Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011. szeptemberi ovisok fórum

2011. szeptemberi ovisok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. jan. 14. 16:24

kriszti mióta nem alszik napközben? Furcsa lesz akkor majd neki az oviban :) Ada az éjszakákat az eslő perctől fogva átalussza. Napközben viszont mindig is pocsék alvó volt. Volt olyan korszaka, hogy csak fél órát aludt, volt olyan, hogy 5kor aludt el 6kor felkelt és akkor este jó sokáig bírta.. Bár, én azt mondom nem baj, ha nappal ébren van, mert tudja ő, hogy mikor fáradt, de éjjel aludjon :D

Akkor este hármasban lesztek otthon :)

80. benvik (válaszként erre: 79. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 16:14
Zéti aludt. Bár ő mindig alszik valamennyit. Kriszti már soha. Este Apa se lesz itthon, így remélem időben lesz alvás.
2011. jan. 14. 16:08
Igen, Ada is az ágyon ugrál közben megy a zene.. Ilyenkor már kijön az, hogy megunta a játkokat mára. De had ugráljon, mert ma nem aludt este időben kidől :) Nálatok volt délben alvás?
78. benvik (válaszként erre: 77. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 16:05
Eljátszanak együtt, de azért nem mindig. Kriszti éppen mesét néz, Zéti meg az ágyunkon ugrál.
2011. jan. 14. 16:02
Nálunk 5 alkalmas bérlet 21ezer forint lett volna, mondjuk 7 alkalmas. Én ezt soknak találtam. Inkább elhordom táncra, meg angolra :). Nagyon sok energiája van. Most sem tud magával mit kezdeni :D Nálatok talán annyival jobb a helyzet, hogy a 2 gyerek eljátszik együtt, de Adának nincs társaság sokszor csak én.. És manapság elküld, hogy én ne játszak vele :D
76. benvik (válaszként erre: 75. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 15:53

Én a helyedben megnevezném, aztán majd a gyámügy lezongorázza vele. Igazából ha az övé, vagy így vagy úgy, de kénytelen lesz elismerni:-)

Heti egyszer van úszás. 5 alkalom 17ezer egy gyereknek, a tesóbérlet meg 25ezer.

2011. jan. 14. 15:44

Köszönöm a választ!

Pont tegnap volt erről szó a Házon kívűlben adásban is. És akár akarom, akár nem, ha úgy alakul, h tényleg nem veszi a nevére az apja én fiktív nevet nem szeretnék... Mikor tudom ki az apja, elismerte, h övé Ada, mi is voltunk náluk, ő is nálunk és akkor nem veszi a nevére. Csak sürget az idő, az a baj :S


Néztem a képeidet a naplódban nagyon szépek a gyerekek. A pici is, hogy vigyorog a medencében :) Milyen sűrűn van úszás? Itt heti 1x lett volna, és elég soknak találtam ezért nem jártunk.

74. benvik (válaszként erre: 73. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 15:37
Olvastam az elejét, és írtam privit:-)
2011. jan. 14. 15:16

Köszönöm :)


Azóta az apuka anyjával beszéltem ő azt mondta, h ők Ada életének részesei akarnak maradni /csak a nagyszülők/. mondtam neki ez mind rendben van, de ha Balázs nem veszi a nevére Adát akkor utána nem szeretném azt sem, h csak egy futó pillanatra lássa Ada vagy keresse. nevét nem adja, de ő keresni akarja? hát ez nem így működik. persze mikor az anyjának meséltem telefonban a dolgokat csak nézett mi a helyzet, mert ő erről nem tudott. de ha elolvasod a naplómban az első bejegyzést akkor tisztább lesz a kép. én megértem a történtek után, h ő így gondolja... csak mi tavaly februárban átbeszéltük a múltat azt, h mit miért tettem és tiszta lappal indítottunk. hát ennyi lett belőle. pünkösdig napi szinten beszéltünk, utána ritkultak... most meg ott tartunk a nevére sem akarja venni... persze ezekről a naplmban bővebben írok 1-1 bejegyzésben :)

72. benvik (válaszként erre: 71. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 15:09
Akkor adok kaját a két éhes szájnak, és válaszolok.
2011. jan. 14. 15:05

Nem kaptam választ..


Nálunk Ada hamar megunja a játékait. Müllerbe én is szeretek járni, bár nekem túl zsúfolt az a bolt. Mindent egy helyen :D

70. benvik
2011. jan. 14. 15:03
Most látok csak. Gyámügyben kaptál azóta választ?
69. benvik (válaszként erre: 67. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 15:02
Nekem a naplóm elején van az igazi ok:-(
68. benvik (válaszként erre: 67. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 14:57
Én is ezért rendelek sokszor a netről, mert jóval olcsóbban megveszem sokszor, és ki sem kell mozdulnom:-) Nekem nincs autóm, Apa feneke alatt van mindig a kocsi. Majd akkor veszünk, ha visszamegyek dolgozni. Így ritkán jutok el plázázni:-( Müllerbe járunk rendszeresen, ott szerzem be a bébikajákat, pelenkát, tisztítószert. Imádom azt az üzletet:-) Játékot érdekes, nálunk nem unják meg. Ritka az, amelyik a dobozba végzi. Hozzáteszem, pár rosszúl elsült játék után a család odaadja a pénzt, és én veszem meg az ajándékot helyettük. Illetve a plüssállatok ilyenek, hiába mondom mindenkinek, hogy ne vegyen.
2011. jan. 14. 14:48
Igen, én is így vagyok a ruhákkal. C&A-ban vásárolok általában vagy a plázában más üzletekben. Az elején jártam turiba, de ma már, ha be is megyek nem veszek semmit :D Játékot is a plázában található játékboltban szerzek be vagy igen, én is Müllerben :) Adának is sok játéka van, csak rájöttem, hogy felesleges neki játékokat vennem, mert 1-2 hét és megunja. Ezért van, hogy ha vágyik valami játékra, ami drágább körbe nézek előtte a neten hátha találok olcsóbban. Meg nálunk játékok garázsba ki, garázsból be :D Ha megun 1-1- játékot kiviszem garázsba majd 1-2 hónap múlva be, akkor megint újdonság :D Akkor csatlakozom a naplódhoz, ha engedélyt adsz. Az én naplóm meg konkrét emberek miatt titkos. írtam régebben nem titkosat, de olyan megszólásokat kaptam, hogy inkább töröltem :(
66. benvik (válaszként erre: 65. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 14:41
Nálunk turi kizárt, Apa csak új ruhát enged. C&A-ba veszek sokat, meg outletbe, Decatlonba, időnként Tesco Cherokee, Scamp, H&M. Játékot meg nagyrészt a neten rendelek, vagy a Müllerbe veszem. De itt nálunk tényleg komplett játszóház van. Nagy a család, ha csak minden alaklomra mindenki egy játékot vesz, akkor is hegyekben áll minden. Amúgy a naplóm nem annyira titkos, csak bizonyos emberek elől van eldugva.
2011. jan. 14. 14:36
Nálaunk a Barbimánia kimerül 2 mesében, meg néha 1-1 újságban. Nem igazán érdekli. Én pici pónim mesét nézi még, de ezek megint mások. Öltözködésébe én sem igen szólók bele, mert nálunk is konkrét elképzelések vannak, hogy mit vesz fel és mit nem :) Oké, azárt elég sok rózsaszín rucija van meg csajosan öltözködik, csak amíg normál esetben egy lánynak babát vesznek a szülők addig én autót. Te hol vásárolsz ruhákat a gyerkeknek? Turiba jársz?
64. benvik (válaszként erre: 63. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 14:30
Nekem igazi csajom van. Barbiemánia:-( Nem mindegy, hogy milyen ruhát veszek, ő válogat az üzletben, illetve azért már ismerem az ízlését. Ami nem tetszik neki, fel nem veszi soha:-( ez azért gáz, mert anyós ezt nem érti meg, és állandóan veszi neki a ruhákat, amik közül egyik sem tetszik a lánynak. (Halkan megsúgom, hogy megértem...) Anyós az az igazán a fogamhoz verem a garast fajta, pedig nem csórók. De ő felkutatja, hogy a létező legolcsóbb ruhát megvegye, mert szerinte mindegy, hogy mi van a gyereken. Pl azt sem érti, hogy a fiúra miért nem adom rá a rózsaszín cipőt, minek veszek újat.
2011. jan. 14. 14:22
Ja, értem. Ada is gyorsan barátkozik csak nem tudom, de az ő korosztályából nem igen szereti a gyerekeket. Ez sztem annak tudhtaó be, hogy a 8-10 éves fiúk körében mozog az egyik játszótéren. A másikra meg csak kicsik járnak, és ritka a pici gyerek, akiket szeret. Nyáron pont egy olyan korszakot éltünk mikor ment neki a gyerekeknek :S Egyébként Ada eléggé fiús lány. Mármint semmi babázás meg a lányos dolgok nem érdeklik. Csak az autók, motorok.
62. benvik (válaszként erre: 61. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 14:09
Itt nincsenek fix csoportok, vegyes csoport van. Tehát minden csoportba megy minden évbe gyerek. Amúgy gyorsan barátkozik nagyon. Most voltunk nyaralni, és azonnal mindenkivel összebarátkozott, nem volt gond. De mivel kis falu, így a játszóról, utcáról ismer sok gyereket.
2011. jan. 14. 14:06
Akkor a nővére "kényeszteti" :) Az jó, ha nincs féltékenység. Ada egyke lévén nagyon irigy meg féltékenykedik, ha megölelem a kis barátnőjét vagy bárkit, aki gyerek. Eddig nem volt ilyen, ez az utóbbi időben jött csak elő. Remélem hamar kinövi ezt a korszakot. és, hogy gondolod nem lesz gond Krisztivel az oviba való beilleszkedéssel így, hogy ő egy olyan közösségbe kerül be, akik már egy ideje együtt vannak?
60. benvik (válaszként erre: 59. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 13:54
Nem féltékenyek, sőt teljesen össze vannak nőve. Imádják egymást szerencsére. Hátránya, hogy a kicsi iszonyat hisztigép. Mert én hiába mondom azt, hogy nem, a nővére rohan, és megteszi neki. Tehát én azt mondom, hogy nincs most keksz, mire megfordulok már ott van a kezébe. Tehát tudja, hogy egy kicsit sírok, akkor jön a nővérem, és úgyis megkapom, amit akarok:-(((( Ha meg azt akarja, hogy vegyem fel, akkor jön a Kriszti, és közli, hogy anya ő még kicsi, vedd fel, azt akarja. És addig nem hagy békén ő sem:-((((
2011. jan. 14. 13:45

Itt is rossz az idő, így csak a boltig mentünk délelőtt. Ada 11 körül aludt el este, de a saját ágyában. Viszont éjjel 2kor felriadt, mert rosszat álmodott én meg megvoltam zavarodva. Azt hittem hajnalodik már és automatikusan magam mellé fektettem. Utána néztem az időt, hogy még csak éjjel 2 óra volt :). Adának egy nagyobb sátra van 250 db kislabdával abban hesszel és mesekönyveket néz :). Ma i alvás kimarad, mert fél 10-10 körül keltünk ki az ágyból addig lustálkodtunk. Így este emberi időben nyugovóra tér majd.


Nem féltékenyek egymásra a gyerekeid?

58. benvik (válaszként erre: 57. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 13:40
Nálunk ez a mese változó. van hogy az ágyában mesélek neki, van hogy még a kádban, és akkor az öccse is hallgatja legalább, van hogy nézi az ITeddyn. Az elalvással nálunk nincs gond, bemegy, lefekszik, betakarom, és ennyi. Általában akkor van mesélés, ha korán fekszünk le az öcsi miatt, és ő még nem annyira álmos. Itt most is esik, így nem tudunk kimenni ma sem:-( Apja tegnap este behozta a garázsból az ugrálóvárat, és felfújta a nagyszoba közepén. Így legalább lefáradnak jobban:-))))
57. 367d5fde7b (válaszként erre: 35. - Benvik)
2011. jan. 13. 20:15
Nem tudom miért van, de ha lellén vagyunk Adával nincs gond az esti alvás terén.. Itthon bezzeg... pedig tavasszal meg nyáron egész nap levegőn vagyunk vagy strandon, és mégsem tudom elaltatni időben. Ti este olvastok mesét a gyerekeknek? Nálunk Ada a mesét nem igényli hanem odakell mellé feküdni, és úgy alszik el. Barátnőm kislánya meg bemegy a szobájába becuskják rá az ajtót és el is alszik. Se mese, se semmi. Régebben próbáltam, hogy ha már mese olvasás nem jön be, akkor mesére aludjon el, de nem. Karácsonyra vettem neki mesélő könyvet, ami mondja a mesét azt elalvás előtt meghallgatja /jóval előbb/ :D A másik meg, hogy az én ágyamban alszik el, és úgy teszem át az ágyába. Nem szeret külön aludni, pedig muszáj neki.
2011. jan. 13. 19:58
de jó :9 én is szerettem volna anno 3 hónapos korától, de sajnos nem az uszodába lett volna az úszás, hanem kertváros részen családi háznál. Nekünk nagyon messze, és nagyon drága is lett volna a havi bérlet. Így maradt a balaton meg apu :) Minket is papám meg apu tanított meg anno úszni :D
55. benvik (válaszként erre: 54. - 367d5fde7b)
2011. jan. 13. 19:56
Ő is jár:-) De ő még a babaúszás részére, Kriszti szeptember óta már ovisúszásra jár. Végülis oda jár, ahol kezdte, az az oktató is, nem bírta elengedni a gyerekeket, így szervezett egy ovis csoportot:-)
2011. jan. 13. 19:50
Hát igen. Én elfáradnék anyniba, mint amennyit a lányom pörög-forog-mozog egy nap :) A fiad is jár úszni vagy csak a lányod?
53. benvik (válaszként erre: 51. - 367d5fde7b)
2011. jan. 13. 19:41
Szerintem egy ennyi idős gyereket nehéz ám leterhelni:-) Hihetetlen mennyit bírnak.
52. benvik (válaszként erre: 51. - 367d5fde7b)
2011. jan. 13. 19:39
Nálunk is nagy lómánia van. Mellettünk szoktak elmenni a lovakkal az erdő felé, mindig lesi őket. Meg ki szoktunk néha sétálni a lovardához. Ott a 4 éves kort mondták, az mindjárt meglesz. Apja azt ígérte neki, hogy tavasszal mehet.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook