Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2016 novemberi babák fórum

2016 novemberi babák (beszélgetős fórum)


264. mongi
2016. jún. 24. 14:18
Hogy csinálod?Azt tudom,hogy diétázol,de pontosan hogyan is,mire ügyelsz?
263. mongi (válaszként erre: 262. - Mgagi)
2016. jún. 24. 14:16
Komolyan????Akkor én ne vagánykodjak az 5 kilóval?!:DDDD
262. mgagi (válaszként erre: 261. - Mongi)
2016. jún. 24. 13:34

Nekem nincs. Mivel császáros leszek nem érzem szükségét hisz a doki a fontos. De az is aki éppen lesz. Egyiknél sem fogadtam sem dokit sem szülésznőt. De kibírtam. Nem tudom melyik a jobb de szerencsémre minden jól alakult így is a terhességeim alatt.

Én most 3 kilós hízásnál tartok.

261. mongi
2016. jún. 24. 12:30
Mindannyiótoknak van fogadott szülésznője is?
260. mongi
2016. jún. 24. 12:28

Most voltam a védőnőnél,s azt mondta,hogy napi 1 rendes kávét teljesen nyugodt szívvel ihatok.Meg fogom próbálni,csak a gyomrom nem nagyon bírja.A terhesség előtt én napi 3-at ittam,ahhoz teljesen hozzászoktam.

Eddig kb. 5kg hízásnál tartok.Meg vagyok elégedve,bár sokkal többnek nézek ki,mint amennyi vagyok.:)Remélem tudom is tartani ezt az ütemű hízást.Ősszel,télen már kevesebbet mozgok,akkor majd vigyáznom kell.

259. Kittyna1990 (válaszként erre: 258. - Babyboo34)
2016. jún. 24. 12:23

Persze de annak szerintem nincs olyan kv ize meg nekem az tul cukros sosem ittam cukorral a kavet.

Nekunk filteres kave fozo k van es a senseonak van koffein mentes kv ja. Ugyan olyan izu mint az eredeti csak koffein nelkul en ezzel probalom becsapni a szervezetem de nem leszek elenkebb :D

258. Babyboo34 (válaszként erre: 257. - Kittyna1990)
2016. jún. 24. 06:38
Tudtommal a maci pótkávét lehet kávé helyett fogyasztani.
257. Kittyna1990 (válaszként erre: 253. - Mongi)
2016. jún. 23. 21:40
Koffein mentes kávéval próbalom becsapni a szervezetem. De neha ugyerzem jol esne de nem merek.
256. Kittyna1990 (válaszként erre: 252. - Mongi)
2016. jún. 23. 21:39

Engem is nagyon zavar hogy ilyen lomha vagyok főleg hogy viszonylag pörgős életet élünk és ehez a fiúk is hozzá szoktak és nyilván most is elvárják hogy anya pörögjön es ide oda menjünk de nem birom reggel alig birok felkelni mar delben asitozom ahogy leteszem a sracokat mar megyek vizszintbe ha tudok este detto 9kor mar alszom ha sikerul. A kisebbik mar folyamatosan hozza az orvosos taskajat mert anya beteg..3 evesen mar ő is erzekeli hogy anyaval nem okes minden 😀 Van egy ismerosom o is a 3. Babajanal ilyen faradt alomkorba volt a nagyobik lany egyik nap leult melle es megkerdezte tole hogy anya te most meg fogsz halni? :D vicces de azert szegenyekbe mi jatszodhat neha elgondolkodom nem ertik anyaval mi van. Bar en probalom elmondani nekik az ő nyelvukon de hat nem tudom mit fognak fel.

Mimdenesetre varom az aktiv korszakot bizakodoan.

Főleg hogy a vendégeimnek megigértem végig dolgozom.

255. mgagi (válaszként erre: 253. - Mongi)
2016. jún. 23. 19:32
Én nem szoktam kávézni. A fiam előtt volt időszak amikor koffeinmentes kávét ittam de se előtte se utána. Most is csak néha de akkor is csak azért mert felpörgeti az anyagcserét de ha lehet akkor inkább kihagyom.
254. mgagi (válaszként erre: 251. - Mongi)
2016. jún. 23. 19:30
Dettó! Ha édes akkor vanilia fagyi. Mégis fiú lesz. De az lenne a szép ha szülésnél derülne ki hogy mégis lány.
253. mongi
2016. jún. 23. 17:57

Ti szoktatok kávézni?Nekem azt mondta a védőnő,hogy napi 2 gyenge kávé belefér...

Persze nem iszok egyet se,de azt hiszem segítene egy kicsit.Talán.

252. mongi (válaszként erre: 249. - Kittyna1990)
2016. jún. 23. 17:56

Szerintem a terhesség milyensége nem függ össze azzal,hogy hanyadik,vagy fiú vagy lány...egyszerűen csak mindig egyedi.:)Én a korra tippelek,hogy az lehet a mérvadó inkább.

Én is rettenetesen fáradt vagyok.Nem is értem,mert előtte olyan fitt voltam,le sem lehetett állítani,pattogtam.Most meg semmi.Már ott tartok,hogy éjjel 9 órát alszom+napközben 2x elszundítok.Tisztára mint a csecsemők.Ráadásul ez engem zavar is.:)

251. mongi (válaszként erre: 247. - Babyboo34)
2016. jún. 23. 17:51
Hú,én se bírtam a csokit,mégis fiú lesz!:)
250. mongi (válaszként erre: 242. - Kittyna1990)
2016. jún. 23. 17:50
Nekem 1 fiú után is nehéz volt felfogni,hogy csajszi van a pocakomban,főleg úgy,hogy 20 hétig azt mondták fiú.Hát,akkor még neked!:)))
249. Kittyna1990 (válaszként erre: 247. - Babyboo34)
2016. jún. 23. 15:38

Hat én úgy gondolom soha semmi nem történik véletlen,

Van egy nagyon klassz lángos receptem nekem is de sosem sikerűl olyan szép nagyra kinyujtanom, rossz a technikam még a lángos sütés gyakorolnom kell na de majd szombaton meglesem a piacon a néniket:)

Az első fiammal csokit és a szalonnát kívántam iszonyatosan végig kb hat hagyne mondjam ki is kerekedtem szépen, plusz álomkóros. A másodikkal 14 hetig emelyegtem zoldseget tudtam megenni meg az édeset. Utána már mindent sok sok édességet fagyikehely volt az etalon. Most egy fagxit sem birok megenni uh nalam sem jött be a népi hiedelem miszerint a lanyos terhessegnel edeset a fiusnal sosat kivan az ember. Nem tudom meddig tart még ez a kaja undor es rosszul let de talan ettol is vagyok ennyire faradekony hogy nem tudok rendesen enni. Osszesegeb a mostani babavarasom olyan mint az elso ketto osszegyurva es felszorozva 5-tel

248. mgagi (válaszként erre: 244. - Babyboo34)
2016. jún. 23. 12:52

Ez érdekes mert az elején nekem is napi szinten fájt a fejem hányingerem szagundor hányás. Erre kiderül fiú. Kínait én is ettem az elején. Mert attól nem volt hányingerem.

Kb 1 hete hogy már nincs hányingerem.

247. Babyboo34 (válaszként erre: 245. - Kittyna1990)
2016. jún. 23. 12:35

Tegnap délután kelesztettem 1kg lisztből lángostésztát. Hát mondanom se kell alig vártam hogy süthessem.

Igen, sok a hasonlóság s meglátszik lányokat várunk mindketten.


Novemberben mikor megtudtam hogy baba lesz, akkor kínait meg sok sok csokit kívántam már kezdetektől fogva. Akkor lehet fiú lett volna, mondta védőnőm, ha nem lett volna már 4-5 hétnél gubanc, mert az nagyon hamar felszívódhatott mert uh soha nem látta csak b-hcg volt pozi.

A sors akarta tuti így, mert nagy vágyunk volt a kislány.

246. mgagi
2016. jún. 23. 11:49

Üdv az újaknak!

Én akkor már inkább az októberi babásokhoz tartoznék de papíron november 2 a szülés várható ideje. De sebaj.

A babaruhákról annyit hogy mamám mondta hogy unokahugomnak meg vannak a babás cuccai de mivel ő is amolyan "úriféle" fontosabb neki a barátikör így nem szólt neki hogy esetleg nekünk szükségünk lenne pár cuccra. Majd lesz vhogy a fiamról maradt pár cucc de azok nagyobbacskák. Bébi dolgok már nincsenek mert hazaküldtük hogy adják el őket.

245. Kittyna1990 (válaszként erre: 244. - Babyboo34)
2016. jún. 23. 10:55

Nalam az orverzes hanyas kimaradt bar neha ugy kivantam bar tudnek hanyni. Az edeset en sem birom tuti emelyges a vege. Na igen ha nem epp a nem tudom miert emelygek akkor a sav marja a torkom.

Gyumolcson elek en is es a szinte natur salatakon azok nagyon jol esnek. Es szinten kezdtem a hamburgerrel most hetvegen a langosert rajongtam:D nagyon hasonloak.

Van hogy nagxon megkivanok valamilyen főt ételt elkeszitem egyszer nagyon joizuen is tudok enni belole de masnap elem ne rakjak mert a legutaltabb etelek koze tartozik mar. Igy modtanra mar eleg sok etel kiesett a prikszisbol. A milanoi spagetti vidzont johet barmikor de csak akkor ha nem en keszitem. Illetve most 2 napja thai tesztat eszek nagyon rosszul vagyok tole de nagyon szeretem de erzem ha holnap is azt kellene ennem akkor hamarosan tarsai melle kerulne az utalom oszlopba.

244. Babyboo34 (válaszként erre: 242. - Kittyna1990)
2016. jún. 23. 10:03

Nekem is a fejfájás, orrdugulás, fáradékonyság hullámokban tör rám, orrvérzés szerencse 12.hétre abbamaradt.

Sok a savam, étkezés után sokszor annyira rosszul vagyok hogy felkelni is rossz, hányinger hányás kíséri sokszor.

Édeset egyàltalán nem tudok enni mert utána émelygek. Salátafélék nagyon jöl esnek.

Legelején hamburgermánia volt, utána gyros, mostanság lángos volt terítéken.

243. Kittyna1990 (válaszként erre: 239. - K.T.)
2016. jún. 23. 10:01

Bízom benne hogy minden rendben lesz:) csodás az emberi szervezet olyan tempoban fejlődnek olyan erővel hogy ezeket a pici hibakat meg az anyamehben "kijavitja" maganak.

Hat ez ránk is vár, fel eve koltoztünk de még a baba szobahoz nem jutottunk bar en mar lefestettem szürkére ugyan is biztos voltam hogy fiú lesz most vegűl atkentük eggyel világosabb szürkére es akkor rozsaszin fuggony es kiegeszitok lesznek kepkeret stb a butorok meg feherek a fiukrol faszinu maradt uh csak lekell cserelnem a butorokat is.

Babakoncsink szerencsére uniszex azt még az ősszel lecseréltem eggyel ujabb modelre és valamiért a piros tetszett meg uh az tökéletes lesz.

Irj majd mi volt

242. Kittyna1990 (válaszként erre: 240. - Babyboo34)
2016. jún. 23. 09:52

Hú akkor ezek szerint nem is reménykedhetek hogy javulna? Ha meg is tudok enni valamit akkor utana biztosan rosszul vagyok. Sehogy sem jo, de ezt meg csak csak elviselnem de ez a faradtsag fejfajas megneheziti a napjaim foleg a ket fiu mellett.

Az első fiammal ugy indultunk hogy megprobáljuk rendesen bar az orvosom mondta hogy az uh alapjan 90% hogy csaszar lesz de probaljuk meg aztan a 39. Heten rafekudt a hugyvezetekenre ettol pangani kezdett a vesem kezdődő vesemedence gyulladást kaptam. A szülés is beindult de a fajasokat nem ereztem semmit csak a gep mutatta. Igy a vesem miatt csaszar lett. Utána a másodiknál már nagyon szerettem volna sima uton szülni de a hegvastagságom miatt nem lehetett. Igy 38 hetre megcsaszaroztak. Jo elmeny volt mind kettővel hal isten nem maradt bennem semmi rossz erzes hala az orvosom ak es a klinikanak. Mikor a masodik kisfiam született már a műtő asztalon mondta az orvosom hogy a 3.nal ne is gondolkodjak sima szülesen. Uh maradtak a baratnőim elmeny beszámoloi errol. Szerettem volna megtapasztalni de fontosabb a biztonsag szamomra.

Igy alakult nem vagyok nagy termetű 163cm 55kg vagyok ehez kepest nagyok voltak a fiuk 1.3860g 57cm 2.3680g 56cm

Kiváncsi vagyok most mekkora méretek lesznek főleg hogy másnemű.Neked mikor derűlt ki a neme? Nalatok is akkor nagy volt az öröm a családba.

Nálunk a mamak nagyon ravoltak porogve hogy kislany legyen majdhogy nem javasasszonyhoz akartak vinni a ferjem. Nekem kicsit még fura hogy hogy alljak ehez az egeszhez 2 fiu után meg talan nem hittem el teljesen :)

241. Babyboo34 (válaszként erre: 239. - K.T.)
2016. jún. 23. 09:28

Tény, hogy jó ha van baba másnak is a családban, sok segítség lehet átvenni ezt-azt tólük.

Nekem bár uncsitesómnak most volt 1 éves a kislánya, rá is kérdeztem a babaruhákra. Hát jöttek a kifogások, magyarázkodások...mióta Pesten lakik, azóta rá nem ismerni, felvett egy afféle "úri nő stílust" amit bagyon nem tudunk értékelni. Férjem mindta is hogy inkább összeszedj a holmikat innen-onnan, de tőle akkor sem kellene semmi...

240. Babyboo34 (válaszként erre: 238. - Kittyna1990)
2016. jún. 23. 09:22

Szia.

Ne aggódj,én ugyanígy vagyok étkezést illetve közérzetet illetőleg. Nekem is kislányom lesz a 12,5 éves fiam után. Ma töltöttük be a 20 hetet.

11.11-re vagyok kiírva.


Miért lesz programozott császárod?

Én sima szülést beszéltem orvosommal s szülésznőmmel, reméljük továbbra sem lesz semmi kimplikáció s valóban simán szülhetek.

239. K.T.
2016. jún. 23. 09:11
Örülök, hogy mindenki jól van és tervezget.2015. január 02-án szült a húgom, és anyukámékkal közösen mi vettük meg Nekik a jó drága babakocsit. Elég nagy kiadás volt még a fele is, de szerencsére most már nekünk erre nem kell költeni, mert most Ők jönnek. ;) Egy kis ingen kívül (amin tűzoltók vannak) semmit sem vettem még. Egyenlőre a kupiszobát kell babaszobává alakítani... utálok pakolni, de kénytelen leszek. Bababútort nézegetek, de kifeküdtem az áraktól... sebaj, majd csak lesz valami. Szerencsére a ruhákat megkapjuk a húgoméktól, úgyis nagy részét mi vettük. Kész haszon! :) Ma megyünk dokihoz és kicsit izgulok. Agyi felritkulást láttak a múltkor... remélem el fog tűnni! Szorítsatok!
2016. jún. 23. 08:18

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni hozzátok!

December 3ra vagyok kiirva de mivel programzott császárral szülök így november végén fog megszületni kislányunk!

Van 2 kisfiam 5 és 3 éves, uh nagy meglepetés a kislány jövetele elsem hisszük:D 17. Hétben járok jelenleg. Még egy felhúzhatós zenélőn kívűl nem vettünk semmit. A fiúkról nem maradt nagyon baba ruha mert elég fiús mind vagy a minta rajta vagy a színe. Jövőhét után megyünk uhra nagyon várjuk már.

Nagyon más ez a terhességem mint az első kettő. Nem igazán tudok enni rosszul vagyok mindentől még mindig és nagyon faradékony vagyok. A fiúkkal ilynkor a fénykoromat éltem pedig velük is más más volt a terhességem.

237. Babyboo34 (válaszként erre: 235. - Mgagi)
2016. jún. 23. 05:18
Mi ezt egyik netes oldalon láttuk meg, szín s minta összeállítása azonnal nyerő voltb; no meg hogy a rendes ára 85.000 lett volna, az akció alatt pedig minden 50.000 feletti vásárlásnál -30% engedmény volt ha van törzsvásárlói kártyád.
236. Nyna82
2016. jún. 22. 18:12
Sziasztok!! Örömmel csatlakozok hozzátok a szivem alatt egy pici kisfiu szive dobog! Tegnap voltunk 5d-uh-on ahol Hála az Égnek minden rendbe találtak!! Nov 14-re vagyok kiírva!!! Mindenkinek kitartást és jo egészséget kivánok!:)
235. mgagi (válaszként erre: 234. - Babyboo34)
2016. jún. 22. 17:16
Az jó én vhogy nem merem még megvenni pl a babakocsit. Pedig olyan jó lenne. Kis apró dolgok elmennek amiket így apránként még beszerzek de egyébként remélem mindene meg lesz így nagyjából.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook