Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
335. jooeva
2010. ápr. 25. 19:33

Halihó!


Szuper, hogy a ti gyerekeiteknek ennyi lehetősége van különfoglalkozásokra és ráadásul örömmel is csinálják.

Sajnos a mi ovinkban csak az aerobic van....de járunk rá szorgalmasan!


Nagyjából már meggyógyultam, van még némi köhögés, de nem vészes. Ennek "örömére" holnap megyek is a fogdokihoz, hogy végre befejezze a fogam, amit már 5 hete kezel.....


A hétvégénk nagyon jó volt, a városunkban megrendezik minden évben az Állattenyésztési napokat, ez egy 3 napos rendezvény, jönnek az ország minden ponjából kiállítók, van egy csomó gép, állat és szuper progik, főleg az állatokkal, fajtabemutatók, ló és agárverseny stb.

Tegnap ott múlattuk az időt a gyerekek nagy örömére!

3 órán keresztül mentek megállás nélkül, csodáltam az energiájukat! Nagy élmény volt nekik.

Szerencsére nem került sokba, mert kaptunk 1 belépőt és parolójegyet, enni-innivalót vittünk, így össz kiadásunk 2 nyalóka volt :)).


Ha érdekelnek a képek Titeket, itt megnézhetitek:

[link]


Nálunk május 6-án, délután lesz az anyáknapi ünnepség, anyukák és nagymamák mehetnek, a gyerekek is műsorral és ajándékkal készülnek.


Anyukámnak is elkészítettem már az ajándékot, természetesen egy szerkesztett képet fog kapni rólam és az unokáiról. Felteszem a profilomba.


Mindenkinek szép hetet és jó egészséget!

334. misz
2010. ápr. 22. 20:01

Nagyon örülök, hogy jöttetek. :) Már olyan szomorú voltam, hogy vége a fórumnak. :(


Ágika is jár minden létezőre az oviban. és ő sem akar egyikről sem lemondani. Mi meg fizethetünk, mint a katonatiszt. Jár zeneovira, néptáncra, mazsorettre, hittanra, angolra.

Mondtam az óvónéniknek, ha nem akar valahová menni, nehogy erőltessék. Szerintem ez sok egy 5 éves gyereknek. De ő ragaszkodik hozzájuk.

Úgyhogy egy cipőben járunk, Kata. :)


Sajnálom Éva, hogy még mindig beteg vagy. :( Nagyon nehéz lehet így 2 gyerekkel. remélem hamar meggyógyulsz. :)

Örülök, hogy beindult az ovis életetek. :) és gratulálok az ügyes aerobic-os gyerkőchöz. :)


Nálunk is volt nyílt nap, és nagyon tetszett. :)


Mi végre egészségesek vagyunk. :) Giginek 3x volt egymás után kötőhártya-gyulladása, a Kicsinek meg szintén 3x hörghurutja. :(


Nálatok hogy van az anyák napja?

333. jooeva
2010. ápr. 22. 19:34

Sziasztok!


Bocsi az eltünésért, de összejöttek a dolgok...húsvét óta beteg vagyok, kezdődött egy szimpla náthával, ami átment arcüreg és hörggyulába.....ennek fokozására taknyos lett a 2 gyerek is, aztán mire jobban lettek, Noémi valahonnan begyüjtött egy kötőhártyagyulladást is.

Már mindenki javulófélben van hála az égnek!

Persze a fogam kezelése is csúszik emiatt....


Ovi. A héten volt szülői. Végre beindulnak és mennek erre-arra! Megérte kinyitni a számat :P.

Holnap piacra mennek, jövőhónapra be van tervezve egy vadaspark és a Tiszához is elvonatoznak.

Jövőhéten 2 napon nyílt-nap lesz, mikor mi is végignézhetünk 1-1 foglalkozást.

Nálatok is van ilyen?

Aztán betanultak aerobic-on egy koreográfiát, amit szintén jövőhéten adnak elő. Sőt a Zsuzsa néni szerint ők a legügyib oviscsoport, akiknek tart órát és fel fognak lépni a városi sportcsarnokban is :)). Büszke vagyok!


Remélem, hogy mindenki egészséges és jól van!

332. skate77
2010. ápr. 22. 11:46

Sziasztok!


nagyon régen voltam, most is lóhalála:( Mindegy, az a helyzet, hoyg mi nagyon elkezdtünk pörögni, különtorna, iskolaelőkészítő és angol is gyarapítja a hétköz és hétvégi napjainak. Kíváncsi leszek mennyire fogja kikészítni a kiscsajszit, de igyekszik nagyon és lelkes, a kedvét meg nem akarom elvenni a dolgoktól, ha nem megy, mert sok, ő fogja szerintem mondani hogy valamelyiket hagyjuk el. Az hogy mindez egyedülállóként mekkora terhet ró a pénztárcámra, gondolom nem kell ecsetelnem, de a manóért mindent:)


Remélem mindenki jól van, és sok sok puszi mindannyiótoknak!

331. misz (válaszként erre: 330. - Jooeva)
2010. ápr. 13. 21:17

A húsvét elég nyugis volt. Az oviban volt egy kis ünnepség, és Gigi nagyon élvezte a csoportos locsolkodást. :)


Remélem már jobban vagy. hát rád jár a rúd mostanában. :(


A fotózás mindig lutri. De biztosan nagyon ügyes lesz a kisfiad. :)


Nálunk most betegek a gyerekek. Ágika felfázott, lázas is volt. Zolika meg m visszaesett a hörghurutba. Szóval nem unatkozom.

330. jooeva (válaszként erre: 329. - Misz)
2010. ápr. 13. 13:54

Helló!


Hogy vagytok?


Hogy telt a húsvét?


Nekünk jól sikerült, Tomi boldogan locsolkodott, gyüjtötte a sok csokit, Noémihez is jöttek locsolók, mindenki happy volt.

Kivéve engem...hétfő délutánra belázasodtam és ki sem tudtam kelni az ágyból...már jobban vagyok.

A fogaimmal sincs szerencsém, egy másikból is letört egy darab, azt is meg kellett csináltatnom.

Jővőhéten még min. 2x kell mennem....utálom.


Holnap lesz az oviban fotózás, ma vettem egy vastagabb, hosszúujjú inget is, mert ilyen időben megfagyna Tomi a rövidujjúban.

Remélem, hogy normális pofit fog vágni :))!

329. misz (válaszként erre: 328. - Jooeva)
2010. ápr. 3. 20:31

Örülök, hogy a fogad már nem fáj. :)


Sajnos holnap indulnunk kell. Az esküvőnk előtti megállapodás értelmében, az egész karácsony az én szüleimnél telik, a húsvéti és az újévi ebéd az anyósoméknál van.


SOK SIKERT A NAGYFIADNAK A LOCSOLKODÁSHOZ!


KELLEMES ÜNNEPEKET! :)

328. jooeva (válaszként erre: 327. - Misz)
2010. ápr. 2. 19:25

Hali!


Jó mamázást nektek!

Ott lesztek a hétvégén is?


A fogam rendben van, újra megkezelte (brrrr), tett bele gyógyszeres tömést és végre nem fáj! Majd kedden kell visszamennem.....


Gyerekek jól vannak?


Mi jól vagyunk, Tomi már tudja a locsolóversikéit, készül nagyon....remélem, hogy az eső elmarad!


Kellemes hétvégét és ünnepeket, pihend jóóól ki magad!

327. misz (válaszként erre: 326. - Jooeva)
2010. ápr. 2. 17:11

Szia!

Hogy van a fogad? Nagyon sajnálom, hogy ennyit szenvedsz vele. :(


Viszont tök jó, hogy befejezted a nagytakarítást :) Én imádom, amikor minden kész, még az illatok is olyan mások, olyan frissek. :)


Mi most anyuéknál vagyunk. A gyerekek imádják, egész nap kinn vannak. :)


Remélem Noémi szeretni fogja az ovit. :)

326. jooeva (válaszként erre: 325. - Misz)
2010. márc. 29. 06:55

Szia!


Mitől vagy behavazva?

Összejöttek a dolgok?


Elvileg ma be is fejezem a takarítást, a fürdő és a konyhaszekrény van már csak hátra!


A héten nem nagyon kell főzéssel bíbelődnöm, mert tegnap megint disznóvágás volt, anyuéktól kaptunk egy malackát, azt dolgoztuk fel. A gyerekeknek tetszett és ügyesek is voltak.


Már én sem vagyok oda a húsvétért, de a gyerekeim kedvéért benne vagyok. Férjem utálja, így Tomival is én megyek locsolkodni.....


Ma íratom be Noémit az oviba!

Múlt héten voltunk nyilt napon, nagyon élvezte :).


A fogammal továbbra is szenvedek, pedig azt hittem, hogy minden okés......múlt héten letört az egyik tömött fogból egy darab és elkezdett fájni, a doki kiidegelte, de bénán csinálhatta, mert szerda óta csillagokat látok és csak cataflam-mal tudok létezni.....Máskor is idegeltek, de ahogy megcsinálták, már nem is fájt, legközelebb betömték és rendben is volt.

Ja és hiába kaptam szurit, mindent éreztem.....Brrr....Kedden megyek újra.


Szép napot!

325. misz (válaszként erre: 324. - Jooeva)
2010. márc. 28. 20:48

Bocsi, hogy ilyen soká jöttem, de irtóra el vagyok havazva. :( Annyi dolgom lenne, de sehová se haladok. :(


A buli jó volt, nagy volt a szerelem. :) Jól érezték magukat. :)


De ügyes vagy, hogy már kitakarítva és díszben a lakás. :) Én egyszerűen nem jutok az egyről a kettőre. :(


Hát a locsolkodás nem nagy divat mifelénk. Húsvét hétfőn kirándulni szoktunk. Apuékhoz megyünk húsvét előtt, apu és a tesóm indulás előtt locsolkodik. Apósoméknál van minden évben nagy húsvéti ebéd vasárnap, a sógoromék akkor locsolnak. És ennyi.

ha lenne olyan ovis csoporttárs, aki jelezné, hogy el akar jönni, megvárnánk, de nem igen lesz idén sem. Majd kedden az oviban kis ünnepség keretében lesz szerintem, mint tavaly volt.

324. jooeva (válaszként erre: 323. - Misz)
2010. márc. 21. 14:38

Szia!


Szuper, hogy minden okés Zolikával! Az a lényeg, hogy szépen halad a mozgással és nem lesz semmi baj!


Hogy sikerült a buli tegnap? Találkoztak a "szerelmesek"?


Jó az idő, keveset vagyunk benn, közben csinálom a nagytakarítást is, ami elég lassan halad 2 gyerek mellett...de jövőhétre mondanak esősebb napokat, majd akkor behozom a lemaradásomat.

Készülünk a húsvétra, már kitettük a dekorációt, ma pedig egy asztaldíszt csináltunk a gyerekekkel.

Tomi már tud 3 locsolóverset, Noémi is lelkes, mert hozzá is jönnek locsolók :).

Felétek még szokás a locsolkodás?

Ja és még tojást is festünk.....

323. misz
2010. márc. 20. 07:13

Hahó!

Eltűntetek? :(


Voltunk a rehabon. és minden rendben. :) Azóta már fel is állt a fiam. Hát mászni nem akar, de ez van. A lényeg, hogy minden ok. :)


Ma szülinapi zsúrra viszem a leányzót. nagy az izgalom, mert nem csak ő hivatalos, hanem a szerelme is. :D

Nem semmi egyébként, hogy 5 évesen ez már a 3. pasija! :D

322. misz (válaszként erre: 321. - Jooeva)
2010. márc. 17. 21:05

Örülök, hogy minden rendben a gyerkőcök szemével. :)


Mi holnap megyünk a rehab.-ra Zozival. remélem minden rendben lesz.

321. jooeva (válaszként erre: 320. - Misz)
2010. márc. 17. 14:44

No igen, azért jó vagy nagyon kicsi korban beszabályozni a gyereket (ha működik nála), mert utána csak másfél-2 évesen megy a dolog, amikor már az értelmére hatsz.


Egy időben én is így voltam anyóssal, 1-2 hónapig nyugiban volt, elkönyveltem magamban, hogy nem is annyira boszorka és biztos én lihegtem túl, aztán jött az újabb hátbaszúrás, anyázás, ku...zás, azóta lecarom, hogy mit mond és mit csinál!

Pl. jan 1-jén láttam utoljára :-PP!


Örülök, hogy összejött a szülinapozás és meg is gyógyultatok.


Mi tegnap voltunk szemészeten a gyerekekkel. Tomi a státuszvizsgálaton nem akarta vagy nem tudta végigolvasni az ábrákat ezért vittem el. Noémit pedig kissé kancsalnak láttam.....

Magánrendelésre vittem őket, nagyon kedves doktornőhöz, gyerekek ügyesek voltak, mindkettő ügyesen olvasta az ábrákat és kutya bajuk!


Szép napot!

320. misz (válaszként erre: 319. - Jooeva)
2010. márc. 16. 16:28

Hát neked se lehetett egyszerű! De jó, hogy már a kicsi így megérti a dolgokat. :)


Ha nem lesz javulás, kipróbálom a te módszeredet. Hátha használni fog.


Anyósomnak meg én dőlök be mindig. Megsajnálom, aztán mikor rájövök, hogy nem kellett volna, akkor már késő. pedig ezerszer megfogadtam már, hogy nem hiszem el, amit mond, de mindig így járok. :(


Gigi már teljesen meggyógyult. Tegnap szülinapi zsúron voltunk, meg szombaton is lesz egy. Szóval nem unatkozunk. :)

319. jooeva (válaszként erre: 318. - Misz)
2010. márc. 15. 12:45

Hali!


Örülök, hogy már jól van Ágika és jó bulizást mára!


Olvastam, hogy anyósod kitalált mindenfélét és keresztülhúzta a hétvégéteket.....az enyém is ilyen tipus, de már nagyjából leépítettük és a férjem is rájött, hogy ez csapda, hogy ne velünk legyen.....


Azt is olvastam, hogy Zolika nem alszik éjjel.

Mi Noémivel játszottuk ezt, minnél idősebb lett, annál gyakrabban ébredt és borzasztóan kimerített az éjszakázás és az állandó szoptatás.

1 éves volt, mikor elhatároztam, hogy ennek véget vetek....

Addig így működtek ez esték, éjszakák:

9 körül kezdtük altatni szoptatással, ha nem aludt be rajta, akkor köztünk szenvedett és 10 körül bealudt, ekkor áttettem a kiságyba (mi ágyunk mellett volt).

Következett 1-2 óra alvás, ébredés, szopi, visszaalvás, kiságy. 2 körül újra ébredt, de akkor nem aludt vissza, csak úgy 4-5 körül és így aludt utána 7-ig.

Sírni hagyás nálunk sem működött.


Ekkor eldöntöttem, hogy leszoktatom mindenről, ami nem tetszik: köztünk alvás, éjjeli szopi és ébredések!

Este szopi után betettem a kiságyba és melléültem, másfél óráig símogattam, babusgattam, mire elaludt. Persze nyűglődött, de nem volt vészes....

Éjjel is ha felébredt, nem vettem ki, csak melléültem és vizet kapott, ha felállt, visszafektettem.

1 hét alatt elértem azt, hogy elaludt egyedül és csak 1x ébredt éjjel, ivott vizet és aludt tovább, néha kellett símogatni 10-15 percet.

Jó volt, mert Noémi sem sírt és én sem inogtam meg, így célt értünk :).

3 hónap elteltével leszokott az éjjeli ébredésről teljesen és összetettük Tomival.

Nemrégiben újra visszajött az éjszakai ébredés és elkövettem azt a hibát, hogy áthoztam a mi ágyunkba, hogy ne ébressze fel Tomit....

Újabb 1 hétembe került, hogy nem hoztam át, csak már annyival jobb, hogy meg is érti, amit mondok neki!

Este altatáskor ő mondja, hogy anya nem visz mácsik coba!

318. misz (válaszként erre: 317. - Jooeva)
2010. márc. 14. 20:52

Mivel Gigi szeme már meggyógyult elmegyünk a barátnőjéhez szülinapi zsúrra. De délelőtt szeretnénk március 15-ézni egy kicsit a Főtéren.


Jobbulást Nektek! :)


Tök jó a tavasz a szobában. Sajnos a mi hosszú hétvégénket totál gallyra vágta anyósom. Minden napra kitalált valamit. :(

317. jooeva (válaszként erre: 316. - Misz)
2010. márc. 14. 19:32

Szia!


Örülök, hogy a gyógyulásra útjára léptetek!


A mi ovink elég csóró, de a séta ingyen lenne...na mindegy, a lényeg, hogy most kimozdultak!


Sajnos Noémi náthás lett, péntek délután óta folyamatos hóemelkedése van és taknyos a drágám rendesen.....


Így a hosszú hétvégét a 4 fal között töltjük, pedig elszerettük volna őket vinni a 15-ei ünnepségre.


Itt bolond szél fúj, nem kockáztatok!


Azért ma Tomival kibringáztunk a piacra, vettünk nárciszt és barkát, így a lakás legalább tavaszba öltözött :)).


Nektek mi a tervetek holnapra?

316. misz (válaszként erre: 315. - Jooeva)
2010. márc. 13. 20:23

Giginek már egész szép a szeme, és úgy néz ki, Zozó kimaradt belőle hála Istennek. :)


Érdekes véletlenek vannak az ovitokban, az biztos.


Gigi kimaradt az ovis ünnepségből, pedig nagyon készült, az ő csoportjuk is részt vett a műsorban. na, majd jövőre.


A mi ovinkban sokfelé mennek a gyerekek, vannak szakkörök, sószoba. és tündér a 2 óvónénink. igazán szerencsések vagyunk. :)

315. jooeva (válaszként erre: 314. - Misz)
2010. márc. 11. 14:25

Ajajj, nem a legjobb kilátások.....remélem, hogy gyorsan rendbejöttök és Zolika kimarad a szemgyulából....

Nekünk eddig csak 1x volt, de mindkét gyerek hótcsipa volt 2 hétig :((.


Óvónénikre hatott a dolog, holnap mennek busszal a Petőfi-szoborhoz...micsoda véletlen egybeesés, ugye????


Jobbulást!


Aranyos a tavasztündér, jöhetne már!

314. misz (válaszként erre: 313. - Jooeva)
2010. márc. 11. 11:58

El hiszem, hogy berágtatok. Én se hagynám annyiban!


Remélem jól vagytok. :)


Nálunk sajna megint helyzet van: nekem körömágy gyulladásom, Ágikának mindkét szemén kötőhártya gyulladás van. Ki vagyok. :(


És még a hó is esik, szél is fúj! Orvoshoz menni 3-kor! Á!

313. jooeva (válaszként erre: 312. - Misz)
2010. márc. 10. 13:30

Hali!


Amikor anyukádéknál vagy, akkor sem tudsz lazítani?

Örülök, hogy mindenki egészséges! Reméljük, hogy ez így is marad.


Köszönöm Tomi nevében is a köszöntést!


De aranyosak lehettek ezzel a kis nőnapi meglepivel!


Én most nagyon berágtam az ovira, azaz az óvónők hozzáállásra!

4 csoport jár ide. Tegnap mindegyik csoport ment Szegedre bábszínházba már 3-ik alkalommal, csak a Tomiék csoportja nem...mondván, hogy még kicsik hozzá.

Érdekes, mert a többi csoportban vannak 3 évesek...ők nem kicsik???

Múltkor a mártélyi kirándulásról maradtak le....mert egyik óvónőnek dolga volt és nem jött dolgozni.

Pofátlanság, hogy a másfél év alatt 2x!!!!! voltak kinn sétálni az utcán.

Reggel rákérdeztem a dologra! Nekem azt mondta a fiatalabbik (a másik a bábos és inkább ő a főnök kettejük közül), hogy azért nem, mert mi!!!!! nem igényeltük! Mert ők kérdezték...mondtam, hogy ilyen kérdés nem hangzott el, sőt mi kérdeztünk rá, hogy idén lesz-e színházba járás, de a válasz az volt, hogy nem, mert kicsik.....

Barátnőm is megkérdezte, neki az emberhiányra panaszkodott, de már van dajkájuk is 1 hónapja, szóval ócska kifogás!

Lesz még ennek vízhangja, amiért kinyitottuk a szánkat.....

312. misz (válaszként erre: 310. - Jooeva)
2010. márc. 8. 20:47

Sajnos nem sikerült a feltöltődés. De ez már csak így van sajnos ezután. :( Azért mindig örülök, ha látom a családomat. :)


Gyerekek jól vannak. :)


A kókuszgolyót mi is nagyon szeretjük, mindig Ágikával csináljuk. :)


Tomi Kisfiadnak sok örömet, boldogságot, szerencsét és mesés gyerekkort kívánok! :)



Ide sehogy se lehet képet tenni. Különböző oldalakról lehet képek kódjait letölteni, és ha a naplókba beilleszti őket az ember, akkor válik képpé megint.


Köszönjük a köszöntést, szép a kép. :)


Mi ma nőnapot ünnepeltünk az oviban. A fiúk vitték a lányoknak a székeket, és kis tasakban karkötőt kaptak tőlük. A lányok meg megvendégelték őket. Irtó édesek voltak. :)

311. jooeva (válaszként erre: 309. - Misz)
2010. márc. 8. 19:29

Zolikának és a férjednek is boldog névnapot!


Nem tudom, hogy képet ide hogy lehet beilleszteni.....

itt egy kép nektek:


[link]

310. jooeva (válaszként erre: 308. - Misz)
2010. márc. 8. 19:25

Hali!


Hogy telt a mamás hétvége?

Feltöltődtél?


Gyerekek jól vannak?


Mi jól vagyunk, rohannak a napok egymás után gyorsan...ma délután egészségnap volt az oviban, ott voltunk Tomival.


Hétvégén megünnepeltük a névnapját, kapott szép könyvet és egy új kirakót.

Úgy döntöttünk, hogy egyelőre berekesztjük a játékvásárlást, inkább könyvet ajándékozunk, de szerencsére nincs ellenére.

Ma vittünk be sütit is, azaz hütit, mert kókuszgolyót gyártottunk tegnap családilag.

Eddig valahogy sosem csináltam, de jó lett, meggyet tettünk a közepébe.

309. misz
2010. márc. 8. 13:56

Sziasztok!

Mindenki eltűnt?


Most elég zűrös napjaink vannak. Ezért jövök ritkábban. De remélem hamar rendeződik a helyzet és minden ok lesz. :)


Mi újság veletek?

308. misz (válaszként erre: 306. - Jooeva)
2010. márc. 4. 19:48

Gratulálok a vadiúj fogsorotokhoz. :)


Remélem a Manók látásával minden rendben lesz. :)



Mi 2 napja egyfolytában ügyet intézünk Zozóval. Szerencsére jól bírja, csak én jártam le térdig a lábam.


Holnap elutazunk Anyukámékhoz. Már nagyon várom, mert 6 hete találkoztunk utoljára.

307. skate77 (válaszként erre: 305. - Misz)
2010. márc. 3. 15:51

Egyetértünk!


Puszi nektek!

306. jooeva (válaszként erre: 304. - Misz)
2010. márc. 3. 14:44

Lehet, hogy idegi alapon vagy a sok cipekedéstől is lehet, nem?

Ahogy olvasom a naplódat, nem lehet könnyű....párod sokat dolgozik a nagyik pedig nem igazán tudnak segíteni....

Ismerős a szitu, mert mi is így vagyunk.

Ha már Zolika is nagyobb lesz, könnyebb lesz minden :))!


Elvileg pénteken befejezzük a fogorvoshoz járást, férjem megkapja a koronáját, nekem még lesz 2 töméscsere és okésak vagyunk!


Ma is szépen süt a nap, megyünk délután sétálni, ha felébrednek a gyerekek.....mit séta! Mimi megy motorral, Tomi bringával, én meg loholok utánuk :P!


Tgnap megejtettük az 2 és 5 éves státuszvizsgálatot:

Mimi 95cm és 15kg, látása, hallása rendben, van még kis szívzöreje, de ártalmatlan (ezzel született).

Tomi 117cm és 23kg, hallása rendben, a látásával lehet, hogy baj van...olvasni kellett a táblát és nem akaródzott neki, nem tudom eldönteni, hogy nem akarta vagy nem tudta.....

Mindenesetre mindkettőjüket elviszem majd szám.gépes szemvizsgálatra, az nem hazudik!


Szép napot!

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook