Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011. szeptemberi ovisok fórum

2011. szeptemberi ovisok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. jan. 14. 22:03
hát igen a pénz beszél... Neked mi a foglalkozásod egyébként? én mondjuk a 3 év alatt csak gyest kaptam, most kezdek a sjaát lábamra állni anyagilag is, hogy a család egyre kevesebbet segít, de hát azt hiszem így gyerek mellett illő is. :D
110. benvik (válaszként erre: 109. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 21:59

Repülőgépszerelő. Sajnos a cégnél ő az egyik fő szerelő, neki van a legtöbb jogosítása, így állndóan neki kell bentlenni. Nagyjavításokat csinálnak. Magyarul csavarjaira szedig a repülőt, majd újra összerakják, és kicserélik az elhasználódott alkatrészeket. Utána meg letesztelik, hogy minden jól működik-e. Most éppen hajtóművezi az egyiket. 10-ig van csak engedély itt Ferihegyen rá szerencsére, mivel ugye full gázon járatják, és a környéken lakók annyira nem élvezik:-) Utána jön a vontató, visszaállnak vele a hangárba, jön a papírmunka, állítgatás még rajta stb. Tehát ma már lehet, hogy nem is látom:-(

Igen, rengeteget vagyunk egyedül:-( De ugye pénz beszél..... Nem az én gyedemből élünk.....

2011. jan. 14. 21:53

mivel foglalkozik?


én a bébiőrrel megszívtam anno.. megvettem és nem is egy olcsó vmit vettem... soha semmit nem hallottam rajta.. és ez akkor tűnt fel mikro ordított ada mentem át a szobájába.. mondom én ez az őrzön miért nem hallottam? visszavittem mondták pont egy hibásat fogtam ki. akartak adni egy másikat. mondom, ha lehet az árát kérném, mert azt hiszem pszihésen jót tett, h mellettem van, de akkor ezentúl majd én figyelek a lányomra :)

akkor elég keveset vagytok így együtt :( végeredményben akkor sokat vagy egyedül a gyerekekkel?!

108. benvik (válaszként erre: 105. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 21:50
Ja, és fogalmam sincs, mikor ér haza, nála soha nem lehet tudni:-( Rengeteget dolgozik, sokszor 12 órákat, és általában hétvégén is:-(
107. benvik (válaszként erre: 105. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 21:49
Szerintem már elaludt, legalábbis csönd van a szobájába:-) Itt a bébiőr mellettem:-) Külön szobájuk van a ház két legtávolabbi sarkában:-) Így legalább egymást nem ébresztik fel. Mind a kettőnek van bébiőrje, így azt is hallom, ha csak halkan hív. Ő meg így biztonságba érzi magát. Lefekvésnél mindig le is ellenőrzi, hogy bekapcsolom-e:-)
2011. jan. 14. 21:46
egy szobában alszanak?
2011. jan. 14. 21:45
Ada tegnap 11kor aludt el. még mindig ébren van ő is, de az én ágyamban.. majd, ha elalszik akkor kerül át a saját ágyába :)) férjed mikor ér haza?
104. benvik
2011. jan. 14. 21:38
Mindketten végre az ágyikóban:-) Zéti már el is aludt, Kriszti még nem. De ezt majd ő megoldja:-)
2011. jan. 14. 20:50
rendben van :) jó fürdést :)
2011. jan. 14. 20:50

Ada is kiabálja az ágyából, h dolgozni Ada.. játszani akar még, de nem engedek már neki. nagyon ellett kényesztetve.. meg azt is befejeztük, hogy együtt alszunk el összebújva. ovba sem lesz mellette senki, akivel összebújjon :) cumisüvegről kell még leszoknia és akkor minden rendben lesz :)


Nálatok is zajlik akkor az élet. Mindent kitalálnak ilyenkor csak, hogy ne kelljen aludni :)

101. benvik (válaszként erre: 99. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 20:47

Én allergiás vagyok bizonyos ételekre, ezért vagyok óvatosabb. Kriszti is másfél évesen kapott csak először tejet.

Na megyek pancsiztatom őket.

100. benvik (válaszként erre: 99. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 20:45
Virslit kért a lányom, ahogy benyögtem, hogy fürdés. És mivel ugye nem nagy evő, így kapva kaptam az alkalmon, hogy enni kér:-)))) Illetve Füstlit. Azt szereti. Közbe persze hadd nézzen mesét, és akkor már Zéti is kért virslit. Profik az időhúzásban. 9-ig adtm haladékot, akkor aztán felemelem a hangom egy kicsit:-)
2011. jan. 14. 20:39

Ada babatejet nem is kapott. tápszerrel aludt el 1éves koráig /szoptatni nem szoptattam csak pár napot sajnos/. utána pedig hígitva kapta a tejet, hogy vált-e ki belőle allergiás rekaciókat, de nem. utána meg híg tejbegrízt kapott, aztán fokozatosan kevesebb vízzel hígitottam és hála égnek nem volr allergiás tünete. semmi ételre nem allergiás. eddig legalábbis.


alszanak már a gyerekeid? Ada olyan jól felélénkült, hogy még vasútat épít :D

98. benvik (válaszként erre: 97. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 20:31
Nálunk is csak kakaóként iszik. Zéti még babatejet kap.
2011. jan. 14. 20:24

igen, jó az állatkert :D persze nem ajánlották még fel, h elviszik oda :DDD

Adának semmi baj sem a bolti tejtől, sem a házitól. Bár ő csak turmixként iszik tejet vagy kakaónak :)

96. benvik (válaszként erre: 94. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 20:23
Nyírgyházán állítólag szuper az állatkert:-)
95. benvik (válaszként erre: 93. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 20:21

Tojást sokszor kapunk anyóséktól, neki vannak csirkéi. Nekem a fiam inkább az édesszájú, Kriszti nem annyira. Illetve anyukámék próbálták egyszer valami csokival kínálni, erre ő odament a konyhába, levett a pultról egy almát, és azt kérte, hogy mossák meg neki:-) Volt döbbenet:-)))) Csokiból egyedül a Milka tejcsokit eszi meg, meg néha a Boci tejcsokit. Mást nem.

Házitejet meg kénytelenek vagyunk hordani, mert attól semmi baja Krisztinek, a boltitól meg hasmenése van, hiába forralom fel azt is:-(

2011. jan. 14. 20:17
Mi mondjuk anyuval élünk, apu meg az élettársa balatonon vannak meg én nagyszüleim is. de Ada sokat dédszülőzik, mert megvannak bolondulva Adáért. mamám hetente feljön vagy autóval vagy vonattal, hogy dédunokázzon :) Apjáék meg Nyíregyháza mellett laknak, ha akarnák sem tudnának sűrűn Adával lenni. de hamarosan rendezzük az ügyeket majd utána.. talán..
2011. jan. 14. 20:15
Mi is házi tejet iszunk. Ada édes szájú sajnos. A házitejből mi csak túrót szoktunk csinálni. Vagyis anyu :D bár mondjuk manapság már ritkábban. zöldséget/gyümölcsöt nem nagyon ezsi meg Ada. én kiskorom óta nem bírom megenni őket, és éppen ezért nálunk ritkán van. A húsokat is közeli faluból hozatjuk, illetve a tojást is.
92. benvik (válaszként erre: 89. - Kinni)
2011. jan. 14. 20:11
Nekem is nagymamázhatnának egy napot a jövő héten, de nem hiszem, hogy össze fog jönni:-( Pedig nagyon be kéne mennem a városba nekem is. Messze laknak a nagyszülők, de van kocsijuk, nyugdíjasok, nem élnek rosszúl. De soha nem fogják megemészteni, hogy nem a közelükbe költöztünk. Nem volt véletlen....
91. benvik (válaszként erre: 88. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 20:07
Kriszti nagyon válogatós, Zéti nem annyira. De én eleve egy csomó ételt nem is adok nekik, mert az apjának vannak vérzsírproblémáji, ami öröklődik. A doki azt javasolta, hogy ha eleve egy lightos étrendre szoktatom rá őket, akkor talán náluk elő sem fog jönni. Szóval semmi zsíros ételt nem esznek (meg sem eszik, ha valahol azt raknak eléjük), nincsenek édes péksütik, sütemények, csak minimális édességet esznek, viszont sok gyümölcsöt. Zöldségből már jobban válogatnak, de amiket megesznek, abból sűrűn kapnak. Na meg én nagyon megnézem a kaja összetételét. Itt vidéken előny, hogy házi csirkét, röfit tudok venni (ebből a karajt, illetve a teljesen zsírtalanított combot esszük csak), házi tejet iszunk, abból készült, sajtot, túrót eszünk.
2011. jan. 14. 20:05

Szia!


Jól elvan Boti nagyszülőkkel? Itt ma nem esett, meg nagyon jó idő volt. nap is előjöhetett volna. Mi nem voltunk sehol csak délelőtt boltba meg most estefelé buszozni egyet a városban :D

89. kinni
2011. jan. 14. 19:57

Sziasztok!


Hú de sokat írtatok ma, próbálok visszaolvasni. Ma nem voltunk itthon, boti nagymamázott és meg ügyintéztem és vásárolni voltam a városban.

2011. jan. 14. 19:48
Ada szereti. Bár most a sajtot lekellett szednem neki róla. Ada húst nem eszik, meg gomba, zöldségeket is alig. Zöldésgeket/gyümölcösket én sem sűrűn eszek :S nem szeretem őket. Válogatósak a gyerekeid?
87. benvik (válaszként erre: 86. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 19:45
Kriszti nem eszi meg:-(
2011. jan. 14. 18:35
megjöttünk :) elmentünk boltba nedvestörlőért meg buszoztunk egyet :) fel is éledt a lány :) melegszendvicset gyártunk hamarosan, mert azt szeretne enni :D csak olyan nehezen rágja el, de csak azért is eszi :D
85. benvik (válaszként erre: 84. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 16:53
Jó sétát. Itt esik az eső:-(
2011. jan. 14. 16:50
később jövök, de Ada kezd pilledni. lemegyünk sétálni vagy buszozni egye a városba nekem nehogy most aludjon el :)))
2011. jan. 14. 16:41
Én sem aludtam oviba :) Az jó, ha megtud maradni egy helyben. Ada sajnos nem :S Meg alig kötik le dolgok.. Mostanában imádkozunk sokat, mert református oviba megy ősztől. Bár, nem vagyukn vallásos család, megvagyunk keresztelve és ennyi. Amíg jártam általánosba hittanra, jártam templomba is, de azóta csak akkro megyek templomba, h ha valami olyan esemény van, mint pl: keresztelő, esküvő vagy sajnos temetés.. de úgy gondolom egy egyházi oviban rosszat nem tanulhat :)
82. benvik (válaszként erre: 81. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 16:34
Nagyon régóta nem alszik. Olyan 2,5 évesen hagytam abba a küzdelmet vele. Én sem aludtam soha oviban:-) Bár valószínűleg csak fél napra fogják bevenni, tehát mindegy is lesz neki az alvás:-) Utána lesz még egy éve, amikor már dolgozni fogok, akkor meg majd fekszik csendben vagy nem tudom. Igazából ha kell, tud ő egy helyben maradni, ettől nem félek.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook