Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 4 éves kisfiam állandó torokfájással küzd, és ilyenkor nem eszik semmit, mit ajánlotok? fórum

4 éves kisfiam állandó torokfájással küzd, és ilyenkor nem eszik semmit, mit ajánlotok? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 11. 15:10
A gyermek nyakára, ahol fáj belül a torok, egy vagy két szem jégkockát kell kötni.Valami könnyű fásli esetleg géz megfelel, (nem túl szorosan), s ott hagyni míg elolvad. Gyorsan gyógyít, mert ez a vért odaviszi és beindul az óngyógyítás
2011. ápr. 25. 23:52

Adj neki egy 3 gombócos fagyit :)

had eszegesse meg...

hihetetlen jó gyulladáscsökkentő

tudom sokan ellenzik

én a gyerek 6 éves koráig játszottam az orvoshoz rohangálást...

tehetetlenül

aztán anyum mesélte hogy nekem anno gyerekkoromban mit írt fel a doki a receptre...

Hát megtettem

egy hétig a lázcsillapítás mellé napi adag fagyikat eszegetett (3szor 1 gombóc)

És váltottam a sok mesterséges antibiotikumról áttértem a természetes alapú baci és vírus ölőkre, immunerősítőkre...

És bár még most is immungyenge mégsem olyan beteges mint korábban...

33. e417245f24 (válaszként erre: 32. - Kalinkoz)
2011. ápr. 20. 15:59
Hozzáteszem,mi sem itatunk a gyerekkel üdítőt,pláne nem szénsavasat,egyedül ekkor szoktuk megengedni ezt a kólás "kilengést",ha legyűri őket a hányinger.De ezt ne úgy képzeld el,hogy bevernek 2l kólát a hűtőből,hanem kb. fél deci jut így egy napra,több napig nem is kellett még nekik adni,mert addigra hatott.
32. kalinkoz (válaszként erre: 31. - Trinitas)
2011. ápr. 20. 15:02

Persze, hogy az okokat, ami általában soha nem derül ki egy kisgyereknél, hogy mi gyengíti az immunrendszerét. Sokféle immunerősítő van én kétféle nálunk beváltat már ajánlottam. De úgy gondolom, hogy mivel nem eszik semmit az elsődleges, hogy legalább valahogy megerősítse és akkor talán ezek jobban hatnak.

Az én gyerekem nem iszik kólát, nem eszik chipseket, de ha sírva nyel és könyörög, hogy segítsek, akkor örülök, hogy tudom mivel mulaszthatom el a fájdalmát és nem próbálom valamelyik hátha bejön szerrel tesztelni.

Azt hittem az volt a kérdés mivel lehet neki segíteni, hogy egyen és ezek után mivel lehet megerősíteni az immunrendszerét.

31. Trinitas (válaszként erre: 29. - Kalinkoz)
2011. ápr. 20. 14:04
Csakhogy ez nem megoldás a problémára. Ez egy hosszú ideje fennálló-kiújuló betegség, nem a tüneteket kell elsősorban megszüntetni hanem az okokat. A fájdalomcsillapító nem öli a kórokozókat, nem erősíti az immunrendszert, viszont terheli a májat.
2011. ápr. 20. 12:54
Szerintem felelőtlenség gyógyszereket ajánlgatni,még ha jó szándékból is,a mellékhatások miatt.Főleg egy gyereknél.Mint egészségügyis anyuka írom,de Ti tudjátok.
2011. ápr. 20. 12:53
A folyamatos antibiotikumnál lényegesen jobb. Elhiszem, hogy van sok nagyon természetes szer (ld. citrom), de egy 4 éves nem biztos, hogy díjazza és a mája nem hiszem, hogy a pár csepptől jobban károsodna, mint nagyon sok trutymótól, amivel egyéb ételekben-italokban-gyógyszerekben találkozik.
2011. ápr. 20. 12:26
szerintem sem jó ötlet
27. de65993010 (válaszként erre: 23. - Kalinkoz)
2011. ápr. 20. 12:25
A Cataflamot meg a mája nem biztos, hogy díjazni fogja...
2011. ápr. 20. 08:01
Bocsi, azt kihagytam, hogy le is kell szűrni.. :)
2011. ápr. 20. 07:59

Tudom, most ettől sokan idegenkedni fognak..

Az apróbojtorján-főzetet ajánlanám, mert alapból

egy kellemesen édes árnyalatú tea és mégis ha-

tékony.

Azzal kell csak vigyázni, mint minden főzetnél,

hogy ne legyen erős. Ez azt jelenti, hogy akkor

jó a forrázat, ha világos, áttetsző színű - ez

esetben szép sárga. Tehát - egy teáskanál gyógy-

növényt(a kezünkkel enyhén nyomogassuk le, hogy

kissé púpos halom képződjön a kanálon) forrázzunk

le 2,5 dl vízzel és hagyjuk állni egy-két percig.

Tegyünk bele egy kanál cukrot és langyosan lehet fogyasztani..

2011. ápr. 20. 07:07
Fagyi.Meg az enyémeknek ilyenkor általában hányingerük is van,amit Coca kólával küzdünk le:kinyitom,nagyjából kirázom a szénsavat és hűtőbe teszem.Ha hánynak negyed óránként,ha csak hányingerük van fél óránként kapnak egy teás kanállal.Nem tudom,mi miatt,a koffein vagy a foszfor,de hatásos.
23. kalinkoz (válaszként erre: 21. - De65993010)
2011. ápr. 19. 21:46
Biztos jó, de egy 4 éves akinek fáj a torka nem biztos, hogy díjazza, Egyébként, ha még csak kicsit fáj a facsart citromlét iszik pár kortyot naponta többször az is el szokta mulasztani.
22. kalinkoz (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2011. ápr. 19. 21:44
Cataflan cseppek. Erős fájdalomcsillapító és gyulladáscsökkentő. Rá fél órára már nem fog fájni és tud enni. Nekünk ez mindig van otthon, mert enélkül nehéz, főleg éjjel amikor sírva kel, hogy fáj ha nyel. A kislányomnak 2hó-s korától 2 éves koráig kéthavonta torokgyulladása volt. A Béres csepp és a svédcsepp sokat segített a megelőzésben, azóta egyre ritkábban beteg. A svédcseppre az van írva, hogy 6 éves kortól, de a doki szerint nyugodtan lehet adni, csak az alkohol miatt van ráírva. Én napi 1 kiskanállal szoktam adni. Próbáld ki őket hátha beválik.
2011. ápr. 19. 18:09
1 kiskanál só + 1 kiskanál szódabikarbóna 1 pohár vízben feloldva és ezzel gargarizáljon! Tuti hatás!
20. wencus (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2011. ápr. 19. 13:21
Nálunk nem fájt neki, csak mindig nagy volt a mandulája és ezért nem tudott rendesen nyelni. 3 gégésznél voltunk 2 szerint nincs gond, a 3-dik meglátta és azonnali műtétet javasolt február 4- én volt a műtét azóta havi 40 dkg hízás van. Így az 5 éves fiam 13,40 kg, és jó étvággyal eszik, meg szünt az órákig való evés nyammogás. Ja egyébként a mandula nagyobbodás picit piros a torka című mese mellet semmi mást nem produkált, volt, hogy 6 hónapig nem hiányzott az oviból.
19. Trinitas (válaszként erre: 17. - Reno77)
2011. ápr. 19. 10:58
Ezt még nem próbáltam de nagyon sok jót halottam róla :)
18. Trinitas (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2011. ápr. 19. 10:58

az a baj, hogy a felső légúti betegségek elenyésző százaléka bakteriális, ergo az antibiotikum csak árt. Szuperbaktériumok szaporodhatnak el a szervezetében, candida gomba és a legrosszabb, hogy kiírtja a bélflóráját aminek vastagbélgyulladás lehet a következménye. Had' ne mondjam, hogy az mivel járhat.. :-/


Sokat van szó erről, hogy állandóan antibiotikumot írnak fel a dokik és ez milyen káros.


Bár az ezüstkolloid is antibiotikum, de a gyógyszerrel szemben nem jut el a vastagbélig, nem teszi azt tönkre és sokkal szélesebb spektrumú, minden bacival elbánik. Ráadásul a vírusok se szeretik, tehát azok ellen is jó.

Persze én szigorúan adok mellé is probiotikumot biztos ami biztos alapon.


Ezen kívül természetes szereket ajánlanék: méz, propolisz, gyógynövények, garpefruit cseppek, vitaminok..


ÉS sok kitartást, ugyanis a fejletlen immunrendszer velejárója még a gyakori megbetegedés. :( Nálunk is ez a helyzet mióta közösségbe jár a nagyobb de legalább a sűrűség ellenére a betegségek többnyire enyhék.

17. Reno77
2011. ápr. 19. 10:50
Mi minden nap fújunk Aloé first-öt a gyerek torkába 1x, soha semmi baja nem volt még a torkának. Próbáljátok ki.
2011. ápr. 19. 10:50

En mar regen kint elek skandinaviaban es egy gyerek falkat neveltem fel!

Sajnos az ottani -merem mondani kökorszaki modszerek plus az orvos " glorifikalas" ( mammam orvos volt szinten.

Itten a antibiotikum az utolso mihez fordulnak.

Torok falyasnal es laznal a legbevaltabb a fagyi - ( nalunk sajnos az ismerös hiszteria - ne edd gyorsan a fagyit bla bla )

Orvosilag itt teljesen elenne vannak a mandula kivetelnek - annak is megvan a feladata az emberi testben.

Mikor az en gyerekeim ( nagyon ritkan ) lazasak voltak akkor teljesen levetkösztettuk es nyitott ablaknal friss levegönel gyorsan lement a laz.

Ma mar a gyerekeim nagyok es az unokaim ha betegek akkor ugyanigy jarnak el veluk.

Itt a gyerekek eszik a fagyit telen is ugy mind nyaron es nincs sehol sem olyan felfogas hogy a " mandulakra karos lenne ) .

Egeszsegesen kell nevelni a gyerekeket ,friss levegö mozgas , taplalkozas - nem az azonnali orvoshoz rohangalas .

Miert van ott a regi keleti blokban ez a tulzott orvoshoz szaladgalas ? en sokat gondolkodtam rajta ma mar barki egy tudat bazist feltud epiteni ha van neki internet hozza ferese.

15. homern (válaszként erre: 12. - Correct)
2011. ápr. 19. 10:46

Keresztanyámnak most vették ki 36 évesen.Most jöttek rá a dokik,hogy ez okozza a sok éve itt-ott felbukkanó gyulladásokat a testében.

Nem véletlenül van ott az igaz,de ha nem funkciójának megfelelően működik többet árt mint használ.

A kinövi is olyan mint a visszanövés.Vagy igen,vagy nem.Én örülök,hogy nem hagytak engem évekig még szenvedni :)

14. pritta
2011. ápr. 19. 10:42
Mindkét tesóm manduláját kivették gyerekkorban betegségek miatt. Azóta nem is nagyon kaptak el semmi torokbajt. Ahol tartós gyakori torokgyulladás van ez lehet a legjobb megoldás.
13. e417245f24 (válaszként erre: 6. - Baybi)
2011. ápr. 19. 10:38
Ha visszanő,az a doki bakija,mert akkor nem távolított el onnan minden nyirokszövetet,ami ott elkezd megint burjánzani.De olyan nagyra már sosem fog visszaszaporodni,mint az eredeti mandula,úgyhogy sosem felesleges a műtét,ha indokolt.Az orrmandula egyébként eltűnik,elsorvad kb.16 éves korban.
12. correct (válaszként erre: 1. - Marcibaba)
2011. ápr. 19. 10:37

Annyi antibiotikumra egy kis Normaflore, mert az annyi antibiotikum kinyírta a "jó baktériumokat", a bélflórát a belekben, ahol az immunrendszer 70%-ka található.


Gyors hatás kedvéért Normolyt port javaslok, 1 tasak 1 literbe, olyan, rágógumi-szerű íze van, de mivel tele van ásványi anyaggal, épp a megfelelőekkel, felpörgeti a normális rendet.


Nehogy kivetetsd a manduláját, inkább legyen ez évekig, aztán kinövi (egyre ritkábban lesz beteg, de még mindig rendszerességgel, majd lecsökken évi 1-2-re). Nem hiába van ott az a mandula. 2 is! :)

2011. ápr. 19. 10:33

Nekünk a házi orvosunk fel írt egy immun erősítöt broncho -Vaxon a neve 30 adagos 3 hónap alatt kell be adni havonta 10 adagot!

Hatásos mert azóta kislányom nem kapott el semmi felső légúti betegséget!

Előtte mi is igy mentünk oviba mint írtad! Mi is 4 évesek vagyunk!

10. annamari0825 (válaszként erre: 5. - Marcibaba)
2011. ápr. 19. 10:32

Az se jó megoldás,hogy ennyi gyógyszert,vagy gyógyhatású készitményt kap.

Próbáltátok már a homeopátiát?

9. annamari0825 (válaszként erre: 6. - Baybi)
2011. ápr. 19. 10:29

Ritkán,de az orrmandula szokott visszanőni,a torok mandula nem.

Viszont ha állandó a torok fájás,ami a mandulák gyulladásával is jár,akkor nem nagyon van más megoldás,mint a műtét.

8. homern (válaszként erre: 6. - Baybi)
2011. ápr. 19. 10:28
Ha állandóan visszafertőzi a kicsit,akkor inkább vállalják,hogy egyszer visszanő(vagy nem) de kiveszik.Az állandó antibi károsabb,mint egy visszanövő mandula.Ezt minden gyereknél egyénileg mérlegelik a dokik.
2011. ápr. 19. 10:27

Én is nagyon beteges voltam anno.1 hónapból min 1 hét erős antibiotikum szedésével telt és reggel-délben-este még jött házhoz doki injekciót adni.

Hosszú idő után végre kivették a mandulámat(4-5 éves lehettem)azóta semmi bajom.Persze voltam beteg de ritkán,és nem kellett folyamatosan gyógyszerezni.A sok gyerekkori antibi viszont tönkretette a maradandó fogcsíráimat,erre figyeljetek :(

2011. ápr. 19. 10:26
Mennyi idős?a mandulaműtét is csak időleges megoldás mert ha fiatalon veszik ki nagyobb a lehetősége,hogy visszanő!!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook