Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2009 őszétől indulunk a bölcsibe fórum

2009 őszétől indulunk a bölcsibe (beszélgetős fórum)


24. trapiti (válaszként erre: 21. - Emesemm)
2009. szept. 1. 13:39
kár, hogy nem ugyanott... cserélhetnénk :)
2009. szept. 1. 11:57
Aki ma kezdett majd írja meg milyen volt!
22. Emesemm (válaszként erre: 19. - Jucás)
2009. szept. 1. 11:57
Ezt a textil pelust ne is kérdezd, én sem értem nagyon, gondolom bevizezik még így tudom elképzelni, vagy csap alatt megmossák és utána azzal törlik szárazra.
21. Emesemm (válaszként erre: 20. - Trapiti)
2009. szept. 1. 11:56
Tessék milyen az élet, én meg pont januártól szeretném vinni és nem lehet, novembertől kell vinnem, mert csak így vették fel.
2009. aug. 27. 14:04

Sziasztok :)

Én is "jegyzetelek", ha minden jól megy, akkor novemberben kezdjük a bölcsit. (Még picit bizonytalan, mert elvileg januártól van beiratva a kislányom, de szeretném előrehozni a kezdést. Részben mert már nagyon igényelné a gyerektársaságot, részben meg várnak vissza dolgozni...) Még nem tudunk biztosat, októberre ígértek végleges választ, hogy mehet-e novembertől. Ő október végén lesz 2 éves.

19. Jucás
2009. aug. 27. 13:21

Az első nap nekünk csak az orvosi igazolást, benti cipőt, és a kiskönyvet kell vinni. A többit majd később mondják. Nálunk is fognak fogat mosni, úgyhogy kell a fogmosó cucc.

De hogyan lehet textil pelussal letörölni!

2009. aug. 27. 12:07
nekünk benti cipőt kell vinni, 3napnál nem régebbi orvosi igazolást, vagy bölcsödei törzslapot, pelust, ha akarjuk, hogy popsitörlővel töröljék a fenekét akkor azt is (különben textil pelenkát használnak, azzal mossák le) pelenka, kukazsák, mivel mi pelenkásak vagyunk. váltó ruhák és ennyi.
2009. aug. 27. 12:02
látjátok milyen érdekes, nálunk pl. nem kell fogkefét vinni, a bölcsiben nem fognak fogat mosni...
16. kathlee (válaszként erre: 15. - Jucás)
2009. aug. 27. 07:58

Benticipő, pelus, popsitőrlő, fogmosó cucc, törcsi, szalvéta, p. zsepi, folyékony sz., fésű, vízfesték, gyurma, színes ceruza, zsírkréta, ágynemű. Azt hiszem ennyi.


Nekünk van egy alvós macikánk, azt most viheti magával az udvarra is, ha túl leszünk a beszokatáson, már csak alváskor adják oda neki.

15. Jucás (válaszként erre: 14. - Kathlee)
2009. aug. 26. 21:52

Mit kellett vinni először? Nincs olyan babája, játéka amit be lehet vinni? Vagy egyáltalán nem lehet bevinni semmit?


És csak így tovább! Mondák nekem is, hogy egyre jobban fel fogja majd találni magát a közösségben.

14. kathlee (válaszként erre: 13. - Jucás)
2009. aug. 26. 16:48

Szia!


Mi hétfőn kezdtük. Akkor csak egy órát volt, én is vele maradtam. Kedden is egy órát volt, de ekkor már haza is küldtek. 11-re mentem érte. Szegénykém sokat sírt, alig játszott vmit. Ma 10-től 11:45-ig volt. Most már csak egy kicsit sírt, viszont sokat játszott. Ott is ebédelt, kb. 4-5 kanál főzeléket. Holnap 9:30-tól 11:45-ig lesz.

13. Jucás
2009. aug. 26. 12:58

Sziasztok!


Aki már elkezdte a bölcsit, mi a tapasztalat? Hogyan zaljik a beszoktatás?

2009. aug. 7. 13:36

Sziasztok! Valamelyik nap teljesen összetörtem. Csak néztem a kicsi fiam, milyen ügyes, mennyit beszél, olyan édeseket cselekszik. Mi lesz ha megy a bölcsibe??????? Én mindebből kimaradok!!!!!!!!!!!!

Már azon is gondolkoztam nem adom be!!!!

Lesz, ami lesz.

11. Jucás
2009. aug. 6. 13:53

Sziasztok!


Mi szept. 1-én kezdjük a bölcsit. Én is tartok tőle, mert a lányom kb. egy hónapja nagyon anyás lett. Ha itthon vagyok, akkor még enni is csak velem hajlandó. kíváncsi leszek, mi lesz. Aki előbb kezdi a bölcsit, az jelezze, hogy mi történt! Köszi

2009. júl. 16. 09:45

Ha össze jön ez a munka, akkor nm tudom későbbre halasztani. Sajnos nem tehetjük meg! :( Remélem nem lesz semmi gond!

Szerencsére anyukámat nagyon szereti. Viszonylag sűrűn találkoznak, heti 3-4 alkalommal.

9. Charly(vagybármi) (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2009. júl. 16. 09:12
Ez nem biztos hogy rossz, ha a nagymama egyfajta átmenetet képez az anyuka és a bölcsi között. legalább megszokja, hogy máshoz is lehet menni, ha épp más van ott, nem dől össze a világ anyuka nélkül:-) Még jobb átmenetnek a baráti társaság, pláne ha vannak más gyerekek is a haveroknál.
2009. júl. 15. 21:07

Sziasztok!

A nagyobbik lányom január óta már bölcsis, a kicsi december elején megy.:) Szívesen segítek, ha van valami kérdésetek a beszoktatással kapcsolatban.

7. be52089f0e (válaszként erre: 6. - Be52089f0e)
2009. júl. 15. 14:26

Hopsz felcseréltem .

Szóval mennyire fogadja el?

6. be52089f0e (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2009. júl. 15. 14:25

Sajnos ez elég nehéz menetnek bizonyul.

Anyukádat mennyire elfogadja?

5. Emesemm (válaszként erre: 4. - Kathlee)
2009. júl. 15. 14:20
Hú, ez akkor azt hiszem nem lesz egyszerű. Gondolom nincs más megoldás, hogy később menj dolgozni.
2009. júl. 15. 14:14

Sziasztok!


Igen, Luca is nagyon Anyás, én is ezért félek!

Ráadásul úgy néz ki, hogy mamarabb kezdek dolgozni, mint a bölcsibe szoktatás, így anyummal kell végig csinálnia.

2009. júl. 15. 14:09

Szia!


Az én lányom is aug 24.-én kezdi a bölcsit.

Félek tőle, mert elég anyás. Talán annyi az előnyünk, hogy a bölcsi ovival együtt van és a bátyó ottléte egy kicsi könnyebbséget fog majd hozni.

2009. júl. 15. 14:09
Szia, mi is most kezdjük a bölcsit, illetve november 2-án kezdünk beszokni! Már előre félek én is mi lesz, főleg, hogy a kisfiam 3 hete újra olyan anyás lett!!!!
2009. júl. 15. 14:04

Sziasztok!


Az én lányom agusztus 24-én kezdi a beszokást a bölcsibe. Olyan anyukákat várok, akik szintén elindulnak ezen az úton. Talán a közös beszélgetés, tapasztalatcsere megkönnyíti majd az elválást.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook