Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
425. jooeva
2011. febr. 3. 14:14

Halihó!


Igen, már nagyok és érdeklik őket a folytatásos mesék is!


Miért jársz fogászatra?

Én is tavaly ilyenkor jártam hónapokig, mire rendbejöttem....


Gyerekek jól vannak?

Olvastam, hogy Zolikának valami nem oké a veséjével!

Nem csoda, hogy megijedtél!

424. misz
2011. febr. 2. 21:03

De jó, hogy sikerült a buli! :) Örülök. :)

A társasjáték nálunk is nagyon népszerű. Ami még nagyon tetszik most Ágikának az, hogy esténként egy meseregényből olvasok fel részeket. Nagyon várja mindig a folytatást.


Holnap mennem kell fogászatra megint. Remélem ez már most egy jó darabig az utolsó.


Jó éjt! :)

423. jooeva
2011. febr. 1. 19:06

Halihó!


Jelentem, a buli jól sikerült, gyerekek-vendégek jól érezték magukat, ajándékok telitalálatnak bizonyultak!

Tomi beleért a társasjátékos korszakba, imádja és meglepő, de Noémi is szépen tud játszani, de persze koránál fogva rövid ideig köti le.

Ma délután is már min. 1 órán át játszottunk, ennek örülök, nagyon vártam már ezt az időt!

Nálatok a nagyok szeretik a társasokat?


Emeletes ágy jó beruházás, mi ráadásul olyat vettünk, ami később 2db egyszemélyes ággyá alakítható, így jó hosszú ideig jó lesz.


Remélem, hogy mindenki egészséges!


Jó éjszakát!

422. misz (válaszként erre: 421. - Eperke79)
2011. jan. 31. 20:50
Úgy látom nektek is bevált. Biztosan szeretik majd az enyémek is. :)
2011. jan. 31. 19:06

nálunk is ősz óta emeletes ágy van a gyerköcöknek

Balázs nagyon szereti

420. misz
2011. jan. 30. 08:39

Ez az emeletes ágy, szuper dolog szerintem. ha Zozi kicsit nagyobb lesz, mi is szeretnénk.


Jó bulizást! :)

419. jooeva (válaszként erre: 417. - Misz)
2011. jan. 30. 07:35

Jó reggelt!


Köszönöm szépen a válaszodat!

Így már sokkal átláthatóbb.

Valóban barátságosabb az iskolaotthonos rendszer. No igen, Tominak is heti 2 edzése van 4-kor.

A másik dolog, amit hallottam, hogy itt a gyerekek haza sem viszik a füzeteket, csak hétvégén....Azért egy elsőst csak jó szemmel tartani a szülőnek is, esetleg egy kis otthoni gyakorlásra is szükség van.


Szerintem is a személy fontos, nem a rendszer, de 45 perc után azért nehéz dönteni....


Elvileg még lesz olyan szülői is, ahol ott lesznek a tanítónénik is, akkor még választ kaphatok a felmerülő kérdéseimre.


Köszi! Majd holnap beszámolok, hogy sikerült a buli!


Ja, azt nem is mondtam, hogy 2 hete emeletes ágyon alszanak a gyerekek. Tominak már kicsi volt a 70x140-es ágya, ezért döndöttünk a csere mellett, így a szobájuk is tágasabb lett. Igaz, hogy Noémi elveszik az alsó szinten, de nagyon élvezik és olyan jóóóókat alszanak!


Szép napot!

418. misz
2011. jan. 29. 20:57

Jó bulizást holnapra! :)



Varrni sajna én sem tudok, de nálunk anyukám a jelmezmester. :) Ő mindenhez ért. :)

417. misz (válaszként erre: 416. - Jooeva)
2011. jan. 29. 20:45

A napközis rendszerben délelőtt vannak a tanítási órák és utána a napközi. Általában a délelőttös tanító néni tanítja az összes tantárgyat.

A napközis tanító néni viszi ebédelni a gyerekeket, utána valami szabad foglalkozás lehetőleg udvaron, tanulás= házi feladat elkészítése, uzsonna, játék, hazamenetel. A szabad foglalkozásos időkben szoktak a kézműves dolgokat, társas játékokat, mesehallgatást ilyesmit kitalálni a tanító nénik.


A napközi otthonos rendszerben mindkét tanító néni tanít tanórákat tantárgycsoportra bontva. Pl. Az egyik a magyart, éneket, rajzot, technikát. A másik a matekot, környezetet, tesit.

Délelőtt vannak a közismereti tárgyak: magyar, matek, környezet. Délután a készségtárgyak: ének, tesi, rajz, technika. Az órák között viszont nem 10 perc szünet van, hanem negyed- háromnegyed óra.

Így egy nap órarendje így néz ki pl.:

8-8.45 matek

8.45-9.15 szabad foglalkozás

9.15-10.00 környezet

10.00-10.15 szabad foglalkozás

10.15-11.00 önálló foglalkozás (de.-i házi feladat elkészítése)

11.00-11.45 szabad foglalkozás

11.45-13.00 ebéd, szabad foglalkozás

13.00-13.45 magyar

13.45-14.00 szabad foglalkozás

14.00-14.45 ének

14.45-15.15 uzsonna

15.15-16.00 önálló foglalkozás (du.-i házi feladat elkészítése)

A tanító nénik felváltva vannak délelőtt és délután, így egyik nap matek van de. másik nap magyar.


A férjem már tanított mindkét rendszerben, én csak a hagyományosban.

Zoli azt mondja a gyerekek szempontjából ez az iskolaotthon jobb. Több idő van a pihenésre 2 tanítási óra között. Rugalmasabban lehet dolgozni.

De olyan szempontból rosszabb, hogy nincs lehetőség arra, hogy délután hazamenjen a gyerek bármilyen okból is. Vagy nyűgösebb megoldani a különórákat: tánc, foci, szolfézs stb. Ugyanis du. is van tanítási óra, és úgy kell alakítani, hogy arról ne hiányozzon a gyerek.


Szerintem, a legfontosabb a tanító néni személye. Mert bármilyen módszerrel lehet jól tanítani. Az a lényeg, hogy a tanító nénit szeresse a gyerkőc.

416. jooeva (válaszként erre: 413. - Misz)
2011. jan. 29. 15:12

Halihó!


Köszi, már meggyógyult és várja a holnap bulit, de nagyon!

A tablettás gyógyszer is már olyan "nagyfiús" dolog, örömmel fogadta.


Nagyon kreatív a lánykád, hogy nem áll be tündérkének és hasonlóknak :)!

Van már ölteted, hogy fog kinézni a jelmez?

Tudsz varrni?

Sajnos én nem, nagyon bánom......


Sajnálom, hogy így jártatok az oltással, olvastam a naplódban is.....Miért lett ilyen heves a reakció? Ez előfordulhat?

Még jó, hogy nem lett kórház belőle!


Nálunk olyan jól sikerült, hogy Tomi jóformán észre sem vette az oltást és utána sem volt semmi baj.....Noéminek meg akartuk mutatni az oltás helyét, de még azt sem találtuk meg.


Voltunk nyilt napon a suliban. 2 órát néztünk végig és mindkettőnknek nagyon tetszett!

Teljesen más ez, mint amire én emlékszem.....nekem a szigorúság és a nagy fegyelem maradt meg, de itt játékosságot tapasztaltam.

Te mint gyakorló pedagógus talán tudnál nekem tanácsot adni.

Tomi mindenképpen délutánig iskolában lesz, mert mi dolgozni fogunk.

2 lehetőség van, síma napközi vagy iskolaotthon rendszer. Utóbbi olyan, hogy délután is vannak órák.....

Szerinted melyik a jobb?

Nem fárasztó egy kisgyereknek, de délután 4-ig folyamatosan tanul?

Mert az iskolaotthonos tanerők szimpatikusabbak lennének, viszont félek, hogy Tominak sok lenne a tanulás.

2011. jan. 27. 19:05
Balázsnak csak kicsit fájt a keze
414. misz (válaszként erre: 412. - Eperke79)
2011. jan. 27. 10:55
Hát lassan majd gondolkodhattok Ti is. :)
413. misz (válaszként erre: 411. - Jooeva)
2011. jan. 27. 10:54

Nagyon ügyes a Kisfiad, hogy már be tudja venni a tablettás gyógyszert! le a kalappal! Remélem hamar meggyógyul. :)


Nálunk is 18-án lesz farsang. Ágika kitalálta, hogy Túró-rudi lesz. Márciusban meg a zeneovisoknak előadása lesz és ott meg tyúkocska a lányom. Hát gondolkodhatok rendesen a jelmezek megvalósításán. :D


A közös buli biztosan szuper lesz. én is úgy vágytam arra, hogy a szülinapok családi közös összejövetelek legyenek. De sajnos nálunk megvalósíthatatlan. :(

De nektek nagyon jó szórakozást kívánok! :)


Nálunk Ágikának feldagadt a keze a 6 éves oltástól. Antibiotikumot meg antihisztamint kapott. Így is 3 nap után vettünk észre változást. Azt mondta a doki, ha nem javult volna, be kellett volna feküdni a Klinikára. Szerencsére megúsztuk. Egy hét alatt gyógyult meg teljesen.

2011. jan. 27. 08:34

nálunk még nincs kiírva,hogy mikor lesz farsang

még azt se tudjuk,hogy mi lesz a Balázs.

411. jooeva
2011. jan. 27. 06:57

Jó reggelt mindenkinek!


Tomi is mehet suliba, óvónő szavaival "vétek lenne visszatartani, mert hatalmas a tudásszomja"

A viselkedésén nem segítene még 1 év ovi, majd beilleszkedik, ahogy telik rajta az idő, majd felfogja, hogy saját érdekében muszáj lesz türtőztetnie magát.

Ma megyünk a suli nyílt óráira.

Farsang 18-án lesz, autószerelő lesz Tomi.


Most vagyunk gyógyulóban, múlthéten vírusos torokgyulája lett Tominak, abból pedig arcüreggyula....Most kapott először tablettás antibiotikumot és nagyon meg vagyok elégedve vele! Szinte 1 nap alatt hatalmas javulást hozott!


Vasárnap lesz a közös szülinapi bulijuk, már várják nagyon!


Remélem, hogy Ti is jól vagytok!

2011. jan. 18. 09:19
ezzel teljesen egyet értek misz
409. misz
2011. jan. 17. 22:53

Szerintem minden gyereket meg kell nézni külön-külön. Van aki 6 évesen tökéletesen iskolaérett, azt büntetés oviban hagyni. De van, aki 7 éves korára érik be, őt hagyni kell. És sajna vannak, akik 8 éves sem érik el azt a szintet, hogy biztonsággal induljanak. Gyerek válogatja.


Gigi minden tekintetben iskolaérett, és ugye 6 év 8 hónapos lesz szeptemberben. Őt butaság lenne majdnem 8 éves koráig visszatartani.


Tanító néniként minden esettel találkozik az ember.

Aki 8 évesen mennek suliba nekik a kamaszodás kezdetén jönnek a problémák, hogy koruknál fogva hamarabb elindulnak a hormonváltozások és amik ezzel járnak. Ha az osztálytársak zöme fiatalabb, nem mindig értik meg és az 1.-ként kamaszodók könnyen zárkózottá válhatnak. Erre is gondolni kell.


A lényeg, hogy mindenki maga ismeri a gyerkőcét és az óvónénije meg a csoportban látja. Közösen kell dönteni szerintem.

De persze ez csak az én véleményem. Mindenki a legjobbat akarja a gyerekének, és az utakat is ő választja.

2011. jan. 17. 14:10

még nem volt megbeszélés az iskoláról.

bár mostanság a gyerekek 7 éves koruk után mennek iskolába.

407. misz (válaszként erre: 404. - Jooeva)
2011. jan. 16. 20:38

Tök jó, hogy nálatok van ilyen lehetőség a suliban.


Biztosan jó buli lesz a szülinap. :)

406. misz (válaszként erre: 403. - Eperke79)
2011. jan. 16. 20:37
Óvónénik mit mondanak? Ők is támogatják a maradást? Hiszen már majdnem 8 éves lesz így, ha suliba megy.
2011. jan. 16. 20:13

Balázs mindig ilyen volt.

azért gondolom,hogy jobb lesz neki így

a tortát megnézhetitek facebookon ott fenn van :)

404. jooeva
2011. jan. 16. 10:43

Halihó!


Nálunk még nem volt teszt, kedden lesz szülői értekezlet, ott lesz majd téma a suli és a követelmények.

Sok értelmét nem látom, hogy még 1 évet ovis legyen. A helyi suliban tavaly indult egy ovisuli elnevezésű "osztály", olyan gyerekek járnak oda, akik valamiért nem lehettek elsősek, ez valahol az ovi és a suli között van, fejlesztő pegagógus, logopédus foglalkozik kiemelten velük. Olyan, mint régen az iskolaelőkészítő volt.


Mi egyelőre Tomi szülinapját 4-esben ünnepeltük. Majd 30-án tartunk egy közös bulit a 2 gyereknek, de csak a nagyszülők, unokatesók lesznek itt.

2-3 barátunk már bejelentkezett külön, szóval lesz ünneplés dögivel.


Eperke!

Tavaly nálunk is lovas torta volt Miminek, mert kis lóbolond a drágám!


ÉS az óvónők javasoltak nektek valamit, hogy kicsit nyitottabbá váljon Balázs?

Ő mindig is ilyen volt?

Vagy csak sziplán nem érzi jól magát az oviban és azért visszahúzódó?

403. eperke79 (válaszként erre: 402. - Misz)
2011. jan. 13. 14:27

Csak olyan oka van,hogy nem valami társasági lény ,kicsit visszahúzódó.

meg egyáltalán nem érdekli az iskolai dolgok

számok,betűk és ilyesfélék.

402. misz (válaszként erre: 401. - Eperke79)
2011. jan. 13. 14:14

A lovas torta biztosan szuper volt. :) Irigykedem, hogy milyen ügyes vagy.


Van valami oka, hogy nem akarod Balázst suliba vinni még? Csak ha meg szabad kérdezni.

2011. jan. 13. 11:52

sütöttünk tortát a barátnőmmel

tettünk rá lovas ostyalapot,Balázs szereti a lovakat és jár is az ovisokkal


szerintem nem megyünk suliba,legalább is én nagyon azt szeretném,hagy erősödjön lelkileg még egy kicsit

400. misz
2011. jan. 12. 10:53
Hahó! Mesél valaki valamit a szülinapról, suliról?
2011. jan. 8. 07:53

köszi Éva a köszöntést:)


őszinte részvétem :(

398. misz (válaszként erre: 392. - *Erika*)
2011. jan. 7. 11:26
Köszönjük szépen! :) Nektek is BÚÉK!
397. misz (válaszként erre: 396. - Jooeva)
2011. jan. 7. 11:26

Fogadd őszinte részvétemet! Nagyon sajnálom. :( Nekem a keresztanyám halt meg dec. 12-én. :( Úgyhogy el tudom képzelni, hogy nektek még sokkal nehezebb lehetett.

Kívánom, hogy ez az év csupa jó dolgot hozzon! :)



Ágika táncolni jár, de Zolikát én is szeretném majd valami önvédelmi sportra beíratni. Logopédiára Ágika is jár.


Nektek mikor lesz az iskolaérettségi teszt?


Gyógyuljatok meg!

396. jooeva
2011. jan. 7. 11:19

Halihó!


Először is boldog új évet kívánok mindenkinek és boldog szülinapot (kissé megkésve) Balázsnak és Ágikának!


Elvesztem, több oka is van.....Húzós évvégénk volt, meghalt apósom....mi pont akkor voltunk betegek (nekem hörgőgyula, gyerekeknek köhögés, fülgyulladás, kötőhártya-gyulladás)....tartani a lelket a férjemben, anyósban, ellátni a saját dolgainkat....Nehéz volt!

Nekem egészen karácsonyig elhúzódott a köhögésem, de most újra kezdődött az egész.....


Azért a karácsony jól telt, mindenki kapta, amire vágyott, most kezdünk visszarázódni a hétköznapokba.

Gyerekek jól vannak (kop-kop-kop), Tomi ovizik (nem túl lelkesen, mert itthon jobb lenni!), Noémi pedig jővő hónap végén kezdi meg....


Sulinál sok választásunk nincs, csak körzeti suliba mehet, az meg 1 van csak.

Még nem volt teszt, hogy alkalmas-e.

Jár Tomi hetente logopédushoz és fejlesztőpedagógushoz is.

Az eszével nincs baj, csak túl eleven, nem képes sokáig egy helyben ülni és koncentrálni, ha a feladat nem érdekli, akkor vagy nem csinálja vagy összecsapja.

Ősz óta jár teakwondozni is, pont azért, hogy kissé szokjon a fegyelemhez, összpontosításhoz és levezesse az energiáit. Szereti nagyon!


Most hirtelen ennyi voltam, megyünk ebédelni, aztán irány az ovi!


Jók legyetek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook