Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 hónapos kisfiam szopja az ujját. Mit lehet ill kell ilyenkor tenni? fórum

18 hónapos kisfiam szopja az ujját. Mit lehet ill kell ilyenkor tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. aug. 7. 06:47
Semmit.
2007. aug. 6. 22:58
Pszichológusok szerint sokkal jobb ha az ujját szopja egy gyerek, azt nem tudják elvenni tőle. Anyapótló az ujjszopás állítólag. Majd amikor akarja abbahagyja.
2007. júl. 22. 16:28

Semmit!

Az én fia is sokáig szopta,de úgy,hogy holyagok keletkeztek az ujjacskáján.Leragasztottam neki,akkor a másikat szopta.Így voltunk sokáig,amig le nem szokott róla.

2007. júl. 22. 13:40

Sztem semmit. Nekem a 20 hós ikreim is szopják az ujjukat, illetve a ma már 7 éves nagylányom is szopta anno. Előbb utóbb abbahagyják :-)

Vszínűleg nálunk azért is szokás ez, mert anyatejes babák és ezzel párhuzamosan életükben nem láttak se cumit, se cumisüveget... Ez meg mindig ott volt kéznél nekik :-D

2007. máj. 18. 18:53
Semmit ! Ez kéznél van majd leszokik magától.
2007. máj. 3. 09:49
Igen, nekem is van ismerősöm, aki 14 évesen is még cumizott, nem is titkolva. Ha elfáradt a suliban, órán bekapta az ujját. :) Aztán egyszercsak abbahagyta, minden kényszer nélkül. Ne akard leszoktatni, majd, ha úgy érzi, abbahagyja! Ja! És a hüvelykujját szopta, semmi gond nincs a fogaival! :)
17. inci47
2007. máj. 2. 21:26
Én 9 éves voltam amikor a hugom született és addig szpotam az ujjamat!Azon a napon amikor a kórházból hazahozták nem szoptam többet, ennek ellenére normális,kiegyensúlyozott fenőtt vált belőlem! Hagyd!- láttál már kamaszt ujjával a szájában?
2007. márc. 21. 10:04
Annyira kedvesek vagytok, hogy próbáltok segíteni. Nagyon jól esik és közben mosolygok. Köszönöm szépen!!!!
15. ancsi105 (válaszként erre: 13. - Mágika75)
2007. márc. 21. 10:02
:)
2007. márc. 21. 09:58
Az én fiam már 25 éves, és "úgy" született, mint minden gyerek, hogy nincs cumi a szájában. Nem is kapott, ebből kifolyólag kb. 1-2 hónapos korában, amikor már tudta az ujját irányítani, meg is találta a száját. Soha nem volt azzal gondom, hogy pl. az utcán kiesett a cumi, poros lett, stb. Vagy éjszaka felsírt volna, mert kiesett a szájából. Az ujja mindig kéznél volt.Nem is volt probléma az éjszakákkal, 1-2 hónapos volt, amikor már átaludta az egész éjszakát: este 9-10-től reggel 6-ig. Öt és fél hónapos koráig szopott. Én is gondoltam arra, hogy gond lehet az ujjszopással, de nem volt semmi. Még kamasz korában is volt, hogy ujjával a szájában aludt. Szerintem ez egyfajta saját ringató-vigasztaló módszer a gyerekeknél.
13. Mágika75 (válaszként erre: 12. - Ancsi105)
2007. márc. 21. 09:41

:-)))

Sose lehet tudni, hogy mi válik be...


Hát, Apát elvarázsoltam.... :-)

12. ancsi105 (válaszként erre: 9. - Mágika75)
2007. márc. 21. 09:37

Drága Ági!

Köszi még a répát nem prósziltam:)

Boszi vagy, hogy mágika a neved???

11. ancsi105 (válaszként erre: 10. - Gpetra)
2007. márc. 21. 09:34
:) A barátnőm férje 13 éves volt amikor leszokott róla. Nagyon köszönöm a segítséget én is erre gondoltam, hogy megnyugszik tőle.
10. gpetra
2007. márc. 21. 09:26

A húgom is és én is 10!!! éves korunkig szopiztuk a hüvelykujjunkat. A szüleink nagyon aggódtak, hogy baja lesz a metszőfogainknak, de semmi utóhatás nem volt és azóta sincs.


Ahogy én emlékszem, nekem biztonságérzetet adott, lehet, hogy ezért csináltam. Le fog szokni magától, mi is leszoktunk.

9. Mágika75 (válaszként erre: 8. - Ancsi105)
2007. márc. 21. 09:01

Köszönjük szépen! :-)

Én is még az este, mielőtt válaszoltam volna megnéztelek Titeket. Haláli a kiskrapek! Az a sugdolódzós kép... :-) Jó egészséget!


Fognak még se híre se hanva... egyszerűen csak jól esik neki szopogni az ujjacskáját.


Mi lenne, ha vmi mást próbálnál adni neki, amikor szopogatja az ujját... Pl. nyers sárgarépát vagy valami más zöldséget vagy gyümölcsöt? Gondolom már kipróbáltad, de hátha mégis.

8. ancsi105 (válaszként erre: 7. - Mágika75)
2007. márc. 21. 08:52
Ebben a percben néztem meg a pici lányt! Tündérke! Nektek a fogacska miatt van. Máté is csinálta, de én már nem tudom cserélgetni sem mert annyira erősen szopizza, hogy sokszor képtelenség kivenni a szájából:)
7. Mágika75 (válaszként erre: 6. - Ancsi105)
2007. márc. 21. 08:44

Szia Ancsi!


Ha éhes vagy álmos... Akkor itt a megoldás! :-) Csak egy kis "vígasztalás" kell neki.


KisCsengém az összes(!) ujjacskáját begyömöszöli néha a szájába. :-)) A hüvelyk ujját "önmagában" ritkán. Ha mégis, akkor egyszerűen kicserélem egy másik ujjacskára... :-)

6. ancsi105 (válaszként erre: 4. - Mágika75)
2007. márc. 21. 08:09
6 hónapos koráig cumizott. Lementünk sétálni és kiköpte a cumit én már hiába tettem vissza nem kellett. Bekapta a hüvelyk ujját. Felváltva szopja, hol az egyik hol a másikat kapja be. Úgy vettem észre akkor csinálja ha éhes, vagy ha álmos.
2007. márc. 20. 22:22

Helo!

Az én lányom is szopta az ujját és még a mai napig is észreveszem néha. Nem tudtam sehogy leszoktatni, de minél többször mondogattam neki, hogy pfújj, püpü, nem szabad, annál jobban hatott a mondandóm. Szerencsére semmi bajunk nem volt ebből. Már elmúlt 6 éves és mondhatom, hogy az ovi is segített. Le kell foglalni olyan játékkal, amihez mindkét kezét használnia kell: rajzolás, gyurmázás,homokozás... Talán akkor elfelejti az ujját lassanként.

2007. márc. 20. 21:11

Sziasztok!


Ha a hüvelykujját szopja, az nem jó hír: nem tesz jót az első fogaknak. Ha másik ujját szopogatja, az nem olyan gáz.

Cumizott? Lehet, hogy az hiányzik neki...?????


Ha nem szólsz rá folyton, hogy ne csinálja, nem tudatosítja magában, hogy csinálja... Lehet, hogy abbahagyja. Dekituggggggggya???

2007. márc. 20. 18:53
SEMIT MAJD HA NAGYOBB LESZ AKKOR LE TUDOD SZOKTATNI.
2007. márc. 20. 18:48
Szia Ancsi. Nekem nincs gyerekem, de elgondolkodtam, hogy egy gyerek miért is szopja az ujját. Meglehet hogy unatkozik.
2007. márc. 20. 18:40
18 hónapos kisfiam szopja az ujját. Mit lehet ill kell ilyenkor tenni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook