Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011. szeptemberi ovisok fórum

2011. szeptemberi ovisok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. jan. 26. 11:45

Kismamát olvasod még mindig? Én 1 éve kb, hogy abbahagytam. Hát én Adának szoktam venni. De azt, hogy rendszeresen azért még túlzás. Ha veszek akkor vagy Barbis újságot, Micimackósat, Pónisat vagy éppen amelyiket leemeli. Van olyan mikor egy hónapban több újságot kap, de van mikor semmit. Nálunk ez változó még egyenlőre :) És Te veszel nekik rendszeresen?


Na, akkor lehetett havat lapátolni :D Ada nemrég gyógyúlt ki a tüdőgyulladásból, de most kötőhártyával küzdünk meg a takony kórral..


Én megtaláltam megfelelő módot arra, hogy este időben aludjon el Ada, és ne 11 körül.. napközben kihagyjuk az alvást. úgy is bírja estig... és 2 napja nem alszunk napközben, viszont este 7kor már csend telepszik a lakásra, és reggel 8ig úgy is marad :D ha nincs más akkor ez lesz.. majd, ha kijön a jó idő megitn más lezs, h délelőtt lent leszünk hazajövünk ebéd, alvás /mert akkor jobban lefárad/ és este is oskáig lent lehet lenni. nyáron meg van, hogy csak 5-6 körül indulunk lefelé :D

170. benvik
2011. jan. 26. 10:15
Ada hogy van?
169. benvik
2011. jan. 26. 10:14

Esett, Apa reggel lapátolhatott. 40 méter hosszú a kocsibeálló, és 2,5 méter széles az elején, a garázsnál meg 4 méter. Ki lehet számolni:-) Éjjel Zéti megint műsorozott, erre most még alszik. Kriszti már felkelt régebben, most kakaózik, amíg én kávézom:-)

Ja kérdés. Te szoktál venni redszeresen újságot a gyereknek? Most jutott eszembe, mert most hozta reggel a postás a Kismama újságot:-)

2011. jan. 26. 09:57

úúú, na az nagyon drága. sztem ez, amit a pennybe veszek v akár a dm-be az is van olyan jó, mint a domestosos :D


nálatok is esett a hó? itt akkora hó esett le reggelre, hogy eszméletlen :S

167. benvik (válaszként erre: 166. - 367d5fde7b)
2011. jan. 26. 09:32
Változó. Tescóban olyan 800-900, nálnuk a közértbe 1400. Itt vissza is tettem a polcra.
2011. jan. 24. 19:41

hát a pennyben ez olyan 400 forint körül van. vagy 500 hirtelen nem tudom. sztem olcsóbb, mint a domestosos. :D

megnyugodtam, h nem csak én vagyok ilyen tisztaság mániás :D dm-ben is lehet ilyen törlőkendőt kapni egyébként ott 600 ft. ez a domestosos mennyibe kerül? meg mennyi van benne?

165. benvik (válaszként erre: 164. - 367d5fde7b)
2011. jan. 24. 18:46
Itt szerintem a környéken nincs is Penny. Az olcsóbb? Mert ez a Domestosos iszonyat drága... Engem is a környéken tisztaságmániásnak tartanak, mert a kismamák szerint én állandóan csak takarítok. mert nálam a délelőtt a házimunkáé, a délután a gyerekeké. És állandóan mindenki délelőtt akar minket. Délelőtt még pörgök, de délután már nem vinne rá a lélek. Meg sokkal jobb tiszta lakásban játszani:-)
2011. jan. 24. 18:41
Mi 70nm-en lakunk.. azért durva 2 nap 1 domestos :D esküszöm függő avgyok, de imádom a tisztaság illatot. én törlőkendőt nem domestososat használok, hanem amit a pennyben lehet kapni ilyen citromos illatút :D lellén 3 szintes a házunk, a garázs szinten mondjuk vannak szobák meg 2 fürdő/konyha, de azok már csak "raktárként" üzemelnek.. lakó szinten van 3 szoba, emeleten a 2 apartman mindegyikben 2-2 szoba, konyha fürdő, nappalik.. na hát mikor ott vagyok lent apuéknál és takarítok akkor simán elhasználok 1-1,5 flakon domestost :DDDD függőségem van sztem :D
163. benvik (válaszként erre: 162. - 367d5fde7b)
2011. jan. 24. 17:25
Én is sűrűn porszívózok (naponta). Domestos is fogy, a Cif is fogy, bár azért nem 2 naponta. De 110nm-es a ház, tehát van mire elhasználni. Ami nagyon fogy az a Domestos törlőkendő.
2011. jan. 24. 16:51
én a domestost is igen szeretem :D 1 flakon 2 nap alatt elfogy :D Adának egyébkétn olyan szokása is van, h mielőtt alszik felkell porszívóznom a szobájában.. addig nem is hajlandó lefeküdni. így délben is porszívózom még akkor is, ha nem alszik el.. meg este 7kor is, h utána akármikor mehet aludni :D
161. benvik (válaszként erre: 160. - 367d5fde7b)
2011. jan. 24. 16:30
Végre találtam még egy tisztaságmániást mosás terén:-) Én is állandóan mosok. Éppen most is.
2011. jan. 24. 16:25
jaj, utólag is boldog születésnapot :) már akartam írni. bassús, elfelejtettem :( nálunk szombat este volt kis özszejövetel, de gyerekekkel... hát én ma pakoltam be a mosogatógépbe, de most megy 3x :) mosógép szintén :D amennyit én mosok. naponta 2x tuti... ha nem 3x... idióta megszokás, h én 2 naponta ágyneműtcserélek, naponta új törölköző, ha 2x fürdök akkor 2x. adán, ha kis folt van mármint a ruháján öltöztetem át. de ő sem tudja elviselni, ha egy iciri-piciri kis folt is van rajta :D
159. benvik (válaszként erre: 158. - 367d5fde7b)
2011. jan. 24. 14:29

Kriszti köhög, Zéti kötöhártyagyuszi, így itthon maradunk. Meg még a tegnapi buli romeltakarítása sem teljes. Van még pár adag, ami várja a mosogatógépet...

Nálunk dédi csak azt mondja magáról, hogyfiatalos, de nem igazán megy szegénynek:-( A látszatot igyekszik az ismerősök előtt tartani.

2011. jan. 24. 14:20

nálunk mondjuk a dédik elég fiatalosak, dédipapa 78évesen netezik meg laptop meg minden ami kell. tartják a tempót. mi unokák nem engedjük, h lemaradjanak :D


olyan szép idő van sétálni kéne, mert eddig csak boltban voltunk.. de Ada olyan beteg szegényem :( dokihoz holnap megyünk, mert ma reggel nem úgy alakult, h elmehettünk volna... Ti mit csináltok délután?

157. benvik
2011. jan. 24. 14:03
Ebbe nőnek bele:-) Szegény dédi meg csak nézett, hogy mit kapott Kriszti:-)
2011. jan. 24. 13:39
:)))) Hihetelen mennyire értenek a dolgokhoz. Ada is a tévétől kezdve notbookig mindent bekapcsol... Mire odaérek, h elindítom neki a mesét már ül és nézi... :D
155. benvik (válaszként erre: 154. - 367d5fde7b)
2011. jan. 24. 12:40
Most égtem be rendesen a lányom előtt.... Kérte, hogy nézhesse a mesét rajta, én meg még nem is néztem meg, hogy működik. Mondtam, hogy majd este apjával, mert azt sem tudom hogy kell bekapcsolni. Megmutatta:-))))
2011. jan. 24. 11:23

Ada fél 12-kor aludt el este.. én már 2x bealudtam mellette.. fél9kor keltünk, lassan elmegyünk a boltba.. délbe meg lefekszem vele én is hátha elalszik... tegnap kitakarítottunk szépen, ma még főzni sem kell így ráérek vele lustálkodni :D


Jó is ez a dvd. van mikor Ada is azt kéri, h abba tegyek neki dvd-t és arra alszik el este. Mert ő úgy alszik el, h mesét néz /az összeölelkezésről leszoktunk 1-2 hete/ az ágyából. De van, h lábait felhúzza és odateszi a lejátszót és inkább azon nézi a mesét :D

153. benvik (válaszként erre: 152. - 367d5fde7b)
2011. jan. 24. 11:20
Nagyon bejön a csajnak a lejátszó:-) Na meg kapott egy csomó dvd-t is. Este 11-ig kukorékolt.... Cserébe fél órája kelt, bezárkózott a szobájába, és éppen az Aqua Beads gyöngyöket rakja:-)
2011. jan. 21. 14:22

Nálunk az esték kezdenek rendeződni. Vagyis abból a szempontból, hogy nem összeölelkezve kell elaltatni az én ágyamban, majd átvinni a sajátjába. Pár napja bebújik az ágyába még bohóckodik ott és utána elalszik. Csak mire ő hajlandó befeküdni az ágyába ott tartunk, hogy fél 10... ha nem 10óra :S


Mivel telt a napotok? Milyen a hordozható lejátszó?

151. benvik (válaszként erre: 150. - 367d5fde7b)
2011. jan. 21. 12:13

Azért sajnos időnként az esti elalvás is katasztrófa:-( Sokszor kell mordulnom, hogy irány az ágy. De nálunk is előfordul, hogy este 10-kor még "buliznak":-(

És ma éjszaka is kb fél óránként kellett kelnem valamelyik gyerekhez:-( Zétit most beraktam az ágyába, hogy ma aludnia kell, akármi is történik.

2011. jan. 20. 19:28

Ada is van, hogy nem alszik.. nem tudom mitől pörög. ma mondjuk erélyesebben rászóltam, h mire visszajövök a szobájába és nem alszik akkor jön a manó és elviszi a laptopját.. el is aludt. én látom rajta, h fáradt de ő állítja, h em. és sokszor nyűglődik. de ha az kell, h kicsit erélyesebben szóljak akkor legyen :D


de este a Te gyerekeid időben elalszanak, ellenben az enyémmel :D

149. benvik (válaszként erre: 148. - 367d5fde7b)
2011. jan. 20. 18:08
Nekem nem is alszik délben már nagyon régóta. Ma a kis 16 hónaposom is követte példáját:-( És még mindig pörög, nem álmos:-( Ha ő is elkezdi ezt a napközben nem alszom korszakot, akkor megőrülök:-((((((
2011. jan. 20. 14:46
Ada válogatós.... nem is kicsit, de hát én is eléggé az vagyok. Majd kinövik.. vagy nem :) szerintem az oviban, ha látja, hogy a többiek is esznek akkor ő/ők is fog/fognak. nálunk, ha gond lesz akkor az alvással lesz a baj :S nehezn alszik el délben, ha kifárasztom akkor is. de remélem, ha ott látja, h aludni kell akkor aludni fog. illetve a másik gond az, h ő úgy nem tud aludni, ha zokni van rajta. ha délben lefekszik aludni automatikusan leveszi a zokniját a takaró alatt. este is adok rá zoknit amíg nem alszik ne legyen mezítláb, mert a mamuszt mindig leveszi, de leveszi a zoknit takaró alatt.. meg hát, h cumisüvegben kell neki pár korty tea v víz és csak úgy alszik el.. erről lekéne szoktatnom :S
147. benvik (válaszként erre: 145. - 367d5fde7b)
2011. jan. 20. 14:35
Én állandóan azt hallgatom, hogy majd az oviban gond lesz. Én meg azt mondom erre, ahogy akkor majd ott eszi amit akar, és itthon jól lakik este meg reggel. Na bumm:-) Nem hallottam még olyat a hírekben, hogy egy gyerek éhen halt az oviban:-) Pedig szerintem van még válogatós gyerek az enyémen kívül:-) Ja és erről is panaszkodtam a dokinak. Ere elkezd mosolyogni, hogy anyuka ezt nekem ne mondja, én is válogatós vagyok, semmit nem eszek meg, a fiam meg tojáslevesen és palacsintán nőtt fel:-) Majd megkérdezte, hogy miket eszik meg, mire közölte, hogy anyuka maga nem tudja mi a válogatós gyerek:-))))))
2011. jan. 20. 13:40
*fogyaszt
2011. jan. 20. 13:40
:D ááá, nálunk az evész olyan téma, amibe már senki nem szól bele. Ugyanis itt az megy, hogy van olyan mikor Ada akár 1hétig alig eszik valamit. Épp, hogy csak csipeget. Tényleg minimális ételt fogyazt! Utána meg napokig csak eszik. Én ezen nem aggódom, tudja ő, hogy mikor éhes. Nem erőltetem neki. Húst meg egyáltalán nem eszik. felvágottakat meg virslit megeszi, de a húsos éeteleket nem. Még a töltött káposztát sem, mert megérzi a hús ízét és köpi is kifelé. Nem tudom miért nem szereti. csípős éeteleket viszont enné, de nem engedem neki. Túl fűszeres kajáktól meg piros kiütései lesznek. Erre a dokinőnk azt mondta, hogy ugye értelemszerűen ne adjak neki /ki gondolta volna?! :D/.. Fél évente szoktam vinni vizsgálatra a kórházba ahol tesztelik milyen ételekre allergiás, mert ezt vagy kinövi vagy nem.
144. benvik (válaszként erre: 143. - 367d5fde7b)
2011. jan. 20. 13:29

Csoda történt, megjött a lejátszó. De be van csomagolva, majd este megnézzük, ha a csaj elaludt:-)

A járás miatt nem kaptam az íveket, én 16 hónaposan indultam el:-) Mind a két gyerek 12 hónap és két hetesen ment:-) De azért mindig lehet találni olyat, amibe bele lehet kötni. Pl az evészet most a központi kérdés. Mert anyám szerint ez a gyerek semmit nem eszik. Nos csak az ő főztjét nem eszi meg, amit nem csodálok:-)

2011. jan. 20. 12:30

Ja, értem már :) jó lesz az a lejátszó. nálunk nagyon bevált :) biztos nálatok is befog. praktikus dolog egyébként. nem is kicsit :DDD


jaj, én annyira nem szeretem mikro a család beleszól dolgokba meg, h tuti vmi baja van, ha ezt vagy azt később csinálja, mint a társai vagy vmi... nagyon feltudom magam húzni rajta. Ada járni is 1évesen kezdett el, majd 13hónapos volt mikor rendesen ment nem csak pár lépést. többi kisgyerek a játszón ár szaladt 1 évesen, Ada csak lépkedett.. na hát emiatt mondták inkább a magukét, de még az ismeretlen anyukák is a játszótéren mikor nagy ritkán lejártunk, h ez nem normális, h 1évesen nem megy.... na, nekik meg aztán végképp nincs semmi közük hozzá..

142. benvik (válaszként erre: 141. - 367d5fde7b)
2011. jan. 20. 11:19

A dvd lejátszót, amit a naplómba írtam. Tegnap nem talált ide.

Engem a beszéd miatt a család idegesített halálra:-(

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook