Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Egy óvodai problémától, a fejtetűtől hogyan lehet megszabadulni hatásosan? fórum

Egy óvodai problémától, a fejtetűtől hogyan lehet megszabadulni hatásosan? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2015. szept. 20. 23:02
A teát mértékkel fogyasztva vagy helyi lemosásként borogatásként használva jó eredménnyel fordíthatjuk külsőleg bőrbetegségek, pattanások, ekcéma, bizonyos gyulladások és lábgombásodás ellen. Igen hatásos tetvesség, rüh ellen, de használható a hajhullás megelőzéseként fejre dörzsölve és borogatva.
2015. febr. 20. 19:27

Nem olvasom végig a fórumot, bocsi, nincs annyi időm.

Nálunk nem fordult még elő, hogy valaki tetves lett volna a családban, pedig óvodás kisunokám van, és szinte mindenki dolgozik (tehát utazik, közösségbe jár), és még eddig sikerült megúszni a fertőzést.

Ha hosszú a haj, akkor össze kell kötni, és mégvalami: hajmosáskor a samponba és az öblítő vízbe is pár csepp levendula- ill. teafa illóolajat keverni, jól felrázni használat előtt, mert ugye az olaj nem keveredik a vízzel. Lehet még hozzá egyéb illót is keverni, ha valaki nem szereti a levendula- vagy a teafa illó illatát, pl. citrom-, narancs-, ylang ylang, vagy amit szerettek.

2015. febr. 18. 19:34

Sziasztok!

Én 27 évesen kaptam el a kis rohadékokat! Megjegyzem nem járok sulis -ovis környezetbe, még gyerekem sincs... szerintem az egyik puttó buszjáraton leülhettem egy "rossz" helyre.. de hát az ember nem gondolkozik azon,hogy jaj nem ülök le a buszon ,mert tetves az ülés.. de most már nem ülök le egyik tömegközlekedési járművön sem!!! Tehát kezdtem a pedex-el, mindent úgy csináltam ahogy írta... mindent kifertőtlenítettem minden egyes alkalommal amikor kezeltem a hajamat a szerrel... eleinte heti 1 X ... de vígan petézték végig a fejemet a pedex ellenére... aztán ugy gondoltam,akkor kapnak dupla adagot heti 2X . SEMMI EREDMÉNY!!! :-( ezt játszottam 4 hétig, amikor beláttam,hogy ezekre nem hat ez a szer.... nagyon el voltam keseredve,azt hittem ,hogy soha nem fogom kiírtani őket...sírtam sokat,mert szégyelltem magam miatta, ráadásul nem mentem sehova ,nehogy más is elkapja.. nagyon rossz volt,engem nagyon megviselt. Aztán vettem paranit lotion-t ( nagyon olajos) és heti 1 kezeléssel 2 hét alatt eltűntek (serkék is),de én folytattam ameddig el nem fogyott a flakon(kb 5 alkalomra volt elég,és nekem hosszú sűrű hajam van).Kivasaltam mindent amit lehetett, kimostam mindenemet, lefertőtlenítettem mindent. Utána megmostam a hajamat 2x mosogatóval(mert a sima sampon nem oldja le a tömény olajat) utána meg rendes samponnal,aztán balzsamoztam, végül ecetes vízet öntöttem rá a legvégén.Nekem ez vált be. Sehol semmi nem volt.. egy serkét sem találtam utána. (a mosogatószertől nem kell félni...a kezed sem rohad le tőle..) De ha viszont sima samponnal mosod csak meg a hajad ,úgy fog kinézni a hajad mosás után(mindegy hányszor) mint aki 1 hónapja nem mosott hajat... Az ecetes víz azért jó mert a savas környezetet(fejbőrt,hajat) utálják a kis mocskok. Sajnos a fejbőr sem szereti,és korpásodtam utána 2 hétig,de aztán el is múlt... sok sikert mindenkinek!

2014. jún. 3. 19:37
Sziasztok. Sajnos minket is elért ez a rémálom. Kislányom derékig érő szôke hullámos hajába serkét talaltam. Gondolkodom egy elektomos tetűírtó fésű vásárlásán. Próbálta valaki? Tapasztalatokra lennék kíváncsi miwlőtr kiadok sokezret rá.
2014. febr. 26. 12:48
Mi egy angliában élő ismerősünktől hallottunk a nitty gritty fésűről. Szorgalmasan kell használni, de működik és teljesen vegyszermentes!
2013. jan. 27. 17:51

Volt olyan akinek nem sikerült kiírtani, és a vége a hajvágás lett????????

Mi 2 hónapja laptuk el, és most megint sikerült.

A következő a hajvágás lesz!!!!!

2011. aug. 23. 15:23

Szerintem ez nem ovodai probléma!!Iskolába megy az unokám,és még soha nem volt benne tetű!


De nincs kizárva,hogy majd a suliban:)

92. e2a3ad1da7 (válaszként erre: 91. - Réka52)
2010. szept. 19. 11:31
A serkét még a Paranit sem viszi le, mint ahogy semmi se. A már kikelt rovarokat 100%ig leviszi, amiben jobb, mint egyes más szerek. A serkék közül talán egy kicsit többet irt ki, de sosem szabad elfelejteni a lényeget, az ismételt kezelést. (Legalább hetente.) Két hét múlva a már kikelt rovarok is ivarképesek!
2010. aug. 25. 08:56
Nekem a Paranit nem használt, nem pusztította el a serkéket. Végül a Pedex, Nittifor felváltva megtette a hatását. Persze jó korpás lett a fejem, tönkretette a bőröm, de már ez sem érdekelt, mert cserébe megszabadultam...
2010. aug. 11. 17:30

Van egy új gép (LouseBuster) ami fél óra alatt kiirtja a serkéket-bogarakat bármi vegyszer nélkül. Az unokáimat a múlt héten kezelték le gond nélkül. Se lötybölés, se pancsolás, semmi nyűg. Csak nézzétek meg a „fejtetvesség”-et a wikipédián. Még szükség lehet rá :).

Lolátok

89. d6b71af9a8 (válaszként erre: 88. - Réka52)
2010. júl. 24. 11:34

Én is minden nap átnézem a lányom haját!!!!!! Nem bírom ki, hogy egy napot is kihagyjak! Szerencsére teljesen tiszta!!!! Bár egy hete még befújtam pedex-el(már tele van sebekkel a feje, ahogy kimarta a szer!), de már csak kéthetente fogom kezelni, mert már csak a megelőzésen kell dolgoznunk!

Élő bogarat én nem találtam szerencsére, és remélem, éltemben nem is fogok már összefutni ezzel a gusztustalansággal!!!!:(

Igen, ilyenkor olyan rosszul érzi magát az ember! Még én is, pedig a lányom volt az érintett.

De aztán elmúlik, és minden visszatér a régi kerékvágásba.

88. Réka52 (válaszként erre: 87. - D6b71af9a8)
2010. júl. 21. 19:56
Hát igen...leöblítettem már ecettel is és azt hittem leég a fejem, mert annyira csípte a sebeimet. Most jön a nővérem és átnézi...az a durva, hogy tényleg nem maradhat egyetlen élő serke sem. Már alig találtam serkét 1 órai fésülködés után( az előbb), s egyszer csak ott volt egy bogár...!!!azt hittem elájulok. Most teljesen úgy érzem, hogy "egyedül" vagyok, de majd nemsokára kiderül. Az is kikészít, hogy állandóan rettegek, hogy a ruhámban maradt valami, pedig mosom, vasalom, már egy pár dolgot a fagyasztóba is betettem, amit nem tudok forróban mosni...
87. d6b71af9a8 (válaszként erre: 85. - Réka52)
2010. júl. 21. 19:14

Szia!

Megértelek, én pont ezt éltem át, amikor a lányom fejében voltak serkék. Nekünk a Pedex az használt. Szerencsére ki tudtam szedni neki az utolsóig, úgyhogy azóta tiszta a feje, de minden nap nézem neki. Magadnak, meg sokkal nehezebb. Nincs, valaki, akit megkérhetnél, hogy segítsen? Az én hajamat is a barátnőm nézte át, de szerencsére nem volt benne semmi.

Az én fejem is napokig viszketett, amikor tudtam, hogy a lányom fejében van.

Na, meg most is, hogy csak írok róla.

Jah, és hajmosás után ecetes vízzel leöblítés is jó, megelőzésre.

86. Réka52 (válaszként erre: 85. - Réka52)
2010. júl. 21. 18:05

Mármint a fésűvel vakartam véresre...

Amúgy nem is viszketett, mióta tudom, azóta viszont annál inkább:((((

85. Réka52 (válaszként erre: 84. - D6b71af9a8)
2010. júl. 21. 18:03

Sziasztok!!!

Nekem nincs óvodás, iskolás a közelemben, viszont mégis sikerült elkapnom!!!

Pedig itthon vagyok betegállományban és szinte csak az orvoshoz megyek(bokaszalagszakadás) kezelésekre, de nem cserélik a lepedőket a betegek után...vagy ott kaptam el, vagy a taxiban, vagy a fodrásznál(pedig egy "elegáns" fodrászat, de még sosem láttam, hogy hajkeféket fertőtlenítenének...), amúgy szinte sehová sem járok.

Amint észrevettem, vettem Paranitet, de nem használt!!!! Az interneten találtam, hogy olivaolajjal be kell kenni bőségesen és abban aludni, de elég macerás volt....) Így sok serkét kiszedtem, órákig fésülgettem magam serkefésűvel, már véresre vakartam...még mindig maradtak serkék, ma megint bekentem Paranittel. Már tiszta ideg vagyok, állandóan fésülködök,takarítok, mosok, vasalok.

Ez egyszrűen borzalmas, mint egy rémtörténet

84. d6b71af9a8 (válaszként erre: 83. - 3b41f6053f)
2010. júl. 14. 18:50

Még a gondolatától is kiráz a hideg!

Nem foglalkoznak vele.....ez undorító!!!!!!!!!!!!:((((

Meg van a véleményem, az ilyen szülőkről!!!!

Mert az egy dolog, hogy valaki elkapja, és egy másik, amikor tele van tetűvel már jó ideje!:(((

Én ezért nem is szégyenlem, mert nálunk az első verzió áll fenn. :(((

De remélem többet ez sem fog!

2010. júl. 14. 18:25

Nálunk a védőnő azt mondja ,nagyon sokszor van.


És az a baj,hogy vannak olyan családok akik nem foglalkoznak az írtással,úgyhogy a gyerekeik folyamatosan terjesztik a tetüket.


Pl az uszodába,vagy tornaórán

82. d6b71af9a8 (válaszként erre: 81. - 3b41f6053f)
2010. júl. 14. 14:43

Én is pont így voltam vele!!!!

Annyi különbséggel, hogy nem is tudtam, hogy sz iskolában(nem az ő osztályukban), van tetű, mert nem szóltak! Ráadásul az egyik tetves kislánnyal járt együtt a suliba!:(((((

Az fiamnál, az oviban azonnal szóltak, amikor tetűt találtak, bár a fiam 3mm-es hajába nem megy bele, de akkor is lekezeltem!!!! Aztán azóta sem, mert tetűről utána nem hallottam az oviban. De, nem is volt semmi probléma vele, bár ezután neki is rendszeresen kezelem, hiába szinte kopasz!:DDD

A lányomat is lekezeltem, amikor ment erdei iskolába májusban, de nem azért mert hallottam, hogy van tetű, hanem gondoltam sokan alszanak egy szobában....jobb félni...

Aztán mégis ez lett a vége! :(((((

2010. júl. 14. 14:21

Nálunk is így van az iskolában.


A lányom most végezte a 4. osztályt minden évben többször beírták az üzenőbe nagy piros betűkkel,hogy TETÜ.


Én meg úgy voltam vele (idáig),hogy MÁSNAK van,nekünk nincs,és meg sem néztem.


Most már megnézem

80. d6b71af9a8 (válaszként erre: 79. - 3b41f6053f)
2010. júl. 14. 14:07

:) Ma újra átnéztem a kislányom haját, egyetlen serkét találtam, de nem élő volt szerencsére. Amúgy teljesen tiszta a haja. :)

Bogarat most sem találtam.:)))

Lekentem neki szombaton egyszer, vasárnap kétszer, úgyhogy majd szombaton kenem le neki megint, meg ismét kap ecetes vizet is a haja.

Azután pedig kéthetente fogom kezelni valamivel...

De meddig lesz ez így???? Meddig kell kezelgetnem neki folyamatosan? Végig, míg iskolás lesz???? Tönkre teszem vele a fejbőrét, a haját....

De, attól meg hülyét kapnék, ha még egyszer szembetalálnám magam akár egyetlen serkével is. Élő bogárról ne is beszéljek.....

Belegondoltam, akiknek folyamatosan bogarasak a gyereke/i, meg mondjuk ő maga is.....nem tudom, hogy lehet így élni.

Szegény kislányom is olyan rosszul érezte magát ez miatt, meg én is!!!! El nem tudom képzelni, hogy szépen hagyjam, és így éldegéljünk.

Hallottam, egy ismerősömről, akinek a lányai fél éven keresztül tetvesek voltak. De bennük minden volt, és rengeteg. Hozzáteszem, egyébként nem koszosak, gyönyörű új házuk van..... Csak éppen a lányok elkapták, és anyuka igaz, hogy kezelte őket, csak éppen nem szedte ki a serkéket!!!!!!!!! Amik ugye folyamatosan kikeltek. Mire az óvónő(barátnőm, tőle tudom ezt), felhívta rá a figyelmét, hogy az éltbe nem szabadul meg a tetűtől, ha a serkéket nem pucolja ki. Egy másik anyuka....befestette a gyerekek haját, mondván, a vegyszert nem szereti a tetű, és majd kijön. A barátnőm felvilágosította, hogy annyit csinált, hogy befestette a serkéket, meg a tetveket, amiket így aztán kajakra nem fog észrevenni, de meg nem ölte őket a hajfesték, és abba a hajba nem megy bele, ami festve volt előtte, mielőtt bele akart volna menni. Mert festés után kb. 2 hétig nem megy a festett hajba.

Szóval ilyen hiperszuperokos anyukák miatt fertőződnek vissza a gyerekek, akiket becsületesen, nagy munkával kitakarítottak, ha már egyszer elkapta a szintén ilyenektől.:(((((

Ez elszomorító a 21. században.

2010. júl. 13. 13:55

Sziasztok!


Sirálylány:Kitartás,túl lesztek rajta.


A sírás nekem is ismerős.


Az én lányomnak sok élő volt a hajába,úgyhogy én naponta kentem tetűírtóval,és szedegettem.


Ha sűrű fésűt vesztek akkor szerintem csak a fém fogú jó,a műanyag nem jó semmire.


Nálunk úgy volt,hogy mikor már azt hittem vége,fésüléskor újra találtam egyet a lányom hajába,úgyhogy kezdhettem előről az egészet :(


Megelőzésnek én egy nagyon egyszerű módszert találtam ki heti egyszer -kétszer véletlenszerűen megnézem a hajukat.


Ha van valami,akkor már tudod mit kell észrevenni,és a kezdetnél elcsíped a dolgot

78. d6b71af9a8 (válaszként erre: 77. - 448f1a930a)
2010. júl. 12. 14:26

Igen, pont ezt szerettem volna kérdezni, hogy mikor nyugodhatok meg, hogy véget ért ez a rémálom?

Mindenképpen megmosom még, nem is várok szerintem két hetet, hanem mondjuk egy hét múlva. Még a hideg is kiráz, ha arra gondolok, hogy újra találok a hajában valamit. Úgyhogy veszek valami sampont, ami jó megelőzésre, amivel egy hónapban egyszer megmosom haját, meg egy hónapban egyszer Pedex-el is lekenem. Remélem, ennyi védekezés elég lesz, hogy soha többet nem legyen ilyen gondunk. :)

77. 448f1a930a (válaszként erre: 76. - D6b71af9a8)
2010. júl. 12. 06:51
Azért még 2 hét múlva mosd le még egyszer a haját,hogy biztos legyen a siker.
76. d6b71af9a8 (válaszként erre: 75. - Db4f1eff6b)
2010. júl. 11. 23:23

Pedex-et vettem, már tegnap azzal lekentem. Mindent kifertőtlenítettem, kimostam.... És úgy tűnik az összes serkét sikerült kiszednem. Legalábbis remélem!!!!

Kifejlett tetűt, ma sem találtam, pedig vagy 5-ször néztem át a haját.

Igen, a petróleumról hallottam. És az ecetről is.

Úgyhogy ma este hajmosás, ecetes öblítés, szárítás és Pedex ismét. Remélem nem teszem tönkre a haját, de kiráz a hideg, még a gondolattól is, hogy akár egyetlen serke ott van a hajában.....hát még, ha tetűre gondolok...

:(((((((((((( Nagyon remélem, hogy sikerül minél hamarabb megoldanom a problémát!!!!

2010. júl. 11. 12:21
Vegyen Nittyfor-t, recept nélkül kapható. Egyébként régen finomított petróleumot használtak az emberek tetűirtásra.
2010. júl. 11. 06:09

Sziasztok!

Tegnap találtam a lányom hajában sörkéket! Még sírtam is!:( lekentem Pedex-el, aztán éjjel fél egyig szedegettem egyesével ki a sörkéket. Bogarat nem találtam! Viszont ma olvastam, hogy az a sörke, ami már több mint ,másfél centire van a fejbőrtől, az már kikelt, és üres. :((((( Ilyeneket is találtam. De, akkor bogaraknak is kellett volna lennie nem????? Kétségbe vagyok esve!!!!!! Mióta lehetnek akkor a sörkék a fejében????? Most is folyik a könnyem.:'( Szórófejes flakonba tettem domestost vízzel, azzal fújtam át az ágyát, a matracát, a szőnyegét....... Minden ruháját,ami nem szekrényben volt, ágyneműt, plüssállatot, kimostam, a mosógépbe tettem domestos-t is.

Ma megyek veszek serkefésűt is, bármit csak, tűnjön el minden a hajából!

Fenékig érő haja volt, és soha nem volt még ilyen problémánk!!!! Kb. két hete vágtam le, vállig éárőre és nem láttam rajta semmit egészen eddig, pedig át szoktam nézni. Talán nem jól????

Azt mondta, nem viszket a feje, nem is viszketett eddig sem!

A sógornőm lánya volt tetves, de nem szóltak, pedig együtt jártak iskolába, egy kocsival vittük őket a buszra...stb...stb. Múlt héten is voltunk náluk, és a lányom játszott a kislánnyal, akinek az anyuja állítja, hogy már tiszta. De nem tudok másra gondolni, csak arra, hogy tőle kaphatta el.

Viszont a másik probléma, hogy a lányom sokat van a dédijénél, úgyhogy ott is fertőtleníteni kellene mindent. Viszont, már nem volt ott, több mint egy hete. Ha esetleg másztak bogarak a párnára....ágyba...stb, akkor azok, mennyi ideig tudnak élni vér nélkül?????

Az én hajam nagyon hosszú, festett fekete. A barátnőm átnézte tegnap, de nem talált benne semmit. Állítólag a festett hajba nem mennek bele, a vegyszer miatt.(?)

Áááááááááá ezt az egészet nem hiszem el! :((((

2010. ápr. 27. 11:36

Sziasztok!


Az én lányom is összeszedte az iskolába a fejtetűt:(


Még sose láttam ezelőtt..


Biztonsági okokból rajta kívül a saját,és az 5 éves öccse haját is lekezeltem Nittyforral.


Az Ádám hajába kezelés után találtam 2 döglött tetüt.


Aztán vihettem be az ügyeletre ,mert allergiás a Nittyforra:(


Tiszta vörös lett a homloka(ahol rálóg a haja),a nyaka feldagadt az egyik oldalon,és az is tiszta vörös volt,a füle mögött sebes,vörös.


Úgyhogy aki használja vigyázzon vele.


Remélem többet nem lesz rá szükség,de az már biztos,hogy az Ádámnak nem azt fogom használni

72. mandy
2010. ápr. 22. 10:39
Ha él, akkor mászik. Ennyi :)
71. mandy (válaszként erre: 70. - Flyer32)
2010. ápr. 22. 10:39

Az én nagylányom sajnos már harmadszorra jött haza így a suliból.

Átnézi őket a védőnő, de nem tudom minek, mert nem tud semmit csinálni. Illetve írnak a szülőknek, aki vagy kiírtja, vagy nem. Kötelezni nem lehet :-/


Már több mindent kipróbáltunk, nekem az a tapasztalatom, hogy mindegyik kiírtotta a dögöket. Igaziból csak az árukban van - nem is kicsi - különbség.

2010. ápr. 8. 22:16

Sziasztok!


Sajnos találtam a lányom hajában egy kupacban vagy 10-12 tetűt, de annyira kicsik és színtelenek voltak, hogy nem tudtam mi az(főleg, mert nekem sem volt). Biztos ami biztos lekezeltem Pedex-el, elvittem a védőnőhöz, aki azt mondta, hogy tiszta. De ez nekem (szerencsére) nem volt elég és a gyógyszertárban vettem Paranit írtó spray-t. Aztán hajmosás és fésülés. És volt benne!!! Még egy. Ami nem akart megdögleni. A legrosszabb, hogy az én hajamban is találtam 1 szem bogarat, ami színtelen és kicsi. Nem tudom hol szedtük össze, de lekezeltem az egész családot. Márcsak 1 dologra vagyok kiváncsi. Melyik a legjobb szer vagy akármi az ollón kívül, amivel ki tudom írtani a dögöket és végre fellélegezhetek, hogy nincs több tetű? Egyébként a védőnő és a dokinő is megnézett mindenkit és szerintük nincs bennünk. Jó vicc, mert sajnos van. Köszi a válaszokat!!!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook