Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011. szeptemberi ovisok fórum

2011. szeptemberi ovisok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. jan. 13. 17:01
Cumisüvegekkel Ti, hogy haladtok? Nekünk azt nem sikerül elhagynunk csak ideig-óráig. Alváshoz igényli, napközben meg néha iszik pohárból, de nem jellemző. Vettem már neki annyi féle poharat, hátha jobban érdekli, mint a cumisüveg, de sajnos nem :S
2011. jan. 13. 16:57

Ügyik nagyon!

Remélem nyáron sikerülni fog teljesen elhagyni a pelenkát.

NA megyek, mert hazajött a férjem és éhen akar halni.

Remélem lesztek holnap is!

19. kinni (válaszként erre: 16. - Micsuned)
2011. jan. 13. 16:54

Félig.

Nappal itthon szobatiszta, éjszakára és ha elmegyünk valahova adok rá pelenkát.

Bízom benne, hogy a tavasszal vagy legkésőbb nyáron teljesen elhagyhatjuk a pelust.

18. kinni (válaszként erre: 15. - Micsuned)
2011. jan. 13. 16:52

Igen:-))

Az a baj, hogy én nem szerettem oviba járni, mindig a mamához akartam menni, ennek ellenére mégis óvónő lett belőlem, igaz csak rövid ideig dolgoztam a szakmába az anyagiak miatt.

Most már visszamennék de nagyon nehéz óvónői állást kapni.

17. 367d5fde7b (válaszként erre: 16. - Micsuned)
2011. jan. 13. 16:51
igen. áprilisban töltötte a 2, akkor már nagyjából szobatiszta volt. nyárra napközben egyáltalán nem votl már, kivéve ugye az alvást. őszre déli alvásnál nem votl pelus. 1,5hónapja meg éjjel sincs, hanem mikor felsír vagy én flekelek bilire ültetem. mi a cumisüveget nem tudjuk elhagyni :S
2011. jan. 13. 16:48
A gyerekeitek már szobatiszták? Nálunk még nem az igazi a dolog.
15. micsuned (válaszként erre: 12. - Kinni)
2011. jan. 13. 16:47
De te ezt biztosan jobban tudod, hogy milyenek a gyerekek az oviban.
14. micsuned (válaszként erre: 12. - Kinni)
2011. jan. 13. 16:46
Az biztosan nagyon szörnyű.Pedig én úgy gondolom, hogy minden gyereknél eljön az az időszak, amikor nem akar menni, és sír.DE sokszor csak addig sírnak amíg látják anyát , aztán abbahagyják.Még gyerekként sokszor vittem a húgom az oviba.Egyszer nem akart maradni és nagyon sírt.Én egész nap zokogtam a suliban.
2011. jan. 13. 16:45
Nálunk szerintem nem lesz gond. Magánoviban is a 4. napon már mondta, h mehetek haza és alvás után menjek érte :) Bár igazat megvallva intenzíven csak 3hetet járt utána már csak angolra meg táncra hordtam inkább be, mert ugye jöttek a betegeskedések.. utána meg az ünnepek
12. kinni (válaszként erre: 8. - Micsuned)
2011. jan. 13. 16:41

Én is félek egy kicsit, Boti nem bölcsis és csak a húgom kisfiával szokott együtt játszani.

Én attól tartok, nehogy azt mondja nem akar menni vagy sírjon, hogy ott kell maradni mert annál nehezebb nincs mint otthagyni a síró gyereket.

2011. jan. 13. 16:40

Ada sem igen mozog vele egykorúak társaságában. Van egy kislány, aki vele egykorú meg a keresztanyjának a kisfia, aki 1 évvel idősebb.. különben ő a játszótéren is a 8-10 évesekkel játszik. hozzájuk is van szokva.


Nálunk sem volt még a védőnő ezzel kapcsolatban. Viszont Ada kis barátnőjééknél járt már. Ugyan az a védőnőnk. Nekik elmondta, h mikor kell beiratni meg minden fontos információt, de nekem semmit :) Nem szeretjük egymást a védőnővel, mert fiatal vagyok, és nem néz ki belőlem semmi jót :(

10. kinni (válaszként erre: 7. - 367d5fde7b)
2011. jan. 13. 16:38
Én meg nem beszéltem a védőnővel az ovival kapcsolatban, nem tudok róla, hogy ez miatt ki szoktak jönni. Majd ha felvették a gyerekeket akkor kell orvosi igazolás, hogy elkezdhessenek járni és az óvónők fognak menni családlátogatásra, legalábbis felénk így szokás.
9. micsuned (válaszként erre: 7. - 367d5fde7b)
2011. jan. 13. 16:35

Mi egy faluban lakunk, itt csak egy óvoda van.

Nem tudom hogy működik, de nálunk a védőnő nem nagyon jár ki.Mi megyünk hozzá.Majd két hét múlva viszem a kicsit hozzá, akkor rákérdezek az óvodára is.

2011. jan. 13. 16:32

Én nagyon izgulok, hogy mennyire fogja bírni Bazsi a ovit.Eddig nem nagyon volt kapcsolata hasonló korú gyerekekkel.Az unokatesóival szokott játszani, de ők már iskolás korúak, mindent ráhagynak, stb...

Az oviban biztosan meg kell harcolni mindenért.

2011. jan. 13. 16:30

Én csak ebbe az egy oviba adom le a jelentkezést, mert nekünk ez a legmegfelelőbb ovi azt hiszem :) Református oviba fog járni Ada, ha minden igaz. Nem tudom mi vezetett végül ehhez a döntéshez, mert nem vagyunk nagy Isten hívők.. Mint majdnem minden gyerek jártam hittanra, meg anno templomban, de semmi több :( :)

Ááááá, én a körzeti ovinkban nem is gondolkoztam. Semmi jót nem hallottam róla :S Pedig az itt van az utcánk végén, és nem kell a fél várost átutaznunk, hogy bemenjünk reggel.

Egyébként hozzátok ment/megy a védőnő ovi ügyben?

2011. jan. 13. 16:24
Botond szeptember 11-én lesz 3 éves és hát az idősebb gyerekek vannak előnyben a beiratkozásnál. Itt a körzetünkben okt 1-ig kell betölteni a 3 évet, azt mondták próbáljuk meg és adjuk be a jelentkezést, veszteni valónk nincs. Egyébként én óvónő vagyok és ahol régen dolgoztam oda szerettem volna íratni de ott aug 31-ig be kell tölteni a 3 évet. Fura, hogy ez nem egységes.
2011. jan. 13. 16:18
Mi is áprilisban töltjük a 3at. korkedvezménnyel októbertől jártunk magánoviba, d emost abba hagytuk, mert mint egyedülálló szülő nem kapom meg rá a támogatást. mi is ősszel kezdjük így az ovit :) tegnap voltam bent, be is írták Adát egy csoportba, de áprilisban van a hivatalos beíratkozás. nekem azt mondták, h áprilisban nem tudják bevenni, mert sokan vannak, hanem ősszel egy újonnan induló csoportban kezdhet.
2011. jan. 13. 16:14

Sziasztok!

Balázs fiam áprilisban lesz 3 éves, és szeptembertől kezdenénk az ovit.Nem tudom hogy felveszik-e, mert én gyeden vagyok a kisebbikkel.De nagyon szeretném ha járna, és ő is várja.Sokat mesélek neki az óvodáról.

2011. jan. 13. 16:13

Szia!

Valószínű mi is akkor kezdjük, bár a lányom akkor már 4,5 éves lesz.

2011. jan. 13. 16:11

Szia!

Mi is szeretnénk kezdeni az ovit ősszel csak sajnos nem biztos, hogy felveszik a kisfiam, mert nagyon nagy a túljelentkezés.

2011. jan. 13. 16:06
2011. szeptemberében kezdjük az ovit. Szeretnék olyan szülőkkel beszélgetni, akik szintén ekkor kezdik. :) Várlak benneteket sok szeretettel :)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook