Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 17 hetes terhesen ajanlott-e a napozas? Problemat jelent-e babanak? fórum

17 hetes terhesen ajanlott-e a napozas? Problemat jelent-e babanak? (tudásbázis kérdés)


15. katie_rose (válaszként erre: 1. - Schwabel)
2012. jún. 17. 12:19
A napozás ugyanazért lehet ártalmas,mint a sokáig tartó ultrahangozás. Felmelegedhet a magzatvíz és az baj. Ennyi. :) Tehát ne a legnagyobb melegben tedd és locsolgasd a pocid vízzel stb. Meg persze jól kend be magad,mert aki hajlamos a májfoltra,annak terhesség alatt nagyobb valószínűséggel fog kijönni.
14. eva215 (válaszként erre: 1. - Schwabel)
2012. jún. 16. 22:04
Mértékkel én is úgy tudom, hogy lehet, de tavaly, mikor én terhes voltam, én sem napoztam. Egyszer voltam strandon, ott is árnyékban csücsültem inkább. (A vízbe sem mentem be, pedig imádom. )A babának az árthat, ha felhevül a tested. A bőröd pedig sokkal érzékenyebb lehet terhesen! Nekem a kozmetikusom mondta, hogy még egy rövid sétára se menjek ki az utcára min. 30-as napvédő nélkül, főleg az arcomon, ugyanis jó kis "lepkefolt" vagy mi jelenhet meg az arcodon tőle, olyan májfolt szerű, és sajna nem biztos, hogy elmúlik a szülés után. Egy vendégének már 14 éves a fia, és még mindig nem múlt el a terhessége alatt szerzett folt az arcáról. Szóval kend magad, mindenképp!
13. 6b006fc769 (válaszként erre: 10. - B235ac96d5)
2012. jún. 16. 21:56
bocs az offěrt, de elmúlt a májfolt? nekem is szülés után lett:-on: egyébként én nem hiszem, hogy a mértékletes napozás ártana. persze nem kell pecsenyére sülni. persze lehet, hogy ennek köszönhetem a szülés utáni májfooltomat...
2012. jún. 16. 21:48
Nekem a dokim anno azt mondta, hogy nyugodtan mehet a napfürdőzés, csak ésszel. :)
2012. jún. 16. 21:19
Nem ajánlják, de tankiniben, egyrészes fürdőruciban elmegy...tehát nem a barnulás öröméért:)))A nagy fényt látják a picik. Gondolj bele milyen ha napba nézel. Ez nekik nagy stressz is lehet
10. b235ac96d5 (válaszként erre: 4. - Mano0176)
2012. jún. 16. 20:52

Pontosan ezt akartam írni!

Bőrtípustól is függ a dolog. Aki egyébként is gyakran van, volt napon, az menjen nyugodtam, baj nem lesz belőle, de aki fehérbőrű az inkább ne menjen direkt napozni. A szülés után egyébként még azok is eléggé májfoltosak lesznek, aki a terhesség alatt nem lettek azok. Én így voltam.:)

2012. jún. 16. 20:22
Sem terhesen, sem anélkül nem ajánlott a napozás:-(
2012. jún. 16. 20:21
en tavaly augusztusban szultem, es voltam napon, persze esszel, amugy sem szeretek a tuzo napra kifekudni, de ha felarnyekba-arnyekba kifekszel nem lesz semmi baj, az en kisfiam imadta a napot, mindig fordult a napocska fele:) szerintem esszel meg jot is tesz nekik a napocska:) de tenyleg csak kora delelott vagy keso delutan
2012. jún. 16. 20:17
Szerintem hanyagold! Határozottan nem ajánlott a tűzőnapon feküdni. Legalább annyira ellenzett mint a hideg vizes fürdőzés! Szerintem ne kockáztass
2012. jún. 16. 20:11
lehet mertekel csak a pocit le kell takarni ot nem szabad nap erje
2012. jún. 16. 20:08
Én végig napoztam anno, és nem lettem semmiféle foltos:) Azért ne tűző napra menj, inkább félárnyékba, ott is lehet szépen barnulni, sőt a szél is barnít..., jah, és igyál sok folyadékot a picur miatt:) is.
4. mano0176 (válaszként erre: 1. - Schwabel)
2012. jún. 16. 19:52
Ha utána olvasol, nem ajánlott a napozás kismamáknak.A bőröd májfoltos lehet,ami akár maradandó is lehet.Én már 30 hetes terhes vagyok,de inkább kibírom napozás nélkül.Mindent a bébiért és persze magamért is:)
2012. jún. 16. 19:51
De. 11 és du. 15 között ne...
2012. jún. 16. 19:48
semmi gond nem lesz.kell neki is a D vitamin
2012. jún. 16. 19:47
17 hetes terhessen ajanlott-e a napozas?problemat jelent-e babanak?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook