Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 januári babák fórum

2011 januári babák (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
12564. 4dd3ed5a0f (válaszként erre: 12559. - Tücsibogár)
2011. okt. 18. 08:14
Köszi,adtál pár jó tippet.Van amit mi még nem ettünk,de most majd én is ki fogok próbálni párat.
12563. 4dd3ed5a0f (válaszként erre: 12558. - Csobesz)
2011. okt. 18. 08:12
Igen,sajnos dokija válogatja..nem mindegyik szereti felírni,mintha neki nem lenne mindegy.Te fizeted ki..nem ő!A miénk nem variál ,szerencsére.Úgyhogy hajrá..verd ki belőle a receptek,egy kicsivel így olcsóbb,és az is sokat számít.
12562. lina816 (válaszként erre: 12561. - Csobesz)
2011. okt. 18. 08:03
És miért mondták ezt? Ha annyit lehetne csak adni, akkor annyit írnának a papírra is.
12561. Csobesz (válaszként erre: 12560. - Lina816)
2011. okt. 18. 07:33

Nekem a patikába azt mondták ne adjak neki csak 1 csepp/1 nap én ezt a leíráshoz képest kicsit kevésnek találtam,ezért kissé félve és kicsi bűntudatos daccal adtam neki 2*2 cseppet!

Sajnos még mindig kritikus kérdés az ivás,szinte nem iszik semmit,ezért 1 kanál erősebb ízű gyümölcslébe cseppentek 1-t és utána megismétlem! Így tuti,hogy lemegy!


Van még vki rajtam kívül aki küszködik az itatással?

12560. lina816 (válaszként erre: 12555. - Csobesz)
2011. okt. 17. 19:57
100ml vízbe teszek neki 10 cseppet. Vagy kevesebbe, a lényeg, hogy aznap megigya. Mondjuk Polett csak vizet iszik, ha adsz neki gyümilét, vagy teát, akkor észre se vehető szerintem, amúgy is csak erős citromos
2011. okt. 17. 19:41

Sziasztok!


Látom sokfélén sokféleképpen etetjük az ugyanakkora babánkat, leírom én is, én hogy szoktam, hátha segít valakinek. Tudni kell, hogy mi sajnos extrém koraszülöttek vagyunk, így a mi 9 hónapunkat normál 7 hónapnak kellene venni. A babám azonban utólérte testben a valós kortársait,9 kiló, így etetni ugyanúgy etetjük, mint egy normál 9 hónapost. Sajnos nagyon sok mindenen átmentem, így extraparázós anyukának számítok, a gyerek étkezését illetően is. Pestre hordjuk fel kotrollokra, és az ottani főorvosnő kontrollálja a kajálásunkat is. A babám vérátömlesztéstől kezdve mindenen átment, vitaminokat abszolút nem kap, csak ami a kajákban benne van, mégis a vérképeredményei tökéletesen rendben vannak, ezt is kéthavonta ellenőrzik:


Reggeli és vacsi nálunk tápszer, még mindig 1-es tápszert eszünk, nem is fogom lecserélni, mert ezen kívül eddig minden visszajött.

Uzsonnára és tízóraira az alábbiakat szoktam kombinálni:

Mindig van benne 2 nagy teáskanál natúr joghurt, kekszmorzsa, reszelt babapiskóta vagy kukorica vagy rizspehely. Tehát alap a joghort, bele valamilyen dúsítónak azok, amiket írtam az előbb, ízesíteni meg általában egy alma+ egy banán, vagy másfajta gyümölcs, de mennyiségre annyi amennyi egy alma + egy banán mennyiségének felel meg. Nagyon ritkán kap egy kis házi lekvárt is a joghurtba, nagyon imádja az ízét, és mi tartósító nélkül, nagyon minimális cukorral tettük el idén épp a babák miatt.


Ebédre kb 3 dl pürésített ételt kap. A legnagyobb kedvencek:

1. paradicsomszósz, pirított grízzel meg egy kis főtt hússal,

2.sóskafőzelék, krumplipüré, főtthús,

3.rakott rizses-húsos ételek, pl rakott karfiol, káposzta, zöldbab stb.

4.,húslevesben megfőtt zöldségek és csirkehús,( ma volt itt védőnő, és mondta, hogy nyugodtan tehetek neki bele tésztát is).

5., paradicsomos húsgombóc,töltött paprika

6., kelkáposzta főzelék,

7., meggyszósz, almaszósz +pirított gríz, főtt hús

8., csirkemáj krumplival, almával


Én ezeket úgy főzöm, ahogy magunknak, annyi különbséggel, hogy mielőtt elzárnám az étel alatt a tűzhelyt, kiveszek a Törpének 1-2 adagot, a többit utána sózom, ételízesítőzöm, borsozom, ecetezem, cukrozom stb fel. Főzöm még 1-2 percig a saját részünket, és kész.


Ezen kívül, amit mindig szívesen megeszik, az a kuszkuszos ételek. Én ettől nagyon idegenkedtem, de nagyon szereti. Ha nem teszek hozzá húst, akkor csak uzsira kapja pl almával, ha van benne hús, akkor ebédre nagyon finom.


Tejpépek: Én nem adok minden nap tejpépet, az én gyerekem is éhes tőle, max csak úgy esszük, hogy kisebb mennyiségű fix étkezés mellé egy-egy fél adagot pótléként, vagy hogy is mondjam desszertként...


Holnap sütök először piskótát úgy, hogy Ő is eszik majd belőle, általam készített kalácsot már evett.


Tejes dolgok: joghurtot vagy 2 hónapja kap natúrat, túrót hetente 1-2 alkalommal az uzsihoz, sajtot meg akkor, ha illik a főkajájához, azt is kb hetente 2 alkalommal.


(Egyébként pont ma néztem egy olyan táplálási táblázatot, ahol az volt, hogy kapjon a baba kb fél adag normál kaját, +100-120 ml tápszert hozzá minden étkezésre. Ha hamarabb találkoztam volna ezzel, így csinálnám. Így már nincs értelme belevágni, vagy ennyire átvariálni a nálunk jól bevált rendszert.)


Bocsi, hogy ilyen hosszú lett, de remélem valaki talál benne hasznosat.

12558. Csobesz (válaszként erre: 12557. - 4dd3ed5a0f)
2011. okt. 17. 18:11
Jó akkor megnyugodtam! És holnap elkapom az orvost is a HA-s pép miatt! (Olyan rossz,szinte minden alkalommal könyörögni kell,hogy felírja a gyerek tápszerét,annyira nem szeretem!)
12557. 4dd3ed5a0f (válaszként erre: 12556. - Csobesz)
2011. okt. 17. 11:55

Mi először a Mil.-ás Milumil HA I.-est ettük,aztán 6 hónaposan írta fel a doki,amit most eszünk ez már

Hum-a II-es HA.De 9 hónapos kortól lehet íratni a 3-as tápszert.A doki írt fel nekünk receptre Mil..Milumil HA-s vaníliást pépet,simán eszi uzsonnára,de én még felturbózom.De vettem neki a boltban csokisat,jó éjt kekszeset,aztán most kekszes piskótást.Fél 5-kor eszik,és 7-kor fürdés,utána rögtön kéri a tápszert,szóval éhes lesz akármilyen laktató.Én vacsira még nem adtam mást csak tápszert.Igaz Bazsi két hónapos kora óta végig alussza az éjszakákat. 7-kor kelt,eszik,aztán játék,10-kor tízórai,utána fél 12-ig alvás,aztán 1óra fél 2 felé ebéd. Úgy fél 5 felé eszik,de van ,hogy 4-kor már éhes.

Én is veszek üvegest,mert van amit itthon nem tudok csinálni,pl.sütőtök,gesztenyés kaják.Tényleg szinte ugyanazt ,és ugyanúgy etetjük a kicsiket,szóval nem csináljuk rosszul!

12556. Csobesz (válaszként erre: 12554. - 4dd3ed5a0f)
2011. okt. 17. 10:05

Igen nagyjából hasonlóan eszünk bár szerintem én szegénykét egy kicsit visszafogom,mert ő születése óta olyan,hogy soha sem tudja mennyi elég (egy párszor pórul jártam vele) ezért inkább többször kap keveset! :)

Miután ébred rögtön táp! Mivel elég sűrűn van olyan,hogy alszik egy félórácskát pont tízórai időben a táp után 1-2 órával később velem reggelizik kenyeret vagy amit én és abból csipeget!

Utána 11-12 körül ebédel vmi hússal,majd alszik nagyot! 2-3 körül eszik gyümit kis keksszel,piskótával vagy csak többfajta gyümi együtt! Majd sok játék, huncutkodás néha egy két pufi vagy babapiskóta és olyan 5-6 körül sima főzi! Majd 8 felé pancsi és utána megkapja a tápiját!

Én üvegeset adok neki,mert meg mondom őszintén az én főzési tudományom egyenlő a nullával és egyenlőre elég ha csak az apját "mérgezem" vele!Én is és az apja is elég finnyás ezért Szeretném,ha ő mindenhez hozzájutna és olyanokat is enne amit mi nem!


Te a tejpépből HA-st adsz a babócádnak?Mert most én vettem Mi...pás Vaniliás tejberizspépet,de rá van írva,hogy 4 hós kortól adható! De miután itthon tüzetesebben átolvastam a hátoldalát: "Egy adag egy teljes értékű tejalapú étkezést vált ki.." Így nem mertem vele megkóstoltatni...

12555. Csobesz (válaszként erre: 12553. - Lina816)
2011. okt. 17. 09:51
Nekünk is van itthon!! :) mennyit szoktál neki adni belőle? Köszönöm szépen a tanácsot! :D
12554. 4dd3ed5a0f (válaszként erre: 12548. - Csobesz)
2011. okt. 17. 08:38

Szia!


Mi is tápszeresek vagyunk,a 2-est esszük.Reggel,este tápszer,tízórai gyümölcs simán,vagy joghurttal,túróval.Ebéd főzelék,hús.Uzsonnára tejpép,vettem többfélét,vaníliástól,kekszesig.Én mindig felturbózom,teszek bele kekszport,török bele babapiskótát,még pluszba gyümölcsöt.Eszünk kifli csücsköt,tegnap kapott májkrémes kenyeret.A védőnő azt mondta,hogy jó minőségű virslit,és májas hurkát ehet,inkább mint a konzerv májkrémet.Így hentesnél vettem bőrös májast.Ízlett neki.Tegnap ebédre kipróbáltam a paradicsommártást,hússal,krumplival,és semmi baja nem lett.Próbálom fokozatosan átszoktatni a mi ételeinkre.Néha persze én is adok neki üvegeset,de mindegyiket még "feljavítom "ezzel-azzal.

De már én is gondoltam rá,hogy tápszerből a 3-as HA-t kellene majd felíratni,hátha abban még több vitamin van.Meg talán laktatóbb is.

12553. lina816 (válaszként erre: 12551. - Csobesz)
2011. okt. 17. 08:22

Cebion csepp, és nas..in orrcsepp, orrszívás előtt tengervizes orrspray, nekünk ez vált be. És a cebion cseppet folyamatosan is lehet neki adni.

Bár Polett is elég taknyos most

12552. lina816 (válaszként erre: 12550. - Csobesz)
2011. okt. 17. 08:21

És ezt mind megeszi? Lehet, hogy érdemes lenne megpróbálni, hogy 30ml-vel többet adsz neki!

Bár ha ő annyit eszik amennyit kap, akkor ez nem jó megoldás, Polett mindig tudja, hogy mennyi elég neki...

De egy próbát megér

12551. Csobesz
2011. okt. 17. 08:01
Betegek vagyunk!!! Alig aludtunk éjszaka! Tiszta takony szegénykém,alig kap levegőt,este már erős hőemelkedése is volt... Szegénykét be kell megint jelentem a dokinénihez! Vki vmi jó gyógyulást elősegítő tipp? ...
12550. Csobesz (válaszként erre: 12549. - Lina816)
2011. okt. 17. 07:58
Igen mi is a HA2-t esszük! A max.csinálom neki tehát 210 ml vízből 7 kanál táppal,ezt megkapja olyan 8 órakörül! Van mikor elalszik utána(attól függ mit csináltunk előtte) van mikor 9:30ig leugrálja és nagy nehézségek árán elalszik! Eddig aludt 7ig fél8ig,mostanában már 5 fél6 és 6 felé is rázendít!
12549. lina816 (válaszként erre: 12548. - Csobesz)
2011. okt. 16. 20:05

Hanyas tápot kapja?

Nálunk Polett akkor mondja ezt, ha szomjas? És ő Ha2 tápot kap éjszakára 200-240ml-t megeszik, és reggel 7-8 fele eszik csak újra

12548. Csobesz
2011. okt. 16. 18:34

Sziasztok!

Nálunk a lányom evett már túró rudit,attól semmi baja nem lett és szoktam neki adni Kméti üvegesben van ilyen,hogy gyümölcs & joghurt és semmi baja nem volt tőle...(azt már többször is kapott!)

De segítségetekre lenne szükségem,nem tudom mit csináljak!

Már este nagyon úgy tűnik,hogy nem elég neki a táp! (hétről hétre egyre korábban kell és mindjárt azzal kezdi hamahama!)Kérdeztem a védőnőt mit csináljak,azt mondta táp helyett adjak neki ilyen tejpépet estére és később ha még fent van akkor adjak neki tápot! De nem lenne azért tejpép helyett inkább egy kicsit "erősebb" (már egyel nagyobbat?) tápot adni neki? Nem tudom mit csináljak,mert igazán én ragaszkodnék még elég sokáig a táphoz,hiszen ő szinte nem is kapott anyatejcsit,legalább a tápban sok olyan vitamin van amit nem biztos,hogy tudnék neki minden nap biztosítani...(és minden híresztelés ellenére megfelelő adagolással nem fújja duplájára a gyereket! :D )

12547. lina816 (válaszként erre: 12546. - Audrey79)
2011. okt. 16. 17:58

Hogy adod neki a gabonát?

Én gyümölcslébe vagy tápszerbe kavarom ki és rakok bele még gyümölcsöt neki.

12546. Audrey79
2011. okt. 16. 17:51

Sziasztok !


Freny nagyon sajnálom a műtétet, gyors lábadozást kívánok !

Tejtermék: Túrótortával kínáltam a lányomat tegnap... ma is egy cseppet. Semmi folt.Holnap kap joghurtot

Tojást (sárgáját) ad valaki már a babájának ?

Mit csináljak, ha búzaféléket (7 féle akármi ) nem szeretni. Nem allergiás rá, de nem szereti. Kifli végével, pogival szokott játszani és ma

12545. antonka (válaszként erre: 12543. - Biborka83)
2011. okt. 16. 17:38
én sajtot és túrót kezdtem el adni, de csak óvatosan. Én is figyelem a pöttyöket és a hasmenést. Most picit pihentetni fogom. Nagyon ízlik neki, de egy pár piros pöttyöt láttam az arcán. Nem tudom, hogy Apa borostája miatt, vagy a tejtermék miatt, de most kapott 2 napig, most kicsi pihi.
12544. antonka (válaszként erre: 12542. - Biborka83)
2011. okt. 16. 17:37
igazából nem tudom mikor kell beadatni, azt mondta a doktornő, hogy mielőtt bölcsibe, közösségbe megy, de én gondoltam, hogy most még a kis immunrendszere erősebb, mint tél után.
12543. biborka83
2011. okt. 16. 14:52
Sziasztok! Adtok már tejtermékeket a babáknak? Nekem azt mondta az orvos és a védőnő, hogy túrót és joghurtot lehet. Többször is kóstoltattam már vele pici túrót natúr joghurttal és gyümölccsel, de legutóbb nagyon durván 1-2 percre az etetéstől foltokban bevörösödött az arca körben a szeméig. Nagyon megijedtem! Korábban is voltak ismeretlen eredetű vörös foltok a szája körül és az arcán, de a dokinő szerint csak a nyáltól, pedig már akkor is biztosan ettől volt:(
12542. biborka83 (válaszként erre: 12540. - Antonka)
2011. okt. 16. 14:47
Nem is tudtam, hogy most kell, jó, hogy írtad!
12541. antonka
2011. okt. 15. 19:01
NeisVac c az oltóanyag
12540. antonka (válaszként erre: 12539. - Csobesz)
2011. okt. 15. 19:00
ez nem kötelező, ez a gennyes agyhártyagyulladás elleni védőoltás, ha megy közösségbe, akkor nem árt. Nem túl drága, 2200 ft. kétszer kell ismételni.
12539. Csobesz (válaszként erre: 12538. - Antonka)
2011. okt. 15. 17:12

Köszönöm szépen,a te fiacskád is nagyon ari! :)

Ha szabad megkérdeznem milyen oltásra mentek?

A 6hós és 15 hós között van kötelező? vagy én nem vagyok képben... :)

12538. antonka (válaszként erre: 12537. - Csobesz)
2011. okt. 14. 10:52

Szia! Nagyon szép a kislányod!:)

Nálunk is van perecelés rendesen. Főleg akkor okoz magának balesetet, ha menni kell a doktornőhöz. Mi 20.-án megyünk oltásra, kíváncsi leszek milyen sérülései lesznek. A másodperc tört része alatt csinál magának sérülést. Ha nyűgös, vagy éhes vagy álmos, borzalmasan sír. Ha nem, akkor észre sem veszi.

12537. Csobesz
2011. okt. 14. 10:20

Sziasztok!

Nem tudom már követni az eseményeket....Kicsit el- meg lemaradtam! :) Nem hagyja a lányom!:)

Nagyon kis zsizsik lett hirtelen,már a lakást is teljesen át kellett rendezni miatta...

Detti nagyon nem beszél a szokásos babababa az van,de inkább a kis kappan hangján énekel,ez a sok zenehallgatás ára,végig "kóricálja" az egész napot! :D

A fogaival megszenved rendesen!8 kint van,de azonnal megindultak a rágó fogak!Hála a jó égnek nincs taknyolás meg ilyesmi tünete, csak nagyon dühös,hisztis és nagyon sokat felsír tőle!

"harci baleseteink" is vannak szép számba,olyan kis bamba... 1-2 kék folt a lábon,pukli a homlokon,volt már vérző szánk,de a bosszantó mindenben,hogy másodpercek alatt tud olyanokat produkálni még a kezemben is... :)


Megpróbálok friss képeket feltenni és többször jelentkezni! Hiányzik veletek a csevegés!

Mindenkinek jó babázást kívánok!

12536. lina816 (válaszként erre: 12535. - Freny)
2011. okt. 12. 18:20
Hát ez nem túl jól hangzik, minden tiszteletem a tiétek!
12535. Freny (válaszként erre: 12534. - Lina816)
2011. okt. 12. 14:13
Vele született rendellenesség. A babócák 90%-a kinövi, mi sajnos a maradék 10%-ba tartozunk. Már a pocakomban látszott, de mindenki reménykedett, hogy kinövi. Így is lett volna, ha picurom nem szeretett volna különleges lenni :) patkóvesénk van, ez a plusz szövet, ami összeköti a két vesét nem engedi rendesen elfolyni neki a vizeletet. Hát ez van... Ami a gond, hogy hiába műtik meg, nagy a valószínűsége, hogy kiújul, így 3-5 évente kinéz neki egy műtét. Na ettől tudnék falnak futni. A mai modern orvostudomány meg nem tesz semmit, vagy nem akar...
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook