Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016 novemberi babák fórum

2016 novemberi babák (beszélgetős fórum)


324. Kittyna1990 (válaszként erre: 317. - Vandancsi)
2016. jún. 28. 17:30

De jo gratulalok:) milyen nemű az első kettő?

ezt en is halottam mar , meg hogy a harmadik megelhetesi gyerek az adokedvezmeny miatt. Vannak beszolasok

323. Kittyna1990 (válaszként erre: 320. - Nyuszó13)
2016. jún. 28. 17:25

Koszonom szepen.

A kukorica liszttel helyettesithetem a sima lisztet?

Most reggelire is egy korpazs zsemlet ettem es utana jott is a puffadas az emelygessel nem tudom mitol lehet mert a fiukkal ilyen problemam nem volt meg ugy amugy sem.

Van nalunk itt egy jo kis bio bolt is ott biztosan betudom szerezni a dolgokat

322. mgagi
2016. jún. 28. 16:40
Nálunk két évvel ezelőtt lehetett volna baba de sajnos nem maradt meg és mellé még társult más gond is. De nem mondtuk azt hogy ezzel elzárjuk a babatémát. Mondhatnám azt hogy nem így terveztük, mert pár hónappal hamarabb kopogtatott a gólya mint szerettük volna és egy kicsit felkavarta az eseményeket, de ennek így kellett lennie. Nálunk már évek óta téma a 3. baba és épp ezért nem bánjuk hogy mégis most jön. Ugy hogy mi már egyszer belevágtunk. Akkor 1 évig sikertelenül.
321. Nyuszó13 (válaszként erre: 314. - Mongi)
2016. jún. 28. 16:30

SZia!

Párom lisztérzékeny s a lisztmentes ezért van,mondtam a dokinak is s azt mondta nagyon jó,hogy igy eszek. DE azért van bűnözés is :)

Cukormentesen pedig azért mert volt kisebb baj az inzulinrezisztenciámmal. DE cukorba is szoktam bűnözni. S sajnos a teljes megvonás túl drága lenne.

Nyugodtan lehet folytatni,csak annyi ne hirtelen hagyd el,hanem ha most kezded,akkor apránként csökkensd a mennyiségeket belőlük.

Most hogy időnként érzem a picurkám,igy nyugodtabb vagyok s már alig várom az uh-t, hogy lássam :)

320. Nyuszó13 (válaszként erre: 310. - Kittyna1990)
2016. jún. 28. 16:24

Kukoricalisztet ajánlom mindenképp. Csak a mennyiségre kell figyelni,mert nem úgy kell vele bánni mint a sima liszttel. No Saltyn rengeteg recept van fent :) Én is 17 hetes múltam ;) Szil-Coopba elég elérhető áron vannak cukormentes dolgok,pl én Xilitet használok cukor helyett. Kenyér helyett általában Abonettet eszek(kék zacskós). Kérdezz nyugodtan,ha vmi érdekel,van tapasztalat. Párom több éve lisztérzékeny pl.

Én a várandósság első 2 hónapjába fogytam 1 kg-ot,s eddig 40dkg jött vissza. Nem szabad csak gyümölcsöt enni,mert komolyabb bajod lehet. Szóval kérdezz nyugodtan :)

319. Nyuszó13 (válaszként erre: 312. - K.T.)
2016. jún. 28. 16:17

Szia!

Igen,magánrendelésre járok hozzá dec 10. óta. Majdnem 6évet vártunk a picurra,különböző dokik segitségével s ajánlották,hogy ő nagyon jó. S lám 17 hetes múltam :) 15.000 kért ,de már 13.000. MIvel pocaklakóval járok :) S rá szoktak kérdezni?Vagy ő mondja majd h mennyi az annyi. Amúgy szép összeg :(

Mióma miatt szerencsére nem igazán aggódok,de elvileg császárnál eltávolítják,mivel a méhszájnál van s ha szeretnék meg egy babát,ne legyen útba. De még nem mondta egyértelműen. Sokan mondták ,hogy miómával szültek,volt aki 4-el. Köszi a nyugtatást :)

Dec. 4-re vagyok kiirva,de azt mondta h szerinte novemberbe meglesz a baba. NAgyon szépen nő :)

S te mikor mész hozzá? Babaprojekt vagy babakonroll?

318. vandancsi (válaszként erre: 316. - Mgagi)
2016. jún. 28. 15:19
Nàlunk is! :)))
317. vandancsi (válaszként erre: 313. - Mongi)
2016. jún. 28. 15:19

Szia Mindenkinek!

Igazàból mindkét gyerekem nagyon lightosan mozgott a pocakban és kint is elég nyugisak voltak, valószìnű ez a baba sem pörgi szét magàt. De azért vàrom màr, hogy tudjam, érezzem, minden oké, meg hàt a tesók nagyon szeretnék, ha visszajelezne nekik.

Mindig 3-at akartunk, csak kicsi lett a korkülönbség, 2 császàr, 4. Emeleten laktunk, lift nélkül...nekem akkor sok lett volna egy harmadik. kicsit elfàradtam. Visszajöttem dolgozni és úgy terveztük, majd ha a fiam elsős lesz, jöhet a harmadik. Aztàn ahogy nőttek, önàllósodtak és egyre könnyebb volt, valahogy nem éreztem, hogy hiànyzik bàrki/ bàrmi. És akkor tesómnak született egy kislànya 2 éve és Ő hozta meg a kedvet, mert annyira cuki és úgy éreztük, van még hozzà erőnk, türelmünk és humorunk. De voltak körülmények ( munkahely, anyagiak és egyéb), ami miatt csak mostanra tudtuk "kivitelezni". Röviden ennyi. :)


Sokan csodàlkoznak is, meg sokan azt hiszik, a CSOK miatt vàgtunk bele, de nem. Akartuk, vàrtuk, vàrjuk. :)


Ma jött meg a genetikai vérteszt eredménye, minden negatív és kislàny! :)

316. mgagi (válaszként erre: 313. - Mongi)
2016. jún. 28. 14:11
Nálunk is 9,5 év lesz a nagyobb és a kisebb között.
315. Kittyna1990 (válaszként erre: 313. - Mongi)
2016. jún. 28. 12:25

Ezzel en is igy vagyok az elsot ereztem leghamarabb a masodikat kesobb es most meg kesobb.

Neked hamarabb latszodott a 3 baba?

314. mongi (válaszként erre: 283. - Nyuszó13)
2016. jún. 28. 12:07

Szia!

Miért eszel cukor és lisztmentesen,nem bírod az ízüket,vagy doki írta elő,vagy csak magadtól?

A terhesség előtt én is nagyon odafigyeltem ilyesmire,de most nem annyira merem folytatni.:)

A hasformám nekem is ugyanolyan,mint az előző kettő gyerkőcnél,pedig van fiú is lány is.:)

Biztos minden rendben lesz,ne aggódj!:)

313. mongi (válaszként erre: 282. - Vandancsi)
2016. jún. 28. 12:03

Szia!

Valahogy nálam is úgy van,hogy annak ellenére,hogy 3. baba,kevésbé erőteljesen érzem a mozgásokat.Én mindig azt hittem fordítva van/lesz.:)De nem.Jó,mostmár így a 20. hét után,azért már nem panaszkodom,de pl. 18 hetesen még alig-alig éreztem.

Nálunk 10 év lesz a legnagyobb korkülönbség.:)

Ti direkt vártatok ennyi évet,vagy most véletlen jött?Nálunk véletlen,bár nekem örök vágyam volt egy 3. gyerek!:))

312. K.T. (válaszként erre: 292. - Nyuszó13)
2016. jún. 28. 08:36

Hello! Én is a dr. Temesváry Bélához (Kmét) járok. :) Elég tuti infóm van: úgy tudom egy szülés 70.000,- Ft. Szerintem az mindegy, hogy sima vagy császár-e. Te magánrendelésre is hozzá jársz? Mennyit szokott kérni Tőled?

Láttam, hogy van miómád. Ne aggódj, a húgomnak kb. a 8. héten derült ki, hogy miómája van és kórházba is került miatta mert bevérzett. Igaz, hogy Bp-en, de simán szült és minden rendben volt. Ha jól tudom a mióma még mindig meg van, de szerencsére nem okozott eddig komoly problémát. Folyamatosan ellenőrzik... Tehát ne izgulj, minden rendben lesz! Mikorra is vagy kiírva?

311. Babyboo34 (válaszként erre: 279. - Babyboo34)
2016. jún. 27. 21:58

Üdv aki most csatlakozott


Ezt a ki mikor érzu meg annyira nem szeretem, csak arra jó h minket összezavarjanak vele meg h aggódj hogy biztos rendben e minden h még nm érzed h mozog.

Most már én is érzem remegésekként, de annyira egyértelmű.

310. Kittyna1990 (válaszként erre: 300. - Nyuszó13)
2016. jún. 27. 19:55
nekem eddig egy terhessegemnel se volt gond se a cukor se a liszt most viszont ha cukrosat vagy liszteset eszem borzaszto savanyu iz lesz a szamba bepuffadok es emelygek. Igy nem igazan tudok mit enni probalkozom helyettesiteni a lisztet de meg nem tapasztaltam ki mihez milyen liszt jo. 17 hetes multam mar -5kgnal tartok mivel a gyumolcsokon kivul nem nagyon tudok mit megenni mivel rosszul leszek toluk ami nem igazan jo mert nincs tul sok erom es itt a nagy haz a ket fiam es a munkam. Ki vagxok purcanva mar a vedono nem mond semmit a dokimhoz jovoheten megyek
309. mgagi (válaszként erre: 308. - Nyuszó13)
2016. jún. 27. 18:38
Úgy lesz :)
2016. jún. 27. 18:33

Biztos nem lesz :)

Csak pozitivan lehet :)

307. mgagi (válaszként erre: 306. - Nyuszó13)
2016. jún. 27. 18:24
Értem. Akkor csak óvatosan. Az emelésektől én is parázok. De talán nem lesz gond.
306. Nyuszó13 (válaszként erre: 305. - Mgagi)
2016. jún. 27. 18:23
Figyeli persze :) Nekem sajnos a méhszájnál van... max 2 kilót emelhetek, guggolva emeljek,ilyenek.
305. mgagi (válaszként erre: 304. - Nyuszó13)
2016. jún. 27. 18:21
Gondolom a doki odafigyel a miómára. Anyukámnak is volt miómája és terhes volt mikor kiderült. De szerencsére minden jól alakult. De ő normál módon szült. Biztos nem szabad nehezeket emelgetned és kímélned kell magad. De nem kell feküdnöd miatta. Mivel nem a méhben van így talán a babát nem zavarja
304. Nyuszó13 (válaszként erre: 303. - Mgagi)
2016. jún. 27. 18:16

Nem egyszerű,de a legfontosabb h a babának ne legyen baja. Elég sokmindenen átestem már.. S mivel majdnem 6évet vártunk erre a pici csodára,igyekszem rá nagyon vigyázni :)

Tudsz tanácsot adni hogy mi az amire jobban oda kell figyelni?

303. mgagi (válaszként erre: 302. - Nyuszó13)
2016. jún. 27. 18:11
Na szép akkor neked sem könnyű.
302. Nyuszó13 (válaszként erre: 301. - Mgagi)
2016. jún. 27. 18:08

AZ nem jó :(

Én eddig egyszer voltam kórházba. Véreztem s kiderült,hogy az erős köhögésektől kialakult egy vérömleny. De szerencsére babának nem lett baja,s nem halt el semmilyen szövet. 1hónapja pedig kiderült h van a méhszájnál egy mióma s ezért kell majd császározni.

301. mgagi (válaszként erre: 300. - Nyuszó13)
2016. jún. 27. 17:49
Kétszer kerültem be a kórházba mert begörcsölt az epém és hánytam és kiderült hogy nem az epém a baj hanem a vékonybélprobléma. Erre mondta a doki hogy nehéz ételeket ettem és ezért jött vissza minden.
300. Nyuszó13 (válaszként erre: 298. - Mgagi)
2016. jún. 27. 17:46

Nálam a saláta a nyerő,olyan jól tud esni :)

MIndig van a hűtőbe. Bár néha azért este 8fele van vacsi,rendes vacsi,nem saláta.

Kórházi eset????

299. mgagi (válaszként erre: 297. - Nyuszó13)
2016. jún. 27. 17:41
Nekem mindegyik terhességnél rosszul voltam. Annyi hogy a lányomnál nem hánytam.
298. mgagi (válaszként erre: 296. - Nyuszó13)
2016. jún. 27. 17:40
Idáig jól beálltam az utolsó kórházi eset után arra hogy este 5 után nem eszem és kefírrel vagy natúr joghurttal zárom a napot. Ez így be is vált. Bár mikor mamám mondta hogy csak reggel eszik kenyeret akkor hüledeztem hogy hogy fogom kibírni de rájöttem hogy a hányinger miatt egyébként sem eszem már este így kibírható.
297. Nyuszó13 (válaszként erre: 295. - Mgagi)
2016. jún. 27. 17:40
Gratulálok :) Nálam csak akkor mocorog,ha pihizek. Mondhatom rá h nagyon jó baba.Sem hanyinger,sem rosszullét nem volt.
296. Nyuszó13 (válaszként erre: 293. - Mgagi)
2016. jún. 27. 17:38
Uhh,az nem jó. Én ha eszek kenyeret vagy péksütit,akkor teljes kiörlésűt vagy korpását. Nekem attól nincs bajom,bár néha pizza pl becsúszik :)Néha szerintem belefér a bűnözés.
295. mgagi (válaszként erre: 294. - Nyuszó13)
2016. jún. 27. 17:37
22. hét és 3. baba lesz. Nekem is érződik ha rúg és nem szereti ha ülök. Olyankor addig mocorog amíg le nem dőlök egy picit :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook