Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 májusi babák fórum

2013 májusi babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
10494. 9e315ae72e
2013. nov. 20. 10:03

A párkapcsolat-kérdéshez annyit,hogy hasonló cipőben járunk....én szeretném,párom is szeretné,de estére vagy én dőlök ki vagy ő..:((( Vagy mindketten.Pedig Maja jó kisbaba,éjjel nem kel,vagy ha nagy ritkán mégis,akkor egy gyors szopika és már alszik is.Napközben is alszik szépen,játszik.Néhanapján azért becsúszik egy nyűgösebb nap,vagy időszak,de nem panaszkodhatok,pláne ahhoz képest,amit itt olvasok...Remélem azért rendeződik mindenki kapcsolata.Sokat jelentenek a közös programok,valamint az is,hogy anyuka is jól érezze magát a bőrében.Én is eléggé be voltam fásulva,plussz nem kevés gond jött még a nyakamba.Most az van,hogy heti 1szer eljárunk Majával baba-mama táncra,nagyon élvezzük! Kikapcsolódok kicsit,imádok táncolni,bébikém meg addig a hátamon alszik,vagy épp élvezi a ringatózást :)

Egyébként nekem a sebem okoz gátlásokat....utálom,hogy ott van a hasamon.Próbálom elfogadni,mert tudom,hogy így kellett történnie.Aztán az alakom is okozott gondot nekem,hiába,engem ez az 5 kiló még mindig zavar.De csak engem...tornázok és táncolunk is,ugye,de nagy edzésekbe még nem merek kezdeni,amíg Maja szopizik és van elég tejem.

10493. 9e315ae72e
2013. nov. 20. 09:53

Sziasztok Csajok :)


Mi úgy látom,picit le vagyunk maradva a kóstolgatással.Majának nem adtam még tejterméket,sem liszt tartalmú cuccot.A héten tervezem,hogy sütök babakekszet neki.Olvastam,írta itt valaki a receptet,sajnos akkor nem írtam le,aki tudja,esetleg leírná? Nagyon köszi :)

Husit jövő héttől tervezek adni.Mi egy kaját váltunk ki,az ebédet,mondjuk a főzelék után 1-2 órával azért kér tejcsit.Arra gondoltam,hogy talán szomjas is lehet ,ezért mindig megkínálom a pürék után,pohárból,2-3 korty lecsúszik. Vettem neki avokádót,azt gondoltam,ma azt eszik,csak azt nem tudom,hogy is készítsem el.....krumplival? Vagy csak magában,tejcsivel? Valakinek vmi ötlete?

Kittyna,azt hiszem,te írtad,hogy adtál valamelyik srácodnak :)

10492. picurka01 (válaszként erre: 10490. - Edina986)
2013. nov. 20. 08:25
Akkor ne érezzek lelkifurdalást, hogy én is adok neki rudit. :D Valakinél sajtot olvastam. Akkor igazából, szinte mindenki ad tejterméket a gyereknek...ez megnyugtató. Mert teljesen oda voltam tőle, hogy nem tartom be azt amit doki-védőnő mond (hogy tejtermékek 7-8 hónapos kortó, tej 1 éves kortól) Én adok neki túrót így: rudiban és nagy ritkán krémtúrót.
10491. Edina986 (válaszként erre: 10484. - Lane01)
2013. nov. 19. 19:29

nekem se sok segitség, igaz anyósoméknál lakunk de néha csak hátráltatás sajnos, meg nem is vagyunk a legjobb viszonba.sajnos.


evés nálunk is kinézi az ételt a szánkból, vasárnap húslevest evett husi krumpli répa husleves lé és mikor kivettem a hordozóbol még szétnézett az asztalon mi van és adtam neki pici sajot mert az volt amit ő is ehet.szerencse jó étvágya van.

a múltkor pogit ugy sütöttem hgoy kenguruba rajtam volt. nem tudom mi lesz a mézes kalács sütésnél na meg a beiglinél....

Párom most sincs itthon, de talán ha erről az utról haza jön akkor itthon lesz ebbe az évbe. bár ő olyankor szerel, vagy gépezik...rá rá néz épp a gyerekre de...

szerencsére nálam olyan 20-21 óra körül alszanak mind ketten. de bár mióta a kicsi négykézlábon áll azóta szenvedünk esténként, mert menne csak nem megy...hát nekünk az együttlétre van olyan hogy hajnalba van időnk jobban, bár mind a két gyerek velünk van egy pici szobába de megoldjuk...néha még én többet is szeretném hogy sikerüljön összehozni, hogy párom ne szenvedjen hiányt.

10490. Edina986 (válaszként erre: 10488. - Cartedoor)
2013. nov. 19. 19:21
nekünk sem sikerült kiváltani még mondjuk nem is bánom, eszik és előtte vagy utána szopcsizik vmennyit, reggel szopik majd gyümölcs alszik, délbe eszik vmi főzelékszerűt, 3kor rudit, és még este eszik klözbe meg jópárszor szoptatom :-)
10489. 55875e9863 (válaszként erre: 10484. - Lane01)
2013. nov. 19. 19:06

Mondjuk most hogy én egyedül vagyok a kicsivel, annyi szerencsém van, hogy nincs itt párom akinek még este is csinosnak és kívánatosnak kellene lennem, nem kell rá főznöm, mosnom, takarítanom és a többi. Ez a része "előny". De ha azt nézem, mégis csak jó lenne ha nem lennénk így külön háztartásban a kinti munka miatt... :(

Nehéz így is, nehéz úgy is.

10488. Cartedoor
2013. nov. 19. 17:43
ti már teljesen ki tudtok váltani egy étkezést főzivel vagy gyümivel? Hanna akármennyi főzit eszik is meg, mindig kell még utána legalább 120 ml tejcsi is. Nem tudjuk elhagyni. Eddig két étkezésre van beiktatva gyümi és főzi.
10487. Kittyna1990 (válaszként erre: 10484. - Lane01)
2013. nov. 19. 17:41
Jaj Lane ne mondj ilyeneket. ez sajnos most egy ilyen hullám völgy ne aggódj túl lesztek rajta.Tudom hogy nagyon nehéz és mindent tényleg megteszel. Ülj le a pároddal egy picit beszélni mond el neki mennyire szereted de nagyon fáradt vagy. Hidd el megérti sőt látja is.
10486. Gitta1980
2013. nov. 19. 17:23

Mi amiota atvisszuk a szobajaba azota nem kel fel ejjel-hajnalban.

eddig az volt h ha elaludt ettem mellszivoztam zuhiztam igy eltelt par ora es mikor lefekudtem pont felebredt lehet ram. multkor felsirt de visszaaludt amikor a szobajaban volt.

10485. Gitta1980 (válaszként erre: 10484. - Lane01)
2013. nov. 19. 17:18

Nekem sem igen jut idom semmire.

Nalunk sincs segitseg. Esetleg a szomszed neni de nem akarom csak ha nagyon muszaj akkor atvinni,meg o sem mindig er ra.

Egyszer mikor dokihoz mentem rabiztam. tok jol elvolt de se nem aludt se nem evett,igaz elotte megetettem rendesen.

Este 9-10-11 korul alszik el es reggel 6-7 korul kel.

Van h.este is felkel 1x. ugyh.nekunk ez jo legalabb.

Napkozben alszik 1-1orat meg elvan magaban felorakat neha de ilyenkor kb az evesig zuhanyzasig jutok el. mosni probalok de ma pl nem jutottam odaig.

parom sokat segit,most o foz. neki gyorsabban is megy mint nekwm es finomakat csinal,sutit is.

egymasra nemigen van viszomt idonk... :-(

10484. lane01 (válaszként erre: 10479. - Gitta1980)
2013. nov. 19. 16:25

Anyuék 90km-re laknak, anyósomék 60-ra, 3 éve sincs, hogy beköltöztünk a városba. Mindenki dolgozik még, ha el is megyünk hétvégére valahova, akkor szombaton gyakran dolgoznak a nagyszülők, párom pedig méhészkedik, ott van az állománya a szüleinél, ő azt csinálja olyankor. Így megint én maradok a gyerekkel. Ha anyósom vagy apósom otthon is van, akkor átveszik Lórit, de akkor meg rám marad a főzés és 2-3 félét megcsinálni 6 emberre, amiből 4 férfi... Nem is tudom, hogy melyik a fárasztóbb. Lóri keresztanyja él csak itt, a barátnőm. Neki vendége van most (egy másik kismama egyébként, aki Németben élt évekig, teherbe esett egy francia színésztől egyéjszakás dologból, és most van egy lánya, 11 hós), de egyébként se akarok rátelepedni, neki is van élete.


Épp most jöttünk egyébként vissza a városból, elaludt a kocsiban, de már alvásidő lett volna, addig kuksolt a sapija alól kifele. Betettem most az ágyába. Ma folyamatosan felkelt, szerintem jön a foga, a popsija is piros. Lefárasztja ő egyébként magát, mert rengeteget megy, nagyon aktív, meg sem marad egy helyben egy percet sem, álmos is este rendesen. Van úgy, hogy az első szemdörzsitől számítva még egy órát ébren tartom, de ha kezd ürülni a pocija, már nem alszik el, és ha túl álmos, amikor etetem, akkor meg bealszik a felén, és még hamarabb kel. Én nem gondoltam volna, hogy ennyire komplikált az anyaság... :(

Kaját szerintem laktatót kap, mert a husi megy minden este, de annyira bélpoklos ez a gyerek, hogy valami hihetetlen. Kinézi a kaját a szánkból és hiába ő előtte fejezte be az evést 20 perccel, neki a miénk is kell. Ennyiből mondjuk nincs gond vele, hogy mindent megeszik. :D

Elvonulnánk mi a nappaliba, de ha este 10-11ig fenn kukorékol a babóca, akkor már én befele akarok vonulni a helyemre.Járókánk nincs, de van utazóágy, lehet elhozzuk anyuéktól és abba beleteszem.

Néha már amúgy annyira el vagyok keseredve, hogy még az is átfut az agyamon, hogy jobb lenne egyedül a babóval. :(

10483. MeliLewi
2013. nov. 19. 15:48
Egy hete mondta a férjem, hogy úgy élünk egymás mellett, mint két idegen. Másnap már megbánta. Persze értem én, hogy mire gondol, de teljesen kimerít a bébikém. Totál úgy vagyunk, mint Lane. Éjjel még 3-szor eszik, de általában többször felkel. Én adok este neki tejpépet és cicizik is mellé, de már 10-kor éhes. Már mondjuk hozzászoktam, mert ha nagy ritkán előfordul, hogy 2-szer kel fel én meg akkor azon kattogok, hogy miért nem ébred fel! Akkor meg azért nem alszok. Hihetetlen. Most meg ráadásul én is és ő is megfáztunk, egész éjjel hordoztam, hát ki a fenének lenne kedve házaséletet élni. Sokszor még kedvesnek is nehezemre esik lenni.
10482. Gitta1980 (válaszként erre: 10481. - Gitta1980)
2013. nov. 19. 15:27
Bocsi az utolso mondatnal mar megkeveredtem es nem ratok gondoltam. :-)
10481. Gitta1980 (válaszként erre: 10445. - Klaudia910402)
2013. nov. 19. 14:58

Szia! szerintem jo ha van kisteso. Nalunk mondjuk nagy a korkulonnseg noveremmel majdnem 20 ev.

Mi szeretnenk Bianak tesot. szerintem 2 ev korkulonbseg jo,en ugy szeretnem. Remelem ocsike lesz,bar imadom a kislanyom. Jo ha a masik nemmel is megismerkedik csaladon belul. Meg parom nagyon szeretne fiucskat. En nagyon szerettem volna kislanyt. Hat lehet lesz 3 gyerkoc is mert en mégegy leanyzot is szivesen fogadnek.

De ha fiam lesz biztos a fiukert leszek oda. :-)

szerintem mindent konnyebb csinalni ha van teso. jobban el is engeded ha nincs egyedul.

ha nagyobb a korkulonbseg tehat 4-5 ev akkor jobban varja a tesot tobbet torodik vele. vigyazni tud ra. lehet a masodik babatok egy kisangyal lesz es nem lesz semmi gondotok vele.

10480. Gitta1980 (válaszként erre: 10468. - Durciful)
2013. nov. 19. 14:31
esetleg kesztyus overallt probalj meg ami olyan h.ki is dughatja a kezet de ra is lehet huzni. esetleg kerdezd meg h.vissza lehet e vinni ha nem valik be nem jo a meret.
10479. Gitta1980 (válaszként erre: 10466. - Lane01)
2013. nov. 19. 14:28

Szia! nalatok sincs senki aki vigyazna Lórira?

Esetleg probalj setalni vele sokat levegozni ha birja a babakocsit mert az jot szokott tenni az alvokajuknak,hatha jobban fog aludni,mert a levego elpilleszti.

Meg probaljatok lefarasztani hatha attol is jobban alszik. A laktatobb kaja is segithet.

Probalj kicsit a paroddal egyutt csinalni vmit ha tudsz. En is erzem h.kevesebb idonk van egymasra mert v en vagyok a kicsivel v o esetleg mindketten.

De amikor van kis szabadidonk akkor is hazimunka van foleg. bar mi nezunk kis tvt filmet szamgepen ill hallgatunk radiokabaret dumaszinhazat van h.ugy h.ott alszik Bia mellettunk.

Az tenyleg jobb ha kulon szoba van nyugodtabb az alvas mindenkinek.

Nappaliba nem tudtok elvonulni? vagy a kisagyat a nappaliba tenni? jarokatok nincsen? nekunk ajanlotta a vedono pedig még csak 3 hos Bia. kb 5-ert is vannak mar

Az lehet a nappaliban is abban is aludhat neha.

10478. Edina986 (válaszként erre: 10468. - Durciful)
2013. nov. 19. 13:49
na a kesztyűre én is kiváncsi leszek, mi még nem vettük fel, mondjuk Nóri szopja az ujját is hát nem tudom mi lesz....
10477. Durciful (válaszként erre: 10470. - Cartedoor)
2013. nov. 19. 13:08
Én egy szobában nőttem fel az öcsémmel. Konkrétan tűz és víz vagyunk, amit én szeretek, ő nem, amit ő szeret, én nem. Ő fix heavy metal rajongó volt (én egy könyvmoly), egy hétvégét azzal töltöttem, hogy a nyári diákmunkán megkeresett pénzemen vett gyönyörű, divatos tapétával, apukám segítségével kitapétáztuk a szobát. Másnap, amíg fürödni voltam, az öcsém újra kitapétázott, halálfejes képek voltak még a mennyezeten is, jó vastag cellux ragasztóval rögzítve. És a sornak itt nincs vége. A szüleim nem mertek sosem belevágni egy lakáscserébe, volt ugyan egy kertes házunk is kb 40 km innen, de azért rajongtak, hétvégi házként használták mindig is (azóta is), megtermeltek minden félét és úgy gondolták, megleszünk mi egy szobában. Hát nem voltunk meg. Ha lehetne két babám, nekem csak úgy lenne, ha lenne külön szoba is a számukra. Az fix.
10476. lane01 (válaszként erre: 10475. - Klaudia910402)
2013. nov. 19. 13:07

Nem mindig tudok feljönni és amikor nézem a fórumot, nem tudok teljesen visszaolvasni, így néha már nem látom a válaszokat a kérdésemre. :(


Sajnálom, hogy ilyen a helyzet nálatok!

10475. Klaudia910402 (válaszként erre: 10473. - Kittyna1990)
2013. nov. 19. 12:57

Pont ezt akartam írni...de lane neked kiirtam múltkor is felirjak 90%-os kedvezménnyel.


ez az elhidegules nálunk is megy.azert mert egyrészt ő kint van en meg itt, meg most csinaltuk meg a házat es annyit kiabált velem meg minden hogy annyira rosszul éreztem magam vele hogy egymáshoz sem szóltunk szinte három hétig amíg itthon volt :( pedig olyan szoros, különleges kapcsolat volt közöttünk de már nincs

most próbáljuk visszacsinalni

10474. lane01 (válaszként erre: 10473. - Kittyna1990)
2013. nov. 19. 12:11
Utána is kérdezek akkor a dokitól, hátha javulna valamit a helyzet. Köszi!
10473. Kittyna1990 (válaszként erre: 10471. - Lane01)
2013. nov. 19. 10:27
Ez a sinemild és a sinlac tejmentes szentjánoskenyér és rizslisztből van. Ebbe nincs tej nem tej alapú.Dokival fellehet íratni úgy olcsóbb
10472. lane01 (válaszként erre: 10470. - Cartedoor)
2013. nov. 19. 10:26

Párom hálás érte, hogy szültem neki egy gyereket. Azt mondta, hogy előtte is szeretett, azóta meg még jobban és tisztel is érte nagyon. Ő nem erőlteti a szexet, szerintem tapintatlanságnak érezné. Sokszor pedig lehetősége sincs próbálkozni, mert én bevonulok a szobába aludni, ő meg még tévézik, vagy mire kijön a zuhanyzóból, addigra én már alszom.


Én is tisztelem őt, hogy ennek ellenére tudom, hogy nem kell neki más és kitart mellettünk. Azért mondjuk megjegyzi néha, hogy olyan távol érez magától és hogy olyan közömbös vagyok vele. De egész nap anya-módban van az agyam és még este is, amikor meg ágyba kerül a gyerek, már nem tudok átkapcsolni, csak kikapcsolni mindent és nem akarok foglalkozni már semmivel.

10471. lane01 (válaszként erre: 10467. - Kittyna1990)
2013. nov. 19. 10:11

Tejpépet mi nem kaphatunk, mert tejallergiája van Lórinak. Minden nap kap tejterméket, vagy 2 naponta, de csak szintentartás végett. Pl. Dörmi macinak a fejét megettük tegnap, vagy vettem neki tejszeletet és 2-3 részletben megkapja. Vettünk gabonapépet még 4 hónapos korában, ezt kapta gyümivel és magában is, de egyrészt drága volt (900 ft 4 adag, de én 3-at csináltam belőle és még mellé egy fél üveg bébidesszert), másrészt meg eleinte 5 órát bírt ki kajcsi nélkül (de ha este 6-kor megette és lefektettem 9-kor, én meg 10-kor bedobtam a szunyát, 11-kor már keltem hozzá etetni, aztán már mindig csak max 3 órát bírt), aztán meg egyre kevesebbet, így feleslegesnek tartottam megvenni.


Este vacsira főztem neki egy maréknyi csirkemellet két maréknyi rizzsel, két maréknyi parajpürével, és egy fél üveg szilvás bébiétellel. Szinte teljesen megette, 5 órát húzta, de ebből fenn volt másfelet, evés után meg nem akart elaludni és gagyarászott nekem még 3 órakor is az ágyában. Biztos vagyok benne, hogy eltelíti, mert én kínálnám még neki és nem kéri, meg keni szét már olyankor a fején, és valamiért mégsem húzza vele.

10470. Cartedoor (válaszként erre: 10466. - Lane01)
2013. nov. 19. 09:55

ez így van egyébként, hogy mindenki más élethelyzetben van, más körülményekkel és más felfogással. Én is azt mondom hogy jó ha van testvér, de fontos mérlegelni is. Fontos a temperamentum és fontos az is hogy mind a két gyermek maximális figyelmet kapjon. Munka mellett két gyermekkel nem lehet egyszerű. Van egy ismerősöm, aki most szülte a 3. babát és amikor megkérdeztem hogy bírja a picivel, azt mondta hogy "nincs vele gond". Én már biztos meghaltam volna a teendők sokasága, a felelősség, az időhiány, az állandó készenlét súlya alatt. Ezért mondom hogy valakinek 3 gyerek is "gyerekjáték"..:) És még nem is élnek jómódban.

Jó hogy említetted ezt a szobatárs dolgot. Én is érzem ezt a párommal, nálunk is parkolópályán van a dolog. Se kedvem, se ingerenciám rá, ami feszültséget okoz folyamatosan. Remélem fog ez még változni.

A pici minden időmet és gondolatomat kitölti, az ő mosolya és jókedve lett a legfontosabb. Az ő rezdüléseire ugrom egyből. Lehet hogy más férfi sem viselné ezt olyan könnyen.

Ti hogy álltok ezzel?

10469. Kittyna1990 (válaszként erre: 10468. - Durciful)
2013. nov. 19. 09:47
Na hát Alen ugyan ez. Már addig fajult hogy a kis szájával tépte le és már egymerő nyál volt.külön betakarom neki mást nem tudok csinálni :)
10468. Durciful
2013. nov. 19. 09:31
Lányok! A ti babátok mit szól a kesztyűhöz? Alexanderre nem lehet ráadni. Őrület, amit csinál. Addig sír, amíg rajta van a kesztyű. Megpróbál megszabadulni tőle. Tegnap este mentünk sétálni. Volt is balhé a kesztyű miatt. Végül levettem. 1 mp múlva édesen aludt, a keze legfelül, kint. Mire vége volt a sétának, tiszta hideg volt a kis keze. Ti mit csinálnátok?
10467. Kittyna1990 (válaszként erre: 10466. - Lane01)
2013. nov. 19. 08:58
Nem irigyellek :( Isteni szerencse hogy nekem a srácok jól alszanak én már megkattantam volna.Én 11től alszom 6ig így is fáradt vagyok nem hogy közte még ébren legyek..nem könnyű.próbáltad hogy tejpépet adsz neki? vagy van a sinlac vagy a sinemild azt bekevered gyümivel
10466. lane01
2013. nov. 19. 08:49

Klaudia! Mi valószínűleg bevállalunk egy kistesót, de csak 4-5 év múlva. Jelenleg 60 nm-en, egy hálószobában vagyunk 3-an. Jövőre mi kiköltözünk párommal a nappaliba, de ez hosszú távon nem megoldás, szeretnénk egy házat, mellesleg a belvárosban lakunk, ami elég szmogos és másfél-két km egy játszótér. Emellett van, hogy éjjel 4-6 alkalommal kel fel Lóri, segítségem nincs, főznöm meg kell, meg takarítani is. Az alvása nagyon rendezetlen, olykor 2-2,5 órát alszik nappal, máskor alig 30 percet, aztán van hogy még este 11-kor fenn vagyunk, reggel 6-kor már kel, közte meg ahogy kedve van, pedig estére már husit kap, mégse bírja ki vele reggelig. Meg én pereskedek még most is a volt munkaadómmal, miatta kapok most minimál gyest, ezért nekünk össze kell húzni a nadrágszíjat, amíg el nem megyek dolgozni.


Viszont tényleg jó kérdés, hogy kinek kell egy 30-hoz közelítő egy gyermekes anya, szerintem senkinek, de egy gyerektelen 30-as se kellene, meg 20 gyerekes se, mert mindig benne van, hogy beüt egy kis "baleset".


És nem tudom, hogy ki hogy van vele, de mióta Lóri megszületett, mi úgy élünk egymás mellett, mint valami haverok, vagy nem is tudom... :S Mint egy koleszban a szobatársak, teljesen külön életet élünk a párommal. Szex szinte szóba se jön, de ha mégis, akkor már napokkal előtte be kell táblázni, meg azért fáradt se legyek, meg minden passzoljon. És ha lehet, akkor inkább offoljuk mindketten. És Lóri itt van velünk egy szobában, tudom, hogy nem tudja, hogy mi folyik itt, de nekem elveszi a kedvem, ami egyébként se nagyon van. Én lelkileg most a padlón vagyok. Most kezd összegyűlni a kialvatlanság, a magány, az eltávolodás a páromtól, a folyamatos agyalás a jövőn, hogy mit hogyan csináljunk...


Ha anyagilag megengedhetitek magatoknak és lelkileg is készen állsz egy új babára, akkor szerintem vállaljátok be! Persze ehhez a párodat kellene első körben meggyőzni. De ha jól emlékszem, akkor párod külföldön dolgozik... Én a helyedben kiköltöznék hozzá és jöhetne a második baba. :)

2013. nov. 19. 06:45
Mindenesetre jól meg fontolandó de nálunk sem volt az hogy mindent megkaptunk. Amíg iskolába jártunk 100%-ig támogatva voltunk aztán az élethez kaptunk egy kis kezdő tőkét (nem milliós tétel) amit arra költöttünk amire akartunk nyilván nem úgy kaptuk hogy kicsaptak minket az utcára és hozzánk vágták ha nem mikor már család alapítás volt akkor mi az esküvőre költöttük nővéremék lakásra.Én másfél évet dolgoztam aztán jött André aztán most Alen. tervezünk 3.kat de őt kb 4-5 év múlva. Most szeretnénk nagyon költözni mert én vidéken nem tudok megmaradni de hát családi házunk van azt se lesz most egyszerű eladni. Na mind1 is tervek vannak addig jó :) Így van cél is
❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook