Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? fórum

14 hónapos kisfiúnknál szeretnénk elkezdeni az angol tanítást-tanárhoz hordanánk, másik 2 babával egyszerre. Szerintetek jó ötlet? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
76. Kedveske (válaszként erre: 73. - Komolyka)
2007. okt. 10. 16:05

Szerintem a nyelvtant azért kell ismerni, hogy a helyesen írjunk nem azért hogy helyesen beszéljünk!

...és az hogy mi a helyes beszéd, pláne írás, koronként, kultúránként, tájegységenként stb változik.

75. komolyka (válaszként erre: 68. - Kedveske)
2007. okt. 10. 14:01

"Én nagyon örülnék neki, ha úgy tudnék angolul beszélni, hogy rossz a kiejtésem, vagy a helyesírásom, de mindent értek és anyanyelvi szinten beszélek! "


Igen, ez a baj, sokan így gondolják, és nem elég igényesek ahhoz sem, hogy magyarul helyesen beszéljenek/írjanak.

74. komolyka (válaszként erre: 72. - 6ee0ffb012)
2007. okt. 10. 14:00

Akkor ez valamilyen agykontrollos dolog? Nem figyel oda a gyerek, csak "bekúszik" az agyába a szöveg?

Képzelem...

Zeneoviból, gyerekfelügyelőből meg szerintem lehet találni olcsóbbat is.

73. komolyka (válaszként erre: 70. - Gréger)
2007. okt. 10. 13:58
Nem a nyelvtan alapján tanulunk meg beszélni, hanem ismerni kell a nyelvtant, hogy HELYESEN beszéljünk.
2007. okt. 10. 13:55

Bevallom őszintén,nem olvastam végig a fórumot,ezért lehet,olyat írok,amiről már szó volt.

Nálunk van egy nyelvtanfolyam,a HELEN DORON. Ide már egész kicsi gyerekekkel is lehet menni.Játékos,csak angolul beszélnek hozzájuk,közben szól a zene,aranyos!!Otthonra is adnak cd-ket,amiket meghatározott ideig le kell otthon játszani,de úgy,hogy a gyereknek nem kell rá figyelnie,pont az a lényeg,hogy ez amolyan "háttérzaj" legyen neki.Igaz,az ára a tanfolyamnak igen ngyon húzós,de talán megéri!

2007. okt. 10. 13:15
A főnököm is hordja a kisfiát angol tanfolyamra, és kb ugyanilyen idős. Ha szeretnéd megkérdezem, hogy hova hordja. Tanulnak énekeket, mondókákat angolul.
70. gréger (válaszként erre: 68. - Kedveske)
2007. okt. 10. 13:11
Teljesen egyetértek!Mi sem nyelvtan alapján tanultunk meg beszélni!
69. Kedveske (válaszként erre: 62. - F4fff01065)
2007. okt. 10. 12:57
Hova járatod a gyerked Siklósra vagy esetleg Pécsre?
68. Kedveske (válaszként erre: 67. - Komolyka)
2007. okt. 10. 12:53

Én nagyon örülnék neki, ha úgy tudnék angolul beszélni, hogy rossz a kiejtésem, vagy a helyesírásom, de mindent értek és anyanyelvi szinten beszélek!

A kész mondatok beplántáláshoz annyit fűznék hozzá, hogy én pont így tanultam meg angolul: kész zsövegeket tanultam be, magoltam, amit később más szövegkörnyezetbe simán át tudtam ültetni. Nekem felnőtt fejjel magolnom, kellett a gyerekekre meg ráragad, és közben élvezi amit csinálnak, mert neki ez is játék, mert játékos formában "tanulja" a nyelvet. Ez miért baj?


Erre a módszerre egyébként nem is jó szó a tanulás-tanítás, mert rögtön szigorú merev iskolarendszer és alany állítmányok uranak be nekünk, holott ilyen itt nincs.

67. komolyka (válaszként erre: 66. - Gréger)
2007. okt. 10. 10:41

A nyelvtani szabályok megismerése nélkül is folyamatosan beszélünk 2-3 évesen - ki jól, ki rosszabbul. Aztán évekbe telik, hogy a berögződött rossz szokásokat (például a rossz kiejtést, a nyelvhelyességi, a mondatszerkesztési, később a helyesírási hibákat) kijavítsák.

Egy gyerekre is ugyanez vár, aki először csak "gagyarászik" idegen nyelven, jól-rosszul fűzi a mondatokat (jó esetben egy nyelvtanilag felkészült valaki tanítja, és csak kevés hibát tanít meg neki), és talán nem is érti, hogy ha hibázik, miért javítják ki. Mert nem lehet neki megmagyarázni, hogy például azért volt helytelen egy mondata, mert rossz volt a szórend vagy mert hiányzott az állítmány - mert nem ismeri még ezeket a fogalmakat. Kész mondatokat persze lehet plántálni belé, de attól még nem fog tudni angolul beszélni (kommunikálni).

66. gréger (válaszként erre: 64. - Komolyka)
2007. okt. 10. 10:23
"Amíg egy gyerek nem használja tudatosan az anyanyelvét (nem tudja, mi az, hogy alany, állítmány, illetve nem ismeri a szófajokat), addig egyszerűen nem hiszem el, hogy meg tud tanulni egy másik nyelvet!" - pedig erre több ezer élő példa van!!!!!Az anyanyelvünket is úgy tanuljuk meg, hogy nem tudjuk mi az az alany és állítmány.Ez az iskolában kb negyedikes anyag.....és mégis folyamatosan beszélünk már 2-3 évesen.
65. komolyka (válaszként erre: 64. - Komolyka)
2007. okt. 10. 09:38
Bocsi - felkelteni az érdeklődését
2007. okt. 10. 09:37
Amíg egy gyerek nem használja tudatosan az anyanyelvét (nem tudja, mi az, hogy alany, állítmány, illetve nem ismeri a szófajokat), addig egyszerűen nem hiszem el, hogy meg tud tanulni egy másik nyelvet! Az, hogy angolul megtanul dalocskákat, mondókákat, az még nem nyelvtanulás! Lehet ezzel neki kedvet csinálni, felkelketeni az érdeklődését a másik nyelv iránt, illetve nevelni, rádöbbenteni, hogy nem csak egy nyelv létezik a világon, és hogy milyen hasznos mások nyelvét megtanulni, mert azzal a másik kultúráját is jobban meg lehet ismerni - de ez még nagyon messze van a nyelvtanítástól, ami majd később, és ami igenis iskolás körülmények között fog zajlani.
2007. okt. 10. 00:52
én nem javaslom, kistestvérem 3évesen kezdte tanulni és akkor még fiatalon is kezdte, korai még 14hónaposan,vagyis felesleges szerintem!
2007. okt. 9. 23:38

MA voltunk az első foglalkozáson!

35 percig tartott, amiben minden pillanat csupa csupa játék volt. / csak angolul /

Nagyon klassz volt.

Azt hiszem még jobban megerősített abban, hogy talán értelme van a döntésünknek, bár ez még majd később fog igazán kiderülni.

Köszönöm a hozzászólásaitokat!

Igen tanúságos számomra mind!

Szép estét!

2007. okt. 9. 21:20

Konkrét példa.

Magyar kisgyerek, beadják idegennyelvű óvódába.Még nem beszélt magyarul sem rendesen.

4 évesen sem tud magyarul még, idegennyelven sem. Keveri, nem beszél rendes mondatokban. Akkor megérte?

Mondjuk, ez sokkal extrémebb változata a nyelvtanításnak.

60. M_Marcsa (válaszként erre: 58. - Gréger)
2007. okt. 9. 21:15

igen, de mondjuk 3 évesen is ráér.Akkor már beszél magyarul, neki is könnyebb.

A baba korát tartom korainak. A nyelvtanulással egyetértek.

59. Kolibri (válaszként erre: 48. - Nike)
2007. okt. 9. 21:15
Nem hittem el, de az azert elgondolkodtato, hogy kolleganom kislanya is kenytelen ketnyelvu kornyezetben felnoni es bizony volt nala egy olyan idoszak, nem is rovid, hogy azt sem tudta, ki-hogyan szolt hozza es akkor arra hogyan is kell valaszolnia. Rendesen keverte a ket nyelvet, neha pedig egyiket sem ertette. De ez azert egeszen mas, mert nem csak par oras nyelvorarol van szo, hanem allando hasznalatarol a ket nyelvnek.
2007. okt. 9. 21:07
Szerintem azt kell nézni, hogy ez felnőttként mekkora előnyt jelent és nem hiszem, hogy ezt nem látjátok be.Mi van akkor, ha a gyerek magyar helyett pl angolul válaszol?Katasztrófa?Nem.Semmi.Majd letisztul a kis agyában.
57. Kedveske (válaszként erre: 56. - M_Marcsa)
2007. okt. 9. 20:59
...és a harmadikkal mi a helyzet? Olyan sokszor nem hallja a Norvégot, mert még nem jár oviba, suliba stb. Nagyon keveset hallja, mert főleg othon vannak...
56. M_Marcsa (válaszként erre: 55. - Kedveske)
2007. okt. 9. 20:54
sZtem, ott a két nyelvet egyformán használja, mennyiségben. Azért nem ugyanaz.
2007. okt. 9. 20:48

Pont ezt akartam felvetni én is.

Van egy ismerősöm, anya magyar, apa holland Norvégiába élnek. A kislányuk most 14 hónapos. Egy szülő egy nyelv alapon beszélnek hozzá. Vele most akkor mi lesz?

2007. okt. 9. 20:43

Egy csomó élő példát látok rá, hogy nem keverik a nyelveket,csecsemőkoruk óta kétnyelvű babaként fejlődnek és tök egészséges gyerekek, felnőttek.CSak előnyükre válik.

És akinek a szülei különböző nemzetiségűek, neki azért csak kellene mindkettővel kommunikálni, nem?

Kicsit elkanyarodtunk az eredeti kérdéstől,de jó a téma!

53. szanád (válaszként erre: 50. - M_Marcsa)
2007. okt. 9. 20:36
De keverni fogja, de az majd kialakul jkésőbb.Az ismerősömnél ,ha a gyereknek beszéltél magyarul angolul válaszolt,akkor 2-3 éves volt .Aztán amikor elment oviba és ott magyarul beszéltek hozzá...otthon nemk volt hajlandó angolul megszólani hiába mondtak neki bármit.De ez most már kezd nála letisztulni,most 5 éves
52. M_Marcsa (válaszként erre: 49. - Gréger)
2007. okt. 9. 20:36

Értelek, de 14 hós, magyarul sem tud szegény gyermek.

Hány szót mondhat ekkorán? Sehányat.

51. M_Marcsa (válaszként erre: 50. - M_Marcsa)
2007. okt. 9. 20:34
Sőt, most kérdeztem szakembertől, lehet később dadogós is...
50. M_Marcsa (válaszként erre: 37. - Gréger)
2007. okt. 9. 20:33

És ha keverni fogha a két nyelvet?

Nem az a baj, hogy esetleg később fog beszélni, hanem, hogy ráérne 1-2 év múlva is angolt tanulnia.

2007. okt. 9. 20:29
Mindenki úgy neveli és taníttatja vagy nem taníttatja a gyerekét, ahogy akarja.Egyet biztos tudok:ha az én gyerekemmel valaki állandóan angolul beszélne, és így tanulná meg a nyelvet, nagyon nagyon boldog lennék, és nem akadályoznám meg benne.Én nagyon sokat kínlódtam nyelvtanulással, a mai napig nem tudtam úgy elsajátítani egyik nyelvet sem, hogy azt igazán értsem és magaménak tudjam.Mondanom sem kell, hátrányt jelent mindenhol.....
48. Nike (válaszként erre: 46. - Kolibri)
2007. okt. 9. 20:23
De ugye nem hitted el????
47. gréger (válaszként erre: 43. - Komolyka)
2007. okt. 9. 20:22
Hát persze ;))))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook