Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? fórum

14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
2007. okt. 9. 20:02

Mar nem tudom, hol olvastam, de valahol tuti, hogy a ket nyelven valo felnoves komoly psziches problemakat okozhat egy kisgyerek agyaban, pl.skizofren szemelyiseg kialakulasat.

Ezt nem tudom, hogy a ketnyelvu kozegre vagy a kulon nyelvtanulasra is vonatkozik-e, esetleg mindkettore?

2007. okt. 9. 15:03
szerintem jó ötlet.ha már most játékként éli meg a "tanulást"a későbbiekben nem fog neki problémát okozni.és való igaz.egy szinte "üres"agy,minden információt máshogy raktároz. :)
44. Kedveske (válaszként erre: 43. - Komolyka)
2007. okt. 9. 14:24
Az Én gyerekem tudni fogja, ha majd eljön az ideje.
43. komolyka (válaszként erre: 37. - Gréger)
2007. okt. 9. 14:02

"Annál jobb!Még az is lehet, hogy kicsit később tanul meg beszélni(és akkor mi van, később ennek már nincs jelentősége), de akkor már két nyelven."


És fogja tudni, melyik melyik?

42. gréger (válaszként erre: 41. - Kedveske)
2007. okt. 9. 13:33
Egyetértek!!!!!!!
41. Kedveske (válaszként erre: 38. - LoLiNa)
2007. okt. 9. 13:30
Ebben az életkorban a legképlékenyebb az agyuk, mindenre fogékonyak, és mindent képesek megtanulni. Persze mindig nagyon fontos hogy ezt a játék útján tegye, és ha nem tetszik akkor nem erőltessük, még akkor se ha azt gondoljuk ez neki előnyére válik.
40. Kedveske (válaszként erre: 37. - Gréger)
2007. okt. 9. 13:27
I,gen egyetértek veled!!! Főleg, hogy a gyermek, amíg gagyog azt minden nyelven teszi. Tehát az ő nyelvi repertoárjában a rétoromántól az angolig minden hangzót ki tud mondani. A beszédnél csak azok maradnak meg, amit gyakran hall vagyis a környezet megerősít. Nyilván ez az anyanyelve, de ha több nyelvet hall intenzíven,akkor a többi is megmarad. Szerintem ez is nagy előny.
2007. okt. 9. 13:26
Sajnos vagy nem sajnos a mai világban már muszáj nyelvet tanulni, különben nehéz előre jutni.Ha azt akarjuk, hogy a gyemekeink talpon maradjanak és megállják a helyüket a világban, akkor ezt a segítséget meg kell adnunk nekik.Persze később is megtanulhatják, de erről azt hiszem mindnyájunknak megvan a tapasztalata, hogy mennyire nehéz.....Az iskolákban is egyre nagyobbak a követelmények, lépést kell tartanunk, hiszen nekik még nehezebb lesz majd,mint most nekünk.....Persze mindenáron és erőltetni nem szabad, de a kicsik ezt teljesen természesnek veszik,pontosan most nem megerőltető!
38. LoLiNa
2007. okt. 9. 13:25
okés, jogos a dolog, de nincs elegendő dolog, amit neki megkell tanulnia? először magyarul kéne helyesen és rendesen beszélni..
37. gréger (válaszként erre: 36. - M_Marcsa)
2007. okt. 9. 13:18
Annál jobb!Még az is lehet, hogy kicsit később tanul meg beszélni(és akkor mi van, később ennek már nincs jelentősége), de akkor már két nyelven.Nálunk több példa is van erre a családban.A lényeg, hogy egy embertől egy nyelvet halljon!Ha nekem lett volna lehetőségem, én biztos kihasználtam volna, a gyemekem hátrányára ez nem válhat, csak előnyére!
36. M_Marcsa (válaszként erre: 35. - Gréger)
2007. okt. 9. 11:42

Igen, csak ez egy 14 hónapos kisfiú, aki gondolom értelmes szavakat alig mond.

Más 3 évesen, amikor már birtokol valamennyire egy nyelvet.

2007. okt. 9. 10:29
Az én én kislányom most 3 és fél éves és kb egy hónapja tanulja játékosan a németet.Imádja, érdekli és olyan az agya, mint a szivacs!Már itthon is sok mindent mond németül és kérdez is, hogy mi micsoda!Nem erőltetjük és az oviban sem, csak az a gyerek tanulja, amelyiket érdekli, nem erőltetik!Szerintem érdemes elkezdeni ilyen kicsi korban, mert ilyenkor játékszerűen ragad rájuk, az iskolába viszont már kötelező és akkor már tényleg kínlódak sokan vele!
34. Roni24
2007. okt. 8. 23:18

Kende1!


Mennyit beszél már a pici?

33. Kedveske (válaszként erre: 32. - F4fff01065)
2007. okt. 8. 22:45

Sokan azt felejtik el, hogy TANULNI nemcsak az iskolában lehet, és hogy a Tanulás nem egyenlő a magolással.

A kisgyerek, abban a pillanatban, hogy megszületik tanul, okosodik: neki minden játék, amin keresztül megtanul eligazodni a világban. Az anyanyelvét is megtanulja a szüleitől, de a szülő nem tanít, mint egy tanár...és folytathatnám a sort.

De ezt nem neked kell(ene) magyaráznom, hiszen értjuk egymást...Szerintem ez a módszer egy próbát igen is megér. Úgy is lánti fogod a gyereken, hogy tetszik e neki, vagy nyűglődik. ha ez utóbbiról van szó nem viszed többet. Veszteni valód nincs!

Ha tetszik neki, akkor könnyen megtanulja az angolt és "nem fog szenvedni az iskolapadban"

2007. okt. 8. 21:09

Az iskolapadban egy gyerek miért szenvedne?

Szülő függő is-otthon talán többet kellene vele foglalkozni::((

/ egyébként pedagógus vagyok /-azért a tanulás öröm is lehet:)

kedves 27.hozzászóló:(

31. Kedveske (válaszként erre: 28. - LoLiNa)
2007. okt. 8. 20:48
Köze nincs a baba angolnak az iskolai magoláshoz!
30. 754c7e07c3 (válaszként erre: 29. - 754c7e07c3)
2007. okt. 8. 13:31
*Na, ennyi emiatt nincs egy mondatban még angolul sem. Bocsi,.
2007. okt. 8. 13:30
Szerintem játékosan nyugodtan tanítgathatod. Annyit tudok, hogy lehet, hogy emiatt a beszéde megkéshet emiatt, de aztán két nyelven szólalhat meg.
28. LoLiNa
2007. okt. 8. 13:12
szegény gyerek.. mért kell már most tanulnia? nem kell majd eleget "szenvedjen" az iskolapadban? had éljen már
2007. okt. 8. 12:39
:)
26. Roni24 (válaszként erre: 25. - F4fff01065)
2007. okt. 8. 11:45

De szerinted mennyivel fog többet ""tanulni, tudni"" így a kicsi, ha most kezditek el taníttatni, mint akkor, ha két év múlva kezdenétek el?

Szerintem ez olyan fölösleges még, semmiről nem fog lemaradni!

De majd tájékoztass minket az eredményekről! Kíváncsi vagyok!

2007. okt. 8. 11:30

Köszönöm a hozzászólásaitokat.

Érdekes olvasni a sok-sok véleményt.

Igen, a Helen Doron módszerről van szó, játékos formában.

Erőltetni semmit nem szeretnénk. De mivel ilyen kicsi korban végtelenül fogékonyak azt gondolom ártani nem fogunk a kicsikénknek. Persze, ha úgy látjuk, hogy ez számára megterhelő, nem érzi jól magát, majd később újra megpróbáljuk.

Azért köszi!

Ja, és egyszerű embernek tartom magam, nem vagyok nagyzolós:) / 10.hozzászóló /

csak őszintén kíváncsi voltam a véleményetekre.

Köszi mégegyszer :)))

2007. okt. 8. 11:22
Nekem van olyan ismerősöm, aki pici baba kora óta mindkét lányát vitte így angolra, olyasmi volt, mint amit Kedveske leírt, énekeltek elsősorban, ezenkívül minden nyáron 2 hónapra Németországba küldi a gyerekeket ott élő közeli rokonokhoz. A kislányok most 7 és 9 évesek, tökéletesen beszélik az angolt és a németet, sztem ez nagy segítség lesz nekik további életük során...
2007. okt. 8. 11:20
Szerintem az nem nyelvtanulás, amikor a gyerek megtanul mondókákat, és (már bocsánat) mint a kismajom, utánamondja a felnőttnek, de fogalma sincs, mit jelentenek a szavak, nem ismeri a nyelvtani szabályokat, azaz nem tudja használni a nyelvet.
2007. okt. 8. 11:09

Baba angolról én is hallottam, a módszer neve Helen Doros, vagy Dors, valami ilyesmi. A lényege, hogy a gyerekeknek angolul dalokat , mondókákat mondanal, játszanak. vannak CD-k is amiket otthon lehet hallgatni. Minden a gyerek életkorának megfelelően zajlik, játékos formába, csak angolul. Szerintem olyan lehet, mint egy angol zenebölcsi.

Így a gyerek, úgy tanulja meg az angolt, mint az anyanyelvét. Ebben a korban a gyerekek nagyon fogékonyak, és semmiféle zavart nem okoz több nyelv "elsajátítása", hiszen ez nem a szó szoros értelembe vett nyelv tanulás.

Nekem ez a módszer tetszik, és ha lesz lehetőségünk, biztos kipróbáljuk, de "sima" angol tanárhoz, angolórára nem vinném a gyerekem...

2007. okt. 8. 11:08
nem, nem, nem
2007. okt. 8. 11:00

Gondolom, ez a "nyelvtanulás" a 14 hónapos gyereknek nem angolórákat jelentene, hanem egy angol nyelven a gyerekhez beszélő játszótársat. Én ezt nem értelemezem olyan szigorúan, hogy kende úgy gondolta volna, iskolaszerűen akarja oktatni a 14 hónapos gyereket... :-)


Azért én is azt mondom, jobb, ha előbb az anyanyelvét tanulja meg tisztességesen, aztán jöhet a második nyelv.

19. szanád (válaszként erre: 15. - Elviracska)
2007. okt. 8. 10:42
nekem is van egy ismerősöm ahol,az apa perfekt angol....ő angolul beszél a gyerekkel az a nya pedig magyarul ....így teljesen helyénvaló a dolog,de hogy külön azért elvinni....
18. srrse
2007. okt. 8. 10:39

Most , nem oly regen olvastam hogy az angolok valami felmeresek szerint eldontottek , hogy mi szulok , miert nem hagyjuk gyermekeinket jatszani..normali , eletkornak megfeleoen nevelni_

Miert akarjuk belejuk , nevelni mindazt amit nekunk nem sikerult megvalositanunk.

hagzjuk oket megelni gyerekkorukat...s a koruknak kepest segiteni nekik megtanulni dolgokat, nem eroltetni rajuk...plusy tanulasokat..nyelveket, balet...kulomboyo dolgokat...

Idonap elott tonkretesszuk oket.

Nem setalo szotarat, lexikont syeretnenk beloluk kihozni...vagy igen ????

En inkabb egy magabiztos, sajat talpan megallo...eletkedvel s melegseggel tele szivu felnotett syeretnek gyerekeimbol kihozni!!!

17. arboc
2007. okt. 8. 10:26
Minap hallottam a tv-ben, hogy a legfiatalabb szepsegplasztikazott paciens 5 eves kislany volt (nem hianzik semmi az otos elol) Ugyhogy semmit sem lehet mar eleg koran elkezdeni
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook