Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
215. misz
2010. febr. 8. 12:11
Örülök, ha tetszik a táblázat. Remélem a többieknek is fog. :)
214. misz (válaszként erre: 211. - Jooeva)
2010. febr. 8. 12:09

Hát meg kell valljam, nem az én érdemem, hogy természetesen született Zolika.

A fogadott dokim külföldön volt, mikor a fiam 3 héttel a kiírt időpont előtt úgy döntött, meg akar születni. A helyettesítő orvos, aki egyébként elég szadisztikus hajlamú és ritka bunkó volt, azt mondta: ma nincs kedve császározni, megszülöm ezt a gyereket és kész.

Hát így történt.


Mi is ugyanilyen csoportba járunk.

213. jooeva (válaszként erre: 207. - *Erika*)
2010. febr. 8. 12:01

Szia Erika!


Kissé megkésve, de annál nagyobb szerettel kívánok boldog szülinapot Bettinek!


Mesélj, hogy sikerült a buli? Családi volt vagy voltak kis barátnők is?


Édes lehet a kis Betti-Boszi :))

212. jooeva (válaszként erre: 206. - Misz)
2010. febr. 8. 11:59

Természetesen megköszöntjük a kishölgyet a születése napján is, de ünneplés már nem lesz. Ő még úgysem tulajdonít ennek nagy jelentőséget.

Tomi már jobban, de neki ugye az oviban a napján vittünk be sütit, én a kedvenc ételét készítettem el, szóval volt kis ünneplés akkor is.

211. jooeva (válaszként erre: 203. - Misz)
2010. febr. 8. 11:44

Szia Szilvi!


Az olyan jó, hogy még érdeklódnek a gyerekek az iránt, hogy mit csinálunk, segítkeznek!

Tizenévesen majd ki sem dugják az orrukat a szobájukból vagy állandóan odalesznek :P!


Lányokban azért jobban benne van az anyai ösztön, Tominál nem volt ennyire szembetűnő a dolog. Szeretett mindent kipróbálni: vetkőztette, fürdette, ette Mimit, de pl. nem szoptatott.

Mindent meg is engedtem neki, 1-2 napig érdekes volt, aztán megszokta.

Sokáig nagyon kíváncsi volt a pelus tartalmára :).

Most bezzeg egyből kiabál: Anya tedd tisztába Mimit, mert bűűűűűűdi!


Nálunk is meg van osztódva a játék, velem inkább leülős dolgokat csinál, rajzolunk, feladatokat csinálunk, beszélgetünk.

Apjával inkább birkózik, szerelnek, autóznak.


Mi is középsősök vagyunk, de a csoport elméletben 2 részre van osztva, egyik fele már betöltötte az 5 évet, másik fele pedig nem, így foglalkoznak is velük.

Nekik már hetente többször van "matekozás", persze a kisebbek is csatlakozhatnak.


Jó lett a táblázat, ügyi vagy!

Szerintem így tök jó!


Akartam már kérdezni, hogy miként sikerült elérned, hogy császár után természetes úton szülj?

A dokik nem szokták nagyon javasolni.....

210. misz
2010. febr. 8. 09:34
Most mennem kell, majd még jövök. El ne tűnjetek! :)))
209. misz
2010. febr. 8. 09:30

Nagyon örülök, hogy Te is visszatértél. :)


A jelmezbemutató nálunk is napi szinten működik. Csak abban reménykedem, nem fog összekoszolódni a farsangig a ruha. :DD

208. misz (válaszként erre: 207. - *Erika*)
2010. febr. 8. 09:28
A hozzászólás ablak alatt van egy "A fórum babáinak táblázata" felirat, arra kell rákattintani. :)
207. *Erika*
2010. febr. 8. 08:58

Sziasztok CSajok!

Bocsi, h eltüntem, de mostmár itt vagyok. Időközben nálunk lement a szülinap, tortásan, köszöntősen :) Most a farsang a Betti-téma, boszi lesz a lelkem :) L*dl-ben vettük a csiniboszi jelmezt, kb kölcsönzés áráért. MAjd teszek fel képet róla. Azóta minden este jelmezpróbát tartunk... Ezt a táblicskut hol lehet megnézni? Szép hetet nektek! :)

206. misz
2010. febr. 8. 07:21

Éva!

Már csak 9 nap és Miminek szülinap! Lesz még valami köszöntés, vagy egyben ünnepeltétek a 2 gyerekét januárban?

205. misz
2010. febr. 7. 21:53

Azért írtam be, hogy császárral vagy természetes úton jött-e a világra a Kicsi, mert így nagyobb a táblázati rublika és áttekinthetőbb.

Megírnátok esetleg, a tiéteket is?


Köszi. :)

204. misz
2010. febr. 7. 21:24

Lányok, kész a táblázat. Ellenőrizzétek már az adatokat! :)


Igyekszem majd szépíteni, színes betűkkel. :)

203. misz (válaszként erre: 202. - Jooeva)
2010. febr. 6. 19:50

Hát Ágika mindenütt ott van, ahol én, és azt csinálja, amit én. Persze a segítést én se munkaként értettem, hanem játékként. :)

Ha valami házimunkát csinálok, akkor azonnal keresni kell Giginek megfelelő eszközöket és Ő is azt csinálja. Ha Zolikával csinálok valamit, akkor azonnal csinálja Ő is a Hanna babával. :)


Egyébként Ő szeret egyedül is játszani. Sokáig nézegeti a könyveket, mesél belőlük Zolikának vagy a babáinak. De persze sokat játszunk együtt is. Az apjával társasozni szeret, velem babázni. Ezek most a kedvencek. és a babák lehetnek zsebkendős dobozok, építőkockák és akármi, ami a kezébe kerül. Jönnek oviba. :)))


Most Ti is középsősök vagytok?

202. jooeva (válaszként erre: 201. - Misz)
2010. febr. 6. 19:30

Mi tavaly vettünk egy párásítót, főleg az én fullasztó köhögésemre, de ha a gyerekek is köhögősek, akkor egyből nyomom be nekik!

Remélem, hogy nálatok sem lesz többé baj!


Szegény barátnőd...terhesen még vacakabb, mert még gyógyit sem nagyon vehet be rá!

Az én barátnőm is szenved a fogával, neki a bölcsességfoga jön és 3 napja olyan, mint egy hörcsög.....

A páromnak is fáj a foga, jár 2 hete dokihoz, rendbeteteti a fogsorát, gyökérkezelések, szájsebészet....utána jön majd a korona.


Ha nem teher, akkor érdekel a csöröge reci és hozzávaló fortélyok! Előre is köszi :).


Kell valami elfoglaltság, biztos van valami babaklub a közeletekben, vagy kérdezd a védőnőt, ő tutira tud segíteni.


Már nagyon várom a jó időt, hogy végre mehessünk nagyokat sétálni, bringázni, játszóterezni!

Ez a benti punnyadás nem jó.....

Ti mivel foglaljátok le a gyerekeket, főleg Ágikát?

Eljátszik magában is vagy igényli a közös progit?

Nálunk most a fejlesztő füzetek mennek, matek, labirintus. Addig Mimi "rajzol".


Én is 2-3 havonta átválogatom a ruhákat, mert kapunk is sokat, no meg nőnek a gyerekek, mint a gomba :)).


Igen, szeretnek segíteni és be is vonom őket, amint lehet!

sütésben már nagyon profik, Tomi szaggat, ken, teszi a tepsibe. Mimi díszíteni tud vagy kap egy kis késztát és azzal gyurmázik.

Segítenek takarítani, teregetni, mosógépbe bepakolni.

Tomi már 1-2 dolgot elmosogat, zölséget pucol.....Ilyenek.

Persze csak addig kell csinálni, míg élvezik!

Én is így nóttem fel és szerintem szuperül lehet ezt a későbbiekben hasznosítani.

Gondolom Ágika is segít kuktáskodni.


Hányadikos gyerekeket tanítottál?

201. misz (válaszként erre: 200. - Jooeva)
2010. febr. 6. 18:39

tegnap egész éjjel ment a hidegpárásító Zolika ágya mellett. tényleg nagyon jó. :) Remélem ma már könnyebb éjszakánk lesz, és nem kel fel olyan sokat. bár a befulladástól még az is jobb.


Képzeld nemrég hívott a barátnőm, aki 8 hetes kismama, és neki is nagyon fájt a foga. Ez egy ilyen nap. :( Remélem mindkettőtöknek hamar elmúlik. :)


Én sajna elég bénuska vagyok, és nem tudok csörögét készíteni. :( De az anyukám!!! Hú, az isteni finom!!! Majd ha hazamegyünk 19-én, megkérdezem a receptet, ha gondolod. :)


Tök jó, hogy van ez a babaklub nálatok. Én babamasszázsra jártam Zozival, de már vége. Majd keresek valami mást. Jó néha kimozdulni.


Ma egész nap a Zolika ruháit válogattam, melyiket nőtte ki, melyik jó már rá. Ilyenek. Ágika persze az összeset kibontotta, kommentálta, szép vagy nem, szerinte jó vagy nem. Szóval tök jól szórakoztunk és igen lassan haladtunk. :DDD


A gyerkőceid szeretnek segédkezni a házimunkában?

200. jooeva
2010. febr. 6. 18:20

Hali!


Nem mindenki van mindíg gép közelben...nekem ez kikapcsolódás, szeretek beszélgetni emberekkel :)).


Örülök, hogy Zolika jobban van! Van hidegpárásítótok?

Az is sokat segít.


Fogam, köszöni jól van, most nem fáj, igaz tegnap este lett egy dagadás rajta, aztán vérhólyag lett belőle..kifakadt és most jobb.


Jó volt a tali, főleg Mimi korosztályú gyerekek vannak, Tomi is elvan, ott vannak a védőnők, nagy kedvenc náluk, így nem unatkozik.


Annyira izgatott ez a csöröge, hogy most délután megcsináltam!

Mit mondjak...Mire kisült az utolsó darab, szinte elfogyott a többi :))).

Holnap süthetek megint.

Neked milyen a recid?

Jó ízű lett, könnyű, nem olajos, viszont nem lett ropogós...én annak gondoltam...

Bár lehet, hogy nem nyújtottam elég vékonyra, azért nem lett ropogós.

Szerinted?


Ti mi jót csináltatok ma?

Felétek milyen az idő?

Itt reggel óta szakad a hó, de olvad is.


Szép estét!

199. misz
2010. febr. 6. 15:14

Hát sajnos tényleg elfogytunk. Majd írok a Többieknek privit, hogy jöhetnének, ha van kedvük. :)

De nagyon örülök, hogy Te maradtál. :))))))


Hogy van a fogad? Hát most hétvége ráadásul. Remélem abbahagyja a fájást hétfőig. Aztán irány a doki!!! :)


Szerencsére a múlt éjjel már nem fulladt be Zozi. :9 Remélem a nehezén már túl vagyunk. :)


Milyen volt a babatalálkozó? És a csörögefánk hogy sikerült?

Én nagyon-nagyon szeretem. Nyami! :)

198. jooeva (válaszként erre: 195. - Misz)
2010. febr. 6. 07:25

Olvastam, hogy milyen szörnyűú éjszakátok volt Zolikával.....Nagyon sajnálom!

Nálunk még nem fordult elő, barátnőmnek viszont mindkét gyereke ilyen....

Nagyon ijesztő lehet!

Magamról tudom, hogy rémes érzés, nagyon érzékeny a nyálkahártyám és annyira bedagad mindenhol, hogy én is fulladásig tudok köhögni....

197. jooeva
2010. febr. 6. 07:20
Nagyon elfogytunk,mit szólsz hozzá???
196. jooeva (válaszként erre: 195. - Misz)
2010. febr. 6. 07:20

Jó reggelt!


Hogy vagytok?

Takonykór?


Tomi jól van, Mimi elkezdett köhögni és én is...ráadásul még a fogam is fáj...muszáj lesz fogorvoshoz mennem....


Kíváncsi leszek, hogy mit mutat a vérvétel eredménye majd!


Ma mit csináltok?

Mi délelőtt babatalira megyünk a közeli közösségházba, utána főzés.....


Láttam a vacsoracsatában a csörögefánkot! Még sosem csináltam, így vasárnap azt fogok sütni :).

195. misz (válaszként erre: 194. - Jooeva)
2010. febr. 4. 20:15

Az időjárás nálunk is pont ilyen.


A gyerkőcök még kicsit szörcsögnek. Én is C vitaminozok, és reménykedem.

Jobbulást Neked! :)


Voltam a dokinál és azt mondta, lehet pajzsmirigy-alulműködésem van. Jövő héten lesz vérvétel. Hát azért még reménykedem, hogy nem.

194. jooeva (válaszként erre: 193. - Misz)
2010. febr. 4. 11:52

Majd írod, hogy mit mondott a doki!


Jobbulást a gyerekeknek!


Nálunk is szuszkák kicsit, én nyakig taknyos vagyok....

Nyomom nekik a c-vitamint, remélem, hogy nem lesznek betegebbek!

Tegnap délután Tomi gyanúsan nyugis volt, egyből mértem a lázát, de szerencsére nem volt neki.

Fura volt, hogy a nagy rohangálás helyett ült nyugiban.


Felétek milyen idő van?

Itt reggelente nagyon hideg, aztán süt a nap, enged egy kicsit, estére újra fagy.

193. misz (válaszként erre: 192. - Jooeva)
2010. febr. 4. 10:46

Hát az se lehetett jó érzés. De jó, hogy már túl vagy rajta. :)


Remélem kiderül nálam mi a probléma. Délután megyek a dokihoz.


A gyerkőcök szörcsögnek. haj-haj. Remélem hamar meggyógyulnak.


Nálatok minden rendben?

192. jooeva (válaszként erre: 191. - Misz)
2010. febr. 4. 10:35

Hali!


Elhiszem, hogy zavar a többlet és ugye elveszi az ember jókedvét elég rendesen...főleg, mikor nem is tehet róla!

Remélem, hogy kiderül, hogy mi a baj és lehet orvosolni!

Lehet, hogy a szüléssel felborult a hormonháztartásod.

Pajmirigy-túlműködésem volt, na azt sem kívánom senkinek! Olyan voltam, mint egy idegbeteg duracell-nyuszi, akinek 2 liter kávé a fejadagja :P.

Fogytam, ettem, állandóan nyüzsögtem, nem tudtam aludni, ideges voltam....fúúúúj.

De pár hónap alatt rendbehoztak gyógyszerrel.

191. misz (válaszként erre: 190. - Jooeva)
2010. febr. 3. 20:43

Már én is gondoltam rá. Holnap megyek a dokihoz és kérek pajzsmirigyvizsgálatra beutalót.

Nagyon nehezen birkózom meg ezzel a súlytöbblettel. rendesen utálok tükörbe nézni.

Az a legbosszantóbb, hogy nem eszem többet és nem mozgok kevesebbet, mint bármikor életemben. Sőt! És a múlt hónapban megint 2 kilót híztam. A szülés óta már összesen 12-t. Ez iszonyú. :(

190. jooeva
2010. febr. 3. 16:40

Szia!


Köszönöm a dícséretet!

Fagyöngy-koszorúkban voltak a lánykák, mama fűzte nekik :).

Azóta Noémi rá is kapott a gyöngyfűzésre, ma délelőtt is ezt csináltuk. Látszik, hogy mennyire más egy lány.....van türelme, kézügyessége az ilyenekhez.


Nagyszerű ötlet ez a virágos rét! A menyasszony is aranyos!

Nálunk tavaly a lányok tündérek, pillangók voltak zömében, a fiúk pedig nem igazán öltöztek be.


Zolika jobban van már?

Részvétem az éjszakázás miatt...volt benne részem jóóó sokat, tudom, hogy milyen nehéz nappal és éjszaka is helytállni.

Én ilyenkor megpróbáltam őket a hordozóban altatni, akkor kissé függőleges helyzetben vannak és a váladék nem folyik nekik hátra.


Olvastam a naplóban, hogy elégedetlen vagy a kilóid számával...Nem lehet, hogy a pajzsmirigyeddel van valami probléma?

Lehet oka a hízásnak, fáradtságnak, aluszékonyságnak.

189. misz (válaszként erre: 187. - Jooeva)
2010. febr. 1. 21:33

Szia!

Megnéztem a képeket. Annyira édesek a Gyerkőcök! :) És milyen jó, hogy együtt tudják fújni a gyertyát. Látom a konyha tényleg jó ajándék volt. És édesek voltak a koszorúkkal. Miből készült? gyöngyből?


Ágika a bölcsiben virágos rét volt, zöld köpenyt varrtam neki tele virágokkal, meg hajpántot pillangóval. Aztán tavaly az oviban is azt vette fel. Idén igazi lányos jelmezt akart. Kaptunk egy koszorúslányruhát, azt fogja felvenni és az én esküvői fátylammal igazi menyasszony lesz. Ezt most könnyen megúsztam. Aztán, hogy jövőre mit kell készíteni, majd elválik. :)


Hát zsúfolt napod lesz, az biztos.

Nekem meg fárasztó. Már az éjjel is ülve aludtam, mert Zolika csak úgy kapott levegőt, kicsit megfázhatott. De már ma is ez lesz látom. Ugyanis 7-kor elaludt és 8-kor már felkelt. Azóta nem bírom elaltatni, mert mire elalszik elkezd szörcsögni és már megint fenn van. :(

188. misz
2010. febr. 1. 12:18
Most rohannom kell. Örülök, jó volt a buli. Délután jövök, megnézem a képeket és értekezhetünk a farsangról is. :)
187. jooeva (válaszként erre: 186. - Misz)
2010. febr. 1. 10:08

Hali!


2 gyerek mellett nem mindíg az van, amit az emberlánya eltervez....


Köszönjük a jókívánságokat, jó kis buli volt, családi körben voltunk, bátyámék a 2 lányukkal és anyukámék.

Szuper kis ajikat kaptak, nagyon örültek mindennek, most is a konyhával játszanak :))

Nem lett kupi sem, minden szépen ment.

Itt megnézhetitek a képeket:

[link]


Továbbra is rendőr lesz, teszen vettem jelmezt, kérek kölcsön tányérsapit, csinálunk egy gumibotot, kap egy sípot és kész is a forgalomirányító rendőr.

Ti minek öltöztök be?


A részleteket holnap tudjuk meg a szülőin. Zsúfolt lesz a nap, mennünk kell vérvételre Szegedre, fél 4-kor aerobic van, fél 5-kor szülői...

Ráadásul ma reggelre náthás lettem, szóval a vérképem rossz lesz :((((

186. misz (válaszként erre: 183. - Jooeva)
2010. jan. 29. 19:43

Na zsúfoltra sikeredett a délután, és nem a terveim szerint alakult, azért jöttem ilyen soká.


Mi is gyakran járunk édes hármasban a gyerekekkel. Hát nem egyszerű, de ha nincs az embernek más választása, megcsinálja.

Tominak nagyon mókás játéka van. :) Félelmetes miket ki nem tudnak találni!


Remélem jól fog sikerülni a buli. Olyan nagyon nagy dolgok ezek!


Nagyon sok boldogságot és örömöt kívánok a szülinaposnak! :)


Feltétlenül írj majd, hogy sikerült!


Milyen jelmez készül a farsangra?

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook