Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? fórum

14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
166. 7130b15964 (válaszként erre: 151. - Dozsu)
2008. dec. 5. 20:00
Erre céloztam én is. Kb. három éves korra teszik a határt és ezt először Angliában hallottam. Szóval nem valami hazai divat.
165. emily (válaszként erre: 131. - Khatif)
2008. dec. 5. 19:47

"Értem én egy Mo. nevelkedő gyermeknek első sorban magyarul kell beszélni, nem pedig angolul, szóval el kell neki magyarázni, hogy a boltban, az orvosnál, a nagymamival milyen nyelvet kell használni. A gyereket nem szabad összezavarni."


Nem kell elmagyarázni neki, ugyanis amilyen nyelven szólnak hozzá, olyan nyelven válaszol. Saját tapasztalat.

164. pmjudit (válaszként erre: 140. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 5. 18:55
Ha ez megnyugtat a lányom 6 éves, de nem tanul még idegen nyelvet! :)))
163. pmjudit (válaszként erre: 137. - B9662b68b3)
2008. dec. 5. 18:54

Egyetértek veled.

Szerintem sem kell, csak az iskola csalogatónak is szánja, hiszen sok szülő ezért íratja az adott iskolába a gyerekét. Már elsőben nyelvet tanul - de minek?!

162. dozsu (válaszként erre: 159. - L.Niki18)
2008. dec. 5. 18:52

Meg is tudnád indokolni miért? :)

Természetesen kell az anyanyelv. Nagyon is. De ez nem kizáró ok, hogy más nyelvvel ismerkedjen. A korai idegennyelv tanulás felgyorsítja az anyanyelv fejlődését.

161. dozsu (válaszként erre: 158. - L.Niki18)
2008. dec. 5. 18:50
Szerintem az óvódai kezdés a legszerencsétlenebb időpont nyelvtanulásnál. Vagy korábban játékosan, észrevétlenül, vagy iskoláskorban tudatosan.
160. dozsu
2008. dec. 5. 18:49

Kedves Taranee!

Olvasom, hogy írtad, milyen fogékony a gyermeked. Ezt ne nagyon reklámozd, mert még a fejedhez vágják, hogy elveszed a gyerekkorát... Mert sokan nem fogják elhinni, hogy nem TANÍTOD!

Pedig Te is tudod, hogy ő tudja. Minek is tiltanád el tőle. Ha érdekli.

Sokan azt gondolják, hogy a gyerek ne tanuljon semmit iskoláskora előtt. Hát ezzel én annyival értek egyet, hogy tényleg ne TANULJON! Iskoláskorig a játék és a mese a lényeg. Ezen keresztül, ha ügyes is vagy, rengeteget megtanulhat. Nem is gondolnánk.

2008. dec. 5. 18:44
Előbb a magyart tanulja meg az a gyerek! Ez csak az én véleményem! :-)
2008. dec. 5. 18:44
Én ennyi idősen még nem vinném a gyerekemet angolra. Elég lenne majd óvodában elkezdeni.
2008. dec. 5. 18:13
Én nagyon tudom ajánlani a Taxus Learningot, iszonyat jól megtanít erőfeszítés nélkül (úgy ahogy kiskorodban tanulod az anyanyelved) angolul, németül gondolkodni. Sajnos csak ezen a 2 nyelven van. (bocs a reklámért, ami jó, az jó)
156. dozsu
2008. dec. 5. 18:00
Ezenkívül még azt sem értem, amiről itt olvastam, hogy ha én mondjuk megtanítom a gyerekemet német nyelven, miért kell azt az iskolában tanulnia? Vagy más nyelvre nincsen lehetőség?
155. dozsu (válaszként erre: 153. - Panka78)
2008. dec. 5. 17:51
Eléggé cinikus vagy, nem?
154. dozsu
2008. dec. 5. 17:50

A problémát én nem a nyelv megtanulásában és megismerével van a gond, hanem a számonkérésével. Ahogy egy nyelvtanár elképzeli... :) Attól lehet egy gyerek frusztrált és sikerorientált, nem a nyelvismeretétől. Ahogyan egy kisgyereket is könnyen lehet frusztrálni, ha az anya idő előtt elvár valamit és ezt a gyerek érzi, pl. szobatisztaság és egyebek. Ha rajtam a gyerekem megérezné, hogy elvárom, hogy teljesítsen németül, ott már gond lenne. De nem várom el. Ha tudja tudja, ha nem akkor nem. Ahogy nem várom el, hogy verset visszamondjon (na, ez hiba lenne ám, ugye milyen érdekes? nem is gondolná az egyszeri anyuka), ezt sem várom el, hogy utánam mondja. Én mondom németül, ő válaszol magyarul, ha van kedve és tudja akkor németül.

Csak megismertetem a nyelvvel, sok bábunk van, akik csak így értenek, pl. Berti, a német hóember,

hát őt pl. nagyon szívébe zárta.

Igen, megmutatok neki dolgokat, nem tanítok. Ahogy járni se tanítottam, de látta, hogy mások járnak, ahogy viselkedni sem tanítom, de leutánozza.

Fontos, hogy tisztában legyél a gyerek életkori sajátosságaival. Hogy utánzással és példaképpel tanul. JÁTÉKOSAN!!! MESÉLVE!!

153. Panka78
2008. dec. 5. 17:30
Ja, hát aki nemesnek érzi magát, az tanítsa csak a nyelveket!:D
152. dozsu
2008. dec. 5. 17:17
Bocsánat, azt hiszem nem írtam érthetően, tehát két hónapos kora óta hallja tőlem a németet, és az anyanyelvén beszélt másfél éves korától összetett mondatokban. Nem zavarta meg, sőt!
151. dozsu
2008. dec. 5. 17:15

Hát, aki eleve így áll hozzá a dolgokhoz, hogy a gyerekkel ne ismertessünk meg semmit, az ne is tanítson semmit :)

Biztos a régi nemesek és gazdagok is hülyék voltak, amikor francia és angol nevelőnőket tartottak :)

Egyébként elég pimasz megjegyzésnek tartom, mikor valaki megkérdőjelezi azok anyukák nevelési módszerét, akik pl. mint én is, német nyelven játszom a gyerekemmel bizonyos rendszerességel, -nagyon élvezi és ő kéri ráadásul- hogy esetleg nem szeretem és nem adok elég szeretetet a gyerekemnek !!!!

Egyébként az anyanyelvvel kapcsolatban (és nem elmélet, vagy valahol olvastam amiről írok, hanem tapasztalat, saját és más szülőké), ezek a gyerekek, ahogy az enyém is, aki pl. két hónapos kora óta hallja a németet, életszerűen, nem TANÍTVA, már másfél éves korára folyamatosan, összetett mondatokban beszél.

Ja, és pedagógus vagyok. Tisztában vagyok azzal, mi tehet tönkre egy gyereket, mitől lehet sikerorientált és frusztrált. Pszichológia államvizsgám is van.

A baj itt csak avval lenne, ha elvárnánk, hogy tudja a nyelvet, ezt éreztetnénk is. Ugyanúgy, ahogy a mesét sem kérjük számon, vagy az anyanyelvet sem, ezt sem szabad. Játéknak és érdekesnek kell, hogy érezze.

Más: Három éves kor után pedig igenis késő. Onnan már nem úgy tanul, mint az anyanyelvét, hanem már igenis gondolkodnia kell, és ez fárasztónak fogja találni.

De ennek irodalma is van, nem is kevés. Utána kéne olvasni, ez általában nem történik meg az anyukák részéről.

150. b9662b68b3 (válaszként erre: 149. - 7130b15964)
2008. dec. 5. 17:05
Mondom én hogy ezen a téren maradi vagyok:P
149. 7130b15964 (válaszként erre: 148. - B9662b68b3)
2008. dec. 5. 17:04

Én nagyon meg vagyok győződve róla:DDD

De természetesen, ha valaki úgy érzi, hogy nem tesz jót valamivel a gyerekének, akkor nyilván nem fogja erőltetni.


Az igaz, hogy nyelvet bármikor meg lehet tanulni. Viszont az is igaz, hogy a nyelvek befogadásának, elsajátításának vannak szakaszai, amik nagyjából 3, 6 és 10 év körülre tehetők. Kicsit olyan, mint az úszás. Ha elmúlik az úszóreflex mielőtt a babát vízbe vinnék, akkor később lehet a gyereket megtanítani úszni. De ettől még lehet olimpikon:)))

148. b9662b68b3 (válaszként erre: 147. - 7130b15964)
2008. dec. 5. 17:00
Lehet hogy neked van igazad...
147. 7130b15964 (válaszként erre: 146. - B9662b68b3)
2008. dec. 5. 16:58

Én nem az iskolai típusú tanításra gondoltam, hisz magyarul se úgy tanultunk meg. Akiket én láttam felcseperedni egyáltalán nem okozott zavart az agyukban, hogy több nyelven tudnak. Egyébként az meg teljesen normális, hogy az anyanyelvén is tud az ember olyan szavakat, aminek a pontos jelentését nem ismeri (főleg gyermekként, de előfordul felnőttként is:)).


Nálunk pocakos kora óta hozzá van szokva, hogy nem csak magyarul megy a diskurzus körülötte. Tévét ugyan ritkán néz (főleg étkezések előtt pár percig), de ha alapzajként tv megy a háttérben, akkor az sokszor a Baby First, ami fejlesztő programokat sugárzó csatorna, reklámok nélkül.

146. b9662b68b3 (válaszként erre: 145. - 7130b15964)
2008. dec. 5. 16:46

Hát nem tudom...

Nekem a közel 6 éves lányom sem érti még igazán a szavakat.Hiába tudja az angol megfelelőjét a magyar szónak, csak tudja, de igazán még nem érti. Megtanulni megtanulta, de még nem tudja hová tenni.

Nézd ha úgy érzed hogy egy közel 14 hónapos gyerek sikerrel megtanul angolul, akkor tedd.Én még azzal sem értek egyet hogy elsős gyerek nyelvet tanuljon.Mindennek megvan az ideje, és nem hiném hogy jó ötlet kis felnőttet csinálni a gyerekemből. Pedig elhiheted, hogy már középsőben érdekelte az írás olvasás.

145. 7130b15964 (válaszként erre: 141. - B9662b68b3)
2008. dec. 5. 16:13

Összezavarodik??? Ezt meg honnan vetted?!


Teljesen mást tapasztaltam.

144. Cadence
2008. dec. 5. 16:11
Szerintem 14honaposan korai.Elég ovis korában elkezdeni elöször az anyanyelvén tanuljon meg beszélni.
143. ae12cc5be5 (válaszként erre: 142. - Khatif)
2008. dec. 5. 16:04
Én is oroszt tanultam 5-es koromtól középisk. 2-ig. Annyira utáltam, hogy el is felejtettem mindent. Szerintem nagyon csúnya nyelv, talán a legcsúnyább, amit valaha hallottam. Milyen érdekes, hogy szerinted meg gyönyörű. Aztán pár hónapig angolt, 2 évig németet, de mivel mindkettőt szerettem, a 90%-ra emlékszem, pedig már nem most volt.
142. Khatif (válaszként erre: 140. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 5. 15:52

Igen kell a nyelv, fontos nagyon, de egy vagy akár két nyelvet egy szorgalmas, normális értelmi képességekkel rendelkező gyerek könnyen megtanul 14 és 20 kora között. Annyi könyv, cd, tv és filmek segít nyelvet tanulni, hogy csak na.


Én ált iskolában oroszt tanultam (imádom, szerintem az egyik legjobb nyelv a világon,csak most nem találko orosz tanárt:S) aztán angolul és németül összesen 8 tanártól, mert annyit változtak a tanáraim még év közben is, még is megtanultam őket.

141. b9662b68b3 (válaszként erre: 140. - Ae12cc5be5)
2008. dec. 5. 15:30
Persze hogy kell a nyelv, de tényleg csak felnőttnek, egy gyerek tényleg csak akkor tanuljon más nyelvet, a az anyanyelvét tökéletesen tudja, tud rendesen olvasni, és rendesen írni. Különben bármilyen okos,össze zavarodik.
140. ae12cc5be5 (válaszként erre: 136. - Pmjudit)
2008. dec. 5. 15:28
Na, jó hogy ezt is tudom. Én meg már teljesen kétségbe estem, milyen anya vagyok én, hogy nem használtam ki a fiam fogékonyságát, mert sajnos ma már szinte elengedhetetlen felnőttnek az idegennyelv tudás, ha jó munkahelyet akar. Én úgy gondoltam, és ezt hallottam, hogy később nehezebb megtanulni. De ha ti nyelvtanárok azt mondjátok, ráér, annak örülök, megnyugodtam. Már így is túl okos, ovis, és számol, összead, szinte olvas, van kedvenc száma, meg betűje stb......de nem én erőltetem, egyszerűen oda van a számokért, és a betűkért, erről érdeklődik állandóan.
139. b9662b68b3 (válaszként erre: 138. - Panka78)
2008. dec. 5. 15:25

Hát igen...az elvárások.Én oroszon nőttem fel, mert még a kemény 70-es 80-as években jártam általános iskolába.Ott abban az időben 5.-től tanultunk csak idegen nyelvet. Mégsem érzem azt hogy le vagyok maradva.Nem kell siettetni, a gyerek meg elfeljti azt is amit magyarul tud.Előbb tanuljon meg rendesen magyarul, aztán jöhet a többi, de csak ha már olvasni, és írni is tud.Igy minek?Sokszor kaptam hogy maradi vagyok, de legalább látom hogy nem csak én gondolom így. Nálunk már most közölték, ha suliba megy , legyen fogalma az angolról:((

És játszani mikor fog?

138. Panka78
2008. dec. 5. 15:05

Most nagy divat ez a tanuljunk nyelvet a kezdetektől. Olyan mint a baba-mama klubb, csak angolul beszélnek a gyerekhez. (heti 1x) ..ha a saját anyanyelvén sem tud -pedig 14 hónapja szinte 24 órában azt hallja,- heti 1-2 órától mit vársz?

Ezzel az erővel bekapcsolhatod Neki a tv-ben a Baby Tv csatornát, ott is hall, angol szavakat, és még "fizetni sem kell" érte:)

137. b9662b68b3 (válaszként erre: 136. - Pmjudit)
2008. dec. 5. 15:04
Te nyelvtanár vagy?Ez jó.Legalább választ adsz ha tudsz az örök kérdésemre, hogy miért kell egy elsősnek idegen nyelven tanulni a suliban?Én annyira nem helyeslem.De ez van.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook