Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 májusi babák fórum

2013 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯
10404. Cartedoor
2013. nov. 15. 12:17

Én 6:20-kor kelek, fejés, majd ébred a Hanna és 7 kor reggeli. Aztán visszaalszik 9-ig, addig rendbe tudom tenni a lakást és magamat. 10-kor tízórai, gyümi turmix + tej. Utána 2 óra játék, hempergés, játszószőnyeg, majd alvás. Én közben fejek. 13:00 kor ebéd, ez tej vagy tápszer. Itt szoktunk sétát beiktatni, majd játék, fejés,alvás. 16:00 uzsonnára főzelék, tej majd játék, fél 7 felé fürdés, fél 8-kor vacsora és alvás. Baba lefektetése után fejés. Fél 10-kor álomba zuhanás. Szóval üresjáratról nem beszélhetünk, nekem reggelről van az a 2 óra amikor magammal tudok foglalkozni. Ilyenkor szoktam hajat mosni, fél órás relax fürdést beiktatni, sminkelni, netbanki ügyeket intézni , mindent amire később nem lenne időm.

Sőt külön figyelnem kell arra is hogy otthon is normálisan föl legyek öltözve, met utálok játszónaciban kimenni a babával sétálni. Így inkább reggelről elkészítem magam és akkor nem kell kapkodni. Tényleg, észrevettem magamon ha föl vagyok normálisan öltözve, haj, pici smink, akkor jobban érzem magam.

10403. Durciful (válaszként erre: 10398. - Durciful)
2013. nov. 15. 10:58
Alexander 5-6 között ébred és reggelizik, kb 210 ml tápszert. Aztán újból alszik. 8-9 körül ébred, jön a mi ágyunkba és indul a reggeli játék. 9-10 között tízórai, ilyenkor gyümit eszik, pl. készítek egy almából almakompótot, leturmixolom és azt adom neki. Van, hogy teszek bele kekszet van, hogy nem. ezután peluska csere, kicsi játék, aztán elalszik. Ez pár napja lett az új szokása, azelőtt ilyenkor 1 órát aludt, pár napja viszont délután 2-ig szundizik. Ezután jön az ebéd. Főzeléket eszik a nagyfiú. A mai főzeléke finomfőzelék, itt borsót, répát és csirkemellet főzök meg, a borsót átpasszírozom szűrőn, majd az összes megy a turmixgépbe, nagyon-nagyon pirinyó oliva olaj, 1 mérőkanál beba ha tápszer, ezt összeturmixolom és kész a főzi. Ebéd után lemegyünk sétálni. A téli időszámítás óta tettük ide a sétát, mert hamar sötétedik. Hintázunk is, mert nagyon tetszik neki, meg beülünk egy forgatható kerékbe, azt is szereti. Többnyire alszik is egy nagyot a babakocsiban, de van, hogy nem. Ezután hazamegyünk, ő játszik, én elkészítem a vacsit, ami készen várja, mire megéhezik. Ma almás-meggyes rízspép lesz. Rízst, 1-2 almát, 6-7 szem meggyet teszek oda babavízzel. Mikor megfőtt, kiszedem a meggymagokat, beleöntöm a turmixgépbe, hozzáadok 1 mérőkanál tápszert, szükség esetén gyümölcslevet és összeturmixolom. Nagyon szereti. Finom is, nekem is ízlik. Ezután ismét játék, majd este fél 8-kor már készülődés fürcsihez, 8 körül fűrdés, fél 9-kor megkapja az elalvás előtti tejecskéjét, 210 ml-t szokott meginni ilyenkor. Reggelig alszik. Nálunk így néz ki egy nap.
10402. Kittyna1990 (válaszként erre: 10401. - Gitta1980)
2013. nov. 15. 09:51
huu sok dolog van kinn az őssejtesektől kezdve a baba bútorig minden volt. Sok baba ruha köztük az érdekesebbek is mint pl a rokker mamik babájának való rokker baba rucik (komolyan) voltak a nagyobb gyerekeknek elfoglaltságok fellépők ének verseny különböző dolgokat lehetett kipróbálni kedvezményesen megvásárolni az expon.Gyerek játékok nagy választékban. uh sok sok minden van érdemes elmenni. Nekem tetszett. Elmennék szívesen most is csak rettentő fáradt vagyok és szerintem az első relax székbe bealudnék :)
10401. Gitta1980 (válaszként erre: 10400. - Kittyna1990)
2013. nov. 15. 09:40

szia Kittyna!


irtad h.ti voltatok a baba expon korabban. mik vannak ott? mire lehet szamitani? mit csinaltatok ott?

jo aron arultak babacuccokat?

10400. Kittyna1990 (válaszként erre: 10399. - Picurka01)
2013. nov. 15. 08:53
Nálunk is hasonló egy napunk. én reggel 6kor kelek fejni plusz a nagyobbikat az oviba indítani aztán Alen kel 8 körül szopizik utána játék én turbóba pakolok főzök.Aztán 10-11fele alvás dél 1 között szopi én megint fejek addig ő játszik aztán kicsit meggyurmázom őt tornázgatunk utána megy aludni fél2 felé kel 4 körül akkor kicsit szopizik utána eszik egy kis gyümölcsöt vagy zöldséget.utána általában elmegyünk itthonról néha szundizik..de 7kor már fenn van és akkor jön az ölbe cipelés össze bújós játék 8kor vacsi mi ilyenkor eszünk pépet aztán fürdés után még egy jó nagyot szopizik és csönd reggelig.
10399. picurka01 (válaszként erre: 10378. - Lane01)
2013. nov. 15. 05:46

:) Nálunk most az a hóbort, hogy felébredünk hajnalban, játszik a kiságyban kb. fél-egy órát, majd bealszik. Reggeli(hát ez most már tápszer) fél 6 és fél 7 fele majd alszik kb. 8 ig. Onnantól meg mehet a napi program.

Öltözés-játék, én reggelizek. Neki 9-10 fele "tízórai"(gyümölcs, vagy főzelék) majd egy kis játék, utána kis szundi. Dél és 1 között kajcsi megint(tápszer), ezután kb. félóra játék és jön a nagy alvásunk. 4-5 között uzsonnázunk( gyümi, főzelék, vagy tejpép) majd játék ezerrel:D, esetleg 6 fele egy pici szunya, ha összejön. Majd 8 körül fürcsi ez a napunk fénypontja ( :O persze előtte már félórával tiszta nyűgös szegénykém...szeretné ha vége lenne már a napnak)Teljes fürdőszoba usztatás, pedig már kádban fürdünk, amikor a popsikát mossuk és hason van, a víz könnyítésével feláll a két lábára és rázza a popót :D :D

Vacsi fürdés után, már hálóruhában, nálunk az ágyon (tápszer), 9 kor már alszik is a saját ágyában. Ha mákunk van nem kell fel sírva a fogára, vagy játszani sem, csak reggel.

Huhhh...ez egy napunk. Kinek Hogy telik??? Hogyan táplálja a babáját?? Van olyan aki, már csak 2* ad neki tejet/tápszert? Mert nekünk is mondta a doki, hogy 2-3* alkalom elég, de mi még délben is azt adunk neki.

10398. Durciful (válaszként erre: 10387. - Kittyna1990)
2013. nov. 14. 14:11
Hűha! nincs könnyű dolgod. Valami azt súgja, mi is fogunk még a te cipődben járni :) Kitartás!
10397. Durciful (válaszként erre: 10392. - Lane01)
2013. nov. 14. 14:10
Erről hírtelen az jutott eszembe, hogy ezek szerint vannak olyan felnőtt emberek, akiknek születés után már semmit nem fejlődött a szürke állománya. A pocakban szerzett 25 %-kal élik a mindennapjaikat, a többiek nagy örömére :(
10396. Durciful
2013. nov. 14. 14:07

Alexandernek éjszaka 38,1 volt a láza. Adtam neki fél kúpot, ezután tudott jól aludni, addig sírdogált álmában. Egyéb tünete nincs. Még a kedve is jó, nagyot játszott reggel is, jól evett (tehát nem fáj a nyelés), vidáman, látszott, hogy ízlett neki, amit készítettem, nem folyik a nózi, nem hapcizik, nem köhög, nem látszik semmi rendellenes a bőrén, kakil, pisil az is rendben lévőnek tűnik, nem tekergeti a fülét, szóval semmi egyéb tünet, csak ez a láz. A védőnővel beszéltem az egészséges rendelésen, ma lettünk volna hivatalosak oda a dr nénihez a 6 hónapos státuszra, de ez most a láz miatt a jövő hétre tolódott. Azt mondta, ha tovább folytatódik a láz, délután keressük meg a dr nénit a rendelésen. Most éppen alszik a drága, jól alszik, jó nagyot, nincs láza, hőemelkedése sem. Valaki tapasztalt hasonlót?

Szerintetek kivihetem sétálni a nagyfiút vagy maradjunk ma inkább itthon a melegben?

10395. Durciful (válaszként erre: 10390. - Dazsuz)
2013. nov. 14. 14:02
Semmivel. Kizárólag a külső fülét tisztítom, megtörölgetem puha peluskával mikor ül a meleg vízben, de egyáltalán nem nyúlok bele. Aminek ki kell folyni, az meg csak jöjjön ki. Mi várjuk szeretettel :)
10394. Dazsuz (válaszként erre: 10393. - 55875e9863)
2013. nov. 14. 11:21
köszi, akkor szerencsére még nem csináltam bajt:) és mostmár nem is fogok
10393. 55875e9863 (válaszként erre: 10390. - Dazsuz)
2013. nov. 14. 11:10

Én csak kívül szoktam fültisztító pálcikával, ha vízzel nem jön le akkor egy kis alkoholba mártva letörölgetem a fülkagyló felszínén lévő "koszt".

A fül járatán belül nem szabad benyúlni!

Ezt egy fül-orr-gégész doki mondta, mert nekem nem 1x volt problémám a fülemmel, ő világosított fel, hogy ne turkáljak benne.

A fülnek alapból van egy olyan öntisztulási formája, hogy a felgyülemlett fülzsírt folyamatosan kifelé juttatja, és a kijárathoz közel már ujjal is szépen kitörölhetővé válik fürdés közben. Én a fülembe 2004 óta nem nyúlkálok semmivel, csak fürdés közben a meleg vízzel az ujjam kitörlöm és mindig tiszta, visszaállt lassan a természet rendje, hogy nem toltam semmivel se vissza be.

Ugyanezt csinálom a lányomnál is, csak az ujjammal amit elérek a füljáratában annyit kitörlök az esti fürdetésnél a melegvízzel és ennyi.

Az a baj, a fültisztító pálcikát túl mélyre dugják az emberek és ezzel a természetes kifelé sodró tisztulását a fülnek megbolygatják.

Nem kell semmit se bedugni a fülbe, nálam azóta nincs semmi gond, igaza volt a dokinak. :)

10392. lane01
2013. nov. 14. 10:56

Láttátok ma a Babavilágot a tv-ben? Vida Ági is beszélt. A hisztiről volt szó. Azt mondták, hogy a babák agyának 25%-a alakul ki a születésig, a maradék csak utána. Hiszti olyankor is van, amikor a sok új ingert/érzelmet nem tudják feldolgozni. Meg alapból éhség, szomjúság, álmosság, unalom miatt. És felhozta példának, hogy akkor is ezt csinálja a baba, ha az anyja eltávolodik. Persze mondta, h először ne vegyük fel, hanem hanggal jelezzük, hogy ott vagyunk, ez nálunk is bevált már. De tök jó, hogy valaki elmondja ezeket és mi már ennyivel okosabbak vagyunk.


Azon gondolkodtam, hogy milyen lehetett ez 50 évvel ezelőtt, amikor senki nem tudott semmit, meg gyereket nevelni a tanyán. Mindig gondolkodtam rajta, hogy apósom miért egy ilyen rideg ember, de már megértem. Az anyja (Lóri dédije) eljött hozzánk hétvégén, aztán beszél nekem, hogy a gyerek miért ölben alszik el, meg hogy tegyem be az ágyába, majd elalszik, ha álmos lesz, meg mi lesz velem a harmadik gyereknél, hogy én majd azt is ölben fogom altatni?! Nem akartam a vitát, nem reagáltam, de átfutott az agyamon, hogy ezért olyan mindhárom gyereke, mint egy jégcsap. Meg ezért adnak ők is ennyi szeretetet a sajátjaiknak... :S

10391. lane01 (válaszként erre: 10381. - Klaudia910402)
2013. nov. 14. 10:51
Nálunk az apja szokott ilyet csinálni vele! :D
10390. Dazsuz
2013. nov. 14. 10:36
Ti mivel, hogyan tisztítjátok a kicsik füleit? Nekem azt mondta védőnő, hogy simán pelussal, de azzal csak beljebb tuszakolnám a zsírt, eddig nem volt zsíros a füle, most látom, hogy picit kezd az lenni..
10389. 55875e9863 (válaszként erre: 10387. - Kittyna1990)
2013. nov. 13. 23:29

Hát most én is kb így érzem magam. Reggel 7 órától éjfélig vagy fél 1-ig nyomja a pörgést a kiscsaj, honnan a frászból van ennyi energiája nem tudom.

Most is itt magyaráz, énekel, meg sikítgat. De aludni meg nem akar. Nem fáradt, mindent csinál, pörög forog mutogat, de hogy nem bír elfáradni reggel 7-től???? Egyre gyakoribb az ilyen. :( És még csak 6 hós...

10388. Klaudia910402 (válaszként erre: 10382. - 55875e9863)
2013. nov. 13. 22:12

Én is:'( annyira szomorú hogy mmár sosem ismerheti meg az anyját:((( le a kalappal a család előtt is.


Kittyna: nagyon nem irigyellek :O

2013. nov. 13. 21:16

óóó a mai nap leszívott rendesen...André itthon van mert beteg..míly meglepő..ovikezdés őrület 2 hét ovi 1 hét itthon.De a tetejére még most jött ki rajta a dac korszak is...A 6 hós öccsével nincs annyi bajom mint vele. hiába kéred szépen könyörögsz nem fogad szót a bevásárló közepén földhöz vágja magát és üvölt torka szakadtából hogy neki kinder kell.

Komolyan nem bírom idegekkel..reggel 7 óta vonyít valamiért de olyanokért hogy pisilnie kell és ahelyett hogy elmenne ahogy szokott sikít hogy bepisil és ha nem dobok el mindent és rohanok oda akkor bepisilni is képes.Nagyon durva ez a dac korszak nem mindig van csak 2-3 hetente jön elő nála de akkor durván.A mutkor azért hisztizett hogy el akarta vinni az oviba a kisautóját fél óra küzdelem után megengedtem vigye erre elkezd zokogni szó szerint...kérdezem mi a baj hogy ő nem akarja vinni az autót az oviba..:O megsemmisültem aznap egyből.És még sorolhatnám ilyenkor mik vannak

10386. Gotta (válaszként erre: 10384. - Gitta1980)
2013. nov. 13. 20:00
ú, köszi, hogy szóltál!
10385. picurka01 (válaszként erre: 10383. - Gotta)
2013. nov. 13. 19:57
Láttam, elképesztő!! O.O
10384. Gitta1980
2013. nov. 13. 19:41

Szia Gotta!

Bennevagy a 2013 nyaran szuletett babak klubban. az inaktiv tagokat torlik igy ha szeretnèd olvasni v.tag maradni akkor irj arra a forumra v.irj privit a klubgazdanak v.irj itt nekem.

köszi

10383. Gotta
2013. nov. 13. 18:36

Lányok, nem tudom, láttátok-e, de én megkönnyeztem:

[link]

10382. 55875e9863
2013. nov. 13. 18:31
Hát én megkönnyeztem rendesen a mainap, hogy Debrecenben a halott anya szült egészséges babát. Hát ez valami megmagyarázhatatlan, hogy ennyire élnie kellett, igazi csoda.
10381. Klaudia910402 (válaszként erre: 10378. - Lane01)
2013. nov. 13. 15:45

Na én pont az ellenkezőjét csinálom. Látom hogy érdekli valami akkor kicsit távolabb teszem...mondjuk nem kúszik csak addig forog amíg eléri xD


nálunk is megy a hiszti meg a vinnyogas aztán rajon h hiába es akkor abhahagyja, vagy nem :P

10380. 55875e9863 (válaszként erre: 10379. - Lane01)
2013. nov. 13. 10:57

Az tuti! :D Egyből rájönne... :D

Így is kevés az a 2x fél órácska amit eltudok szabadulni tőle, hogy én is ehessek valamit és mondjuk mossak, vagy valamit elrendezhessek...

Kb. úgy áll sok férfi ismerős a gyerek dologhoz, hogy ha lenne mellük ők is simán végig csinálnák, mi ez, nem feladat.

Bezzeg 2 perc után már pánik lenne... :DDDD

10379. lane01 (válaszként erre: 10374. - 55875e9863)
2013. nov. 13. 10:49
Én ezt az ismerősödet elhoznám az én fiamhoz és egy napig ébren tartatnám vele a gyereket. :D Az ordítástól megsüketülne, a sok ölben hurcolástól és fenékrázástól meg kijönne a gerincsérve. :D
10378. lane01 (válaszként erre: 10371. - MeliLewi)
2013. nov. 13. 10:43

Roppant aranyos egyébként, meg mindenben lehet rá számítani, de a gyerekorvosunk mondta meg a tutit, amikor még legelőször jött hozzánk: ő elmond egy véleményt, a védőnő egy másikat, a rokonok megint, az én dolgom meg az, hogy kiválasszam, hogy mi az amit megfogadok. Bár általában a doktornő nyer. :) Benne azért bízom, bár más területeken kérem ki a véleményét, mint mondjuk a védőnőnek, vagy anyunak. De anyám nekem meg olyan, hogy a gyerek nem sírhat, nem is pisszenhet meg, mert akkor már tuti baja van szegénynek és vagy éhes, vagy fáj valamije. Van, hogy beszélünk telefonon, a gyerek meg hisztizik, hogy nem ér el egy játékot, anyám meg, hogy jajj szegény, és ha ő itt lenne, akkor nem sírna a gyerek, meg tuti kínozzuk és fejezzük is be a beszélgetést, menjek adjak neki enni. Mondom, már ettünk egy órája, akkor adjak neki fájdalomcsillapítót, de mondom, hogy nem fáj semmije, akkor mindegy, csináljak vele valamit. Én meg, hogy jó-jó, persze, hogy csinálok. :D Aztán csak csóválom itthon a fejemet, hogy én mi mindennel tele lehettem tömve annó... :D:D:D Szóval tanácsok nálunk is vannak, most még anyósommal értjük meg a legjobban egymást, ő csak nevet azon, ha hisztizik a gyerek, én is igyekszem poénosan felfogni a dolgokat, akkor is ha megüti magát valamivel. Nem akarom, hogy azt lássa a gyerek, hogy én pánikolok, meg rohanok és felkapom és jajj te szegény, megütötted magad, akkor persze, hogy elkezd sírni.


Unokatesómék pl. azt csinálták, hogy ami kellett a gyereknek, odaadták neki. Elkezdett érte hisztizni, és inkább mindent odatoltak. Azt érték el, hogy a gyerek semmi után nem kúszott, és még egy évesen se fordult hasról hátra. Ez persze az ő védőnőjük szerint normális volt, és majd csinálja a gyerek, mert senki se fejlődik egyformán. Most meg olyan szinten van a kisfiú, hogy párom szerint a mi gyerekünk már beérte a 4 éves kissrácot agyilag. De ha ők megengedhették azt a luxust, hogy mindig legyen egy háziszolgája a gyereknek, akkor legyen...


Nekem egyébként néha az idegeim már kezdik felmondani a szolgálatot. :D Annyi nyávogás, vinnyogás, visítás van egész nap, hogy estére már a fejem szétmegy. Párom meg csodálkozik, hogy miért nincs kedvem beszélgetni. 1-1 ilyen nap után ő is értékelné a csendet.


Tegnap Lóri egyébként szó szerint álomkóros volt. Délelőtt aludt 2 órát, du 3,5-et aztán még estére 1-et és éjszaka 11-től reggel fél 8-ig 2 ivással és 2 kajcsival.

10377. picurka01 (válaszként erre: 10376. - 55875e9863)
2013. nov. 13. 09:39
:) Osztom a véleményedet!
10376. 55875e9863 (válaszként erre: 10375. - Klaudia910402)
2013. nov. 13. 08:35

:D Az a legjobb, amikor nincs 1 gyereke sem, és olyan tanácsokat oszt ami fizikailag kivitelezhetetlen, vagy értelmetlen vagy pedig veszélyesnek is tűnik, de az még hagyján, az a jó amikor egy dologra megoldásként kínál 1 dolgot, aztán a következő pillanatban annak ellenkezőjét tartja helyesnek, én meg nézek rá, mint pocok a lisztben, hogy most már eldönthetné mit akar pontosan. :DDD

A múltkor nekem azt mondta, tilos a gyerekkel aludni, mondom neki, nem szoktam éjjel vele aludni, de nappal az én ágyamban van, az neki a játszótér napközben, de felügyelet mellett van, akkor megyek ki ha éppen legbelül van védett területen és vagy alszik vagy elmélyülten játszik. Meg mondom napközben ha lepihenünk, és elalszunk egymás mellett, elhiheti, hogy nem fogok ráfeküdni, és nem fog semmi gond történni.

Mondom neki amúgy is az első hetekben hajnalban úgy aludtunk, hogy fekve szoptattam, mert ülni nem tudtam még, de olyan kimerült voltam, hogy más esély nem volt a cicizésre, az ágyban fekve szopiztattam, aztán ő is úgy aludt velem, közbe néha kiesett a cici, megébredt visszaadtam és evett tovább én meg aludtam tovább és csőőőőő...

Erre azt mondta, ja ez más, persze ez oké.

Hát mi különbség van bizonyos veszélyek szempontjából, mert ugyanaz, csak a cél más, és a kényszer mert csak fekve tudtam szoptatni.

Aztán elkezdi nekem anno, az első fél évben kizárólag anyatejet kapjon semmi mást! De jobb ha az első 1 évben. Oké...

Aztán eltünt a tejem, jött a teljes tápszer korszak. Elkezdi nekem, most már adjak neki mindent, fél éves, kell neki a hús, a zöldség minden minden, keksz és a többi...

Mondom mi a franc van? Így is 3,5 hónaposan elkezdtem a kóstoltatást, most meg félévesek vagyunk, azért nem fogok semmit se elkapkodni.

Mondom neki mi van azokkal a gyerekekkel akik majdnem az első 1 évükben csak tejet kapnak???

Ja velük semmi, az is jó...

De azelőtt vágta belém az ideget, hogy nem adok neki mindent, de még csak féléves...

Szóval ennyit róla, hagyom hadd mondja a szövegeit, én pedig teszem a dolgom ahogy kell, ahogy nekem és a kiscsajomnak jó, aztán ő meg mondja csak a tapasztalat mentes tankönyvi elméleteit, de azok többsége kivitelezhetetlen utópia. A valóság totál más, lehetetlen mindenkinek megfelelni, meg is mondtam neki, én 2 oldalra akarok megfelelni. Először a gyerekem igényeinek, utána magamnak, és a védőnő, az orvos, és a közvélemény azt hiszem nincs rajta a listán. Erre se tudott mást mondani, csak hogy igazam van. Akkor nincs több kérdésem bíróúr... :DDDD

10375. Klaudia910402 (válaszként erre: 10374. - 55875e9863)
2013. nov. 12. 21:16
A miénk szerencsére nagyon jó, de hallottam már durva dolgokat...a kedvencem amikor gyereke sincs -.-'
❮❮ ... 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook