne hallottam, de a terhesség csodákra képes ízlelés szempontjából is 🤣

A vizeleten ne aggódj, kevés is elég.

Legközelebb érdemes inkább átöntened, mert az is befolyásolhatja az eredményt, ha nehezített körülmények között produkáltad a mintát (mosdó állapota stb.)

365. philippagregory (válaszként erre: 355. - Marcsika1989)
2021. márc. 23. 18:39

Akkor neked sem egyszerű a helyzeted. Tökéletesen megértem, hogy táppénzen vagy. Hogy bírod? Vagy elfoglalod magad?

Én nagyon szeretem a munkámat, de most sajnos ez van. Igaz tavasszal eltöltöttem három hónapot a covid osztályon, na az kemény volt.

2021. márc. 23. 13:17

Voltam ma endo doki néninél, ismét emelte a pajzsmirigy gyógyszeremet. Megszülök, mire beáll ez az érték...igaz addigra lesz rajtam +30 kiló....


Ccc, nekem ez mindig parám, hogy nem lesz elég a vizelet. Azon izgultam két órán keresztül, hogy legyen valami.:-)


Van, aki már rajtam kívül elkezdett vizesedni?

363. Ccc
2021. márc. 23. 10:56
Köszönöm, ez most megnyugtatott!! 😊
362. Veronika27 (válaszként erre: 360. - Ccc)
2021. márc. 23. 09:51
Ja és ne aggódj, nekik elég 1 ujjnyi vizelet is.
361. Veronika27 (válaszként erre: 360. - Ccc)
2021. márc. 23. 09:50

A lényeg hogy túl vagy rajta 😊

Nekem előre be kell kevernem majd a cukros lötyit és magammal vinnem.

A gyógyszertárban lehet kapni steril vizeletgyűjtő poharat, százvalamennyi forint, én hármasával veszem, mert a védőnőhöz is vinném kell minden hónapban. De azt mondta a laboros hölgy, hogy bármilyen üveget elfogadnak, még tormásat is 😁

360. Ccc
2021. márc. 23. 08:06

Most vagyok ép cukorterhelésen. Biztos nem vagyok százas, de nekem ízlett ez a lötyi. Hoztam citromot hozzá, így abszolút nem volt rossz :DD

Viszont a vizelet leadással nagyon megszívtam... reggel elvégeztem az üvegcsébe, amit a nőgyógyászom adott annó. Erre ma reggel mondják, hogy az nem jó, mert sárga kupakos. Úgyhogy próbáltam valamit kipréselni magamból itt az sztkba... hát félig töltöttem meg az üvegcsét.. remélem azért értékelhető lesz az eredmény...

Lehet átkellett volna öntenem aztán kész....

Most ezen feszengek ép :DDD

359. Veronika27 (válaszként erre: 358. - Ccc)
2021. márc. 22. 18:22

Köszi, akkor veszek 😊


Mi itt az "alvégen" jobb helyzetben vagyunk, kevesebb fertőzött van. Biztos jobban tartanék tőle, ha olyan helyen élnék, ahol kritikus a helyzet.

358. Ccc
2021. márc. 22. 16:09

Nem igazán vagyok parázós, de picit aggaszt azért ez a sok negatív hír, hogy mennyi kismama van lélegeztetőgépen és kellett császározni..

Gondoltam május végéig vígan eldolgozgatok, de most megtorpantam azért...

357. Ccc (válaszként erre: 356. - Veronika27)
2021. márc. 22. 16:02

Csak egyszer küldtek. Szerintem, ha az első negatív lett nem érdemes többször menni. Lehet tuti biztosra megy az orvosod :)

Jó ízű, por állagú és egy pohár vízbe szoktam vacsora elött előételnek fogyasztani :DDD

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook