Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 12 napos kisfiamnak meg mindig nem esett le a koldokzsinorja, es mintha egy nagy seb lenne rajta. Normalis ez? fórum

12 napos kisfiamnak meg mindig nem esett le a koldokzsinorja, es mintha egy nagy seb lenne rajta. Normalis ez? (tudásbázis kérdés)


2009. dec. 29. 10:11
Nekem az elsőnél le esett 8 naposan, a másodiknál 2 hetesen.szerintem nincs baj!
2008. szept. 23. 17:49
Mindenkinek más idöben esik le, de ha ennyire aggodsz miért nem mutatod meg az orvosodnak?
17. ALLICS
2008. szept. 23. 15:37
Az én kisfiamnak 2 hetes korában esett le.
2008. szept. 23. 14:40

Szerintem nincs feltétlenül baj .

A lányom elmúlt 3 hetes, amikor leesett neki.


A kisfiamnak viszont még 1hónaposan is megvolt.

Elvittem a gyerekorvosunkhoz, ő lekezelte és 3 nap múlva leesett.

2008. szept. 23. 14:31

ne kell azért elijeszteni az anyukát,csak egy sebszerüt lát rajta ahogy olvastam,semmi különöset...azt ha megnézi egy gyerekorvos,ő is tudja lápiszolni de lehet még azt sem kell és szépen levállik...az én kisfiam nak nagyon hosszúra hagyták a csonkot,messze volt a csipesz,maga a csonk hamar leesett de maradt rajte egy hosszú "izé" ami kezdett leszáradni,randa volt...mint mondtam lápiszolták és csodaszép a köldöke nem elfogultségbol mondom:)))

szóval nem valószinü hogy nő oda bármi....előfordulhat de nem valószinü

2008. szept. 23. 14:26

Sajnos ha volt a köldökén vadhús a pici babának akkor valószínűleg még kiis fog neki nőni.

Kisfiam 18 hónapos ,és egy horzsolás volt a kis fején és sajna ott is kialakult neki.

Úgy volt,hogy megműtik de aztán a főórvos 1 hét lápiszolás mellet döndött,szépen leis vált neki.

De sajna a hellye megmaradt,igaz haj allatt nem sok fog látszani.

Doki szerint sajnos többször is lesz neki vadhús,mert hajlamos rá:((

13. pemete
2008. szept. 23. 14:01

Nekünk is 5 hetes korára esett le a köldökcsonk. Nem volt vele semmi gond, csak rendesen ápolni kellett.

Ne izgulj, bizti nem lesz semmi gond!

2008. szept. 23. 14:01
Szia az én kisfiamnak is 14 nap után esett le tartsd tisztán kezeld alkohollal és hintőporral, de ha nagyon idegesít akkor mutasd meg a védőnőnek, vagy az orvosotoknak! Sokszor az is segít, ha megnyugtatnak!
2008. szept. 23. 13:50
Szerintem mutasd meg,nekünk is így volt,de a doktornő és a védőnő felváltva jártak pár napig és lelápiszolták.Semmi gond nem volt vele.
2008. szept. 23. 13:49
Nekünk is hosszabb idő volt, több, mint 3 hét és szintén vadhús nőtt ki. Szintén gyereksebészhez mentünk és lekezelte neki két alkalommal, nekem nem kellett piszkálni, de szörnyű volt látni, a babámnak nem lehetett kellemes.
2008. szept. 23. 13:49

Szia Erika!


a köldökcsonk leesése 6-8 hetes koráig teljesen normális!!!

addig viszont fokozottabban kell kezelni.


TÉVEDÉS, hogy nem érheti víz! ugyanúgy fürödhet kiskádban, zuhany alatt mint bármely kisbaba!


a lényeg, hogy minden fürdés után ( és lehetőség szerint pelenkázás után is , de ha nem megy, mert mondjuk uton vagy...akkor napi 3 szor min!) emeld fel a csonkot a bőrtől..és a tövét jó alaposan töröld át alkohollal, majd jól szórd körbe minden irányból Hexaclorofémes hintőporral..

(főleg itt a tövénél...ezért a hintőporozáshoz is emeld fel!)

aztán tehetsz rá neki steril gépzlapot..ami meg kicsit lezárja a pelenkától!!



ÉS ne félj a mozdulattól...a gyerek megérzi, és sírni is fog.+ az alkohol hideg a has bőrének..és azért sírnak, nem azért mert fáj nekik..



Sok sikert, és bármi kérdésed van a témával kapcsolatban szívesen segítek!!!


(Arika aki újszülöttes nővérke!)

2008. szept. 23. 13:30

Szia Erika!


Velem is úgyanez megtörtént 2 hétig tiszta ídeg voltam.Én dokiról dkira jártam,mire kiderült,hogy a seb az egy kinövő vadhús.Fiamnak is későn esett le a köldökzsínor.De aztán egy gyereksebész lelápiszolta neki.

Remélem nektek nem lesz semmi gond,ne éld azt átamit én.

2008. szept. 23. 13:29
Az a lényeg,hogy ne érje nedvesség.Én minden pelus csere után puderoztam
2008. szept. 23. 13:28

szia! Az én kislányom speciel 6,5 hetes volt mikor leesett neki, annyira vastag volt, de nem volt vele semmi probléma, csak addig kellett neki a megadott módon ápolni, és óvatosabban fürdetni....

Ne izgulj!!!!

2008. szept. 23. 13:27
köldökcsonk:)Az én kisfiamnak 2hét után eset le.Mutasd meg a védőnődnek.
4. erika85 (válaszként erre: 2. - 09e7548a84)
2008. szept. 23. 13:27
Akkor volt a doktorno amikor hazajottunk a korhazbol, tegnap felhivtam, azt mondta ne aggodjak...konnyu mondani...
2008. szept. 23. 13:26
Nekem a védőnő mesélte, hogy volt egy kisbabája, akinek három hetesen esett le a köldökzsinórja
2008. szept. 23. 13:25
A védőnő jár hozzátok?
2008. szept. 23. 13:24
12 napos kisfiamnak meg mindig nem esett le a koldokzsinorja, es mintha egy nagy seb lenne rajta. Normalis ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook