Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2005. januári Babák :-) fórum

2005. januári Babák :-) (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
275. misz (válaszként erre: 270. - Skate77)
2010. febr. 17. 18:37
Sajnálom, hogy nem sikerült jól a buli. :( Talán jövőre jobb lesz. :)
274. misz (válaszként erre: 266. - Jooeva)
2010. febr. 17. 18:36
Boldog szülinapot a Kislányodnak!!!! :)))))
273. misz (válaszként erre: 266. - Jooeva)
2010. febr. 17. 18:34

Elromlott a net tegnap, ezért nem voltam.

Mi is olyan 6-7 ezret fizetek kajáért Giginek.

272. *Erika*
2010. febr. 17. 10:50

Sziasztok csajok!

Hézagosan vagyok, tudom. Nálunk holnap lesz a farsang, én eddig mindig sütiket vittem, most először vállaltam be, hogy szendvicset gyártok. Valami jópofi vidám falatkákat kellene, nincs ötletetek?

271. skate77 (válaszként erre: 268. - Eperke79)
2010. febr. 17. 08:06
Mi félárasak vagyunk, mert bogi SZIT-re jár van bizottságos papírja(amit anno nem volt egyszerű lelkileg feldolgozni) és ezért féláron kapunk kaját, Az 3500 ft. körüli összeg.
270. skate77
2010. febr. 17. 08:05

Sziasztok!


Miért nem tetszett a buli, hát mert semmire való volt. Nem buli volt, hanem visszafogott rendezvény. A másik három csoportban iszopnyatos engedd el a hajam. a mienkben a zene sem szólt, vagy ha szólt halkan. stb. De nem panaszkodom. Ez van. EZ így sikerült. Csak az a baj, hogy van összehasonlítási alapom, és ez meg sem közelíti a tavalyit, de nem lehet mindíg minden kerek. Bogi sem érezte magát valami nagyon jól.

269. eperke79 (válaszként erre: 267. - Jooeva)
2010. febr. 17. 06:59
Noéminek Boldog Fzülinapot!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2010. febr. 17. 06:57
mi 7000et fizettünk az oviban a kajáért
267. jooeva (válaszként erre: 260. - Skate77)
2010. febr. 16. 19:36

Szia Kate!


Nagyon cuki volt a lánykád tavaszhozó tündérként!

Miért nem tetszett a buli?

Nem volt jó a szervezés?

266. jooeva (válaszként erre: 258. - Misz)
2010. febr. 16. 19:35

Szia Szilvi!


Nagyon fura, hogy nem adnak reggelit...nálunk van az is, minden 10 órai gyümi (azt mi visszük be hétfőnként és elosztják egész hétre).

Ebéd és uzsonna, de azt lemondtam, mert délután úgyis azt esszük, amit főzök.

Most adtam be kérelmet rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre, mert gyessel a jövedelmünk a béka feneke alatt van.....Szóval az is jó lenne, ha Tomi kajája ingyenes lenne.

ti mennyit fizettek havonta?

2010. febr. 16. 15:28

nekünk nagyon jó volt

Balázs élvezte,táncolt,játszott

minden tetszett neki

volt zsákbamacska

kis hülyeség volt benne de tetszett neki

264. misz
2010. febr. 16. 11:31
Most mennem kell, de este jövök. :)
263. misz (válaszként erre: 262. - Eperke79)
2010. febr. 16. 11:24

Gyümölcsnap nálunk is 1x van, csütörtökön.


Nálatok hogy telt a farsang?

2010. febr. 16. 11:18

nálunk az oviban 8kor van reggeli utána ebéd van háromnegyed 12 körül.

hetente egyszer van gyümölcsnap azt ebéd után eszik meg

261. misz (válaszként erre: 260. - Skate77)
2010. febr. 16. 08:51

Sajnálom, hogy nem úgy sikerült a farsang, ahogy szeretted volna. :( Mi volt a baj?

De a Kislányod nagyon szép volt: :)))


Én is tettem fel képet a Zolikás naplómba Gigiről. :)

260. skate77
2010. febr. 16. 08:01

Sziasztok!


Én a hűtlen néha be tudok nézni.


Megvolt a farsang az oviban, nem dobtam el az agyam. Sajnos. A másik csoportban sokkal jobb volt és bogi is jobban érezte magát. ez van.


Igyekszem felrakni egy-két képet.


Visszaolvasni sem volt időm, ne haragudjatok.

Igyekszem hogy behozzam a lemaradást a melóban és akkor sűrűbben jövök!


Pusszancs mindenkinek!

259. misz (válaszként erre: 257. - Jooeva)
2010. febr. 15. 22:20

Nem zavar evéskor, nem vagyok vega. Egyszerűen a nyers hús nem az esetem. De tényleg ez legyen a legnagyobb bajom. :))


Holnap kéne mennem a belgyógyászatra, de apát behívták helyettesíteni, és nem tud vigyázni Zozira. Vinni meg nem szívesen vinném, csak kórházba kell menni. A következő időpont meg március, szóval most várhatok. :(((

258. misz (válaszként erre: 256. - Jooeva)
2010. febr. 15. 22:18
A mi ovinkban a tízórai az 1. étkezés 9, f10 körül. A bölcsiben volt reggeli is f8-kor. Az jó volt. De itt ez van.
257. jooeva (válaszként erre: 255. - Misz)
2010. febr. 15. 17:31

Ez legyen a legnagyobb baj, hogy nem vagy jóban a husikkal :)).

Evéskor nem zavar a tudat, hogy miből van?


Mégy még kivizsgáltatni magad valamerre a hízással kapcsolatban?

256. jooeva (válaszként erre: 254. - Misz)
2010. febr. 15. 17:29

Ágika nem reggelizik benn?

Nálunk 8-fél 9 körül van a reggeli, 10 körül a 10 órai, de az csak gyümi.

Tomi otthon sem éhes hamarabb.


A féltékenység mindenképp kijön és sok esetben nem is a tesó felé irányul.

Pl. nálunk nem volt Tomi kimondottan féltékeny Noémire, nem zavarta a szoptatás, hogy nem tudtam mindíg azonnal menni, amikor hívott. Soha nem mondta, hogy nem szeret, vigyük vissza a tesót.

Eleinte mondta, hogy nem szereti Mimit, mert sokat sír...ráhagytuk.

Evésben kissé visszafejlődött, őt is etetni kellett egy ideig és csőrös pohárból ivott, megengedtem és abba is hagyta elég hamar.

Viszont baromira akaratos, dacos lett, sokat veszekedtünk akkoriban.....sajnos ez az én hibám is volt, mert türelmetlen voltam sokszor vele a kevés alvástól :((.


Majd az igazi "rivalizálás" akkor fog kezdődni, ha Zolika mobilabb lesz, elveszi a játékokat, szétrombolja, amit Ágika csinált, nálunk ez volt zűrös időszak.

255. misz (válaszként erre: 253. - Jooeva)
2010. febr. 15. 17:16

Én is falun nőttem fel, és évente több disznótor is volt nálunk. De aztán ahogy kiderült nem bírom, így nem nagyon kellett részt vennem benne. csak olyasmit csináltam, hogy benn vigyáztam a fővő kajára, meg a fagyasztóba való dolgokhoz gyártottam a címkéket, terítettem az evéshez, ilyesmi.


És hát a napi főzésnél is , ha megoldható apa készíti be a húst. ha nem összeszorított foggal megcsinálom. A kis tétel valamivel jobb, de az is erőfeszítést igényel tőlem. :( Gyári hiba.

254. misz (válaszként erre: 252. - Jooeva)
2010. febr. 15. 17:13

Mi 6-kor kelünk, és tízórai 9-f10 van az oviban, ezért muszáj, hogy itthon reggelizzen.


Nem találtunk semmi újat, ami történt, pedig sokat gondolkodtam.


A féltékenység meg, hát nem tudom. semmi jele nincs, hogy az lenne. De ki tudja, lehet tudat alatt...

253. jooeva (válaszként erre: 251. - Misz)
2010. febr. 15. 13:52

Sajnálom, hogy rád ilyen hatással van a disznóvágás...nem bírhatja mindenki.

Énm ebben nőttem fel, nem mondom, hogy élvezem minden részét, de elvagyok vele.

Ha otthon főzöl valamit húsból, akkor nincs baj?

Vagy csak a nagy tétel zavar?

252. jooeva (válaszként erre: 250. - Misz)
2010. febr. 15. 13:46

Változott mostanában valami, hogy ennyire nem akaródzik neki felkelni?

Vagy az ovival van baj?

Esetleg tesóféltékenység ebben a formában mutatkozik meg?

Rossz neki, hogy te otthon vagy Zolikával, míg ő oviban van, az etetés is utalhat erre, nem?


És még reggeliztek is??? Ezen meglepődtem ám.

Mi nem reggelizünk, majd eszik az oviban.

Sőt, enni csak a konyhában asztal mellett lehet.

Át akarja venni a "hatalmat" a kishölgy :)))

251. misz
2010. febr. 15. 12:09

A disznótort én gyűlölöm. Persze Te szeretheted nyugodtan. :)

Rosszul vagyok a vér, a friss hús, a zsír szagától. Konkrétan a hányásig rosszul. És ha hozzá is kell nyúlnom valamihez, na akkor fogadást lehet kötni a rókára. :(


De örülök, hogy a gyerkőceid élvezik. :)

250. misz
2010. febr. 15. 12:07

Nem tudom mi változhatott meg, de régen ha 11-kor aludt is el Gigi, akkor is reggel első szóra kipattant a szeme, és már frissen-vidáman csacsogott. Most meg!

Először azt gondoltuk, ha elaltatjuk 8 felé, akkor megint könnyen ébred és zökkenőmentes lesz a reggeli készülődés. De nem. :( Tegnap is már fél8-kor aludt, és ma reggel, ugyanúgy ment a műsor.


Legalább 10x kell neki szólni, mire megmozdul. Az ágyban akar reggelizni, lehetőleg úgy, hogy valaki rakja a szájába a falatokat. És összességébe mindenért nyafog, nem azt csinálja, amit kérünk. Apa minden reggel tiszta ideg, mire elindulnak. :(

Nézzük a jó oldalát: legalább nem kell neki kávé. :DDD

249. jooeva
2010. febr. 15. 10:47

Nem szeretem, ha ébreszteni kell őket, akkor tuti, hogy rossz a kedvük és semmi sem megy símán...

Tavaly volt nehéz, Mimi car alvó volt, felébredt 5-kor, símán fenn volt 7-ig és akkor beájult.....Délben ugyanez, már aludt volna 11-kor, de fél 1-re megyünk Tomiért....

Ma reggeltől tartottam, mert Tomi nem aludt tegnap délben, de szerencsére jókedvűen és kipihenten ébredt.

248. jooeva (válaszként erre: 246. - Misz)
2010. febr. 15. 10:44

Szia!


Én nem merem egyedül vágni a gyerekek haját...azaz mikor Tomi még kicsi volt (1-2 éves), akkor egyformára ledúrtam hajnyíróval, de ugye mostmár ki kell nézni valahogy és jobb, ha fodrász csinálja :).

Noémi már 4-5x volt és már ügyesen ül, tartja a fejét, ahogy kell.


Mi a baj a disznótorral?

Gyerekek nagyon élték! Tomi segített tölteni a hurkát-kolbászt-májast, Mimi is ügyes volt, nézelődött, de nem nyúlkált bele semmibe.


Miért nehéz a reggeli kelés, indulás?

Későn ébrednek a gyerekek, nem akarnak öltözni?


Nálunk símán megy a dolog, este 9 körül fekszenek, így reggel fél 7-kor már fenn is vannak (de mindketten alszanak délben 2 órát), ilyenkor van 7-ig mesenézés a mi ágyunkból, utána öltözés és séta az oviba.

Néha nem akar menni Tomi, de 1-2 mondattal, esetleg egy játékkal, amit bevihet, már meg is jön a kedve.

247. misz
2010. febr. 15. 10:26

Nálatok a gyerkőc reggel simán ébred és indul az oviba?


Nálunk eleinte minden rendben volt, de egy ideje megy a műsör. Már kezdem unni. :(

246. misz (válaszként erre: 245. - Jooeva)
2010. febr. 13. 19:33

Nyuszi csoport vagyunk, nem tudom miért lett ennyi cica.

Köszönjük a dicséretet. :) Hát pózolni azt nagyon tud a kiscsaj. :)


én múlt héten vágattam a fufrujából Giginek, mert már a szemébe lógott, és a múltkor olyan bénán sikerült levágnom, hogy alig győztem javítgatni. Most fodrászra bíztam Próbáltam a lányom rábeszélni, hogy a haja végéből is vágjunk egy kicsit, de hallani se akar róla.


Disznótor! Brrrrr!!!!! Gyűlölöm!!!!

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook