Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 őszétől indulunk a bölcsibe fórum

2009 őszétől indulunk a bölcsibe (beszélgetős fórum)


174. Dorka29 (válaszként erre: 166. - Panna77)
2009. okt. 10. 22:47

2X5 golyócska.


Reggel Blanka itthon nem reggelizik, mert még korán van neki, így felkelés után pár korty víz után adom neki. Mire a bölcsihez érünk és ott reggelit kap, bőven letelik a fél óra.

Este pedig fürdés után közvetlenül odaadom, majd elmegy játszani apával, míg én pakolászok, fürdök és mire megyek altatni meg viszem a tejet, addigra szintén letelt a fél óra.

173. adb20ce52a (válaszként erre: 172. - Panna77)
2009. okt. 10. 22:32
Az is... de elmentettem mindent, úgyhogy nekem meg van. De itt már nem is fogok írni naplót, blogot kezdtem. Akit érdekel, priviben osztom a címet...
172. panna77 (válaszként erre: 171. - Adb20ce52a)
2009. okt. 10. 22:31
A naplód is?
171. adb20ce52a (válaszként erre: 170. - Panna77)
2009. okt. 10. 22:30
Hosszú történet! Le lett törölve mindenem a másik név alatt. De én vagyok... :)
170. panna77 (válaszként erre: 169. - Adb20ce52a)
2009. okt. 10. 22:29
Teeeeeeeeeeee, ez most valami fedősztori????
169. adb20ce52a (válaszként erre: 168. - Panna77)
2009. okt. 10. 22:26
Annyi, mint papaya Lénája ;)
168. panna77 (válaszként erre: 162. - Adb20ce52a)
2009. okt. 10. 22:25
Mennyi idős a babád?
167. panna77 (válaszként erre: 164. - Dorka29)
2009. okt. 10. 22:24
A te naplód bölcsis bejegyzéseitől sokszor elpityeredtem én is. Mégis mindig elolvastam, abban reménykedve, hogy Blankának napról-napra könnyebb lesz. (na meg persze Neked is)
166. panna77 (válaszként erre: 163. - Dorka29)
2009. okt. 10. 22:20

Hallottam már róla, veszek is hétfőn.

Mennyit kell belőle szedni naponta?

Te hogy oldod meg azt, hogy a homeos cucc bevétele előtt-után ne egyen-igyon???

165. adb20ce52a (válaszként erre: 164. - Dorka29)
2009. okt. 10. 22:09
Jó! Majd igyekszem nem beleolvasni! :) Lilien meg nagyon ügyike csaj... remélem, nálunk is így lesz. Bár akárhogyis, nekem szarabb lesz visszemenni melózni mint neki a bölcsiben, úgyhogy lehet, nem is azért sírok majd, hogy ott kell hagynom, hanem hogy dolgoznom kell. :D
164. Dorka29 (válaszként erre: 162. - Adb20ce52a)
2009. okt. 10. 22:06
:(( Ha nem akarsz negatív tapasztalatokról olvasni, akkor bele ne olvass a naplómba... INkább Vikaszét ajánlom, náluk nagyon klasszul ment a beszoktatás (a bölcsi részéről is).
163. Dorka29 (válaszként erre: 160. - Panna77)
2009. okt. 10. 22:04

Panna, ha még nem szedtek más immunerősítőt, akkor ajánlanám a kasvirágot. Homeopátiás szer, Echinacea angustifolia 5CH. Egy hétig szedni kell, aztán egy hét szünet és ezt végig a téli időszak alatt.

Kicsit későn találtam rá, és már jártunk a beszoktatásra, mikor elkezdtem adni Blankának, elvileg előtte két héttel érdemes elkezdeni. Szóval, épp időben lennétek.

162. adb20ce52a (válaszként erre: 160. - Panna77)
2009. okt. 10. 22:03
Én amiatt parázok, hogy ha netán nem akar ott maradni és sír, akkor abba belehalok...
161. Dorka29 (válaszként erre: 158. - Vikasz)
2009. okt. 10. 22:01

Olvastam a naplódban, hogy "lógó" orral ment haza...

Blankának is kisebesedett a szája az első bölcsis napokban, neki meg attól, hogy nem kapott folyadékot.. (Nem kínálták külön, magától meg nem mert kérni, így csak az ebédnél ivott. Na, én ettől akadtam ki, de nagyon. Szerencsére mostanra már nincsen ezzel gond, látszik a székletén, hogy azért fogyaszt folyadékot is.)


Blanka is máshogy hisztizik, amióta bölcsis, de lehet, hogy nálatok Lilien most jutott abba a korba, mikor kell egy kicsit hisztizni is.:) Tudom, hogy nem könnyű, nem rosszindulatból "nevetek"...


Nálunk sincsenek foglalkozások, nekem is hiányzik, mert tudom, hogy Blanka mennyire élvezi, mennyire leköti az ilyen tevékenység és az idejükbe is beleférne éppen..

160. panna77 (válaszként erre: 159. - Vikasz)
2009. okt. 10. 21:53

Én nem is Panni miatt félek. SZerintem (bár majd meglátjuk) gond nélkül fogja venni az akadályokat.

Inkább olyan problémáim vannak, amin minden anya átmegy.(pl ami most nagyon aktuális az az orrtörlés és hogy pzs-t használnak csak)


Áááááááááááááááááááááá! :-)))

159. vikasz
2009. okt. 10. 21:52

Panna, I'mthelost! szerintem nem lesz semmi gond. A kislányaitok nagyon talpraesettek, szeretik a közösséget.


Mondjuk a betegségtől tartok, hogy egész ősszel és télen ez lesz, ami már most is.

158. vikasz (válaszként erre: 151. - Dorka29)
2009. okt. 10. 21:48

A beszoktatást tényleg jól csinálzák, de azóta vannak dolgok, ami nem tetszik. Most, hogy a héten taknyos volt Lilien állandóan úgy jött haza, hogy rá volt száradva az orrára. Valamennyire törölhették neki, mert már csupa seb volt alul az orra, de valamit mégsem jól csináltak. Szerencsére az én lányom nem törli bele a ruhájába. :)

Meg nekem úgy tűnik, hogy nem nagyon figyelnek oda a kicsikre. Hiányolom a foglalkozásokat, néha egy-egy éneklést. Semmilyen fejlesztő foglalkozás nincsen, csak lézengenek a gyerekek egész nap, azzal játszanak, amihez épp kedvük van.


Mióta lilien bölcsis egyre többet hisztizik. Tuti, hogy a bölcsi miatt van, jó példát lát a többi gyerektől. Viszont eddig nem volt ilyen, úgyhogy elég nehét vele mostanában.


Az alvást Lilien még igényli, és ha nem alszik délután, akkor estére szörnyen nyügös lesz. Tuti, hogy ilyenkor valamelyik gyerek felveri őket. Pedig most még nincsenek is sokat, csak kb. a csoport fele. Mi lesz, ha majd teljes lesz a látszám.


Nagyon tetszett a reggeli bölcsibe menős rituálétok, jót mosolyogtam rajta :-)) Szerencsére nálunk nincs ilyesmi, Lilien csak úgy szalad be a bölcsibe, még....

157. panna77 (válaszként erre: 156. - Adb20ce52a)
2009. okt. 10. 21:46
Muszáj. De olyan nagyon nehéz. :-(
156. adb20ce52a (válaszként erre: 155. - Panna77)
2009. okt. 10. 21:42
Ó... nekem a kettő egy nagy gombóc. :( De majd túléljük!
155. panna77 (válaszként erre: 154. - Adb20ce52a)
2009. okt. 10. 21:38
Most, hogy elolvastam mindent, újabb gombóc van a torkom és a gyomrom között...
154. adb20ce52a (válaszként erre: 153. - Panna77)
2009. okt. 10. 21:35
Hű... nagyon együtt érzek veled! Mi is 2 hét múlva kezdünk... 28.-án.
153. panna77
2009. okt. 10. 21:20

Sziasztok!


Most találtam erre a fórumra, gyorsan visszaolvasok, hogy kivel hogyan is történt a dolog. :-)

Kislányommal két héte múlva kezdjük a bölcsit. :-(((

152. Dorka29
2009. okt. 10. 21:10
Ja, Vikasz, még annyit akartam írni, hogy örülök, hogy jól sikerült a műtét.
151. Dorka29 (válaszként erre: 150. - Vikasz)
2009. okt. 10. 21:09

Szia Vikasz!


Igen, egész jól alakul a dolog, remélem, így is marad.

Ha olyan lett volna a beszoktatás, mint nálatok (amin még most is ámulok, hogy -szerintem- milyen jól csinálták), akkor egy szavam nem lett volna.


Az alvással itt is ugyanolyan problémák vannak, de ezt tényleg nem lehet kiküszöbölni sajnos.:( Nálunk két kifiú van, akik felváltva sírnak, így ezen a héten fél-egy óránál többet nem aludt Blanka, de olyan is volt, hogy egyáltlaán nem. Mondjuk nekem ez nem annyira fura, mert itthon már rég nem aludt. Ami viszont érdekes, hogy akármennyit is alszik a bölcsiben, ugyanúgy le lehet tenni este és általában a szokásos 20 20.30 között már elalszik.


Felvett egy nagyon idegesítő szokást, de attól tartok, hogy részben a gondozónők "hibája", figyelmetlensége miatt. Neki is egyfolytában folyik az orra és a ruhája ujjába törli... Totál ki vagyok rajta akadva, mert korábban sosem csinálta, mindig szólt, hogy folyik neki, pedig utálja, ha megtörlöm.

El lehet képzelni, hogy hogyan néznek ki a felsői, mire megyek érte...

150. vikasz
2009. okt. 10. 18:13

Sziasztok!

Rég jártam erre. Remélem jól van mindenki, és nem betegek a kicsik. Lilien a héten takonykóros volt, pénteken nem is vittem bölcsibe. Náluk szinte az összes gyereknek lóg az orr, ide-oda adogatják egymásnak a betegséget.

Dorka, látom végül sikeres volt a beszoktatás a kezdeti nehézségek ellenére. Olvastam a naplódban a szobatisztaság problémát. Nem értem a dadusokat miért nem figyelnek oda jobban.

149. Dorka29 (válaszként erre: 145. - Trapiti)
2009. okt. 9. 12:24
Igen, így van, én is tudom, csak a gondozónők hozzáállása nem tetszik...
148. trapiti (válaszként erre: 146. - Kathlee)
2009. okt. 9. 09:35

Igen, akkoriban sokszor szólt és ment is wc-re, de még pelus mellett. Ha itthon vagyunk, most is up&go van rajta, így ha akar, tud wc-be pisilni. Így működik is a dolog. Sokszor ő maga kéri a "bugyipelust" :) és ebből már tudom, hogy a wc-re járás lesz a délutáni program. Ugyanakkor szerintem még játék neki, ha más elfoglaltságot talál, akkor megfeledkezik róla, és nem indul el időben. Aztán meg nagyon tud sírni rajta... Úgyhogy egyelőre csak up&go mellett próbálkounk.

Szerintem ha bölcsis lesz, és látja a kis wc-t, megint jobban fogja érdekelni, a Gekko-ban is minden alkalommal ki kell menni pisilni + ha látja, hogy más gyerekek is szobatiszták, gondolom hamar akarni fogja megint... :)

De még nem igazán foglalkozunk ezel, hiszen még 1 éve van rá, az rengeteg idő :)


(Ráadásul a mi bölcsink-ovink nem is csinál ebből gondot, ha 3 éves korban úgy látják, hogy még nem érett az ovira, pl. nem stabilan szobatiszta, akkor nem teszik át akkor sem, ha elmúlt 3... ez az egyik előnye annak, hogy egy intézményen belül működik bölcsi-ovi is)

147. kathlee (válaszként erre: 144. - Dorka29)
2009. okt. 9. 08:29

Az tényleg durva, hogy tiszta pisi a gyerek és nem veszik észre! Nem tudom, hogy máshol mi a "módi", de nálunk az ott tartózkodás alatt 1x, max. 2x cserélnem pelust. Persze, ha kaka van, akkor többször is. Ja, és ahogy hallottam beszélgetéseket, pelenkacsere előtt rá is ültetik bilire a gyerekeket. (Mármint a nagyobbakat, akiket érettnek gondolnak a dologra)


Ne aggódj, hogy egyenlőre nem megy otthon sem wc-re, majd belerázódik megint! Vannak olyan gyerekek akik szobatisztán kezdik a bölcsit és teljesen visszaesnek. 1-2 hónap alatt náluk is normalizálódik a helyzet.

Pl. Luca még mindig nem szól a bölcsiben. Ha megkérdezik, akkor meg és pisil, de egyébként nem. Szerencsére nagyon odafigyelnek ilyen téren rá, egyettlen baki kivételével... Így már lassan két hete egyetlen pisis ruhát sem hoztam haza.

146. kathlee (válaszként erre: 143. - Trapiti)
2009. okt. 9. 08:20

Sziasztok!


Igen, az tényleg nem jó, ha ennyire megveiselte lelkileg! Bocsi, csak az egyik naplóbejegyzés után hittem azt. Talán, amikor arról írtál hogy voltatok tornán és beszélgettetek Dévény Annával (Lehet, nem így írja a nevét...), hogy milyen ügyes. Akkor írtad, hogy többször is kiment wc-re. Szóval én értettem félre a dolgot! Bocsi!

145. trapiti (válaszként erre: 144. - Dorka29)
2009. okt. 8. 21:23

Azt mondják, bölcsikezdés után minden gyerek "visszafejlődik" ezen a téren. Gondolom ennek a gondozónők hozzáállásán kívül az is lehet az oka, hogy a új környezet, az elválás nekik is nehéz... Vagy nem jól gondolom?

Én most úg vagyok vele, hogy nem erőltetem, nem akarom hogy túl nagy elvárásokat támasszon saját magával szemben. Főleg nem pár héttel a bölcsi előtt... Aztán majd megoldódik... gondolom nem marad "örökre" pelenkás. Ha bölcsis lesz, úgy tervezem kevesebbet mászkálunk el hét közben itthonról, többet leszünk itthon. Meghitt hosszú téli délutánok-esték jönnek, lesz idő bugyit cserélgetni :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook