Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2021 júliusi babák fórum

2021 júliusi babák (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
446. Veronika27 (válaszként erre: 445. - Marcsika1989)
2021. júl. 12. 21:00
Szia. Átmentünk a zárt klubba 😊
2021. júl. 12. 20:49

Sziasztok!

Nagyon elhalkult a csoport. Kivel mi újság?

2021. ápr. 3. 18:39

Sziasztok 😊


Létrehoztam egy zárt klubbot 2021 nyári babák néven, szeretettel várok bárkit. ❤️

443. Ccc (válaszként erre: 442. - Bius86)
2021. ápr. 2. 16:33
Igen... kedvesnek kedves volt a hölgy, de nem igazán volt hozzáértő :DD
442. Bius86 (válaszként erre: 441. - Ccc)
2021. ápr. 1. 13:53
Haat, a baratnomek is ott voltak par honapja es utana csak annyit mondott, hogy “barhova csak oda ne”...
441. Ccc
2021. ápr. 1. 13:52

A CsodaBent-nél voltunk Pesten.

Tájékozódnom kellett volna jobban :D mindegy, legalább láthattuk. 😊

440. Veronika27 (válaszként erre: 437. - Ccc)
2021. ápr. 1. 09:27
Ahova mi megyünk Szegeden, ott is külön van a babamozi és a vizsgálat, legalább is az árlista szerint.
439. Bius86 (válaszként erre: 438. - Kofarago82)
2021. ápr. 1. 08:59
Én is úgy tudtam, hogy az tök alap, hogy mérnek. Hol is voltatok?
438. kofarago82 (válaszként erre: 437. - Ccc)
2021. ápr. 1. 08:47
Baaaassszuuuus, ilyet még nem is hallottam. Azt hittem a mérés az alap.:-)
437. Ccc (válaszként erre: 436. - Kofarago82)
2021. ápr. 1. 06:39
Hát képzeld a bejelentkezésnél szólni kellett volna külön, hogy "vizsgálatot" is kérünk, így nem mérte le a jelenlegi adatait.. =/ Pedig nagyon kiváncsi lettem volna, de erre most várnom kell május elejéig, akkor lesz a 3. Trimeszteri vizsgálat.
436. kofarago82 (válaszként erre: 435. - Ccc)
2021. márc. 31. 18:04
És mekkora? :-)
435. Ccc
2021. márc. 31. 17:33

Nem lehet egyszerű ez az online oktatás, nővérem is nagyon küzd miatta. Kitartást!

Köszönöm a jótanácsokat a ruha méretekkel kapcsolatban 😊

Most voltunk babamozin, bár végig aludt szinte, de nagyon jól lehetett látni mindenét, a kis pofiját... jaj fantasztikus volt!! 😊😊 Teljesen a bal oldalomon fekszik :D nagyon édes! :)

434. Veronika27 (válaszként erre: 433. - Philippagregory)
2021. márc. 31. 15:23

😂😂😂

Szerintem ez nálunk is így lesz.


Ruhákra visszatérve, pakolni kell melegebbet is. 56-os méret szerintem megfelel, ha nagyobb, az nem baj, kiesni nem fog belőle, esetleg ha koraszülött, de akkor meg az 50-es kell rá.

2021. márc. 31. 15:03

Huhh de lelkes mindenki a beszerzésben, esküszöm irigylek benneteket! 😊

A 3.-os lányommal mindennap szenvedek az online oktatás miatt. Amúgy nem értem, mert okos, ügyes, kitűnő tanuló, de itthon minden apró feladat előtt jön a hiszticunami. Esküszöm volt már pár idegösszeroppanásom 😂

Arra emlékszem amikor haza hoztuk a kislányomat, letettük a hordozót az előszobában és akkor összenéztünk a férjemmel, hogy most mit is csináljunk a gyerekkel 😂😂😂

432. szmariann_ (válaszként erre: 428. - Ccc)
2021. márc. 31. 13:10

Na a méretekkel nekem is akadnak problémáim.:D Illetve azzal is, hogy ha 28-30 fok körül lesz a hőmérséklet akkor is érdemes inkább hosszú ujjú bodyba haza hozni a kórházból?! 🤔

Nyugi én is teljesen amatőrnek érzem magam, de majd bele jövünk!!😁

És igeeen, mindjárt július, olyan hihetetlen belegondolni❤️

431. Ccc (válaszként erre: 430. - Kofarago82)
2021. márc. 31. 11:50

Hát az mindjárt itt van 😉

Fél5-re megyünk, kiváncsi vagyok mennyit nőtt.. Biztos saccolnak súlyt, centit. Majd leírom :))

Aztaa!!! 60 centivel, nem semmi :))

430. kofarago82 (válaszként erre: 428. - Ccc)
2021. márc. 31. 11:36

Ccc, július 3-a. De ugye júniusi lesz.

Hányra mész 4Dre?


Tesóm kisfia annak idején 60 centivel született és azért ők is hordták az 56-os ruhákat. Szóval, 56-ost pakolj.

429. Bius86 (válaszként erre: 428. - Ccc)
2021. márc. 31. 11:35

A korhazi cuccokban meg nem gondolkoztam. Az biztos, hogy 50-62esig sikerult hasznalban ruhat venni, nem is keveset.

Azert mar mi is beszereztunk ezt azt, inkabb a nagyobb dolgokat, es most jon majd az aprobb resz.


Igen, mar nics messze a vege, nekem pl a mai az utolso munkanapom. Nagyon vartam de azert fura is picit.


Plusz en ma izgulhatok a baratnomekert, neki ma fog megszuletni a kislanya igy vagy ugy (10 napos tulhordasban van es o is lombikos, uh eljott a kilakoltatas ideje 😂🙈)

428. Ccc (válaszként erre: 427. - Veronika27)
2021. márc. 31. 11:15

És a kórházba ti mekkora méretű ruhát pakoltok a babának majd? Darabszámot írtak szerencsére, csak a méretekkel van bajom :DD


Nekünk is a legtöbb ruha használt, de hát olyan gyorsan kinövik, felesleges mindenből újat venni.

A kiságyat mi az ikeába vettük.

Jók ezek az ingyen csomagok, elég sokat igényeltem én is, jó cuccok voltak benne :)


3 hónap és július!!! Nagyon gyorsan megy az idő 😊😊 Nemsokára itt fogunk izgulni egymásért, hogy kinek mikor indul a szülés... 😁😁

427. Veronika27 (válaszként erre: 426. - Ccc)
2021. márc. 31. 10:24

Vannak jó kelengyelisták, mondjuk a Babaszafari honlapján is, ott írják, hogy miből mennyit kell venni. Kórházba nem kell sok, jó esetben 2 napot töltesz bent...


Irígylem a babamozisokat, mi is mennénk lassan, de nem mertem időpontot kérni még, mert a férjem mostanában mindig másik műszakban helyezik 🙄


Mi megrendeltük a kiságyat, így is 2-6 hetet mondtak, mire megérkezik. Ezeken kívül csak ruhák vannak, 90%-uk használt Facebookos csoportokból vannak, 56-62-68 méretekben, párszáz forintokért. A többi dolog, cumi, cumisüveg, előke stb az ingyenes babacsomagokból van. De még rengeteg cuccot kell venni.

426. Ccc (válaszként erre: 425. - Kofarago82)
2021. márc. 31. 09:45

Jaaj de gyönyörű neve van!! 😊

Már 28 hetes, aztaaa! Hányadikára vagy kiírva?


Nekünk Dávid lesz a kisfiúnk neve 😊😊

Igazából a rucikkal kapcsolatban teljesen tanácstalan vagyok, így első babásként pláne..

Főleg 56-os ruhákat vettem, de akkor azt mondod érdemes 62-es ruhákat is beszerezni?

Mondjuk a kórházba hányas ruhát tegyek majd el neki? Full amatörnek érzem magam 😁😁

425. kofarago82 (válaszként erre: 424. - Ccc)
2021. márc. 31. 08:50

Uuuuu, de irigyellek a babamozi miatt. Mi jövő pénteken megyünk, akkor már 28 hetes lesz Liza. Annyira várom.:-)

Mi felújításba kezdünk.:-)


Lizának is elég sok mindent beszereztünk már, de bőven van mit még-kiságy, pelenkázó komód, légzésfigyelő...ezek még nincsenek meg.

Én a ruhákkal vagyok gondban. Amikor 2007-ben nyáron megszületett a fiam kb. 40 fok volt majdnem végig. Nagyjából pelenka volt rajta csak.:-) Most viszont olyan hektikusak a nyarak és nem tudom miből mennyit vegyek, mert az 56-os ruhákat úgy rémlik nagyon hamar kinövik.

424. Ccc
2021. márc. 31. 07:07

Én majd csak április 10.-én megyek dokihoz, addig kivárok. Írjátok majd le kérlek, hogy mit mond a dokitok az oltásról, jó lenne minél több véleményt meghallgatni.

Igazságszerint nekünk már a nagyja baba holmi meg van.. 😅

Most fogunk belekezdeni a tető felújításba, így inkább hamarabb beszereztük a dolgokat. Biztos ami biztos alapon.

Ma megyünk babamozira!! Úgy várom, hogy újra lássam 😊

423. Marcsika1989 (válaszként erre: 422. - Szmariann_)
2021. márc. 30. 21:48

Holnap megyünk mi is nőgyógyászhoz, majd írom az Ő véleményét.

Én ilyenkor mindig rettegek hogy minden rendben legyen.


Én még semmilyen babacuccot nem vettem, nem foglaltam és nem is kerestem. Nézelődni is csak most kezdtem, hogy a telefonom egyre több babacuccos hirdetést dob fel.

Az az igazság, hogy nem is igazán ijedek meg, hogy nem vettünk és néztünk még semmit, mert a férjem teljesen aktív résztvevője a várandósságnak. Nagyjából ugyanazok a dolgok tetszenek mind a kettőnknek, így tudom ha utolsó pillanatban sem lenne semmink és bekerülnénk, hogy úton a baba, mire kiengednének a kórházból komplett babaszoba várna itthon, minden felszereléssel együtt. :)

De az az igazság hogy leginkább félek előre tervezni...

2021. márc. 30. 18:31

Én is kikértem a dokim véleményét a vakcinával kapcsolatban, hogy lehet-e nagyobb probléma a kevés magzatvíz miatt, de azt mondta, hogy biztos nem. Illetve mikor megkaphatjuk az első oltást akkor már a baba túl lesz minden olyan genetikai fejlődésen, ezáltal az oltással nem veszélyeztetjük őt.


Csütörtökön ismét megyek magzatvíz miatti kontrollra, ott is megkérdezem majd az orvost, hogy mit javasol, mert nem tudom mik lesznek a további teendők ez ügyben.


Ma voltam cukorterheléses vérvételen, és azt kell mondjam, hogy ez a lötty tényleg nem olyan rossz :D Egy jó cukros limonádé. Nekem utána égett a gyomrom, de más problémám szerencsére nem volt.:) Viszont amin meglepődtem, hogy engem haza küldtek az első vérvétel után, és pontosan 2 órával később kellett visszamennem. Remelem ez nem befolyásolja majd az eredményt... Csütörtökön ez is kiderül.


Ti hogy álltok a baba cuccok beszerzésével? Ki mikor kezdte/kezdi el?:)

421. Veronika27 (válaszként erre: 420. - Marcsika1989)
2021. márc. 29. 12:57

Nekem a szüleim idősek, 70 felettiek. Ők sem félnek, próbálnak pozitívan hozzáállni, miközben a fiatalabb rokonság már az utcára sem mer kilépni úgy, hogy be vannak oltva.

Anyuék ha már unják az otthonlétet, autóba pattannak és körbelátogatják a halastavak, persze nem horgászni, csak autóból szétnézni ☺️

Mi járunk is hozzájuk, tesómék is. Egyedül Supradynt szednek, semmi mást. Igaz, hogy hála Istennek egészségesek is.


A baba miatt én is szoktam parázni, főleg ha a facebookon szembejön velem valami negatív cikk.. Amiről tudom, hogy nem kellene elolvasnom, de mégis megteszem 🙈

420. Marcsika1989 (válaszként erre: 419. - Veronika27)
2021. márc. 29. 12:25

Veronika teljesen irigyellek a pozitivitásod miatt. Én annyira parás vagyok.... mindentől félek, mindentől megijedek...

Szerdán megyünk nőgyógyászhoz.... 3 napja gyomorgörcsöm van, hogy minden rendben legyen. Eközben pedig tudom, hogy úgy kellene hozzáállnom, hogy pozitívan... semmi stresz és minden happy.

419. Veronika27 (válaszként erre: 417. - Marcsika1989)
2021. márc. 29. 10:34

Sajnos mivel nálunk a férjem 3 műszakban dolgozik, ezért nem tudunk mindent megoldani, plusz mivel külföldi állampolgár, ezért ügyfélkapuja sem lehet, ráadásul az itteni nav 3 hete zárva van, Szegedre kellett menni intézkedni.

Felénk nincs sok fertőzött, én mondjuk nem is aggódom. Amit tudok, azt megteszem azért, hogy elkerüljem, de nem akarok és nem is fogok emiatt rettegésben élni. Az a babának sem jó.

2021. márc. 29. 10:05

Megértem azt, aki nem akarja beoltatni magát de leírom a véleményemet és a tudományos álláspontot. Elég mélyen beleástam magam a témába, angol cikkeket is elolvastam.


1. A Pfizer/Moderna vakcina mRNS alapú. Ez azt jelenti, hogy egy "hírvivő molekula" kerül be a szervezetbe mesterséges módon. Ez nem tud DNS-hez kötődni és a placentán sem tud átjutni. Arra való, hogy üzenetet közvetít a szervezetnek a covid vírusról és ennek hatására az immunrendszerünk el kezd ellenanyagokat termelni. Állatkísérletek is igazolták, hogy az mRNS nem jut ás a méhlepényen, de a babáknak jótékony covid elleni ellenanyagok igen. Az is elképzelhető, hogy pl a család akkor lesz beteg amikor a gyermek már megszületett, ezek az ellenanyagok akár egy évig is védelmet biztosíthatnak a babáknak. Folynak más olyan kísérletek is, hogy a kismamákon kívül egy éves vagy annál idősebb gyermekeket is oltanak Pfizer/Moderna vakcinával ezidáig semmiféle káros hatást/mellékhatást nem tapasztaltak.


2. Az egyértelműnek tűnik, hogy a várandós nők magasabb kockázati csoportba tartoznak a légúti fertőzésekkel szemben ezt az jelent, hogy náluk súlyosabb lehet a betegség mint az egészségeseknél. És ez alól sajnos a covid sem kivétel.


3. Hiába próbálunk vigyázni magunkra sajnos haza hozhatja a vírust a férj/gyerek/szülő stb. családtag. Szóval ebben az illúzióban ne ringassuk magunkat!


4. Ha a várandó nő megfertőződik coviddal és sajnos súlyos állapotba kerül a légzési elégtelensége miatt kialakult oxigénhiány súlyosan károsíthatja a magzatot is. Még abban az esetben is, ha az édesanya meggyógyul.


5. Sajnos hallani több kismamáról is akik a gondos ápolás ellenére nem élték túl a covid fertőzést. Azért az ne felejtsük el, hogy a várandóság miatt nagyon kevés gyógyszert használhatnak a kismamáknál! És a legfontosabb, hogy ez a betegség a tüdőt teszi tönkre aki belehal az gyakorlatilag megfullad.


Ezzel senkit sem akarok ijesztgetni, csak összefoglaltam a tényeket amelyek eddig rendelkezésünkre állnak.

417. Marcsika1989 (válaszként erre: 412. - Veronika27)
2021. márc. 29. 09:51

Én a minimális kontaktot úgy próbálom tartani, hogy ahova nem muszáj oda nem megyek. Barátokkal, ismerősökkel virtuálisan kommunikálok. Boltba a férjem jár, neki már egy oltása van, ma kapja a másodikat de ettől függetlenül csak ffp2-es maszkban és kézfertőtlenítés alaposan és figyelmesen. Ha valahova mennem kell akkor csakis ffp2-es maszkban teszem és figyelek arra hogy tartsam a távolságot. A múltkor az egyik pénztárnál is inkább rászóltam egy flúgos nőre aki a hátamra rámászott maszk alól kilógó orral. (Inkább nézzen hülyének, mint egy ilyen felelőtlen miatt kockáztassak).

Babavárót mi is most intéztük, de mindent megkértünk ügyfélkapun, így csak a bankba kellett mennünk és oda is időpontra.

Mi éppen házat újítunk, de egy rémálom... magunk akartuk megcsinálni szakemberekkel, de egyszerűen nincs egy értelmes kőműves aki dolgozni is akarna, így egyre vészesebb a beköltözési időpontunk, pedig a babát már oda akartuk vinni. Most arra jutottunk, hogy inkább keresünk egy vállalkozót caak legyen kész.... persze az ő ajánlatára is egy hete várunk...

Katasztrófa... és egy vásárlás sem egyszerűbb...

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook