Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2013 januári babák fórum

2013 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2945. esther78
2013. aug. 1. 18:30
Tegnap már kipróbáltuk, igaz nem sokat volt benne, tetszenek neki a rajta lévő mindenféle zörgő csörgő. Menni nem igazán sikerült vele csak hátrafele, de azt nagyon élvezte.
2944. bowie (válaszként erre: 2943. - Esther78)
2013. aug. 1. 17:25
Lehet fogja szeretni.:)
2943. esther78
2013. aug. 1. 17:22
Mi ajándékba kaptunk egyet.
2942. bowie
2013. aug. 1. 15:47

Nincs, de nem is lesz. Nem találtam értelmét a nagyobbnál sem, hamar elmászott ő is, úgyis eljut mindenhová. Aztán majd egyszercsak fölkapaszkodnak, és elindulnak..a kompban meg nem tud fölkapaszkodni, hogy elinduljon.


Ma vettem neki a rosmannban, akciós a nestlének ilyen 4 darabos túródesszertje, 6 hónapos kortól. Bejött.:D

2941. esther78
2013. aug. 1. 14:21
Nektek van bébikompotok? Próbáltátok már, vagy még korai bele rakni?
2940. esther78
2013. aug. 1. 14:21
Azért vonzza az ágy széle, mert az ágy előtt van egy asztal, és mindenféle érdekes dolog van rajta. Ásványvizes palack, újságok, stb, és azt neki muszáj elérni.
2939. esther78
2013. aug. 1. 14:19
Lili előre halad, bármiféle módon, kúszik, mászik, forog, de ő nem fókázik, hanem a fejét rakja le, és a seggét tolja. De már szépen mászik előre, csak az a baj, hogy nagyon vonzza az ágy széle, és képes 2 másodperc alatt az ágy egyik végéből a másikba mászni.
2938. bowie
2013. aug. 1. 13:01

Enyém a haját húzza..

Kapaszkodik a hajába, húzza felfelé, hogy majd úgy felül...:))))

Kutyázunk már mi is, és hátrafelé halad. Előre meg kúszik.

Ma voltunk tanácsadáson, 7700 gramm lett.:) Most 6 és fél hónapos.


(piszok gyorsan repül az idő)

2937. esther78
2013. aug. 1. 12:03
Most meg megint kitalált valami hülyeséget. Evés közben, mind a 2 fülét fogja, és úgy eszik a cumisüvegből. Az egyik füle már sebes is belül, mert annyira csimpaszkodik bele. Nem tudom miért jó neki így.
2936. esther78
2013. aug. 1. 12:02
Bár Lili amilyen hebrencs, nem csodálkoznék rajta, ha tényleg megfulladna ivás közben, főleg hogy a cumisüvegből is úgy iszik néha, hogy elfelejt nyelni, mert valami annyira leköti a figyelmét, amikor meg hirtelen lenyeli, majd meg fullad benne. Ráadásul a pohárnál is annyira türelmetlen volt, hogy nem lehetett szépen önteni a szájába, mert folyamatosan lökdöste a kezem.
2935. esther78 (válaszként erre: 2934. - Elisa82)
2013. aug. 1. 11:59
Mi egyenlőre cumisüvegből itatjuk. Próbáltam már kis üveg kávéspohárból, de a gyümölcslé fele a nyakában és a ruháján kötött ki, hiába volt rajta előke. Én kérdeztem a védőnőt, ő azt mondta hogy a cumisüveget használjuk, mert az itatópohártól, vagy a rendes pohártól megfullad. Szerintem ez hülyeség.
2934. Elisa82
2013. aug. 1. 10:50
Ti miből adjátok a babáknak az innivalót vagy a tápszert? Azon gondolkozok,hogy érdemes-e itató poharat venni neki így 6,5hónaposan vagy majd csak 1éves kora után? Nem tudom mi lenne a legjobb.Írjátok légyszi,hogy ti hogy gondoljátok ezt a dolgot,sok fele azt olvasom a foga miatt érdemes lecserélni,főleg mivel tápszeres baba még itt-ott issza.
2933. Ede71 (válaszként erre: 2932. - Esther78)
2013. júl. 30. 21:50
tényleg fontos hogy a babának is ízlik, meg az ára is tényleg jó, plusz 1 éves korig támogatottan lehet kapni, ez is nagyon lényeges.
2932. esther78
2013. júl. 30. 18:10
Kupakos cumink van, csak a másikfajta tápszer után kicsit fura volt, hogy ez darabos marad. A másik ettől sokkal finomabb szemcséjű, és 2 rázás után szépen feloldódott, soha nem volt benne csomó. Van teaszűrőm, és miután jól összeráztam még át is szűröm egyszer, így tutira átfolyik a cumin. Lilinek ízlik, így szerencsére ezzel nincs problémánk. Azért ez lényegesen olcsóbb mint a másik fajta.
2931. Ede71 (válaszként erre: 2929. - Esther78)
2013. júl. 30. 15:16
én nem tudom, 40 fokos viz is elég, szerintem csak éppen jól fel kell rázni, azért írtam hogy kupakos üvegben csináld, és után cseréld el a cumit, vagy öntsd át másik üvegbe a tápszert, nekem nagyon bejött ez a módszer, előtte kinlódtam mert mindig darabos volt és a kicsi meg ideges mert nem jött a cumiból semmi.
2930. esther78
2013. júl. 30. 14:33
Nálunk Lili átlagosan 3x alszik olyan fél-1-1.5 órát, attól függ éppen milyen kedve van. De előfordult már hogy csak kétszer aludt. Általában a harmadik alvást hagyja ki ami olyan fél 6 körül van, ilyenkor fél 7-kor eszik, és olyan fél 8 körül megyünk vele sétálni, mert általában a nem alvás miatt ilyenkor már elég nyűgös, és otthon nem igazán bírni vele, a babakocsiban pedig szépen elvan, nem alszik el, ha mégis akkor kiveszem, és akkor nézelődik. Azért nem engedem hogy fél 7 után aludjon, mert akkor kialussza magát, és este nem tudom elaltatni.
2929. esther78 (válaszként erre: 2904. - Ede71)
2013. júl. 30. 14:30
Lehet hogy a meleg vízben jobban eloszlik a tápszer, viszont az előző tápszeren, nem tudom hogy erre is igaz-e rá volt írva, hogy nem szabad nagyon meleg vízbe tenni, mert elpusztulnak a jótékony baktériumok.
2928. bowie (válaszként erre: 2927. - Elisa82)
2013. júl. 30. 08:55

Lement szerencsére. Vasárnap este volt egy hasmenése, azóta semmi baja.:)

2x alszunk általában, nagy ritkán, ha valami csúszik, akkor 3x.

2927. Elisa82 (válaszként erre: 2926. - Bowie)
2013. júl. 30. 08:04
lement már a láza? szegénykémet jol meggyötörte valami:( ti hányszor alusztok egy nap amikor jó minden?
2926. bowie (válaszként erre: 2925. - Elisa82)
2013. júl. 29. 17:49

A tied legalább alszik a gyógyszertől. Enyém meg olyan, mintha partidrogot kapott volna, ha gyógyszert kap. Épp ma mondták, hogy némely gyerekeknél ilyen hatásai vannak.

De mi ma nem voltunk nyűgösek, háromszor mondjuk pancsiztattam. Sztem most pótolja be az alvást, ivást, mindent.

2925. Elisa82
2013. júl. 29. 17:22
Ti is nyügesek voltatok ma? Képzeljétek alul hogy kibujt a kétfoga már régen és most nem felül bujik hanem mellette,de felül is fehéredik kifele :( nem tudom ez a meleg vagy a foga vagy mind kettő de gyógyszert kellett adjak neki és ugy aludt el éppen most,de ma még nagyon keveset aludt.:(
2013. júl. 28. 00:18

Sziasztok! Rég jártam itt, látom megcsappant a fórumozók száma, biztos mindenki elfoglalt:-)

Az én kicsi Abigélemről néhány adat: egészséges, okos, gyönyörű. 6 hósan 6460 gr és 61,5 cm. Mosolygós, kiegyensúlyozott baba. Foga még nincs, haja annál inkább:-) Anyatejes, de kap már ezt-azt. Imádja a zöldségeket, gyümölcsöket is. Pohárból itatom leginkább(tudom, anyatej mellett nem lenne feltétlenül szükséges, de én így vagyok nyugodt:-)). Még felülni magától nem tud, de szerintem napok kérdése. Imád hemperegni. És ülésbe húzásból állandóan felállna. Nagyon tudja szerettetni magát, zabálnivaló. És leginkább ölben érzi jól magát, de igyekszünk nem felszoktatni.

Látom megosztjátok egymással továbbra is a tapasztalataitokat, úgyhogy igyekszem gyakrabban bekukucskálni! Puszi és jó egészséget mindenkinek!

2923. bowie (válaszként erre: 2922. - Elisa82)
2013. júl. 27. 14:58
Sima pohárból szokott inni, a csőröspoharat se nagyon szereti. A sima hagyományos kávéspohárból szeretett inni eddig. Most, hogy lázas, csak most van ez a gond, hogy nem nagyon akar inni. De a szívószál bevált.
2922. Elisa82 (válaszként erre: 2919. - Bowie)
2013. júl. 27. 10:49
pohárból nem inna többet?de lehet csak sűrűn szeret inni keveset nem? én mondjuk hársfa teát szoktam csinálni csak cukor nélkül az megnyugtatja,ilyenkor fogzáskor szokott kapni,meg sok mindenre jó,lehet kapni coop boltba filtereset,van mikor a vízbe teszek forralás előtt egy pici cukrot,de ritkán nem akarom hogy már cukrot kapjon.
2921. Elisa82 (válaszként erre: 2920. - Bowie)
2013. júl. 27. 10:47
az arra való mikor még nincs megkeresztelve a gyerek ,akkor egy pohár szenteltvízbe a círokseprűt meggyújtod és elfujod ami a végén megégett azt belecsapkodod a vízbe és a gyerekre kereszteket teszel kezére lábára hasára hátára fejére és ha ez a szenescírok seprű darabok lemennek a pohár aljára mielőtt a gyerekre kenegeted akkor valaki megverte szemmel,én mind a 2lánynál használtam és be vált akkor csináltam mikor nagyon síros volt és valami uton modon megnyugodott most hogy ez az volt vagy nem amitől megnyugodott passz,de ez olyan mint a lánc:)
2920. bowie (válaszként erre: 2918. - Elisa82)
2013. júl. 27. 09:53
Mi ez a szenes víz? ezt nem értem..:)) Azzal mit kell csinálni?
2919. bowie (válaszként erre: 2918. - Elisa82)
2013. júl. 27. 09:51
Most úgysem kérte, a nyers almát reszeltem, kinyomkodtam, azt úgy ahogy itta, de annyi azért nem elég. Most szívószállal iszik, ez bejön egyelőre, mert izgalmasnak találja.:)) Remélem kitart az izgalma míg túljutunk ezen a lázas időszakon.
2918. Elisa82 (válaszként erre: 2916. - Bowie)
2013. júl. 27. 08:17
lánc nekünk sincs nem is gondoltam rá,de én minden ilyenre mikor szenved a pici azt mondom ártani nem árt,ki kell próbálni sosem tudni mi válik be.mi mikor 3hónapos volt folyamatosan szenes vizet csináltunk neki mert van ez a szemmel verés van hogy akaratlanul is megverik,és bevált már 3nap nem szált le a szén a víz aljára,ez keresztelés előtt csináltuk.inni való főzd meg neki az almát kompótnak és a levét szűrd át és add oda neki ,mi nagyon szeretjük:) próbáld ki hátha bejön meg abba aztán tényleg csak természetes anyagok vannak,kicsit több vízzel főzd hogy maradjon leve neki.:)
2917. Elisa82
2013. júl. 27. 08:12
Én a nurofent adom neki de csak éjszakára és attól alszik rendesen,mi most ilyen köhécseléssel küzdünk de nem tudom mire vélni mert szerintem csak a nyála folyik vissza és félre nyeli az evés megy csak kezdi megint ott hagyni a tápit is meg a kaját is,borzasztó kinozza a foga,most reggel láttam felül neki hogy megrepedt már a fogínye de nincs foga még felül,de 3napig szinte csak sírtunk és rosszul aludtunk:( meg szerintem az idő is amiatt is nyügös.
2916. bowie (válaszként erre: 2915. - Esther78)
2013. júl. 27. 07:07

Hát mi most a láz miatt folyamatosan diktáljuk bele a germicid c-t, a nurofent, a panadolt...


Utánanéztem neten, meg itt a hoxán néhány ismerőst, mindenki azt mondta itt, hogy olyan direkt volt a jó irányba változás, hogy nem tudják másra fogni, csak a láncra. Hát, ártani nem ártok vele, kipróbálom, hátha beválik nekünk is.

Fulladást nem tud okozni, mert a babáknak valónál külön vannak csomózva a szemek, és meg is van adva, hogyan kell mérni, hogy mekkora legyen a lánc. És nincs a babán éjszaka, még így sem. Nappal meg vele van a szülő..:))

Most meg az innivalóval kínlódunk, gondolom a láz miatt nem nagyon akar inni, szóval próbálkozok mindenféle innivalóval, hátha valamelyikből több csusszanna le.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook