Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011. szeptemberi ovisok fórum

2011. szeptemberi ovisok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
201. kugyi27
2012. márc. 30. 12:03
Sziasztok! Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit. Most volt 4 éves februárban 27-én. Másik kisfiam 9,5 hónapos. Szerencsére könnyű volt beszoknia,mert bölcsiből ment át, ismerőseivel,barátaival. Csak az óvónénik voltak újak:) Épp most volt az ovigála. A pumukli táncot adták elő. Nagyon édesek voltak:)
2011. febr. 12. 18:44
Jobban vagy már? én kicsit náthás avgyok, de ebből hamar kijövök.. remélem jobban meg nem megyek bele semmiféle betegségbe
199. benvik (válaszként erre: 198. - 367d5fde7b)
2011. febr. 10. 09:46
Sikerült sajnos, és engem ütött ki a legjobban. Most sem kapok levegőt sehol. Orromon reménytelen, a torkom meg iszonyúan fáj minden levegővételnél:-(
2011. febr. 10. 09:28
Te is beteg vagy? hála nálunk mostmár minden rendben van
197. benvik (válaszként erre: 196. - 367d5fde7b)
2011. febr. 8. 12:51
Még betegen:-( Én nyakaltam be a legjobban a jelek szerint...
2011. febr. 1. 10:24

:((


Betegek vagytok még? Adának a kötőhártyagy. szépően rendbe jött, még kicsit piros a szeme.. de ugyan úgy folyik még az orra :S hogy zet nem tujduk elhagyni

195. benvik (válaszként erre: 194. - 367d5fde7b)
2011. jan. 31. 15:23
Én mindig utáltam következetesen. Soha nem ment:-(
2011. jan. 31. 13:43
na hát, kb én is így vagyok ezzel... nekem alsóban elvette a tanárom a matektól a kedvem, és azóta sem jött meg... másodiksa votlam mikor is minden feladatom sorra jó lett a dolgozatokba, de mindig egyest kaptam. anyu bement, és az volt a gond, h én nem úgy csináltam ahogy ő tanította, hanem túlbonyolítottam. mert nekem az volt a könnyebb a bonyolított módja. apu úgy magyarázta el, és könnyebbnek bizonyúlt. és általános alsó tagozatos voltam mikor félévkor megbuktatott matekból a nő /másodikban/. na, nekem ott elment a kedvem a metektól. érdekes mód ahogy másik tanárt kaptunk jobb lettem matekból, súőt volt mikor 5 is voltam, de gimibe meg totál lenullázódtam :S
193. benvik (válaszként erre: 192. - 367d5fde7b)
2011. jan. 31. 13:34
Nekem a matek mindenben kizáró ok. Félek is tőle, ha majd valamelyik gyerek jön, hogy segítsek megírni a háziját. Szerintem kb második osztályig fog csak menni:-(
2011. jan. 30. 19:00
matek nekem sem az erősségem. én kertészmérnökire szertenék jelentkezni, de még idén sem.. már bánom, h nem jelentkeztem anno.. amíg itthon voltam Adával talán sikerült is volna elvégeznem. de majd jövőre jelentkezem, már idén sem kapkodom. oda is kell a matek.. nem tudom velem is mi lesz.. nem az én tantárgyam sajnos :S
191. benvik (válaszként erre: 190. - 367d5fde7b)
2011. jan. 30. 18:25
Pályaválaszásnál néztem annakidején. Annyi volt, hogy kinyitottam a könyvet, megláttam, hogy felvételi földrajz és matak vagy fizika, és becsuktam a továbbtanulási könyvet.... Szorgalmasan jártam annakidején különtanárhoz, odafigyeltem az órán, és mégis olyan hülye voltam hozzá, hogy az csak na:-(
2011. jan. 30. 18:04
ma én is olvastam róla dolgokat.. csak a matek miatt nem mentél geológusnak?
189. benvik (válaszként erre: 188. - 367d5fde7b)
2011. jan. 30. 13:47
Érdekes ám a földrengés. Én nagyos sokat olvastam róla, sőt geológus akartam lenni, de hát oda volt matek a felvételin....
2011. jan. 30. 13:04
itt pár másodperc volt az egész.. mire feleszméltem már vége is volt... tőlünk nincs messze az a hely, ahol a legerősebb volt. de pl tőlünk 10percre lakó ismerőseink meg semmit nem éreztek belőle... lent balatonon apuék sem
187. benvik (válaszként erre: 186. - 367d5fde7b)
2011. jan. 30. 12:45
Szerencsére itt nem volt semmi. Nekem nem tudni miért, nagy parám a földrengés. Egész kicsi, pár éves korom óta visszatérő rémálmom. Pedig akkor még senki nem beszélt nekem róla, nem láthattam tv-ben. Mégis rendszeresen álmodom:-( Azért ez nem volt olyan kicsi rengés a Richterskála szerinti adatokból...
2011. jan. 30. 10:19
éreztétek a földrengést? alattam megmozdult a szék, megmozdult az asztal, Ada lehuppant az ágyról :D tele volt közösségi oldalam, h mennyire féltek... hát, én konkrétan kacagtam egyet a kiírásokon, mert nálunk ez semmi sem volt ahhoz képest, amik máshol mennek...
2011. jan. 29. 11:01
na ezt jól megaszontam, h mi történt itt tegnap 2 napja... bemásoltam másik fórumból,mrt oda már leírtam tegnap és az a tegnap azért van ott :D na de a lényeg ez történt itt 2 napja reggel :D
2011. jan. 29. 11:00

Nekem szerencsére helyre jött, de nekem is nagyon sebes volt.


itt meg tegnap képzeld mi történt 2 napja. . . tiszta "csikágó" ez a fehérvár. . . reggel fél7kor ment volna a házaspár melózni a mellettünk lévő lépcsőházból, amikor maszkos plaik a férfit leütötték. . a nő rohant ki a lakásból, mert ő meg visszafordult a macskát bezárni. . nőt úgy megverték, h beesett a bejárati ajtón. . a pali ekkor magához tért és sokkolóval sokkolták. . . aztán utána elkezdtek verekedni, mert itt vannak szemben ilyen kis vas oszlopok 2 kidőlt, meg tiszta vérfolt volt minden. maszkos emberek voltak. . kemény volt. . . rendőrök 8től 1ig itt voltak. . . kinéztem ablakon, láttam én, h rendőrök itt vannak, de mondom engem mit érdekel. . meg sikítozást is hallottam reggel, de nem jelenítettm neki túl nagy jelentőséget. . pali állítólag benne volt mvi fekete ügybe, és kiszált és most jöttek leszámolni vele. . . miko ranyunak meséltem elvolt hülve, mert ők meg jóban vannak. . . ugye anya dolgozott tegnap, és csak este ért haza. . . én meg Adával lementem boltba, hazafelé már pakoltak az autójukba. . köszöntünk meg megkérdeztem, h vannak. . mondták, h hála égnek nem igen sérültek meg, mert tudták az emeberk a dolgukat, h hol üssék őket, h nagy baj ne legyen. . . de most elmentek egy időre. . ez a legnyugodtabb meg a legjobb környék. . hát ha ez a legnyugodtabb kiváncsi vagyok milyen a többi. . . :D nem olyan régen meg halálra vertek egy lányt... pfff....


Mivel fog telni a hétvégétek?

183. benvik
2011. jan. 28. 17:11
Nekem sem gyulladt be. Viszont olyan sebes volt, hogy a mai napig nem jött helyre teljesen:-( Már nem is fog:-(
2011. jan. 28. 09:58
Én 1 hétig sem szoptattam... kórházból már úgy jöttünk ki, hogy tápszeresek voltunk. Mondjuk mi 2hétig bent feküdtünk.. szülés után egyből nem került mellre Ada, mert műtöttek 24óra múlva találkoztunk először akkor próbáltam, de nem ment. aztán mellem is tiszta seb lett, bimbó védőt használni sem tudtam.. aztán megint műtöttek, megint nem tehettem mellre Adát az altató hatása miatt... így nekem igazán be sem indult a tejem. mindenki mondta meg a védőnő is, h ha nem szoptatok majd begyullad a mellem. de hiába szoptattam, ha tényleg alig jött vmi. és végül a mellem sem gyulladtb be. nekem mondjuk nagy megkönnyebbüls ovlt a tápszer, mert ahogy kisebesedtek a mellbimbóim sírva szoptattam annyira fájt.
181. benvik (válaszként erre: 180. - 367d5fde7b)
2011. jan. 27. 14:53

Ez a 3. baba jelenleg a téma. Én semmiképpen nem szeretnék, és nem is fogok többet szülni. Férjem egy gyereket sem akart, ahhoz képest naponta milliószor hallom, hogy na még egyet. Én meg sikítok ha már elkezdi.... Szeretném már egy kicsit visszakapni az életemet. Nagyszülőkre nem igazán számíthatok. anyukám közölte, hogy ő nem bír el két gyerekkel, nem vállalja őket. Anyósra meg nem szívesen bízom őket, csak nagyon ritkán, és akkor is pár órára:-( Kis faluban lakunk, igaz hogy nincs messze Pest, de buszozni, vonatozni két gyerekkel még elég nehéz. Így be vagyunk zárva ide, ahol semmi sincs. Nyáron jobb a helyzet, akkor mindenki kint van az utcán, lehet dumálni, játszanak a gyerekek, de ilyenkor mindenki be van zárkózva:-(

Lányomat 2 hónapos koráig tudtam szoptatni, aztán már nagyon kevés tejem volt, a fiamat meg csak 1 hetes koráig:-(

2011. jan. 27. 14:09
:) Akkor nem tudta senki, hogy szülni mentél :) És terveztek még egy 3. babát? Mind a két gyerkőcöt szoptattad?
179. benvik (válaszként erre: 178. - 367d5fde7b)
2011. jan. 27. 11:33
Nem irigylem anyukádat:-( Nekem nem is tudták, hogy éppen szülök. Szépen bementünk a férjemmel a kórházba, nem hívtunk fel senkit. Aztán anyukámnak küldtünk egy MMS-t, hogy itt az unokád:-) Hálás is volt utólag a család, hogy ők nyugodtan alukáltak, és nem idegesítették halálra magukat:-) Zétinél meg csak anyukám tudta, ő vigyázott Krisztire közben. De ott meg itthon vajúdtam, csak akkor mentem be a kórházba, amikor éreztem, hogy itt a vége, nemsokára szülés. Akkor is azt mondtam, hogy ebből regglig nem lesz baba, majd este fél9--kor hívtam, hogy már szopizott az unokája:-) 5-re értünk a kórházba, szóval kiszámoltam:-)
2011. jan. 26. 17:51
úúú, az komoly. engem altatásban varrtak én abból semmit nem éreztem. ugye szülés után egyből műtöttek /akkor először/ és még altatásban varrtak össze. Adát nem is láthattam csak szülés után addig volt a kezemben, amíg a köldökzsinórt nem vágták el. elvágták utána vitték is el, engem meg műtöttek. anyu végig velem volt, mikor megszültem Adát elvitték ő átment a saját osztályára átvenni az osztályt /ápolónő a kórházban/, utána jött vissza hozzám... éjjel meg ingázott az osztálya, Ada meg köztem :))))
177. benvik
2011. jan. 26. 15:16
Nekem iszonyat erős fájásaim voltak:-( Plusz utána nyertem másfél órás varrást is:-( A doki sem gondolta, hogy újra össze tud rakni... Kicsi lányom a kezét tolta előre...
2011. jan. 26. 12:55
13,5 óra volt nekem. nekem sem volt fájdalomcisllapító csak méhtágító infúziót kaptam. szerencsére én végig nevettem az egészet, meg vicceket meséltem :) egyszer volt egy kis hangom, de mondom többi szülőszobából azt hallom ahogy kiabálnak megpróbálom én is :D
175. benvik (válaszként erre: 174. - 367d5fde7b)
2011. jan. 26. 12:36
36 óra, 32 óra. Azt hiszem mindent elmondtam:-) De mind a kettő minden külső beavatkozás, fájdalomcsillapítás nélkül.
2011. jan. 26. 12:33

Ada is lellén egész nap a kertben van a medencében, vagy a balatonban lubickol :D

Adának most én is előszeretnék gizetni vmi újságra...

Kismamát én is olvsatam, de aztán rájöttem mindegyik számban majdnem ugyan az van... aztán egyszer csak nem vettem már tovább :D mondjuk más ilyen babás újságot nem is olvastam, mert nem tetszettek :D

Egyébként Neked milyen szüléseid voltak?

173. benvik (válaszként erre: 171. - 367d5fde7b)
2011. jan. 26. 12:24

Nekem ugye van még egy majdnem babám:-) Apa rendelte még meg nekem tavaly, mert valahol látta, hogy akciós megrendelés van. Én már nem akarom majd meghosszabítani, de ő akarja, mert mindig kiolvasom.

Én is így időnként veszek újságot Krisztinek, de gondoltam már, hogy inkább neki fizessünk elő. Itt a faluban nincs újságos, a postán lehet pár újságot kapni, de igencsak halovány a kínálat:-(

Én is a nyárban bízom normális alvás terén. Itt a kertben medencében hamarabb elfáradnak, mint a 4 fal között. Bár nappal akkor sem aludt már Kriszti. De legalább remélem Zéti éjszaka majd jobban fog aludni.

2011. jan. 26. 11:45
Olvastam naplódban Ti is betegek vagytok :S
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook