Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bűntudatom van, bölcsibe kell adnom kisfiam, nem tudok vele... fórum

Bűntudatom van, bölcsibe kell adnom kisfiam, nem tudok vele... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4
92. velvetta003 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. szept. 17. 11:51

3 gyerek után mondom : ha normálisan fejlődik, 2 - 2,5 éves kor után már unni fog téged!

Találkozz a bölcsis nevelőkkel. Ha érdeklődő a gyermeked, jót fog neki tenni a közösség!!!

Ne legyen emiatt rossz érzésed!

Én már bánpm,hogy annak idején nem erősködtem,hogy menjen a legkisebb is bölcsibe!

Most úgy látom,hogy "gyerek - bölcsi,munka..kis iső, újabb gyerek" jobb lett volna nekem is,mint 8 év itthon folyamatosan 3 problémás gyerekkel....

91. birebora (válaszként erre: 90. - Fincsi5)
2023. szept. 4. 15:35
És ez igy van rendjén. Mi is segitjük őket.
90. fincsi5 (válaszként erre: 69. - Aszparagusz)
2023. szept. 4. 15:05

Igen, '85-ben született a gyerek.


Persze volt olyan, hogy a dobozos üres patronokat visszavittem a boltba, 120- körül volt doboza.


Ha ez sem volt elég, felhívtam anyut. Ha 25-ke után hívtam, rögtön azt kérdezte; -Mennyi kell?- Ez volt a legjobb "bótolás", mert tudtam, hogy csak a felét kell visszaadjam.

Ma mi segítjük a gyereket.

89. globus (válaszként erre: 68. - Fincsi5)
2023. aug. 31. 21:01

Szerintem 1700 Ft-ot. Konkrétan visítottam az örömtől, mikor megtudtam, hogy közben a fizetésem 7500-ra emelkedett.

Úgy emlékszem, az is tré összeg volt, mert 1500 volt a lakástörlesztés.

Én a Gyesen voltam Amerikában-t olvastam rongyosra.

88. Greeneyed (válaszként erre: 65. - Birebora)
2023. aug. 31. 20:56
Ha nincs elegendő bölcsődei férőhely (és nincs), vagy nem veszik vissza/fel sehová a kisgyerekes nőt, akkor kényszerűségből otthon marad.
87. rockcica (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 7. 12:38
Ebben abszolut egyetértek..Mindig végigbeszélgetem a kisfiammal az utat, bárhová is megyünk, és otthon is mindig meghallgatom... Nem értem minek szül az aki le se szarja a gyerekét.És még én féltem hogy rossz anya leszek......
86. rockcica (válaszként erre: 53. - Tkyd)
2023. aug. 7. 12:34
szerintem az esetek többségében a pénz hiánya miatt adja be idő előtt a gyerekét...Én három éves koráig terveztem hogy otthon maradok vele, de sajnos a férjem nem keres annyit hogy egy fizut nélkülözni tudtunk volna, így gyomorideggel, de beadtam két évesen. Zokogtam a bölcsi előtt egy nappal, és még most, hogy oviba jár is , tök nehezen válok el tőle(főleg hogy ő is majdnem minden reggel sírva kapaszkodik a nyakamba),pedig egész jól érzi magát benn, kis barátai is vannak már, de mégis nehéz az "elválás"
85. rockcica (válaszként erre: 43. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 7. 12:27
Az biztos hogy ha dolgozol is már, nem biztos hogy nagy hangulatod lesz nekiállni hétköznap este főzőcskézni, és a nem biztos hogy naponta takarítani fogsz(én amíg otthon voltam a Falattal, napi szinten porszívóztam, felmmostam, sütöttem a kiflit, mostam, és tök jókat aludtam a fiammal. De bele lehet rázódni kb. egy -két év után :D
84. rockcica (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. aug. 7. 12:21
Nekem is az volt, én is két évesen adtam be... De a legjobb kezekbe vannak, egy csomó mindent tanítottak neki amire én nem voltam képes, plusz megvolt a rendszer amit otthon nem igazán tudtam tartani... Szívem szerint még mindig otthon lennék vele, de hát eleve az ovi már kötelező, plusz sajnos nem vagyok milliomos, így muszáj dolgoznom, plusz ott benn legalább alszik, és normálisan eszik...
83. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 82. - Főnix3)
2023. aug. 5. 17:43

"Mindenki azt lát belém, amit csak szeretne. Sokaknak élénk a fantáziája." :)


Ez így van itt mindenkivel szerintem. Van aki erősnek szeretne tűnni, van aki vagánynak, van aki elesettnek, van aki gazdagnak, szépnek, sikeresnek stb. és ahogy mondani szokás, lakva ismerszik meg az ember. De attól mindenkiről kialakul egy véleményünk, ha téves is.

82. Főnix3 (válaszként erre: 81. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 5. 17:11

Mindenki azt lát belém, amit csak szeretne. Sokaknak élénk a fantáziája. :)

Aki akar, megismer,ha kérdeznek, nyitott könyv vagyok válaszolok. Aki meg a felszínt látja oda tesz, ahova épp kedve szottyan.

Nem csak az én életem indult szarul,sok elcseszett élet van, de minden jó, ha jó a vége. :)

Jól látod! Nem csak anya vagyok.A mindegy doboza kicsit fura, de talán sok minden belefér,kell is benne sok hely, mert nagyon sok minden érdekel. :)

81. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 80. - Főnix3)
2023. aug. 5. 16:46

Valahol azt érzem, hogy te sem voltál megérve a gyermekvállaláshoz akkor még, a szeretetet, mint örömforrást kerested a gyerekben, nem átérezve annak az anyagi, erkölcsi vonzatát, felelősségét, súlyát.


Egyébként, te vagy az a tag, akit nem igazán tudok sokszor hova tenni. Olyan érzésem van, mintha kettős személyiséged lenne. Mintha még mindig nem tudnád mit is akarsz az élettől. Néha a megfontolt nőt, anyát látom benned, néha meg, mindegy. :)

80. Főnix3 (válaszként erre: 74. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 5. 15:21

Tudod ezt már leírtam, nagyon sokszor. Nem akarom megint leírni. Hosszú is. Így alakult. Nem szégyenlem,szeretetre éhes lélek sok hazugságot elhisz. Hittem.

Az én butaságom volt,naiv és manipulálható voltam, elhittem, hogy velem van a baj...

Mikor lett internetünk, és hoxa, akkor derült ki számomra, hogy nem velem van a gond, hanem, egy narcisztikus emberrel vagyok.

És ott azon a ponton törtem ki. Kemény lecke volt. Ma már könnyebb tájékozódni. Nekem nem volt senkim. Nem volt példamutató család,csak a férjem és a családja, az anyám, aki akkor haragudott meg a legjobban rám, mikor elváltam.

Burokban éltem.

Nos, azóta már teljesen más vagyok. Egyedül voltam,de helyt álltam,kicsit megkeményedtem, de nem felejtem el honnan jöttem.

Nem kell megértened, mert aki nem élt ilyen kapcsolatban, az nem is fogja ezt soha megérteni.

79. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 78. - Aszparagusz)
2023. aug. 5. 13:56

Azért az az egy 1 év nem a világ, ha ezen múlik a villanyszámla, cipő, vacsora egyszóval a boldogság, akkor megette azt a fene.


Talán később kellett volna még a gyerek.

De természetesen mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja. Még nem kell hozzá vizsga, ki alkalmas szülőnek és ki nem.

Egyébként én sem vagyok ellene, hogy 2 évesen mehet bölcsibe, igaz én nem adtam volna be.

Az első 3 év a meghatározó a gyermekek fejlődésében, mivel adott volt a lehetőség, én éltem vele.

Mint írtam nem kényszerből született, nagyon szép évek voltak.

78. aszparagusz (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 5. 13:42

A megkap minden cart és aközött, hogy anyuka azon agyal, hogy vacsorát vagy cipőt vegyen a gyereknek, esetleg a villanyszámlát fizesse ki, van átmenet.

Mennyire gondtalan a szülőnek, a gyereknek a több éves otthonlét, ha napi megélhetési gondok tarkítják?

77. Tkyd (válaszként erre: 72. - Charlize)
2023. aug. 5. 13:39
A te véleményed számomrasem érsemmit A helyesirásommal semfoglalkozz !
76. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 71. - Charlize)
2023. aug. 5. 11:38

Az a gond ezzel, hogy annyian azt gondolják, a legeslegfontosabb a pénz a gyereknek.

Minden cart megkap sok, csak éppen nincs rá idő a karrierépítése, vagy tényleg a megélhetés miatt.


És mivel az anyagi jólét a fontos, a látszat. Nagyon sok fiatal kerül az alkohol, a kábítószer rabságába.

Reggelente, vagy délután munkába menet,vagy jövet annyi szülőt látok, akinek teljesen felesleges volt szülni, 2 mondatot nem szól több megállón keresztül a gyerekéhez, a mobiljába van temetkezve, vagy éppen fecseg, sok gyerek próbálkozik , kérdez, cibálja az anyja ruháját, figyeljen rá, de semmi. Néha egy ráförmedés, hogy hagyjál már békén.

Időnként van egy üde színfolt, hogy beszélgetnek a gyerekkel, tök jóleső érzés, és az a baj ez a ritka. Elfásult felnőttek mellett, elfásult picik. :/

75. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 55. - Greeneyed)
2023. aug. 5. 11:30

És a férfiak foglalkoztatottsága mitől szarabb az EU átlagnál?


Miért kell édesapáknak itt hagyni a családjukat, majd vinni magukkal, ha gyökeret tudtak ereszteni?

Hagyjuk már ezt a, húúúúú de car volt akkor, de jó most .

Patyomkin-ország vagyunk mi, mások sokkal nagyobb hátránnyal kezdték és hol tartanak hozzánk képest?

74. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 62. - Főnix3)
2023. aug. 5. 10:03

"Feketén dolgoztam szobafestőként 3 évig mellettük, mert apuka naplopónak hívott! Nem vettek fel takarítani sem, mert két gyerekem van…,folyton betegek lesznek volt a kifogás! A harmadik gyereknél is iskolába jártam, és 2 évesen bölcsibe ment, mert igen, kellett a pénz! Kaptam egy jó munka ajánlatot és kitudtam törni egy kicsit a szar házasságomból,"

Hogy ki hogyan éli meg az anyaságot magánügye.

A büdös életben nem értettem meg, hogy az olyan és hasonlóan car házasságokba miért szül egy nő gyereket?...főleg úgy, hogy már van, valahol ez már egoizmus a gyerekkel szemben, mert sokan hangoztatják szeretik a 4.-5.-6. gyereket is, ha éhezik is akár.

Oké nálad nem éheztek valószínű, de egy marhával közösen hoztátok össze.

És bocsi, magánügyed, de amennyiben már leírtad, nem tudtam elmenni mellette. És tudom, amikor már meg van, kár lenne, ha nem lenne.

Igaz sok olyan család van , ahova nagyon kár, hogy egy élet születik, előre látni 90 %-ban az ő élete is éppen olyan silány lesz.

73. aszparagusz (válaszként erre: 70. - Tkyd)
2023. aug. 5. 09:10

Tudta.

Miért kellene bárkinek is bűntudatának lennie, mert bölcsibe adja a gyerekét?

Valószínűleg számolt azzal, hogy a gyed, ami a gyerek 2 éves koráig jár, az egy viszonylag elfogadható összeg, főleg, ha előtte is normális keresete volt.

A gyes viszont semmire nem elég.

2023. aug. 5. 09:06
A helyesírási hibáid sokat elárulnak rólad. Nekem semennyit sem számít a te véleményed.
71. Charlize (válaszként erre: 68. - Fincsi5)
2023. aug. 5. 08:56
3 éve 25.650,- Ft volt a GYES nettó összege. Ennyiből nem lehet otthonmaradni, hacsak apuka nem keres extrán jól.
70. Tkyd (válaszként erre: 67. - Aszparagusz)
2023. aug. 5. 08:39
Igen kell pènz de bűntudattal együtt èlni nehèz,de ezt õ is tutta ,hogy nincs pènze
69. aszparagusz (válaszként erre: 68. - Fincsi5)
2023. aug. 5. 08:28

Ezelőtt kb. 40 évvel, az átkosban voltál gyesen.

Nagyon nem hasonlít a mai helyzethez.

68. fincsi5 (válaszként erre: 45. - Aszparagusz)
2023. aug. 5. 08:16

Nekem már fogalmam sincs, mennyi pénzt kaptam, mikor 3 évig otthon voltam, de sosem voltunk pénzhiányban. Bármikor visszamehettem volna dolgozni, de nem éltem vele.


Van, aki nehezen éli meg a 2 évet is. Akkoriban jelent meg egy könyv; EGY ORSZÁG GYESEN címmel, elképesztő, miket műveltek sokan. De miből, ha akkor olyan rossz volt?

67. aszparagusz (válaszként erre: 53. - Tkyd)
2023. aug. 5. 07:45

Azért okoska, mert a gyerek felneveléséhez pénz is kell.

Nem is kevés.

66. birebora (válaszként erre: 56. - 9b10f3d7ff)
2023. aug. 5. 04:40
Pontosan!
65. birebora (válaszként erre: 55. - Greeneyed)
2023. aug. 5. 04:35
Már bocsánat! Ki kényszerit, kit? Ismétlem aki nem akar otthon maradni az ne tegye. Menjen vissza dolgozni. Én se nem hallottam, se nem tapasztaltam, se nem láttam semmilyen módon kényszeritést. Még elvárás szintjén sem.
64. Főnix3 (válaszként erre: 63. - Tkyd)
2023. aug. 5. 00:45

Nyugodj meg. Megértelek, neked is meg van a okod arra, hogy miért gondolod így! Viszont nem mindenki tudja megtenni,megengedni magának és igen, van olyan is, aki nem akar 3 évig bezárva lenni,felnőtt társaságra is vágyik! Teljes életre!

Hosszú az a 3 év! Nagyon sok minden történhet addig!

63. Tkyd (válaszként erre: 62. - Főnix3)
2023. aug. 5. 00:36
Nem itéllek el sem téged sem a forumnyitot csak azt azegyet jegyezzétekmeg mint anya mint apa felelös a gyermek jó létt megteremtése nem az anyagi jólét hanem a Család! Legyen az elsö nem a hivatali személy legyen az anya vagy az apa szoval csak ez nem megoldás,hogy bölcsöde miatt legyen valakinek büntudata mert elsö a gyerekem Nem az a rohatt pénz , nem is irok többett mert nem vitázni szeretnék csak a gyerek nem egy Tárgy !
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook