Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 4 éves kisfiamnak játék közben letört a foga. Mi történik vele ilyenkor? Kihúzzák? fórum

4 éves kisfiamnak játék közben letört a foga. Mi történik vele ilyenkor? Kihúzzák? (tudásbázis kérdés)


2011. okt. 21. 12:42
Köszönöm mindenkinek aki megpróbált segíteni...sajnos hiába tejfog ki fogja húzni a doktornő ugyanis a lehető legrosszabb dolog történt fogacskájával ketté hasadt ami csak a doktornő vett észre mikor megvizsgálta és mivel hosszában így a belső rész fel hajlott a kis fogínyébe....úgy hogy nincs más lehetőség csak a húzás....
2011. okt. 18. 18:31

Miért húznák ki??

Van ilyen!! Ez csak tej fog!!

2011. okt. 17. 19:50

Ha nem pótolják, akkor lecsiszolják ha éles.


De amúgy nem fér a fejembe... mi az, hogy nem csinálnak vele semmit? Húsz éves is ecsetelték, ami a további romlást meggátolta, ettől lett olyan frankó felete a kezelt tejfog. Akkor most miért hagyják kilyukadni?

2011. okt. 17. 19:45
Ha lehet kérni akkor pótolják ki,nálunk kis darab tört le,ecsetelte a doki hogy ne legyen érzékeny és ennyi.Most viszont sajna már igazi foga van a fiamnak és az tört le,nah ezzel fél éve szenvedünk:s senkinek nem kívánom.
2011. okt. 17. 19:34
Az én kislányom foga is letört,elszürkült azt mondták,hogy elhalt....majd eltelt egy év és "észhez" tért gyönyörű fehér mint a többi csak le van törve...de majd nő helyette a maradandó.
2011. okt. 17. 19:33
Mi ugyanúgy jártunk mint szmirma, az én kisfiamnak is felül a metszője tört le játék közben. Semmit sem csinálnak vele hisz tejfog úgyis kihullik.
6. Dóry87 (válaszként erre: 1. - 14f968b657)
2011. okt. 17. 19:32

Az én kisfiam másfél éves volt, mikor a első két foga letört, de pont az ínyénél!:(

Elvittük gyerekfogorvoshoz! Annyit mondtak, hogy nem szedik ki, mert így megtartja a helyét és majd lesz helye a csontfognak.

Nem csináltak vele semmit!Úgyhogy most elől hiányzik a két felső foga, illetve már 3-om mert a mellette lévőből is letört akkor egy darabka és az meg teljesen elromlott, hiába mostuk!:(

5. 4c30444687 (válaszként erre: 2. - 14f968b657)
2011. okt. 17. 19:29
Hacsak nem ripityára ment, sztem kipótolják. Fényre kötős tömőanyaggal úgy meg lehet csinálni, hogy nem is látszik a pótlás. Én amúgy még nem is hallottam olyanról, hogy külön gyerekfogászat.
4. Szmirma (válaszként erre: 2. - 14f968b657)
2011. okt. 17. 19:28
Mennyire tört le.Az én kisfiamnak is letört a foga,még alig jött ki neki felül a két metszőfoga mikor elesett rá esett a küszöbre és mind a kettőböl letört egy kis darabka, voltunk vele gyerekfogorvosnál, annyit mondott,hogy oda kell rá nagyon figyelni, mert könnyebben elromolhat esetleg, ezért mossuk szorgalmasan,amit ugye amúgy is megtennénk.Úgyhogy végül is semmit nem csináltak vele az égvilágon semmit.
3. a14deb9047 (válaszként erre: 2. - 14f968b657)
2011. okt. 17. 19:28
Dehogy húzzák ki! Akkor megsérülhet a végleges fogkezdemény is! Lehetséges, hogy picit megcsiszolják, hogy ne ne legyen szilánkos a fogzománc. De van olyan orvos, aki tud fogzománcot pótolni. Kb. 2 év múlva jön majd a végleges, és akkor jöhet az igazi. Ennyi.
2011. okt. 17. 19:24
Beszéltünk az ügyelettel és gyerekosztállyal mivel itt nincs gyerek fogászat(ami botrány)ezért nem nyúlnak hozzá holnap mi visszük gyermekfogorvoshoz ilyen helyzetben volt már valaki mit fognak csinálni ki fogják neki húzni?::-((((
2011. okt. 17. 19:23
4 éves kisfiamnak játék közben letört a foga:-(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook