Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? fórum

14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
16. Roni24 (válaszként erre: 14. - Emily)
2007. okt. 8. 10:10
Na, én is ezt mondtam, az úgy oké, hogy egyik szülő egyik nyelven, másik szülő másik nyelven tanítja meg a szavakat a picinek, de kizárólag az angol nyelvtanulás miatt külön angoltanárhoz járatni a 14 hónapos pici babát....... egyre inkább fennakadok...
15. Elviracska (válaszként erre: 14. - Emily)
2007. okt. 8. 10:10

Az eleve más ,ha az apuka ő angol volna....

Mint a ti esetetekben ,hogy német...


DE akkor is csak az otthoni ,mindennapi beszédből tanuljon,és ne terhelni ,még külön órákkal,ugyanis még az életben elég órára kell rájnia:)

Most hadd élvezze a gyerekkorát,és legyen a játék az elsődleges szempont....

14. emily
2007. okt. 8. 10:08
Szerintem jó ötlet! A mi babánk kétnyelvű, igaz itt Apa német. Igenis fogni fogja akár játék közben is a másik nyelvet. Sőt, szerintem otthon kapcsolj be neki angol nyelvű csatornát! (Mondjuk nem a Cartoon-t, mert az igen szörnyű sztem...) :-DDD
13. Roni24 (válaszként erre: 11. - Szanád)
2007. okt. 8. 10:07
Többek közt...
2007. okt. 8. 10:07
Minden kornak megvan a maga rendje dolga.Neki a játék ő ugy tanul.
2007. okt. 8. 09:55
Nem,szerintem ez nagyzolás....
10. Roni24
2007. okt. 8. 09:48

Én azért kíváncsi lennék, mennyit beszél az a pici, és milyen szinten...

Mert ha még éppencsak gagyarászik, vagy még csak egy-két szót tud értelmesen kimondani, butaság lenne...

Ha már minden szót mond, és meg is ért, hát akkor miért is ne......

2007. okt. 8. 09:46
Szerintem ilyen korban még csak a játékra kéne figyelniük a babócáknak.Meg először beszéljen 1általán.az én kisfiam 13hónapos,de még csak 3-4 szót tud.szóval szerintem,ezzel még nagyon ráérnétek.
2007. okt. 8. 09:44
kel=kell:-))))
2007. okt. 8. 09:43

Szerintem nagyon jó ötlet!!!!

Bár még talán korai,mert azalatt az idő alatt nem biztos, h a baba épp arra akar figyelni,amit ti szeretnétek.Bár biztosan játékos dolgokon keresztül folyik a tanítás, de ha akkor épp nincs kedve a babának arra figyelni, mert mondjuk a másik babával játszana szívesebben...Bár közben is lehet nekik angulul magyarázni dolgokat.

Én nagyon sokszor beszélek hozzá angolul, és már rengeteg dolgot megért így is.Szerintem, egyelőre ez is elég, nem kel tanárhoz hordani, ha tud valaki a családban vmilyen idegen nyelven.

2007. okt. 8. 09:38

Szerintem ráér majd 3 éves kora után tanulni más idegen nyelet is ,ilyen pici korban hasznát sem veszi ,és 3 év után is ugyanugy eltudja sajátitani....


Az előttem szólóhoz hasonlóan ,én is azt mondom,hogy,bőven sok lenne neki....

2007. okt. 8. 09:33
szerintem először a saját anyanyelvét tanulja meg rendesen.Én Anyám német,mégis magyarul tanultam meg először.Utána később iskolás koromban tanitott meg németűl beszélni.Mégis nehézségeim voltak az iskolában a magyar helyesirással,mert a két nyelv keverve lett kiskoromban.
2007. okt. 8. 09:31

Szia kende1!


Szerintem 14 hónaposan még teljesen felesleges angoltanárhoz vinni a kicsit...:S más, ha mondjuk egyik szülő magyarul, másik angolul beszél hozzá, de csak azért külön angoltanárhoz hordani.....:S kicsit érdekes ötlet!

Szerintem bőven ráér oviban elkezdeni taníttatni neki az angol nyelvet...

Nemtudom mennyit beszél, mert az én kisfiam 14 hónaposan még alig tudott talán 4-5 értelmes szót, szerintem semmi értelme nem lenne.

Bőven sok lenne neki, ha - ahogy a magyar szavakat tanítjátok neki, mellé - ti tanítanátok neki az angol megfelelőjét is!

De szerintem nem kéne......miért ennyire sürgős a dolog?

2007. okt. 8. 09:29
Csak úgy érdemes, hogy nem nyűg neki. Próbáld meg, s ha nem megy, ne erőltesd!
2007. okt. 8. 09:29
nem
2007. okt. 8. 09:21
14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet?
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook