Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011. szeptemberi ovisok fórum

2011. szeptemberi ovisok (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2011. jan. 20. 11:12

mi jót hoz a futár? /ha nem titok persze :)/. Én nem kérdeztem doktor véleményét, hogy miért nem beszél, mert az apja 3éves oráig alig beszélt, tesóm is 2éves kora után kezdett el beszélni. én nagyon hamar kezdtem. így én nem is igen foglalkoztam a dologgal, hogy nem beszél, mert nálunk többen is vannak, akik későn kezdtek. Ada is mond olyanokat, hogy csak leske. meg bonyolúlt - kacifántos szavakat :)


De aranyos, hogy a tesójának mondókázik meg énekel :)))) Ada mostanában kezdett el énekelni. Megtanítja a tesót mondókákra :)))

140. benvik (válaszként erre: 139. - 367d5fde7b)
2011. jan. 20. 10:31

Nálunk a késői beszédre azt mondta a doki, hogy szerinte túl sok szót tud a gyerek, túl fejlett bent a szókincse, ezért nem szólal meg, mert nem tisztult még le neki. Majd meg fogok lepődni, amikor elkezd beszélni. Persze a család meg pont az ellenkezőjét mondta. A dokinak lett igaza, olyan fejlett szókincse van, hogy csak lesek, hogy honnan vesz ilyen szavakat.

A mondóka nálunk is így van, ezért nem is gondoltam, hogy valamelyiket is tudja. Nekem nagyon ritkán mondja, szégyenlős, de a tesójának rendszeresen mondókázik, énekel a csukott ajtó mögött:-))))

Itt esik az eső, plusz várjuk a futárt, aki tegnap nem talált ide:-( Ja meg főzni is kell valamit.

2011. jan. 20. 10:07

Ada is 2éves kora után kezdett el beszélni, de most, h áprilisban lesz 3 most kezdett el igazán. mondókákat is mond, de nem sokat. a kedvence az ec pec kimehetsz, meg a mókuska /leesett a fáról "című" :D/... de mondókázunk sokat, de nem igazán érdekli Adát a dolog :D


mit csináltok ma?

138. benvik (válaszként erre: 137. - 367d5fde7b)
2011. jan. 20. 09:04
Kriszti későn, csak 2,5 évesen beszélt. Zéti már ahhoz képest mond egy két szót. Mondókázni meg már a hasamban elkezdtem. Aztán Krisztinél döbbentem le, hogy a már rég nem is mondott mondókát tudja. Hiába nem tudott beszélni, megjegyezte.
2011. jan. 19. 22:19
Krisztivel mikor kezdtél el mondókázni? Mikor kezdtek el beszélni a gyerekeid?
136. benvik (válaszként erre: 135. - 367d5fde7b)
2011. jan. 19. 16:13
Van azért olyan, amikor nekem is fel kell emelni a hangomat.
2011. jan. 19. 16:02

Ada akkor pakol vissza, ha kedve tartja. bár, mondtam már neki, h ha nem pakol el maga után azokat a játékokat elviszem.. és ovlt, h végignézt ahogy összepakolom a játékait és kitettem az ajtónk elé. ott voltak hetekig :D nem érdekelte :D


van egy jó pár olyan sofőr, akiktől a hideg ráz :S pláne, a sok olyan, akiknek friss a jogsijuk és feszegetik a határokat, h mit merre meddig...

134. benvik (válaszként erre: 133. - 367d5fde7b)
2011. jan. 19. 15:56

Gyerekek itthon voltak anyóssal, én meg bementem a városba szülinapi ajándékot nézni. Apa meg értem jött, mert a busz óránként jár, és a fél órás utat több, mint 1 óra alatt teszi meg. Minden bokornál megáll... Vezetni merek, nem azzal van a baj, hanem utálok, idegesít a sok hülye, aki lottón nyerte a jogsit, na meg a sok agresszív bunkó is. De ha visszamegyek dolgozni, akkor kénytelen leszek vezetni, de addig húzom az időt:-))))

Nálunk Kriszti nem pakol, vagy ha pakol is, akkor vissza is teszi a helyére. Az öccse viszont katasztrófa:-(

2011. jan. 19. 15:44

Miért nem mersz egyedül vezetni? Gyerekek merre voltak? hogy telt a hétvégétek egyébként?


Ada is olyat produkált, h az eszem megáll. lehet írtam már, de nem tudom :) egyik nap lefektettem délben mondom hátha elalszik. gondoltam én is ledőlök hisz meghallom, ha ébren van. na hát én úgy beájultam, h arra kelek fel, h matatás a konyhában. megyek ki látom Ada 3 tojást flevert egy tányérba, héjak kidobva. és pont állt a széken és nyitotta ki a mikro ajtót és vette ki belőle a kávét amit megmelegített nekem.. hát azt hittem rosszul látok. kérdezte tőle mit cisnálsz? mire közölte, h nekem ebédet :D és még a szoba ajtót is becsukta rám :D


ez a pakolás kiakaszt már. mikor elaludt Ada összepakoltam.. hát most nagyobb a kupi, mint előtte... és nem is lenne baj, ha csak az ő szobája lenne csatatér, de az enyém is az a nappali is.. de még a konyhába i shordja a játékait meg minden hova.. van, hogy pakolok ki mosogatóhépből és akkor ebben-abban a szekrényben lego darabok vagy kisautók köszönnek vissza :D

132. benvik (válaszként erre: 130. - 367d5fde7b)
2011. jan. 19. 12:48
Tegnap apának olyan fejgörcse volt, hogy útközben félreállt a gyógyszertárnál, bementem neki gyógyszerért, majd onnan haza is vezethettem. Autó egyben maradr, de nagyon nem szeretek vezetni, csak vészhelyzeti jogsim van ilyen esetekre. Persze ilyenkor mindig meghallgathatom, hogy tök jól vezetek, nem vagyok tipikus nő, és igazán vezethetnék többször:-( Ja és általában egy hétig állandóan hallgatom, hogy ott a kocsi, menjek én vásárolni, tejért stb. Boldog hét elé nézünk.... (Gyerekek nem voltak velünk, tehát nem tőlük fájdult meg a feje:-) )
131. benvik (válaszként erre: 130. - 367d5fde7b)
2011. jan. 19. 12:43
Ismerős. Nekem Kriszti reggel segít kakaót csinálni. Persze ma mellé pakolta a kakaót, így lehetett takarítani. Nagyon önálló már szerencsére, sok mindenben segítség már tényleg. Nekem nagyrészt az öccse után kell pakolnom, de nem keveset.....
2011. jan. 16. 13:49
felnőtt embereket is megvisel az idő.. nem, hogy őket gyerekeket. teljesen tavaszias az idő. Adát is elvitték most sétálni én meg teszem közben a dolgom. mire végzek a pakolással hazaérnek, és kb 10 perc múlva szintén minden ugyan így fog kinézni.
129. benvik (válaszként erre: 128. - 367d5fde7b)
2011. jan. 16. 13:30
Kriszti már nem érzékeny, Zéti viszont iszonyú hisztis ilyenkor:-(
2011. jan. 16. 13:24
itt is nagyon szép az idő. de ez sem normális, hogy most ilyen tavaszias az idő. teljesen megzakkan Ada ettől a sok fronttól. Krisztiék nem frontérzékenyek? Ada, h ha érzi, h jö a hideg v meleg front akkor mondja, h Anya fáj Ada baba feje :)
127. benvik (válaszként erre: 126. - 367d5fde7b)
2011. jan. 16. 13:20
Zéti alszik éppen, Kriszti rajzolni készül, én meg megrohanom a kávéfőzőt ma másodszorra..... Aztán ha felébredt, szerintem kimegyünk motorozni. Hátha lefárad mind a kettő estére:-)
2011. jan. 16. 13:08

Ada éjfélkor aludt el... ahhoz képest hamar felkelt, és most is pörög. déli alvás szerintem ki is marad :S

akkor megint egyedül vagy a gyerekekkel. nálunk itt van mos a dédi Adázik. ha elmennek sétálni akkor teszem a dolgom, mert itt is van mit csinálni

125. benvik (válaszként erre: 124. - 367d5fde7b)
2011. jan. 16. 13:06
Tegnap Kriszti álmodott rosszat hajnalban, ma meg Zéti bulizott éjszaka. Szóval zombi vagyok ezerrel, pedig egy csomó dolgom lenne. A férjem persze dolgozik a változatosság kedvéért:-(
2011. jan. 15. 10:17

Sziasztok!


Milyen éjszakátok volt?

2011. jan. 14. 22:42
oksi :) majd holnap beszélünk :) Jó éjt!!!
2011. jan. 14. 22:42
nehéz munkát találni is :S nekem most volt egy munkahelyem, de otthagytam mint írtam is azt hiszem. ősszel szeretnék nyitni egy saját szalont. akikhez házalni járok ők is mondták jó ötlet meg végülis van azért pár fix emberem. tudom nehéz belevágni, de hát remélem jól sül el a dolog :)
121. benvik
2011. jan. 14. 22:41
Na szerintem hazaért Apa, úgyhogy irány az ágyikó:-) Jó éjt!!!!!!
120. benvik (válaszként erre: 119. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 22:37
Azóta új főnök van ott, és régi gárdából mindenkit vagy kirúgott vagy kikészített. Tehát valószínű rám is ez vár:-(
2011. jan. 14. 22:34
úristen. hát elhiszem, hogy akkor vagy nyugodt, hogyha hazaér, mert nem épp egy biztonságos munka az övé. És téged visszavárnak a munkahelyedre a gyes után?
118. benvik (válaszként erre: 117. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 22:28
Egyszer fejen találta egy kiegyenlítő szelep, pár öltéssel össze kellett varrni. Ha 1 cm-vel odébb találja el, akkor kiveri a szemét. Egyszer meg a nyakába ömlött pár tonna kerozin. Akkor a toxikológián volt 3 kollégájával egy darabig:-(
2011. jan. 14. 22:25
stresszes meló :( és neki nem volt még komolyabb sérülése baleset következtében?
116. benvik (válaszként erre: 115. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 22:22
Nincs messze, olyan 20 perc alatt hazaér. Felelősség az van, nem is kicsi. Meg tud ölni pár embert egy kis figyelmetlenséggel:-(((((
2011. jan. 14. 22:19
úúúú. felelősségteljes munka ez, hogy ha gépeket szerelnek. tőletek ferihegy messze van egyébként?
114. benvik (válaszként erre: 113. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 22:18
Változó. Ilyenkor szeretem megvárni a férjem, akkor vagyok nyugodt, amikor hazaér. Volt már munkahelyi balesete, azóta egy percig sem vagyok nyugodt:-( De sajnos volt olyan baleset is, hogy 3 kollégája meghalt:-(((((
2011. jan. 14. 22:14

pont tegnap volt a házon kívűlben is erről szó, ami nekem is a probléma ugye.. hát, és tényleg elég "gáz" helyzet, h tudom ki a gyerekem apja meg találkoztak is és mégsem akarja a nevére venni így egy kitalált apa név kell.. bár én ezt nem hagyom annyiba :D


Te mikor szoktál lefeküdni?

112. benvik (válaszként erre: 111. - 367d5fde7b)
2011. jan. 14. 22:06
Szociálpedagógus vagyok. Egy Gyermekjóléti Központba vagyok családgondozó. Ezért is tudtam a kérdésedre válaszolni:-)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook