Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mi ilyenkor a teendő? 6 éves kisfiamnak ma reggelre előbújt a csontfoga, viszont egy fogacskája sem mozog. fórum

Mi ilyenkor a teendő? 6 éves kisfiamnak ma reggelre előbújt a csontfoga, viszont egy fogacskája sem mozog. (tudásbázis kérdés)


15. manó2000 (válaszként erre: 1. - Dianna830823)
2014. okt. 26. 13:13
Sziasztok!Nekunk eppen most oldodott meg ez a helyzet.A fiamnak jott a ket also foga a tejfog mogott.A fogaszaton azt mondtak, hogy mozgassa elore hatra a tejfogakat es ki fog esni. Kb 3het kellett mire kiesett. Jol hatul volt a ket csontfog, de szinte par nap alatt a,helyukre kerultek.Mondjuk mar aggodtam en is hogy fog a helyere kerulni a csontfog, de megoldott.
14. anya4005 (válaszként erre: 12. - Andi6020)
2014. okt. 26. 09:17
Mert a tejfog van elől,fogszabályzó kéne mindenképp,mert a jobb alsó kettesről van szó. Így viszont nem látszik,már megszoktam,és stabilan ott van. Sosem zavart,talán még meg is szerettem az évek során :-)!
2014. okt. 26. 08:51
A nagyobbik lányomnak is a tejfog mögé bújt ki a csontfog....voltunk fogorvosnál,azt mondta várjunk 1-2-hetet,kiesett a tejfog és ahogy sorban bújtak ki a csontfogak úgy billent helyre minden fogacskája.....mai napig szép és fogszabályozó sem kell.
12. andi6020 (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2014. okt. 25. 22:02
Magad helyében miért nem?
11. tavaszilány (válaszként erre: 10. - Anya4005)
2014. okt. 25. 21:44
Ezért mér kell kihúzatni?
2014. okt. 25. 21:27
35 éves vagyok,és még megvan 1 tejfogam,mögötte ott a csontfog. Szóval,én kihúzatnám a helyedben!
9. tavaszilány (válaszként erre: 8. - Betrixx)
2014. okt. 25. 20:45
Nem biztos, hogy ki kell húzni. A kisfiamnak a felső 1-ese bújt ki így,viszont amikor bújtak ki a többi fogai, azok "kinyomták" azt a kis bennragadt tejfogat is (mivel a tejfog azért jóval kisebb a maradó fognál), és a rossz helyen kibújó maradófog is szépen a helyére vándorolt. Persze ha aggódik, mutassa meg gyerekfogorvosnak, de én nem húzatnám ki egyelőre.
2014. okt. 25. 19:05
Így van! Még megvan a gyökere. De mivel a maradó fog kibújt, valószínű rossz helyen, így nem fogja nyomni a tejfog gyökerét, hogy felszívódjon. Tehát sohasem szívódik fel a gyökere, bármikor is lesz kihúzva lesz neki. Viszont a többi fogának sem biztos, hogy jó helyen jön majd ezek után a váltótársa. Lehet így helyük sem lesz normálisan nőni. Meg kell mutatni egy gyermekfogorvosnak ő mit ajánl. Akár most akár egy év múlva a foghúzás élményét így is úgy is át kell majd élnie, viszont nem mindegy kamaszként hány évig kell majd fogszabályzót hordania, neked meg fizetned.
2014. okt. 25. 18:41

Várjatok. Fölösleges egy rossz élménynek kitenni a gyereket azzal, hogy kihúzzák a fogát. Valószínűleg majd magától kiesik, ha elkezd kibújni a többi maradandó foga. Ha mégsem, ráértek akkor kihúzatni (amikor már muszáj).


Egyébként a tejfognak is van gyökere, ami a maradandó fog "nyomására" szívódik fel, amikor az elkezdi kitolni (ezért kezd el mozogni a tejfog).Tehát mivel nem mozog még, megvan a gyökere is.

6. tündér74 (válaszként erre: 3. - Dianna830823)
2014. okt. 25. 18:09

Szerintem is várjatok. Ki fog esni az a fogacska:)

Fiamnak is így volt, már teljesen kint voltak a csontfogai alul/tejfogak mögött/ amikor kiestek a tejfogai és szépen "sétáltak" előre a maradandó fogacskák.

2014. okt. 25. 18:04
Elmentek a fogorvoshoz és ha nem mozog a tejfoga, akkor helyi érzéstelenítővel egyszerűen a tejfogat kipöccinti.Annak nincs gyökere, pillanatok alatt megvan. Ezt meg kell tenni, mert később kajla lesz a fogsora és fogszabályzó kellhet.
2014. okt. 25. 18:02
Mármint várjatok :)
2014. okt. 25. 18:02
Érdemes e megvárni, hogy magától kiessen vagy mindenképp ki kell huzatni?
2014. okt. 25. 18:01
Semmi. Járjatok.
2014. okt. 25. 18:00
Mi ilyenkor a teendő? 6 éves kisfiamnak ma reggelre előbújt a csontfoga, viszont egy fogacskája sem mozog.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook