Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? fórum

14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
136. pmjudit (válaszként erre: 132. - 0bc15d9cef)
2008. dec. 5. 15:01

Egyetértek. Egy másik nyelvtanár.


Lásd a 121. hozzászólásomat.

135. b9662b68b3 (válaszként erre: 134. - Panka78)
2008. dec. 5. 15:00

Szia!

Saknos ebben egyetértek.Egy 14 hónapos gyereknek nem kell angol.Felesleges.Nekem lassan 6 éves a lányom és még csak most kezdi játékosan az oviba, mert szeptembertől a suliba tanulják, és jó ha van róla fogalma.

De ennyi.Kicsi gyerek inkább örüljön ha magyarul megtanul.Ez alól természetesen kivételek a kétnyelvű szülők gyerekei.Náluk viszont jó ha beszél mindkét szülő nyelvén

134. Panka78
2008. dec. 5. 14:58

Szerintem butaság. Mi a fenének kell egy 14 hónapos gyereket ezzel terhelni???? Miért akar mindenki Csodagyereket????

Mire megy iskolába beszéljen 3 nyelvet, írjon, olvasson, és max. járjon 4-5 foglalkozásra.. Minek????

Suliba mit fog csinálni???????

133. ae12cc5be5 (válaszként erre: 132. - 0bc15d9cef)
2008. dec. 5. 14:55
Miért?
2008. dec. 5. 13:53

Ha rajtam fog múlni, az én gyerekem harmadikos-negyedikes kora előtt nem fog idegen nyelvet tanulni.

egy nyelvtanár

131. Khatif
2008. dec. 5. 13:48

Először is ebben a korban,csak a kiejtés miatt érdemes angol nyelvtanárhoz vinni a gyermeket, mivel minden mást el fog felejteni. A nyelvet nem fogja, most megtanulni, hacsak a szülők nem beszélnek angolul otthon egyfolytában.

Ha egy gyermeknek egyszerre több nyelvet akarunk megtanítani azt persze lehetséges,ha például két teljesen különböző anyanyelvi szülőről van szó. De nagyon fontos, hogy a gyermeket meg kell tanítani a korlátokra, mikor és hogyan használjuk az egyik nyelvet. Értem én egy Mo. nevelkedő gyermeknek első sorban magyarul kell beszélni, nem pedig angolul, szóval el kell neki magyarázni, hogy a boltban, az orvosnál, a nagymamival milyen nyelvet kell használni. A gyereket nem szabad összezavarni.


Amennyiben mindkét szülő magyar anyanyelvű és a gyermek közege magyar, akkor játékos vagy nem játékos tanulás, szerintem akkor sem jó ötlet. Az ok pedig egyszerű nem a gyermek szükségletét elégíti ki, hanem a szülőét. Egy ennyi idős gyermeknek szeretetre és törődésre van szüksége nem pedig arra, hogy a szülő rajta élje ki a neki meg nem adott lehetőségeket.

Ne felejtsük el, hogy később felléphet ugyan az a probléma, ami nagyon sok gyereknél, meg van, hogy hamarabb tanul meg írni és olvasni valamint számolni, mint, hogy iskolába menne. Ennek következtében az órákon unatkozik, és nem érti minek kell neki iskolába járni, elég gyakran alakulnak magatartásproblémák ebből kifolyólag.


A gyerek sem okosabb, sem szebb nem lesz attól, hogy nem hagyjuk gyereknek lenni. Az egyetlen, amit a szülök, ilyen irányú nyomása eredményez az egy frusztrált, siker orientál és zavaros gyerek, aki majd nem tudja feldolgozni a kudarcot. Egy gyermek az egy gyermek és annak kell lenni.

2008. dec. 5. 12:48
Szerintem klassz dolog, ilyenkor nagyon fogékonyak.
129. dozsu (válaszként erre: 126. - ALLICS)
2008. nov. 21. 17:11

Inkább később lesz szegény, amikor nyögve alkot mondatokat az unalmas nyelvórákon az iskolában...

Míg apró gyerekként játszva, nevetve tanulhatja...

Ez is tapasztalat. Saját.

128. dozsu (válaszként erre: 122. - Pmjudit)
2008. nov. 21. 16:21

A korai idegen nyelvtanulás (a minél korábbi!!!)- természetesen játékosan, nem iskolásan és erőltetve - az anyanyelv fejlődésére nem hátráltatóan, hanem nagyon is pozitívan hat - saját tapasztalatom, saját gyerekkoromból, és a fiam nyelvi fejlődéséből.

Tapasztalatból beszélek, nem hallomásból adom az információkat.

127. Cszsuka (válaszként erre: 25. - F4fff01065)
2008. nov. 21. 11:05
Azóta eltelt egy év. Végülis vitted a gyermekedet nyelvet tanulni? És ha igen, akkor mesélj róla légyszi, hogy bevált-e?
126. ALLICS
2008. nov. 21. 10:13
Szerintem ez még túl korai.Én biztos nem vinném el szegényt ráér még tanulni eleget az a szegény gyerek.
125. dozsu (válaszként erre: 17. - Arboc)
2008. nov. 21. 09:36

A szomszédos országban 14 éves kor alatt a társadalombiztosító állja pl a fül korrekciós szépségplasztikai műtétjét. Gyerekeknek, akár óvódás korban is. Ezenkívül ebben az országban és sok másban is természetes, hogy a gyermekeket korán idegen nyelvre tanítják. Játékosan természetesen.

Magyarország messze elmarad ezektől az országoktól. Nem csak anyagi szempontból.

Figyelmetekbe ajánlanék valamit:

[link]

124. juccogo
2008. nov. 11. 18:32
Szerintem jó ötlet! Állítólag a H.D. módszer nagyon jó. A téma indítása óta már eltelt némi idő. Milyenek a tapasztalataitok? Egyébként nem hiszem, hogy ennyi idős korban még aktív nyelvtudás megszerzése lenne célja a módszernek, szerintem sokkal inkább a későbbi nyelvtanulást készíti elő, játékos módon. Tud valaki árakat?
123. gerna
2008. nov. 8. 12:48
Nekem ez a "hordanánk" tetszik benne a legjobban.
122. pmjudit
2008. nov. 8. 12:03

Annyira megy már az anyanyelve?


Most komolyan, mit vársz tőle? Megtanul angolul, de magyarul még nem tud.

Miért jó, ha ennyi idősen idegen nyelvet tanul?

Amíg felnő, hordani fogod angolra, hogy ne felejtse el amiért pénzt adtál?


Tudom miről beszélek, nyelvtanár vagyok.


Inkább rakd össze azt a pénzt, amit ezekben az években odafizetnél a tanárnak és 16 éves korában - abból a pénzből - írasd be egy intenzív tanfolyamra - tuti középfokúja lesz legalább és annak talán értelme is.

121. eunuch
2008. nov. 8. 11:18
Túl késő, nem?
120. MelisUK
2008. júl. 10. 12:04

Engem pl. 8 évesen kezdtek németül taníttatni, 15 évi német tanulás után kevésbé beszélek németül, mint ahogy fél év alatt megtanultam angolul angol nyelvi környezetben. A magyar nyelvoktatás egyenlő a nullával. Nem elég napi egy óra idegen nyelv tanulásra. Főleg, ahogy ismerem az angol és a német nyelv oktatási stílusának a különbségét, bátran leszűrhetem, h angolul jobban tanítanak, mint németül... De az sem elegendő... Jobb lenne, ha valamilyen változás történne Magyarországon nyelvoktatás terén, mert a világ szinte össze országához képest el vagyunk maradva nyelvtudás terén. Sőt, hiába rendelkeznek nyelvvizsgával az emberek, a nyelvtudásuk nagyon kevés...

Az angol szinte minimum nyelvismeret más országokban, odahaza meg alig akad ember, aki meg tud szólalni, hiába tanulják a nyelvet az iskolában... Angolul sosem kell otthon beszélni, ami nagy hiba...

Sok szegény országban is az emberek képesek akár 4-6 idegen nyelven is beszélni. Sőt, rengeteg emberrel megismerkedtem, akik még magyarul is tudnak beszélni!

119. MelisUK
2008. júl. 10. 11:57

Azoknál persze teljesen más, akik kiköltöznek külföldre és a gyerek rákényszerül az idegen nyelvre, meg fogja tanulni. Még egy felnőtt is fél év alatt képes folyékonyan megtanulni a nyelvet, nem hogy egy gyerek. Viszont ez a nyelvtudás is kimegy az ember fejéből, ha nem lesz használva.

Tanárhoz cipeléssel nem igazán értek egyet, szerintem fel kell fogadni valakit, mint babysitter, beszéljen az egy másik nyelven a gyerekhez. De a legjobb az, ha a szülő tud más nyelven és használják is azt a másik nyelvet. (Mert pl. külföldön élnek.)

118. MelisUK
2008. júl. 10. 11:52

Már késő elkezdeni, nem lesz olyan tökéletes a tudása, mint ha anyanyelvi lenne.

Születéstől kezdve foglalkozni kell a gyerekkel, és akkor szinte tökéletesen anyanyelvi szinten fogja használni a másik nyelvet is.

2 nyelv még biztonsággal tanítható, 3 nyelvnél már előfordul keverés, de az is megszűnik egy idő után, szóval nyugodtan akár egyszerre 3 nyelvet is lehet tanítani a gyermeknek. Utána már sokkal nehezebb lesz megtanulni, mint még baba korban. És nem felejti el a gyerek a másik nyelvet, ha mindig használatban marad.

A legjobb megoldás másik nyelv tanítására, ha az egyik szülő az egyik nyelven beszél hozzá, a másik a másik nyelven, vagy egyik hét az egyik nyelvé, másik hét a másiké. Viszont könnyebb a gyereknek, ha személyhez van kötve a nyelv, nem pedig hetekhez.

Azoknak, amely szülők nem beszélnek idegen nyelvet, azok is taníthatják tanár segítségével a gyereket idigen nyelvre, majd ha a tv-ben az idegen nyelvű csatornákat nézi, akkor nem fogja elfelejteni a nyelvet.

A lehető legnagyobb butaság halogatni a nyelvtanulást, mert még baba korban nagyon egyszerűen megtanulja a gyermek, nagyobb korban pedig nyűg...

2008. júl. 10. 11:28
Felesleges. Magyarul tanítsd, ráér nyelveket tanulni iskolás korában is, az idegent addig elfelejti, inkább valami hasznosabb időtöltést találj neki, a korához megfelelőt! :)
116. gabcsyka (válaszként erre: 112. - Sodrak)
2008. júl. 10. 11:18
Teljesen egyetértek veled......
2008. máj. 29. 12:53

A rokonságunkban egy kisfiút szintén egy éves korában kezdték el taníttatni a szülei angol anyanyelvű tanárral. Tehát csak angolul beszélt vele a tanár, játszottak, mondókáztak. Mindez 3 éves koráig tartott, rendszeresen heti 2-3 szori alkalommal. Majd családi okok miatt megszünt ez a lehetőség. Ma 6 éves a gyermek és a yes, no szavakon kívül semmire sem emlékszik!!! Rengeteg pénzbe került, feleslegesen!

Én csak úgy látom értelmét, ha valamelyik szülő angolul beszél, így a gyermek folyamatosan hallja az angol beszédet!

114. chewy
2008. ápr. 7. 19:53
7 eve elek amerikaban.Kisebbik fiam 5 nagyobbik 7 volt amikor koltoztunk.Egyik sem beszelt angolul.6 honap utan mindketten az eletkoruknak megfeleloen beszeltek mindket nyelvet.Most 7 ev utan annak ellenere hogy en itthon csak magyarul beszelek veluk az angol kerult az elso helyre.Nem tartom ertelmesnek a 2 eves gyereket angol tanarhoz cipelni.Valoban ha otthon csak angolul beszeltek vele...Most szuletett kisbabamNagyon szeretnem hogy magyarul is beszeljen.Apukaja nem tud magyarul.Mindenesetre kivancsi vagyok a ketnyelvu kezdet utan mikor tanul meg beszelni.
2008. ápr. 5. 14:56
SZerintem jó is meg nem is!!Az én kisfiam elég hamar megtanult beszélni most 2.5 éves!!Én is elgondolkodtam azon ,hogy jó lenne angolnyelvű óvodába íratni,bár vidéken lakunk és erre itt nincs lehetőség!!:((Sokat hallottam arról,hogy Budapesten vannak ilyen óvodák és a gyerekek milyen jól megtanulnak "beszélni"!!Mert ugye egy idegen nyelv elsajátításához hozzátartozna a nyelvtani rész is,meg ugye írni is tudni kéne!!Én nem akarom annyira eröltetni,de biztos érdekelné a gyereket.PL.. a Thomas a gőzmozdony dalát eggyütt énekeljük és az angolul van,vagy mikor hallgatunk vakami külföldi zenét azt is ugy "próbáljuk énekelni"és tetszik neki!!:))Van mikor ő kéri hogy tegyem be a (We are the champions-t)és azt énekli.Ezt az a kis béka énekli, mint a rig ding-ding....na mindegy biztos ismeritek!!:))Az biztos nem jó ha túlfejlesztjük elöre a gyerekeket mert mire bekerülnek az oviba , iskolába már nem fogja őket érdekelni a dolog!!Bár az én kisfiam is elmondja már az abc-t meg megkérdezi hogy ez milyen betü stb sőt elszámol tizig 4 nyelven(mert tovább én sem tudok:))Majd meglátjuk mi lesz!!:))
112. sodrak
2008. ápr. 5. 13:54
Én semmiképpen nem vinném nyelvtanárhoz. Nagyon fogékonyak a gyermekek később is. Nem terhelném ezzel. Maradjon gyerek, fedezze fel a világot maga körül, legyen minél önálóbb. Én úgy gondolom elsődlegesen önbizalmat neveljünk a gyerekbe, illetve azt, hogy legyen büszke rá, amiért magyarnak született. A saját kultúráját-dalok, szokások..-ismerje meg először.
111. titi 85
2008. márc. 27. 23:02

en csak anyit tudok mondani hogy en kis korom ota tanulok nyeleveket es ma mar 5 nyelvet tudok anya nyelv szinten es ez bizonyitot hogy minel koraban kezdik el a nyelvek tanulasat anal konyeb elsajatitani oket anya nyelv szinten.

tehat szerintem ez nagyszeru igen is mer nem meg konyebiteni egy gyereknek a dolgat ha van ra lehetoseg

110. drnéni
2008. márc. 27. 22:17

Szerintem borzasztó, hogy egy kisbaba szülei már ilyen korán szorongani kezdenek a gyerek teljesítménye miatt, már 14 hónaposan igyekeznek előnybe hozni a többivel szemben, hogy majd később "érvényesülni" tudjon. Nem hinném, hogy az angol mondókák ártalmasak, inkább a szülői hozzáállás.

Popper Péter mesélte, hogy egy 3 éves páciense szorongva panaszkodott: "attól tartok, nem fognak felvenni az ovi angolos csoportjába".

109. DODICA
2008. márc. 27. 20:50
Én - nyelvtanárként - nem tartom jó ötletnek. Ha nem anyanyelvű a szülő, nem érdemes ebbe időt-energiát-pénzt ölni, ráér azután is, hogy a saját anyanyelvét már megtanulta a gyerek. Nagy baj, hogy sokan azt se tudják jól, még iskolába menetelkor se. :(
108. Cszsuka
2008. márc. 27. 20:08
Teljesen fölösleges hercehurca. Ha valamelyik szülő anyanyelvi szinten tud egy nyelvet, akkor érdemes a kicsivel úgy beszélnie születésétől fogva. így egyszerre tanul meg két nyelvet. Ezenkívül szerintem nem érdemes.
2008. febr. 29. 13:02
Angol tanár mondta, Nekik a 4éves kor körül vált be,de akkor is csak a kiejtés és néhány mondóka marad meg. Megtanulni, úgyis iskolában fog. Szóval előtte semmi értelme! Valóban pénzkidobás, azt a pénzt inkább tedd félre neki a későbbi taníttatásra!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook