Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 18 hónapos kisfiam szopja az ujját. Mit lehet ill kell ilyenkor tenni? fórum

18 hónapos kisfiam szopja az ujját. Mit lehet ill kell ilyenkor tenni? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. dec. 4. 13:53
semmit, hadd szopja.
2009. dec. 4. 10:09
Az én kisfiam 4 éves lesz márciusban és 2 honapos korától szopja az ujját nem tudok vele mit csinálni de szerencsére csak alváskor szopja meg ha fáradt vagy nyűgös szerintem nehezen fog leszokni róla. De az oviba csak alvásnál szopja az ujját megkérdeztem az ovonőket
2009. dec. 4. 10:00

SEMMIT :D

Hagyd , hagy szopja az ujjat.

50. stulika (válaszként erre: 45. - Kathlee)
2009. dec. 4. 08:16
És hogy fog haragudni a Jézuskára...egy álommal, várakozással szegényebb lesz a gyermek :(:(:( Nekem az első gyermekemnél pont ezt mondta egy anyuka, akinek az akkor 3-4 éves gyermeke kőkeményen cumizott : "a cumit bármikor elvehetjük tőle, de az ujját nem...". És úgy alakult a dolog, hogy az én kicsi lányom nem volt kétéves és magától leszokott az ujjszopiról, míg a kérdéses anyuka iskoláskor után keservesen tudta csak leszoktatni gyermekét a cumiról...:)
2009. dec. 4. 08:07
Úgy gondolom, hogy a kellőképpen boldog, kiegyensúlyozott, harmonikusan nevelkedő kisgyerek kb. 2 éves korukra abbahagyják az ujjszopást, nem kell ellene tenni semmit (de nem is szabad). Az én gyermekeim is maguktól abbahagyták, igaz csak elalváskor szopták az ujjukat. Inkább azt tartom problémának, ha altatáson kívül, napközbeni tevékenység, játék helyett, közben csinálja (kivéve esetleg, ha beteg)...
48. 512009e634 (válaszként erre: 47. - Kathlee)
2008. máj. 20. 10:06
Nem bántottál meg, a véleményed írtad, ahogy én is. És igen, mindenki más, de biztos mindenki a legjobbat akarja a gyerekének. Korábban írtam, az én nagyobbik fiam (márciusban múlt 3 éves) is csak alváskor szopja az ujját, meg ha fáradt, beteg. Mikor megszületett, volt cumija, de nem kellett neki, kiköpte mindig. A kicsi 20 hónapos, ő sem cumis, pedig neki is volt, igaz, ő az ujját sem szopja.
47. kathlee (válaszként erre: 46. - 512009e634)
2008. máj. 19. 15:11

Nem akartalak elitélni titeket! Egyszerűen csak félnék attól, hogy a lányom még iskolás korában is szopja az újját. Persze mindenkimás! Téged nem zavar.

Egyébként a lányom, csak alváskor cumizik.


Ja, és bocsánat, ha megbántottalak!

46. 512009e634 (válaszként erre: 45. - Kathlee)
2008. máj. 18. 09:59

Épp ez az, hogy "elvenni tőle". És ha a gyereknek ez "lelki gondot" okoz? Azért szopja az ujját egy baba/kisgyerek, vagy cumizik, mert jólesik neki, megnyugvást ad számára. És ezt elvenni tőle...

Abszolút nem bánom, hogy a fiam ujjszopós, és soha nem szóltunk rá emiatt. Majd ha már nem lesz szüksége erre, el fogja hagyni magától is. És ha ez ne adj' isten 7 évesen következik be, hát semmi gond. De nem veszek el tőle egy számára oly fontos dolgot. A másik, hogy a cumi játék közben is ott lóghat a szájában, de az ujja nem, mert ugye a kezére szüksége van, ha valamivel foglalkozik.

2008. máj. 16. 16:45

Fura, hogy ezt természetesnek veszitek. Az én lányom most 6 hónapos, és elalváskor cumizik. Le akartuk soktatni, de akkor az ujját szopta. Ekkor adtuk neki visza a cumit alváshoz, és ha véletlenül a szájába teszi az ujját azonnal rá szólok. A cumit ha egy kicsit okosabb lesz, el tudom venni tőle, de az ujját nem...

(Nálunk vszínű a Jézuska viszi el a cumit. Cserébe a játékokért. )

2008. máj. 16. 16:32

Az én lányom most 6,5 éves és tv-zéskor, meg ha álmos még mindig szopja az ujját. Az utcán, társaságban egyáltalán nem. Engem nem zavar, jobban zavarna ha cumizna.

A kisfiam 8 hónapos és egy hónapos kora óta ő is szopja az ujját.

Majd ha zavarja őkat elhagyják.

2008. máj. 15. 12:03
Én elsős általános iskolás voltam mikor leszoktam az ujjszopásról.Majd kinövi.
2008. máj. 15. 11:46
Az én nagyobbik fiam 3 éves múlt. 5 hónapos korában "találta meg" az ujját, cumi sosem kellett neki. A mai napig szopja, de inkább csak alváskor. Vagy ha fáradt, vagy beteg. Én nem piszkálom érte, majd leszokik róla. Ha játszik, úgysincs rá ideje és eszébe sem jut. A kicsi nem ujjszopós, nem is cumizik. Egy ismerős kislány viszont egész addig szopta az ujját, amíg iskolába nem ment. Őt sem piszkálták érte, leszokott magától.
41. Laryan
2008. márc. 17. 15:46
semmit,majd leszokik róla.
2007. dec. 27. 17:02
semmit.
2007. dec. 27. 16:37

előbb utóbb leszokik róla magától.nálam a fiú ujjszopós. mikor ilyen kicsi volt(másfél éves)akkor elég gyakran szopta az ujját.

mostanra már csak alváshoz meg ha unatkozik otthon.

de ez elég ritka.

a bölcsibe pl. nem is tudták hogy ujjszopós, mert sosem látták. csak másnap mikor először ott aludt.

leszokik majd.. az én fiam 2.5 éves. de csak alváshoz már.ő pl a cumit nem is fogadta el.

mondjuk mondani lehet neki hogy ne csináld nagyfiú vagy stb... én is mondtam neki de inkább 2 éves kora után. mig kisebb korba hagytam az egészet.

38. 274c9996b8 (válaszként erre: 37. - A66308f214)
2007. nov. 23. 13:41
Igen az termeszetes hogy az ujjacska amit a gyerek szopasra hasznal, sokszor ugy nez ki mint amikor orakig mosogatsz ill mosol ! De , mindez nyomtalanul elmulik kesöbb !
2007. nov. 23. 13:36
Hát tulajdonképpen néha tényleg odáig jutott, hogy valóban bepirosodott a kis ujja a foga nyomán és megkeményedett a bőre azon a helyen.
36. 274c9996b8 (válaszként erre: 33. - A66308f214)
2007. nov. 23. 13:29

szia !

Hat eleg NAGY barom volt az ovonö , szerintem . A kisgyerek mindjart az elejen mutatja hogy van-e erre igenye , vagy nincs ! ? pl az en lanyom 1-hetessen elutasitotta a cumit !/nevetett es kiköpte!/ Aztan en magam odaadtam neki az ujjacskajat , ami tetszett neki , es szopta is kb 8-eves koraig . Es mi erre szulök SOHA nem tettunk negativ megjegyzest ! /persze erre minden okom megvolt !/ Mert mind a mai napig emlekszem amikor az edesapam odaadta a baromfiudvar kakasanak az EN cumimat !!!! Sokaig nagyon haragudtam ra ezert !

Viszont a fiam mind a cumit ,mind az ujjacskajat hatarozottan visszautasitotta elejetöl kezdve , tehat a kisgyermekek kulönbözöek .

35. M_Marcsa (válaszként erre: 33. - A66308f214)
2007. nov. 23. 13:09
hagyjad szopja, ő tudja mi a jó neki.
34. M_Marcsa (válaszként erre: 33. - A66308f214)
2007. nov. 23. 13:09

Hát elég antipedagógus vélemény az óvónőtől, habár ennek ellenére lehet jó szakember.

Ez nagyon durva. Őt miért zavarja?

Az ujjszopás a gyereket megnyugtatja, azért teszi. Majd leszokik róka, még nem láttam ujját szopó felnőttet...DR.Spock is ír róla jó pár oldalt.

33. a66308f214 (válaszként erre: 31. - 274c9996b8)
2007. nov. 23. 13:02
Hm, nekünk ezt az óvónő javasolta, nekem sem igazán tetszett, de hatásos volt. Szerintem mással helyettesiti az ujjszopást, mondjuk maciöleléssel. Okoztam bajt vele?
32. petrikek (válaszként erre: 31. - 274c9996b8)
2007. nov. 23. 11:23

Szerintem nem kell vele semmit csinálni. Szüksége van rá és kész. Az én lányom 6 éves és (egyre ritkábban ugyan) még mindig szopja az ujját, ha arra van szüksége.

Éppen dadoghatna vagy be is pisilhetne.... Annál csak jobb, bár akkor is az én gyerekem lenne.

31. 274c9996b8 (válaszként erre: 29. - A66308f214)
2007. nov. 22. 17:24

szia !

Hat bizony nagyon , de nagyon rossz az a modszer hogy ; "majd ki fog verezni , meg le kell vagni".... amelyik kisgyerek szopja az ujjat azert szopja mert szugsge van ra ! Az ilyenfajta ilyesztgetesekkel sulyos szorongast idezhetsz elö ! Raadasul NEM fog kiverezni , pl az en öcsem meg 12-eves koraban is szopta az ujjat es sem neki,sem az ujjanak nem lett semmi baja !

30. supin
2007. nov. 22. 15:01
Az én leányom magától leszokott 2 évesen.
2007. nov. 22. 14:57
Az enyém akkor kezdte, amikor a születés után elrendezték, kiságyba tették-kb.fél órás volt. És még mindig nem felejtette el, bár mostmár lecsökkentettük csak elalvás, betegség esetére (4,5 éves),lehet hogy nem túl okos módszerrel: "majd ki fog vérezni, meg le kell vágni" de bizonyos szintig hatásos volt. Nem erőltetem, majd elhagyja ezt is.
2007. okt. 6. 15:09
Semmit.
27. Mocori
2007. okt. 6. 13:48

Az én kislányom is szopizza az ujját, kb. már hat hetes korától. Alváskor és ha valami felzaklatja, így nyugtatja meg magát. Zavar, mert tudom, hogy nagyon nehéz lesz leszoktatni, de nem tudom helyettesíteni a cumival.

Az biztos, hogy nem azért csinálják, mert unatkoznak!

26. pufika
2007. okt. 6. 11:39
Az én kisfiam 7 éves. 7 hetes kora óta szopja az ujját. Engem nem zavar. Abból indulok ki, hogy ha nem lenne jó neki, nem csinálná. Volt hogy a vonaton egy "kedves" néni szörnyűlködve mondta a fiamnak: te még cumizol???? A gyerek hirtelen nem is tudott mit nyögni rá. Én meg kedvesen rámosolyogtam a hölgyre és megnyugtattam: hagy szopja, az övé. Majd ha jár a lányok után, nem fogja szopni az ujját. A gyerkőc is csak mosolygott rajta...
2007. szept. 4. 22:48
Az én fiam is szopta sokáig az ujját,de úgy hogy hólyag lett rajta.Én leragasztottam neki.Ezt felváltva csináltam,hol az egyik volt leragasztva,hol a másik.Majd idővel leszokott róla.
2007. szept. 4. 22:09
A lányom 2 éves és alváskor szopizza az ujját. Jobb mintha cumizna, majd leszokik, engem nem zavar.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook